Pages:
Author

Topic: Türkiye'de Kadın Taciz ve Cinayetleri - page 2. (Read 468 times)

member
Activity: 294
Merit: 10
January 10, 2018, 07:55:26 AM
eğitim ile alakası yok bunun karakterle alakası var adamlıkla alakası var.

sen kim oluyorsun da şiddet uyguluyorsun. cinayeti tacizi tecavüzü geçtim. sen kimsin de şiddet uyguluyorsun.
newbie
Activity: 196
Merit: 0
January 10, 2018, 07:49:33 AM
Eğitimle eğitimsizlikle alakası yok bence bu işin çünkü ne hakimler savcılar doktorlar gördük karısını öldüren başka kadınları taciz eden.. ne eğitimsiz insanlar var karısı dahil tüm kadınlara ne kadar güzel ne kadar kibar davranıyor. İnsanın içinden gelmesi gerekir sonradan eğitimle öğretmekle olmaz bu iş. Biraz aile biraz da içinden gelecek karakter meselesi aslında.
Alıştı artık insanlar her gün olunca ve medya da bu kadar bangır bangır dile getirince olağan hale geldi bu kötülükler.
full member
Activity: 238
Merit: 100
January 10, 2018, 07:38:59 AM
Kadınları bir nesne olarak gören her insan tecavüze ve tacize yatkındır önce bu zihniyetin değişmesi, eşitliğin öğretilmesi gerekmektedir
member
Activity: 322
Merit: 12
January 10, 2018, 07:18:13 AM
bunun için adalet beklenilmemeli.

yanında birisi kadına taciz mi etti döveceksin bide bağıracaksın şerefsiz tacizci diye. sen dövmeye başla bi anda 10 kişi toplanır zaten. gaza gelen millet gazla adamın ağzını yüzünü dağıtır.

hukuk ne yapıyor. hiç koca bir hiç.
eşimi öldürdüm ama beni aldattı iyi hal utanmasalar özür dileyecekler.
tecavüz. rızası vardı. gönder.
taciz. kadın zaten ateistmiş gönder
tecavüz mini etek giymiş gönder.
dayak. aniden sinirlendim özür dilerim gönder.
newbie
Activity: 51
January 10, 2018, 06:59:00 AM
Ulkemizde  kadinlara  karsi islenen bu ahlak disi olaylar maalesef zon zamanlarda cok artti. bu olaylar sadece kolluk kuvvetleriyle cozulebilecek bir olay olmaktan cikti. vatandas da yardimci olmak zorunda.hep birlikte bu olayin ustune gitmeliyiz. kolluk kuvvetlerine yardimci olmaliyiz. tabi bu olaylarin birde ekonomik yonu var.toplumun refah seviyesinin yukselmeside bu olaylarin tamamen olmasa bile  asgari duzeye indirecegine inaniyorum.
newbie
Activity: 126
January 08, 2018, 10:51:17 AM
Kadınlar insndır biz insanoğlu
Neden  rakamlar düşmüyor anlamıyorum hala bu olaylar oluyor Allah akıl fikir versin
hero member
Activity: 661
Merit: 509
January 08, 2018, 10:36:17 AM
son yıllarda farkındalık artırıldı bu güzel birşey ama yaptırım ve algınında ve bilincinde artması lazım
inşallah artar

bunun için caydırıcı cezalar ve aksamadan, doğru çalışan bir hukuk sistemi lazım. ne yazık ki bizde ikisi de yok.
newbie
Activity: 98
January 08, 2018, 10:15:36 AM
son yıllarda farkındalık artırıldı bu güzel birşey ama yaptırım ve algınında ve bilincinde artması lazım
inşallah artar
member
Activity: 336
Merit: 17
January 08, 2018, 10:06:25 AM
eğitimsizlik  ve ekonomik durumdan kaynaklı oluyor genelde ama psikolojik olanlarda yüzde olarak yüksek artık olmasın böyle şeyler bir günde tv yi acinca görmeyelim böyle bir haber
member
Activity: 84
January 08, 2018, 10:01:13 AM
Toplum olarak vereceğimiz tepkinin dozu yüksek olmalı bu düzeni bozucu kötü davranışların cezası mutlaka verilmeli.
member
Activity: 350
Merit: 11
January 05, 2018, 08:41:26 PM
Bunu yapanlara en ağar cezalar verilmeli .Öyle hapis cezası felan kesmez direk kazığa oturtulmalı. Huh Huh Huh
newbie
Activity: 12
January 05, 2018, 08:33:30 PM
9 yaşındaki kız çocuklarını evlendirmeye çalışan ve vergiden en büyük payı alan diyanet gibi bir oluşum varken bu olanlar hiç şaşırtıcı gelmiyor bana. Toplum olarak hepimiz bunları kanıksıyoruz, bende buna dahilim ama geçen gün haberlerde izlediğim iki çocuğunu kaybeden kadının dramı içimi çok acıttı. Kocası bu kadının peşine düşüyor ve sonra biri 2, biri 4 yaşındaki çocukları kaçırıp tek tek öldürüp sonra kadına mesaj atıyor ve kendini öldürüyor. Yazarken bile içim kalktı, insan nasıl bu hale gelebilir, hiçbir günahı olmayan o masum çocukları öldürebilecek kadar nasıl gözü dönebilir gerçekten anlayamıyorum.
member
Activity: 210
January 05, 2018, 08:12:10 PM
Feminizm ne istiyor adlı sığ anlamsız başlığa karşılık gayet güzel bir başlık olmuş başlığa başlıkla cevap vermek diyelim
member
Activity: 448
Merit: 12
January 05, 2018, 04:58:29 PM
Lafa gelince hepimiz müslümanız ama icraate gelince tacizde tecavüzde üstümüze yok. Özellikle 'din' olgusu altında insanlara olan baskılar artıkça ne yazık ki böyle istenmeyen olaylar da artacak.
member
Activity: 1022
January 05, 2018, 04:27:37 PM
Ülkedeki sapkınlık teşvik edici açıklamalar devam ettikçe böyle olaylar da artmaya devam edecektir şüphesiz.Geçenki Diyanet İşleri Başkanlığı'nın rezalet açıklaması örneğin.
full member
Activity: 700
Merit: 134
January 05, 2018, 04:04:30 PM
Kadına karşı şiddet problemi yok türkiyede, türkiyede genel bir şiddet problemi var, her yer suçlu kaynıyor, kadına yumruk tekme atanlar erkeklere de atıyor merak etmeyin, trafikde her gün 100 lerce cinayet işleniyor burada.

Çok haklısınız. Ülke öyle bir hale geldi ki bir insana trafikte yol verince karşı taraf şaşırıyor, yaptığımız iyilikte artniyet arar gözlerle bize bakıyor (:
Dede babayı dövüyor, baba çocuğuna saldırıyor. Küçük yaştan itibaren şiddete tanık olan çocuk büyüdüğü zaman aynı şeyleri hem eşine hem çocuklarına yapmaya devam ediyor.
Ayrıca medya etkisi de bütün bu olayların büyümesini destekliyor
hero member
Activity: 2030
Merit: 402
January 05, 2018, 03:31:57 PM
Hiç de iyi bir yere doğru gitmiyoruz.Hükümet utanmadan çıkıp daha iyiye gidiyoruz her gün diyebiliyor ya pes yani.Ekonomimiz yerlerde,hırsızlıklar,cinayetler her gün daha da artıyor.Sürekli problemlerle boğuşuyor ülke.
member
Activity: 350
W12 – Blockchain protocol
January 05, 2018, 02:58:13 PM
Eğitim ve ekonomi düzelmedikçe her gün haberlerde bu taciz ve cinayetleri maalesef görmeye devam edecegiz üstüne bide alkol alınca daha da iğrenç bi hal alıyorlar.
full member
Activity: 448
Merit: 124
January 05, 2018, 09:46:22 AM
kesinlikle acizlik ve adilik. 2 side büyük problem olmaya başladı maalesef. Bir kısım insanlar resmen cinnet geçiriyor ve bu psikolojik durumlarını çevrelerindeki zayıf insannlara yansıtıyorlar.
member
Activity: 239
Merit: 14
January 05, 2018, 08:08:57 AM
hiçbir gün yokki haberlerde kadın dayak yemiş kadın öldürülmüş vs haberleri çıkmasın .İnsanın tüylerini diken diken ediyor gün geçtikçe de katlanarak artıyor Allah islah etsin .
Pages:
Jump to: