Pages:
Author

Topic: Türkiyede insanlara Bitcoini anlatmak - page 2. (Read 2279 times)

newbie
Activity: 26
Merit: 0
November 21, 2017, 06:01:55 AM
deveye hendek atlakmak deyimi
cuk diye oturuyor bence cevap olaraktan
gercekten cok zor insanlara anlatmak Sad
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
November 21, 2017, 04:44:28 AM
öyle bir durumda kaçarak uzaklaştığım bir durum. düşman başına. anlatırsın anlamaz. anlamadığı gibi anlamak da istemez. bir de üstüne üstlük sorgulayıp saçma birşey olduğunu söylemeye çalışır. hem bilmez hem uydurur. anlamayanla konusulacak şey değil.

Düşünceleriniz hislerime tamamıyle tercüman olmuş durumda. Bizim toplumumuz her konuda uzman olduğu için , bitcoin hakkında hiçbir şey bilmeseler bile bildiklerini iddia edip sizin anlattıklarınızı dinlemek istemezler . Bu sebeple bu tarz insanlarla bitcoini anlatmaya gerek bile duymamak lazım.
newbie
Activity: 13
November 21, 2017, 04:31:29 AM
Yapması feci zor bişey zamanında aileme anlatmaya çalıştığım herkes dolandırılırsın demişti. O yüzden mümkün değil diye düşünüyorum Türk insanı olarak çok ukalayız.
member
Activity: 182
Merit: 10
November 20, 2017, 05:41:47 PM
 bu ülkede millet bilmediği hakkında konuşmaya yorum yapmaya bayılıyor nedense,galiba adamda bir sorumluluk hissi olmuyor bilmeyince ağzına ne geliyorsa sallıyor,sen forumda takılmışsın işlem yapmışsın para kazanmışsın bunlar umrunda olmuyor adam yine konuşmaya devam ediyor bildiği gibi.
full member
Activity: 462
Merit: 102
November 20, 2017, 01:00:50 PM
En zor iş anlatmaya uğraşmaya değmez
hero member
Activity: 910
Merit: 503
November 20, 2017, 07:21:07 AM
Türkiye'deki insanlara Bitcoin'i değil, hiçbir şeyi anlatmaya çalişmiyorum. Buradaki insanlar daha iki kişi kaldirimda yürümeyi bilmiyor, kaldirimda yürümeyi bilmeyen insanlarla oturup bir çay bile içilmez. Yakinimda samimi olduğum insanlarada onlarin Bitcoin'le ilgilendiğini duyana kadar anlatmiyorum. Eğer o ben söylemeden önce ilgileniyorsa beyin firtinasi tadinda konuşuyoruz zaten kriptoparalar hakkinda konuşmayi pek sevmiyorum.
newbie
Activity: 69
November 20, 2017, 07:15:42 AM
Yenilige kapalı bır zıhnıyet kafasına vursan dahi anlamaz o yüzden fazla kasmamak lazım
sr. member
Activity: 518
Merit: 251
November 17, 2017, 08:24:35 AM
kimseye anlatmakla uğraşmayacaksın, anlamaya çalışan adamlar burada zaten insanın anlaması için kendisinin araştırması gerekiyor.
full member
Activity: 336
Merit: 154
November 17, 2017, 07:20:06 AM
Çok ama çok zordur. Adama bitcoini sistemini anlatsan adam boş iş der geçer, para kazanıyorum desen inanmaz. Geleceğe dair öngörülerini söylesen takmaz. Yahu arkadaş yıllardır neden geri kaldık diye düşünüyordum. Yazık. Bu kadar yenilige kapalı degisime kapalı gelisime kafa yormayan gelecege dair bir ideali olmayan bir insan yığını görmedim.

Zamanın yeniliklerine yenik düşülüyor. Ya da geçim sıkıntısından başka yöne doğrulamıyor ülkemizin insanları. Bu düşünceler böyle uzar gider. Gelişim şart. İyi forumlar dileklerimle.

Kesinlikle geçim sıkıntısıyla alakalı değil. Ben de şuan sıkıntıdayım fakat memur arkadaşlarım var adamlara anlatıyorum iplemiyor bile. Amerikanın oyunları bile diyen var. Bence anlatmak için yormayın kendinizi. Kendi çıkarı olduğu zaman kullanacaktır utana sıkıla Smiley
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
November 17, 2017, 06:28:30 AM
ben soran arkadaşlara direk deepweb para birimi diyorum.
member
Activity: 322
Merit: 14
November 17, 2017, 06:17:57 AM
ilk gelen tepki ne koyunu karabaş koyunu amk diyorum. birine daha anlatayım dedim oda çiftlikbankı anlattı benimde ona kafam basmadı. herkesin alanı farklı işte

çiftlik bank diyen mala doğrudan bütün varını yoğunu sat gir çok iyiymiş de. akıllanmaz bizim insanımız.
member
Activity: 350
November 17, 2017, 12:26:28 AM
Daha Türk insanının diline yeni düştü Bitcoin. Bi 6 ay sonra bakın görün nasıl yayılacak. Ayrıca kim tamamen anlamış ve anlatabilir ki Bitcoin'i? Çok az kişi olduğuna eminim. Kulaktan dolma laflar ve son birkaç aydır herkesin dikkatini çeken artıştan dolayı Bitcoin baya prim yaptı ve yapmaya devam ediyor.
member
Activity: 212
Merit: 13
November 16, 2017, 10:43:02 PM
Yeni şeyleri bu millet bir türlü kabul etmiyor..Mesela açlıktan ölen bir millet olan Güney Koreyi biz kurtardık ama adamların Kripto hacmine bakın...Dünyaya Kabul ettirdikleri markalar samsung Lg hyundai PSY Grin  Bizim 100 yıllık Arçeliği bilen yok..Kısaca yeni birşeyi anlatmayın vakit kaybı olur..Ayrıca bizden birşey olmaz..
full member
Activity: 854
Merit: 113
November 16, 2017, 04:01:18 PM
Arkadaslar anlatmayın, bırakın sız kazandıkca onlar gelsın. Bedava bılgı verınce bır gram kıymet olmuyor, ya bosver sonra konusuruz dıye dusunenler cok olucaktır. Bosverın anlatmayın yanı ne gerek var:)
newbie
Activity: 28
November 16, 2017, 03:14:07 AM
ilk gelen tepki ne koyunu karabaş koyunu amk diyorum. birine daha anlatayım dedim oda çiftlikbankı anlattı benimde ona kafam basmadı. herkesin alanı farklı işte
member
Activity: 89
Merit: 11
November 15, 2017, 07:45:20 PM
Kendi aileme anlatmaya çalıştığımda aramızda nesil farkı olduğundan -kendileri pek teknoloji takip eden insanlar değildir- her seferinde altın örneğini kullanıyorum. Hiçbir zaman kafalarına tam olarak yatmayacak biliyorum ama ne azından iyi/kötü bir fikirleri var Smiley.
member
Activity: 271
Merit: 12
XMONETA ICO
November 15, 2017, 06:24:26 PM
Mevcut haliyle çok da iyi birşey olduğu söylenemez. 3-5 çakalın çirit attığı bir arena. Ama kurumsallaşırsa, güzel projeler pirim yaparsa o başka. Şimdi bu piyasanın savunulacak bir yönü yok.
sr. member
Activity: 403
Merit: 250
Pre-sale - March 18
November 15, 2017, 04:58:42 PM
Eğer zamanında birilerine Bitcoini anlattıysanız bu günlerde onlar sizi bulup mutlaka konusunu açacaktır. Muhabbet hep aynı oluyor.
+Haberlerde gördüm ne kadar yükselmiş ya keşke zamanında girseydik. Sen şimdi kesin zenginsin. Kaç Bitcoinin var?
-...
member
Activity: 140
The Future of Sports is Fan Controlled
November 15, 2017, 11:24:19 AM
 Yormamak lazim bunyeyi..
 Ben de 2-3 yil oncesine kadar bos is mantigiyla bakiyordum...
 Hala tam anlamiyla kavradigimi soyleyemem!!
 Ogreniyoruz...
member
Activity: 336
Merit: 11
November 11, 2017, 12:06:49 AM
Ben vazgeçtim. Anlatmıyorum artık. Ne zaman anlatsam çok uçuk fikirli olan ben oluyorum. Millet o kadar küçük düşünüyor ki kendi küçük dünyalarında köle gibi çalışarak fakirliklerine devam etsinler.. Hedef 2020. 2020 ye kadar çalışırım ondan sonra emekliliğimi ilan ederim. Millet de sabah 6 da kalkıp sabah 8 akşam 18 devam etsin gidip gelmeye buz gibi havada..
Bazen öyle yapmak gerekiyor anlatmaya calisacagin enerjiyle motivasyon ile kendini daha çok verirsin işine
Pages:
Jump to: