Pages:
Author

Topic: Türkiyede insanlara Bitcoini anlatmak - page 3. (Read 2279 times)

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
November 10, 2017, 11:54:15 PM
Ben vazgeçtim. Anlatmıyorum artık. Ne zaman anlatsam çok uçuk fikirli olan ben oluyorum. Millet o kadar küçük düşünüyor ki kendi küçük dünyalarında köle gibi çalışarak fakirliklerine devam etsinler.. Hedef 2020. 2020 ye kadar çalışırım ondan sonra emekliliğimi ilan ederim. Millet de sabah 6 da kalkıp sabah 8 akşam 18 devam etsin gidip gelmeye buz gibi havada..
member
Activity: 336
Merit: 11
November 10, 2017, 11:29:26 PM
anlatmaya gerek yok. doğrudan diyeceksin ki abi 1 lira veriyorsun yıl sonu 2 lira oluyor. yıkarlar btc yi

örnekleri çok; bakınız çiftlik bank
bakınız network marketing görünümlü ponziler.
bakınız jet fadıllar
jr. member
Activity: 126
Merit: 2
November 10, 2017, 05:35:57 PM
Yani şöyle olabilir aslında. Bazı insanlar artık farkında fakat bu kesim teknolojiyi takip eden kesim oluyor. Bu kesime anlatmak daha kolay ve yararlı olacaktır. Sizde yorulmazsınız karşınızdaki insanda sizi rahat anlar ortak bir noktada buluşursunuz. Fakat bilgisayar işleri ile haşır neşir olmayan birisi bu konuyu kavraması sizin baya emek vermeniz gerektiği anlamına gelecektir. Ama tabi ki başarılı olma şansımızda var.

Bitcoinin daha yaygınlaşması ve bilinmesi de bu konuya fayda sağlar.
member
Activity: 94
Merit: 10
November 10, 2017, 03:55:10 PM
internetten alış verişi anlatamadım ki daha...
member
Activity: 364
November 10, 2017, 03:52:54 PM
sadece anlatmakla anlaşılacak bir şey olmadığı için ilgisi olanlara araştırmaları tavsiye edilerek anlatılabilir Smiley başka türlü mümkün değil işin içinden çıkılmaz Smiley
full member
Activity: 980
Merit: 207
November 10, 2017, 02:23:30 PM
valla anlatmaya gerek yok, asıl bana ilginç gelen tiplerinden dolayı yobaz vs diye etiketlenen insanların konuyu ilgiyle dinlemeleri, modern vs diye etiketlenen insanların ise konuyu anlamamaları.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
November 10, 2017, 01:55:10 PM
ben yıldım artık anlatmıyorum, anlatsam da anlamıyorlar.
legendary
Activity: 1120
Merit: 1003
November 10, 2017, 11:54:51 AM
anlatamassın abi gizemli konuşucaksın bazen hatırlatacaksın adam kendi araştırıcak ama tabi teyzeler amcalara bunu anlatmak biraz zor Cheesy ama herkes bir gün öğrenecek tabii Cheesy 1 btc kaç mbtc  yapıyor Cheesy

member
Activity: 167
November 10, 2017, 11:52:08 AM
Türk insanına bir yeniliği anlatmak gerçekten zor ben bir arkadaşıma btc nin geçmişten bugüne kadarki yolunu anlattım ağzı açık dinledi sonra inanmadı...Ama gerçeklerin ve doğruların karşısında kimse duramaz ...Türk insanının daha çok yol katetmesi gerekiyor...
newbie
Activity: 26
Merit: 0
November 09, 2017, 05:02:00 PM
network olayı olmadığı için bence nalatmana gerek yok,millet öyle iş olur mu diyor dolar gibi falan diyorsun biraz anlamaya başlıyorlar Cheesy
member
Activity: 148
November 09, 2017, 04:52:53 PM
Çok ama çok zordur. Adama bitcoini sistemini anlatsan adam boş iş der geçer, para kazanıyorum desen inanmaz. Geleceğe dair öngörülerini söylesen takmaz. Yahu arkadaş yıllardır neden geri kaldık diye düşünüyordum. Yazık. Bu kadar yenilige kapalı degisime kapalı gelisime kafa yormayan gelecege dair bir ideali olmayan bir insan yığını görmedim.

bu toplumdan hiçbişey olmaz ....eğitim yok çünkü..umutsuz vaka boşverin.

paranızı kazanın yolunuzu bulmaya bakın. hayata bir kere geliyoruz.... zaman, aptal insanlarla harcanamayacak kadar değerli
full member
Activity: 630
Merit: 103
November 09, 2017, 04:35:34 PM
anlattığım kişilerden gelen dönüt: bitcoint noldu abi para kazandın mı? Cheesy
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
November 09, 2017, 04:24:29 PM
Bitcoini anlatmaya çalışmak elle tutulur birşey olmadığı için zor ayrıca içerisinde bir teknoloji nin ve bir sistemin anlatılmasıda gerektiğinden insanlarımızın biraz bu durumu anlaması zor bitcoini anlatmaktan ziyade uygulamalı olarak insanlara göstermek daha kolay ve insanlar bunun işe yaradığını gözleriyle test edince bakış açıları değişiyor.
hero member
Activity: 1904
Merit: 795
November 09, 2017, 04:04:55 PM
Anlatmaya çalışmak biraz zor düzgün kaynakları kullanıp okutmak daha faydalı olabilir. Bilmediğim birşeyi birinin anlatmasından çok okuyunca daha iyi anlıyorum. okutun efendim en faydalısı bu Smiley 2013 2014 de bir arkadaşıma anlatmaya çalışmıştım kısmen anladı ama en son forumada bulduğum kaynakları gönderdim okudu öğrendi ne olduğunu.
member
Activity: 140
Merit: 20
November 09, 2017, 03:59:04 PM
karşılık olarak ilk verilen cümle haram haram deniliyor dur bismillah daha bir demeden haram demeye başlayanlar var ülkedeki yobazlık seviyesi yüksek olduğu için anlatılması zor bir durumdur.Bitcoinin avantajlarını anlatmaya başlıyorsun bunun hiç zararı yok diyor.Ama şimdi ulusal medyada çıkan haberler sayesinde bitcoinin 7 bin dolar olduğunu öğrenince herkes aramaya başlıyor bitcoini nerden nasıl alabiliriz diye bende haram hram diyip kapatıyorum konuyu.
hero member
Activity: 756
Merit: 505
November 09, 2017, 12:29:39 PM
öyle bir durumda kaçarak uzaklaştığım bir durum. düşman başına. anlatırsın anlamaz. anlamadığı gibi anlamak da istemez. bir de üstüne üstlük sorgulayıp saçma birşey olduğunu söylemeye çalışır. hem bilmez hem uydurur. anlamayanla konusulacak şey değil.
full member
Activity: 252
Merit: 100
The Standard Protocol - Solving Inflation
November 09, 2017, 11:24:59 AM
Anlatmaya calışmıcan abi zaten gerek yok ilerde pişman olunca anlar kafasını taşlara vurur Cheesy
member
Activity: 182
November 09, 2017, 09:20:42 AM
Üniversite arkadaşlarıma anlatmaya çalıştığımda aldığım tepki aynen böyle ''yatırım düşünüyosan altın alacaksın btc falan boş işler bunlar'' ısrarla bu işten çok deli para kazanan tanıdıklarım olduğunu söylememe rağmen orta yolu bulamadık Smiley
En mantıklısı anlatmaya calismamak bence.Adam sacma diyip geciyorsa ben niye ona biseyler kazandirmaya calisayimki.
Hayir sacma deyip biraksalar neyse sürekli yorumda bulunmalar boş işlerle uğraşma demeleri filan insanı deli ediyor.
member
Activity: 238
November 09, 2017, 09:14:46 AM
Üniversite arkadaşlarıma anlatmaya çalıştığımda aldığım tepki aynen böyle ''yatırım düşünüyosan altın alacaksın btc falan boş işler bunlar'' ısrarla bu işten çok deli para kazanan tanıdıklarım olduğunu söylememe rağmen orta yolu bulamadık Smiley
newbie
Activity: 42
Merit: 0
November 09, 2017, 05:19:55 AM
Çok ama çok zordur. Adama bitcoini sistemini anlatsan adam boş iş der geçer, para kazanıyorum desen inanmaz. Geleceğe dair öngörülerini söylesen takmaz. Yahu arkadaş yıllardır neden geri kaldık diye düşünüyordum. Yazık. Bu kadar yenilige kapalı degisime kapalı gelisime kafa yormayan gelecege dair bir ideali olmayan bir insan yığını görmedim.

geri kalmanın bi sebebi de 2gram bilgiye sahip olup sen gibi kendini einstein sanıp aleyna tilki egosuyla konusan gereksizler yüzündendir.
Pages:
Jump to: