Pages:
Author

Topic: Turkce coinmarketcap.com benzeri websitesi - page 2. (Read 3310 times)

jr. member
Activity: 196
Merit: 5
February 09, 2018, 07:35:19 PM
İnsanların coinmarketcap'i tercih etmelerinin sebebi hızlı ve pratik olmasının yanında arayüzünün de kullanışlı olması.

Bunun çok daha ötesinde bir tasarım yapamayacaksanız, kimse sizin sitenizi kullanmayacaktır zira bu piyasada işlem yapan hiç kimse Türk lirası değeri için alışkanlıklarını değiştirmez. Umarım coinmarketcap'in hızının ve arayüz kullanışlılığının daha iyisini yapıp global yönden de başarı sağlarsınız ama bu çok zor görünüyor.
sen teknolojiden pek anlamıyorsun galiba Smiley

Hiç tanımadığın birine "sen" diye hitap ederek çapını belli etmişsin zaten ama yine de cevap vereyim. Yapılmış olan bir projeye sadece türk lirası cinsinden veri eklemek mi teknoloji oluyor? İlk mesajdaki eklenileceği belirtilen özellikler ne gibi bir teknolojik yenilik üretiyor da beni teknolojiden anlamamakla itham ediyorsun?

Ne kadar toksik bir tip olduğun diğer postlarından da belli. O yüzden seninle muhatap olmamam gerekiyor ama cevap verilmedikçe bir halt bildiğini sanmaya devam edeceksin.

sataşıyor olman senin teknolojiden anlamadığın gerçeğini değiştirmez.
coinmarketcap.com u sen teknolojik zannediyorsan eğer, at kendini pencereden aşağı. bir işe yaramazsın çünkü.
newbie
Activity: 37
Merit: 0
February 07, 2018, 03:16:46 PM
inşallah başarabilirsiniz , olursa yazarsanız giriş yapıp trafik sayısını yükseltmeye çalışırız hayırlı olsun
member
Activity: 238
Merit: 10
One Token to Move Anything Anywhere
February 07, 2018, 01:10:45 AM
coinmarketcap gibi site yap ilk ben kullanıcam siteyi Cheesy umarım başarabilirsin.
member
Activity: 602
Merit: 32
February 06, 2018, 07:24:18 PM
Yani dolar karşılığı bilmeyip ₺ karşılığınıda düşünen olur muhakkak. Çünkü adam ₺ için yerli borsaya giriyor tekrar yahut kur çarpıyor. Bence mantıklı olabilir.
member
Activity: 111
Merit: 10
February 06, 2018, 06:40:23 PM
Aslında biraz baktım 10-15 tane çıkmış neredeyse coinmarketcap benzeri site ancak hepsinin alexa, similarweb ranklarına bakarsanız yükselişteler piyasada bir şekilde tutunabilirsiniz.
member
Activity: 532
Merit: 29
February 05, 2018, 10:48:30 AM
İnsanların coinmarketcap'i tercih etmelerinin sebebi hızlı ve pratik olmasının yanında arayüzünün de kullanışlı olması.

Bunun çok daha ötesinde bir tasarım yapamayacaksanız, kimse sizin sitenizi kullanmayacaktır zira bu piyasada işlem yapan hiç kimse Türk lirası değeri için alışkanlıklarını değiştirmez. Umarım coinmarketcap'in hızının ve arayüz kullanışlılığının daha iyisini yapıp global yönden de başarı sağlarsınız ama bu çok zor görünüyor.

Hiç tanımadığın birine "sen" diye hitap ederek çapını belli etmişsin zaten ama yine de cevap vereyim. Yapılmış olan bir projeye sadece türk lirası cinsinden veri eklemek mi teknoloji oluyor? İlk mesajdaki eklenileceği belirtilen özellikler ne gibi bir teknolojik yenilik üretiyor da beni teknolojiden anlamamakla itham ediyorsun?

Ne kadar toksik bir tip olduğun diğer postlarından da belli. O yüzden seninle muhatap olmamam gerekiyor ama cevap verilmedikçe bir halt bildiğini sanmaya devam edeceksin.

jr. member
February 05, 2018, 09:46:44 AM

member
Activity: 532
Merit: 29
February 05, 2018, 07:13:18 AM

jr. member
Activity: 336
Merit: 2
January 27, 2018, 03:03:15 PM
Dünya çapında tanınır bir isim varken neden insanlar alt tarafı fiyat takibi yapmak için Türkçe bir websitesine ihtiyaç duysun gerçekten anlamış değilim, bence saçma.

Bu yoruma kesinlikle katılıyorum.

Türkçe olması bizler için ne kadar fayda sağlayabilir ki piyasada ingilizce bilmeyen türkler bile en azından o sitede bulunan kripto terimlerinin anlamlarını biliyor. Enerjiyi daha güzel projelere aktarmak çok daha mantıklı olur bana kalırsa.
member
Activity: 66
Merit: 14
January 19, 2018, 11:43:45 AM
sitemiz https://kriptokolik.io üyelik vs gerektirmeden izleme listesi ve portföyünüzü oluşturmanızı ve fiyatları anlık takip etmenizi sağlıyor. bir sonraki ziyaretlerinizde tüm bilgileriniz hatırlanıyor. Oldukça profesyönel ve kullanımı rahat olacak şekilde tasarlamaya çalıştık. inceleyebilirsiniz. sitemiz ile ilgili yorumları https://bitcointalksearch.org/topic/kriptokolikio-turkiyenin-interaktif-kripto-para-ve-portfoy-takip-platformu-2670282 konu başlığında bulabilir ve istek , önerilerinizi iletebilirsiniz. elimizden geldiğince önerileri dikkate almaya çalışıyoruz.
full member
Activity: 224
Merit: 119
#Root
January 17, 2018, 11:08:46 AM
Ben böyle bir site yaptım.
Üstelik canlı.

https://livecoinprice.github.io/

yaptığınız çok güzel dahada geliştirilip güzel şeyler yapılabilir
1.güzel bir grafik daha iyibir arayüz
2.üye giriş paneli
3.herkes kendine göre favori listesi oluşturabilir
4.alarm sistemi olabilir düşüş ve inişlerde
5.arbitraj imkanları sunabilir. orn: https://www.coinmarketarb.com/#/
6.kur çevirme eklenebilir.
7.mesela a coini dolarla alırsan 1 dolar btc ile alırsan 1.10 dolar euro 1 e den geliyor gibi hesaplana bilir ve hangisi mantıklı ise onunla alınabilir çüki aralarıdan fark eliyor fiyatı düşük coinler faydası var mesela a coini 100 satoshi btc ile alınca 1000 adet alabiliyorsun  usd olarakucuz usd ile alınca 1200 adet alabiliyorsun bunları hesaplatan bir sistem eklene bilir.

bu yazdıklarım zor bişey deil bilgisi olan php/jquery ile rahatlık ile kodlıyabilir.

ama tabi öyle bir sistemede hemen miner js kodlarını ekleme D:
newbie
Activity: 212
Merit: 0
January 17, 2018, 12:20:21 AM
varda onlar salak saçma siteler en iyisi coinmarketcap başkasına bakmana gerek yok
sr. member
Activity: 686
Merit: 359
January 14, 2018, 02:28:08 PM
herkesin belirttigi gibi cok gerekli bir proje gibi durmuyor. gorsel olarak bir fark yaratilabilir belki ama coinmarketcap zaten gayet yeterli ve guzel bir site.
full member
Activity: 314
Merit: 101
January 14, 2018, 10:04:54 AM
bence gerek yok. coinmarketcap verilerini anlamk icin yabanci dile ihtiyaciniz yok ki. insanlar en populer siteyi kullanmayi tercih eder
sr. member
Activity: 742
Merit: 260
January 13, 2018, 07:53:27 AM
Yapacağınız şeyin hepsi cmc'de var tl bazında gösterim dışında ama ben açıkçası tl cinsinden hesaplamıyorum dolar bazında hesaplıyorum portföyümü, bence daha özgün bir fikir bulmalısınız
jr. member
January 13, 2018, 06:46:05 AM
Ben böyle bir site yaptım.
Üstelik canlı.

https://livecoinprice.github.io/

sr. member
Activity: 602
Merit: 277
January 13, 2018, 06:12:35 AM
Böyle bir servisin Türkçe olması gerekmiyor. Zaten İngilizce bilmeyen bir adam da gidip çok rahatlıkla bakacağı şeyi coinmarketcapten bakabiliyor. Yapılacaksa daha gelişmişi yapılmalı. Social kısmını geliştirebilirseniz o zaman iş yapar.
member
Activity: 322
Merit: 14
January 13, 2018, 05:14:03 AM
ben internetten takip etmek için coinmarketcap'i kullanıyorum gayette kullanışlı.
telefondan takip etmek için de tabtraderın widgetini kullanıyorum. takip ettiğim coinleri ekrana çektim. 2 dk'da bir güncelliyor kendisini.
member
Activity: 378
Merit: 55
January 13, 2018, 04:09:28 AM
zaten çok fazla kelime yok türkçe olsa da arapça olsa da farketmez. 5 dk sonra alışıyorsun siteye.
coinmarketcap'de türkçe seçeneği de mevcut zaten.
marketleri de rahat rahat takip edebiliyorsun.

daha farklı bir seçenek sunulamayacaksa bana göre gereksiz bir uğraş olur.
jr. member
Activity: 308
Merit: 2
January 12, 2018, 10:00:15 PM
Proje ne durumda, başlandı mı?  Smiley

Proje çok iyi olur. Hatta Türkçe değil İngilizce olsa daha iyi olur, Coinmarketcap'ta olmayan bir kaç özellikler eklenirse.

Yalnız temel sorun şu. VERİ

Coinmarketcap şu an public olarak api sunmakta, limit aşağıdaki gibi:

"Limits
Please limit requests to no more than 10 per minute.
Endpoints update every 5 minutes."

Direk parse ederek çekecem diyorsanız sağlıklı olmaz bu, ilerde sıkıntı çıkabilir.

Veri sıkıntısı çözülebilse bir çok kişinin aklında böyle bir proje var.
Pages:
Jump to: