Pages:
Author

Topic: Turkce coinmarketcap.com benzeri websitesi - page 5. (Read 3310 times)

sr. member
Activity: 546
Merit: 250
August 23, 2017, 12:05:42 PM
Coinmarketcap ile bire bir aynı olacaksa tek farkı Türkçe olmasıysa ne gerek var diyorum. Zaten bu piyasadaki terimlerin çoğunun Türkçe karşılıkları bile bulunmuyor. Gereksiz kafa karışıklığı yaratacak sallama çeviriler olacağına Coinmarketcap kullanmaya devam ederiz. Farklı bir şeyler sunarsanız ona göre yorumlayabiliriz.

Kesinlikle katılıyorum coinmarketcap'ın benzerine ihtiyaç duyulmuyor bana göre.Ama bitcoin ile ilgili yazılmış makaleleri Türkçeye çevireceğiniz bir site açarsanız iş görebilir bana göre.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
August 23, 2017, 11:00:28 AM
Coinmarketcap ile bire bir aynı olacaksa tek farkı Türkçe olmasıysa ne gerek var diyorum. Zaten bu piyasadaki terimlerin çoğunun Türkçe karşılıkları bile bulunmuyor. Gereksiz kafa karışıklığı yaratacak sallama çeviriler olacağına Coinmarketcap kullanmaya devam ederiz. Farklı bir şeyler sunarsanız ona göre yorumlayabiliriz.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
August 23, 2017, 10:36:38 AM
Türkçe olması ne kadar önemli olabilir bilmiyorum ama farklı özellikler ekleyebilirseniz neden olmasın? Sonuçta içeriğin çoğu sayılardan oluşuyor. Çince de olsa kullanılır...

Ben 1990 görüntülü http://coinmarketcap.com'dan uzaklaşıp, vaat ettikleri yüzünden hafif hafif http://coincap.io'ya kayıyorum mesela.
hero member
Activity: 658
Merit: 500
August 23, 2017, 09:36:43 AM
kullanılır sorun değil . ama zaten marketcapten çekicekse sadece tr deki insanlar kullanır buda zaten toplasan 100 kişi yapar.
çok kullanışlı bir ara yüz lazım biri yapmıştı birkereside ama kullanışlı değildi.
mesele marketcap listeleme ekleyebilirsin ben kendi elimdeki coinleri görbileceğim bir ekran olmasını isterim seçili olanları göster gibi!
member
Activity: 88
Merit: 10
August 23, 2017, 09:31:47 AM
Merhaba,

Turkce coinmarketcap benzeri bir websitesi yapmayi dusunuyorum. Sitede butun koinlerin TL karsiligi degerleri ve market kapitallerini gorebilecegiz. Trend olan koinlerin hangileri oldugunu ve 24 saatlik global islem hacimlerini kontrol edebilecegiz. TL'nin yaninda USD ve EUR cinsinden de kullanabileceksiniz siteyi. Veriler anlik olarak coinmarketcap'den gelecek ve anlik kurdan hesaplanarak gosterilecek.

Bu projeyle ilgili sizlerin fikirlerini almak istiyorum. Bu projenin gerceklesmesi durumunda boyle bir servisi kullanir miydiniz? Akliniza gelen, bu da eklense guzel olurdu dediginiz onerileriniz var mi?

Pages:
Jump to: