Pages:
Author

Topic: Türkiye'de Kadın Taciz ve Cinayetleri - page 4. (Read 468 times)

sr. member
Activity: 532
Merit: 256
December 18, 2017, 05:10:56 PM
Kendi Türk örf ve adelerimizi unuttuk. Eski örf adetlerimizde kadına değer verilirdi. Yeri gelir Toya katılır koca obayı idare eder. Herkes saygı gösterirdi. Ne zaman arap kültürü  bu toplumda yer bulmaya başladı. Kadın da değersiz olmaya başladı.Bakın İslam demiyorum Arap kültürü diyorum ikisi farklı şey. İslam'dan önceki cahiliye dönemi arap kültüründe kadın, kız çocuk degersizdi. Bazı kız çocukları toplumda utaç kaynağı olarak görülür. Bazıları toprağa diri diri gömülürdü. İşte Arapların oralardan kalma kokuşmuş adetleri islam dinine geçmelerine rağmen o eski adetleri tam olarak unutamamış  olacaklar ki bizim toplumumuza bulaşmış bir şekilde.
member
Activity: 210
Merit: 10
December 18, 2017, 03:43:42 PM
Toplumsal baskılar kültürel yozlaşma medyanın ve yahut başka araçlarla insanların her şeye çok yakın olması ama bir o kadarda uzak kalması. sosyolojik tez yazarsın alt başlıklardan 2-3 tanesini de ilk cümlemden alıp incelersin. Derin konu ama ilk aklıma gelenler bunlar
full member
Activity: 546
Merit: 100
December 18, 2017, 03:23:11 PM
Gerçekten çok üzücü ben bir kadını ağlarken görmeye dayanamıyorum, birde kadını dövüyor bazı hırbolar ama toplum ahlakıyla alakalı bir durum bu özünde
member
Activity: 111
TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS
December 18, 2017, 01:57:21 PM
Utanc verici olaylar yasiyoruz. ahlak yoksunu olduk ,hakikaten umitsiz vaka oldu.bu olaylarin polis gucu yada hapisle filan onlenemez.
member
Activity: 238
Merit: 14
December 18, 2017, 12:49:35 PM
baskıcı ve yobaz toplumların hepsinde bu tür olaylar maalesef çok...eğitim sistemini değiştirip 3 nesil yetişmesi gerekiyor düzelmesi için..yani umutsuz vaka
member
Activity: 103
ICO Live! betterbetting.org
December 18, 2017, 10:51:16 AM
Turk mılletı bu kadar cahıl olamaz  egıtım egıtım dıyoruz da egıtımlı ınsanlardanda var bence bıraz da kadınlarda ısyankarlık var genelını tenzıh ederım  teknolojı gelıstıkce ıstekler arttı toplum ahlakı bozuldu gıyım kusam degıstı  onceden evın erkegı calısıyordu kadınlar erkegıne muhtactı sımdı kadın calısan cogaldı ev ekonomısıne kadkıda blunuyor yanı ekonomık bagımsızlıklarına kavustular buda evlerde catısmaları baslattı  erkekler  komplekse gırdı  yanı daha cok ornek verebılırız bunun sonucunda da bu tur eylemler cogaldı
newbie
Activity: 56
Merit: 0
December 18, 2017, 10:39:09 AM
bunların hepsi cahillikten oluyor
sr. member
Activity: 588
Merit: 251
December 18, 2017, 10:33:18 AM
Kadına taciz ve kadın cinayetlerinin asıl sebebi eğitimsizlik ve ekonomik problemler, baktığımızda gelişmemiş toplumlarda bu oranlar yüksek, gelişmiş ülkelerde bu oran düşük, eğitim ve ekonominin ilerlemesi çok önemli.
member
Activity: 99
December 18, 2017, 10:17:49 AM
Turkıyede kadaınlarların kaderımı bu yoksa erkeklerın hosgorusuzlugumu  hıc  bır gun yok kı bır kadın cınayetı yada tacızı olmadan bıtsın bu ne ya bız ne kadar bencıllestık kotulestık onceden bır asıret cınayetlerı vardı  onun yanına sımdıde ekonomık durumlardan kaynaklanan gecımsızlıkler bosanmalar bosandıktan sonra  ıslenen kıskanclık cınayetlerı  Bızım dınımızde bır kısıyı olduren butun ınsanlıgı oldurmus olur  denırken bız ne Allahtan nede kanunlardan korkuyoruz  Nereye gıdıyoruz beyler
Pages:
Jump to: