Pages:
Author

Topic: Türk yatırımcıya uyarı: Uzak durun - page 2. (Read 803 times)

member
Activity: 614
Merit: 11
BNBTiger ! Fierce. firm. Victory.
arkadasa bir soralım bakalım ne kadar btc si ne kadar eth si var resmen bizimle dalga geçiliyor yok efendim xem kaybolmuş 500 milyon dolardan bahsediyor bırak 500 ü 5 milyon dolar için katliyam yapacak insanlar var dünyada
member
Activity: 224
Merit: 10
Nasil uzak dursun adam. Biryerlerden kazanmaya bel baglamis durumda en makul yol da kripto paralardan geciyor.
member
Activity: 196
Bu piyasaya girenler zaten bu risklerin farkında olarak işin içine dahil oluyorlar. Tehdit eder gibi uyarı yapmak da bizim "uzman"larımıza özgü.
Uyarıyı nedenleriyle açıkladıktan sonra kararı karşıdakine bırakırsın ama maalesef durum sadece uyarıdan ibaret olmuyor çoğu zaman.
newbie
Activity: 82
Merit: 0
Vitalik buterin bile zamanında böyle bir uyarı yapmıştı ama bu adamın yaptığı biraz akıl vermek gibi olmuş sanki kumara yatırıyor adam parayı
full member
Activity: 392
Merit: 101
Maniplasyon, spekülasyon ve hacklenme olayları ne yazık ki bu piyasaya uzun süredir sirayet eden durumlar, önemli olan bu tarz saldırılardan en az hasarla ya da krizi fırsata çevirerek kurtulmak bunun için gerekli adımları atacak dikkate ve araştırmaya sahip olmak gerekiyor.
member
Activity: 266
japonlar kripto paralara yatırım yapıyor diye piyasa mı çökecek ne saçma bir iddia. teknolojinin var olduğu sürece hackerlarda var olmaya devam edecektir. onlardan da korunmanın yolları var. çok korkacak bir durum yok. yatırıma devam Grin
member
Activity: 910
Borsalar hacklebilir, bankalar hacklenmiyor mu? kredi kartları kopyalanmıyor mu? Borsalarda duran paralar tabii ki bkr nevi borsanın risk her zaman var bununda kolayı var ya cüzdanınıza çekersiniz dönemsel yada ledger nano s gibi usb cüzdanlarınızda tutabilirsiniz.
jr. member
Activity: 126
Merit: 1
Bu konuda sadece elimizdeki paranın tümünü yatırıp kazanmamız değil de başka şeylere harcadığımızda daha az kazanacağımız kadar zamanımızı harcayıp da geleceğe yatırım yapma ihtimalimiz var. Tam olarak neden uzak duralım Ali Bey?
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Yani Ali Serim Bey bizim bilmediğimiz bir şey söylememiş. Kendisi yaptığı araştırmalarda sanırım çok yeni olduğu için bu heyecanla bizleri uyarmak istemiş ama ona tavsiyem gitsin Aselsan hissesi alanları uyarsın. Devletin malı batar mı ya deyip millete tepeden satarlarken aynı uyarılarda bulunmuş mu merak ediyorum? Tabii ki her yatırımın riski olduğu gibi kripto paralarda da aynı risk söz konusu.
full member
Activity: 420
Merit: 100
Varını yoğunu buraya bağlamayan yani yatırımın ölçüsünü kaçırmayan kişiler ve ara ara kâr realizasyonu yapanlar için bu piyasanın diğerlerinden bir farkı yok dolayısıyla uzak durulacak bir olay yok.
jr. member
Activity: 252
Merit: 2
Uzak durmak gerekmiyor bence. Tamam deger kaybi olabilir yakinda cok dusecek gibi belki ama iste asil o zaman yigilmaliyiz piyasaya. Saglam alim firsatlari gelecek.
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
bu piyasadakiler zaten riskin farkında.
Günlük 20 bin lira kazanıp ertesi gün 30 bin lira kaybedip
ondan sonraki hafta 50 bin liranın bir günde eritilebileceğinin farkında Smiley
Biz sadece emekleme aşamasındaki bir teknolojinin  doğru projelerle asla yerin dibine girmeyeceğini savunuyoruz.
sr. member
Activity: 638
Merit: 259
Uzak durmamızı gerektiricek bir durum bence söz konusu değil, yapılması gereken sadece dogru kriptoya yatırım yapmak buun içinde bir çok alternatif görüş var hangi biri için bunu söyliyebilirki her kripto btc degil evet baglı olsada etc gibi arayaı kapatanlara ne demeli? sakinolmak lazım çok fazla haraketten kacınmak lazım giden geri gelmez.
newbie
Activity: 182
Merit: 0
dip dalgayı yakaladıktan sonra uzak durmaya gerek yok. ethereum bitcoin çiftine bakın ether baya eziyor bitcoini. arada farkı kapatıyor. bnb ethere bakın. bnb de etheri eziyor. böyle böyle kendinize göre en uygun seçenekler arasında gidip gelebilirsiniz.
full member
Activity: 966
Merit: 142
Borsa hacklenebilir,  bu kriotolsrin guvensiz oldugu anlamina gelmez.  Bu zamana kadar ben ozel anahtarimi kirmislar cuzdanima  girip butun varligimi calmislar diyeni duymadim. Bundan dolayi elma ile armudu karistirmak lazim.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
Bilişim çağında yaşayan insanlar için yerinde bir o kadar yersiz bir  uyarı olduğunu düşünüyorum... 21. yy da yaşıyoruz. Çok güvendiğimiz vadeli hesaplarla paralarımızı emanet ettiğimiz bankalarda bile bilişim suçları işleniyor. Devletlerin, siyasilerin, askeriyenin, fbı mit gibi kuruluşların bile güvenli gördükleri duvarları aslında çok sağlam değil bunu görüyoruz. Kaldı ki kripto para piyasasından bahsediyoruz; dijital varlık.!
Evet tehlikedeyiz; her şey bizim olduğu gibi herkesin parmaklarının ucunda.
Evet bir o kadar güvendeyiz; her şey elimizin altında şeffaf ve bizim kontrolümüzde bizim irademiz altında.

Burada tehlikeli olarak görülme sebeplerinden birisi zaten sizin kontrolünüz altında olması. Bankada bulunan parayı bir yere gönderirken hatalı bir işlem yaptığınızda geri çevirebilirsiniz. Yapmadığınız bir harcama gördüğünüzde harcama itiraz formu ile geri alabilirsiniz. Banka batsa da devlet paranızın bir kısmını size geri öder.
Kripto paralarda kaybettiğinizi geri getiremezsiniz.
jr. member
Activity: 38
Merit: 1
Bilişim çağında yaşayan insanlar için yerinde bir o kadar yersiz bir  uyarı olduğunu düşünüyorum... 21. yy da yaşıyoruz. Çok güvendiğimiz vadeli hesaplarla paralarımızı emanet ettiğimiz bankalarda bile bilişim suçları işleniyor. Devletlerin, siyasilerin, askeriyenin, fbı mit gibi kuruluşların bile güvenli gördükleri duvarları aslında çok sağlam değil bunu görüyoruz. Kaldı ki kripto para piyasasından bahsediyoruz; dijital varlık.!
Evet tehlikedeyiz; her şey bizim olduğu gibi herkesin parmaklarının ucunda.
Evet bir o kadar güvendeyiz; her şey elimizin altında şeffaf ve bizim kontrolümüzde bizim irademiz altında.
sr. member
Activity: 617
Merit: 250
Bakıyorum da yüzde yüz haksız değil. Bizler burda çoğumuz genele oranla daha bilinçli bir kitleyiz, en azından birbirimizin tecrübesi ve fikrinden yararlanabiliyoruz, daha dikkatli olabiliriz. Ama halkı komple düşünürsek yüzlercr insan çiftlikbank gibi bir saçmalığın bile peşine takıldı, o kitleyi bile düşününce bu tip uyarılara kızamıyorum artık.
hero member
Activity: 784
Merit: 500
Kripto paralardan uzak durun demek, onları yok saymak anlamına gelir. Böyle bir piyasanın varlığını ve kripto paraları yok saymak doğru bir yaklaşım değil. Yok saymak yerine bu konuda bilgilenmemiz gerekiyor.
member
Activity: 308
Her kripto para bitcoin değildir piyasada çalınabilecek koinler var çalınamayacak koinler var. Bitcoin için yapılan yoruma katılmıyorum o her zaman kazandırmaya devam edecektir yeter ki sabırlı olmasını bilelim.
Pages:
Jump to: