Pages:
Author

Topic: Türkiye'de BlockChain Tabanlı Kamu ve Özel Sektör Veri Sistemleri Oluşturmak - page 2. (Read 1381 times)

newbie
Activity: 62
Merit: 0
Size yüzde yüz katılıyorum.Çevremde bulunan insanlara bildiğim kadarı ile blockchain anlatmaya çalışıyorum.Dünya bu yöne gidiyor.Mükemmel bir alan geliştir projeyi kesin destek gelir diyorum.Lafa geldiğinde sermayeden yakınılıyor bu işte sermaye , fikir ve yazılım.

Merhaba,

İlginize çok teşekkür ederim.

Gerçekten doğru, bizim sermayemiz "fikirlerimiz" ve yazacağımız "yazılımlar" olacaktır.

Şeffaf ve demokratik devlet ilkesini benimsediğimizi her fırsatta siyasetçilerimiz söylüyor.

İşte BlockChain GERÇEK "şeffaflık" ve "demokrasi" getirecek her şeye.

Bu da vatandaşa güven duygusu aşılayacak.

Tabii bu da siyasette oy demek.

BlockChain tabanlı veritabanları hangi siyasi parti döneminde gerçekleşirse gerçekleşsin oy oranında büyük bir patlama yaşatır.

Bunları devlet büyüklerimize de açıklamamız gerek.

full member
Activity: 202
Merit: 100
Size yüzde yüz katılıyorum.Çevremde bulunan insanlara bildiğim kadarı ile blockchain anlatmaya çalışıyorum.Dünya bu yöne gidiyor.Mükemmel bir alan geliştir projeyi kesin destek gelir diyorum.Lafa geldiğinde sermayeden yakınılıyor bu işte sermaye , fikir ve yazılım.
newbie
Activity: 62
Merit: 0
Evet,

Bunu ben, sen ya da yada birileri yapmalı a dostlar.

Bakın, bugün ya da yarın mutlaka bu teknolojiye geçilecek, geçilmesi gerekecek.

- Donanım ve yazılım olarak yükselen veri maliyetleri,
- "Güvenilirliğin" yavaş yavaş yok olmaya başlaması,
- Hacking, phishing yapanların sürekli hedefinde olmak,

zamanla bu veritabanı için çalışma yapmayı zorunlu kılacak. Örnekler çeşitlendirilebilir...

- Tapu Bilgi Sistemleri,
- Araç Bilgi Sistemleri,
- Kamu-Özel Personel Sistemleri,
- Sosyal Güvenlik Kurumu Sistemleri,
- Milli Güvenlik Sistemleri,
- Nüfus Sistemleri,
- Marka-Patent Sistemleri,
- Türk Vergi Sistemi,
- Muhasebe Sistemleri...

vs...vs...

Bu sayılan sistemlerin tamamının Ethereum altyapısı ile oluşturulmuş müthiş bir blockchain üzerinden kaydedildiğini bir düşünür müsünüz?

Muhteşem...

Bunu düşünmek bile beni müthiş derecede heyecanlandırıyor.

Dünyada bunu ilk uygulayan ülke olmak ise ayrı bir başarı getirecektir bizlere. Yapmamız lazım.

Lütfen bilgisi tecrübesi bu konuda yeterli olan kim var ise bunu bir an önce uygulamaya geçirelim.

Bugün sadece bankaları ilgilendirmiyor BlockChain.  

Unutmayınız Bitcoin'den daha değerli bir şey var ise, bu da "BlockChain"dir.
Pages:
Jump to: