Pages:
Author

Topic: Türk yatırımcıya uyarı: Uzak durun - page 3. (Read 803 times)

full member
Activity: 624
Merit: 125
alcedoplatform.com
Risk almadan, oturduğun yerden kimse parasını arttıramaz, hatta birikimlerimiz bile enflasyon sebebiyle erir. Kripto parasasından uzak durun demek, kolaya kaçmak bence. Uzak durmak yerine, birikimimizin bif kısmıyla risk alabiliriz. Neticede bir işyeri açmanın bile riskli olduğu bir dünyada yaşıyoruz.
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
Uzak mı duralım daha dikkatli mi olalım. Neden bu tür dünyayı değiştirecek önemli gelişmelere her seferinde düşman kesiliyoruz anlmıyorum.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
Türk yatırımcısı aslında akıllı yatırımcıları da olmasına rağmen genelin olsun bitsin gibi aceleci bir tavrı var. Bir de kazanırken nerde çıkacağını kestirmekte zorlanıyor.
Daha doğrusu çok duygusal bir toplum oluğumuzdan bu huyumuzu yatırım araçlarında da kullanmaktan geri durmuyoruz.
Her şeyden öte 'sistem önemli'.
Bu nedenle ister kripto dünyasında olsun ister diğer yatırım araçlarında olsun
nereden hangi uyarı gelirse gelsin eğer aklı selim bir şekilde yatırım yapmaktan uzaksak o zaman hiç bir uyarı işe yaramayacaktır.
Yoksa kripto dünyasında fırsatlar çok fazla ve bunları iyi değerlendirmek gerçekten önemli.
Çünkü az bir yatırımla bile beklentinin çok üstünde gelir elde etmek mümkün hale gelebiliyor.
jr. member
Activity: 112
Haklilik payi var mi evet ama bu kadarda itin bi tarafina sokulcak durum yok merkezsiz borsalara gecis mutlak cozum olur benim kanaatimce
full member
Activity: 1358
Merit: 193
April 29, 2018, 06:18:22 AM
Strateji ve Finans Uzmanı Ali Serim in kendi aklını kendine saklasın. Böyle tiplere itibar etmeyin önlerine ne yazsa onu öten adamlar bunlar. yarın bir gün babaları bunun önüne kripto para geleceğin yatırımıdır yazılı kağıt verir o zamanda onu öter itibar etmeyin.
full member
Activity: 700
Merit: 134
April 29, 2018, 05:47:52 AM
Uzak durması gereken kişiler zengin olacam umuduyla varını yoğunu buraya yatırmayı göze alan kişiler. Az bir yatırım yaparak kimse parasını kaybetmez, en azından işi öğrenene kadar biraz kaybeder daha sonra durumunu toparlar. Uzak durmaktan ziyade işi öğrenmek gerek
full member
Activity: 624
Merit: 125
alcedoplatform.com
April 28, 2018, 07:17:06 PM
Ali Serim bazı açılardan haklı uyarılarda bulunmuş fakat dikkate alması gereken bir konu var. Ülkemizin ekonomik durumuna bakarsak, orta halli bireyler olarak hepimiz fskirliğe adım sdım gidiyoruz. Hatta fakirlik had safhada. Neye elimizi atsak değer kaybediyor, kendi paramız değer kaybediyor. Parasıyla işyeri açan herkes, zarar edip dükkan kapatıyor. Bu ülkede iş kurmak ktipto paralara yatırım yapmaktan daha riskli malesef.
member
Activity: 210
Merit: 10
April 28, 2018, 06:42:54 PM
aslında bir yönden de haklı gibi  sürekli bir borsa hacleniyor.  üye bilgileri 3 . kişilerin eline geçiyor  tam güven ortami oluşmuyor.
Zaten piyasadaki büyük sorunlardan en büyüğü bu binance güzel duruş sergilese de hack olaylarından dolayı insanların başı ağrıayor ve ağrımaya da devam edecek gibi gözüküyor.
sr. member
Activity: 854
Merit: 267
April 28, 2018, 06:32:17 PM
söylediklerinin katılcak bir tarafı yok japon polisi zaten 3te 2'lik hacklenme mevzularından sonra o walletları takibe aldı diye biliyorum ben
newbie
Activity: 238
Merit: 0
April 28, 2018, 04:47:48 PM
resmen türk milletine karşı yapılan bir zulümdür bu yani türk yatırımcıyı uyarı mahiyetinde piyasa dışı bırakmak istiyorlar alttan alta işliyorlar bence
full member
Activity: 252
Merit: 103
April 28, 2018, 01:52:21 PM
adam mantıklı konuşuyor hocam ama yani çok da muteber biri olarak görmüyorum ben konuşanı, çünkü herkes her şeyi konuşuyor bu tip şeyler için

Neresi mantıklı ya ? adam resmen kopyala yapıştır yapıp biraz editlemiş kısacası bu . Eğer uzak durmamız gereken bir şey varsa sahte icolardan dursak yeter bence.
sr. member
Activity: 672
Merit: 273
-
April 28, 2018, 11:54:12 AM
Birileri kazanır birileri kaybeder bu kadar basit arkadaşlar bizim hedefimiz hep kazanantaraflarda olsun elbet zararda edebiliriz ama olsun pes etmemek lazım hiç bir zaman.
member
Activity: 314
April 28, 2018, 11:36:07 AM
Her işin riski var bu kadarda kötümser bakmak anlamsız ne kadar risk o kadar kazanç riske girmeden kazanç sağlanmıyor ki
brand new
Activity: 0
Merit: 16
April 27, 2018, 06:39:24 PM
adam mantıklı konuşuyor hocam ama yani çok da muteber biri olarak görmüyorum ben konuşanı, çünkü herkes her şeyi konuşuyor bu tip şeyler için
jr. member
Activity: 112
April 28, 2018, 05:23:12 AM
Riskli olduğunu bile bile girdik buna. Kazanacağız kaybedeceğiz ona göre belli stratejiler belirleyip hareket edeceğiz. Yaptığımız her işte risk var. Hicbirsey yapmayalım mi.  Yani çok kötü bir açıklamada bulunmuş halka karşı bir algı oluşturmak için.
member
Activity: 308
April 27, 2018, 06:44:23 PM
Nasıl bir tavsiye bu böyle. Angry millet dijital paralara yatırım yapın karlı çıkarsınız diyor bizim adamımız aman uzak durun zarar edersiniz diyor. Gidişata bakıyorum sanki karlı çıkacak gibiyim. Grin
member
Activity: 308
Merit: 11
April 25, 2018, 11:50:19 AM
Adam biraz da mantıklı söylüyor. Türk insanı araştırmadan hemen aç gözlü bir şekilde atlıyor. Yine araştırmadan atlayıp tüm parasını sağa sola kaptirabilir.
member
Activity: 62
April 25, 2018, 11:36:08 AM
tamam biz de uzak duruyoruz o halde hemen. kimsenin lafına bakıpta bir karar vermeyin. kendi aklınızla doğruları bulursunuz ancak.
member
Activity: 336
Metahash
April 25, 2018, 11:19:08 AM
Hakli bir yerde fakat direk uzak durun denmesi enteresan, hala bizde bir varlik olarak gorunmedi bu olay. Daha cok yeni bir teknoloji ve insanlar anlamaya calisiyor. Eskiden online bankacilik islemlerini yapmaya herkes korkardi fakat su anda 70 yasinda insan bile kullaniyor.
jr. member
Activity: 126
Merit: 5
April 25, 2018, 11:06:38 AM
siz boşuna yorulmayın, 92 yılda her 33 ayda bir kez vergi affı çıkartan devletimiz o parayı sizden alır, boşuna yorulmamış olursunuz demiş.

http://www.hurriyet.com.tr/vergi-ve-cezadan-kurtulma-yollari-26388761

Strateji ve Finans Uzmanı Ali Serim yaptığı açıklamada, dijital para veya kripto paralar konusunda Türk yatırımcıları uyardı.

2009-2014 yılları arasında işlem gören Bitcoin’lerin üçte birinin hacklendiğini yani çalındığını ifade eden Strateji ve Finans Uzmanı Ali Serim, Türk yatırımcıları kripto paralara karşı uyardı. Serim Türk yatırımcıları dünyayı kasıp kavuran bu furyadan uzak durmaya davet etti.

Serim, "Geçtiğimiz günlerde Japonya’da meydana gelen bir skandal bir kere daha milletimizi uyarma ihtiyacı hissetmeme sebep oldu. Bu sefer konu olan kripto para birimi Japon yatırımcısının rağbet ettiği XEM. Binlerce kişi madur zira hackerlar tam 500 milyon dolar değerindeki kripto para XEM hırsızlığı yaptı. Kendi para birimiyle konuşursak 523 milyon XEM ortadan kayboldu. Otoriteler 2009-2014 yılları arasında işlem gören Bitcoin’lerin üçte birinin de hacklendiğini yani çalındığını ifade ediyorlar” dedi.

''OLUMSUZ ETKİLENECEK''

Dünya kripto para işlemlerinin yüzde 40 gibi önemli bir bölümünün Japon yatırımcıların yaptığını belirten Serim, “Bu durum tüm kripto para birimlerinin değerini kötü şekilde etkileyecektir. Olay Coincheck dijital para cüzdanlarının güvenli olmadığını gözler önüne serdi. Blockchain teknolojisi hırsızın yaptığı işlemleri bir noktaya kadar takip etmeye izin veriyor ama onun da bir sınırı var. XEM yatırımcısına 2017 Ocak ayından bugüne yüzde 10 bin para kazandırmıştı. Bu hırsızlıktan 260 bin kişinin mağdur olduğu düşünülüyor. Piyasada yaklaşık 5 milyar dolarlık XEM vardı fakat doğal olarak bu skandaldan etkilenerek değer kaybetti. XEM’in üreticisi olan NEM Vakfı çalınan kripto paralara seri numarası atadığını ve kullanılması durumunda haberdar olma ihtimali olduğunu açıklasada kimse tatmin olmadı” ifadelerini kullandı.

'UZAK DURUN'

Türk yatırımcısını dünyayı kasıp kavuran bu furyadan uzak durmaya davet ettiğini ifade eden Serim, “Getirisi ne olursa olsun Merkezi Finansal Otoritelerin kontrolü devreye girmeden pişman olacağınız riskli yatırımlar yapmayın” dedi.

Pages:
Jump to: