Pages:
Author

Topic: Ücretsiz 0.01 BTC - Android Beta Aşaması Test Kullanıcıları - page 3. (Read 8059 times)

full member
Activity: 364
Merit: 100
Evet rehber arama konusun da ya sesi algılayamıyor. örnk. Emine xxx i ara dedim gitti Ziya xxx i aradı. Komut penceresinde ise neredeyim, en yakın hastane eczane taksi gibi sorulara anın da ve doğru yanıtlar veriyor.

Bende doğru algıladığı halde rehberimde olmayan numarayı girdi bir kere Cheesy noluyor dedim. bu arada ilginç soru arşiviniz geniş mi ? Ve özel olarak sormamızı istediklerinizi söylerseniz onları soralım.
member
Activity: 107
Merit: 10
Evet rehber arama konusun da ya sesi algılayamıyor. örnk. Emine xxx i ara dedim gitti Ziya xxx i aradı. Komut penceresinde ise neredeyim, en yakın hastane eczane taksi gibi sorulara anın da ve doğru yanıtlar veriyor.
member
Activity: 66
Ya ben çok garip sorular soruyorum yada dediğiniz gibi veritabanınız henüz çok dar çünkü 3 sorudan 2sine daha farkl şeyler sormayı denesen diyor. bu arada neredeyim sorusuna eşleşme sağlanamadı ve daha farklı şeyler sormayı dene dedi.

Veritabanında çok ufak daha, dediğim gibi büyüyecek. "Eşleşme sağlanamadı" uyarısı telefondan kaynaklı yani sesi tam algılayamamış o yüzden. O zaman "En yakın cami" gibi bir soru sorar mısınız acaba?

En yakın cami sorusuna net cevaplar veriyor sıkıntı yok. Arkadaşın dediği gibi yardım kısmındaki soruların büyük çoğunluğuna cevap veriyor.

Arama komutunu kullanınca dediğimden farklı numaraları arıyor. Benim rehber mi sorunlu diyecemde sorun da yok.

O özelliği şimdilik devre dışı bıraktım, teşekkürler.
full member
Ya ben çok garip sorular soruyorum yada dediğiniz gibi veritabanınız henüz çok dar çünkü 3 sorudan 2sine daha farkl şeyler sormayı denesen diyor. bu arada neredeyim sorusuna eşleşme sağlanamadı ve daha farklı şeyler sormayı dene dedi.

Veritabanında çok ufak daha, dediğim gibi büyüyecek. "Eşleşme sağlanamadı" uyarısı telefondan kaynaklı yani sesi tam algılayamamış o yüzden. O zaman "En yakın cami" gibi bir soru sorar mısınız acaba?

En yakın cami sorusuna net cevaplar veriyor sıkıntı yok. Arkadaşın dediği gibi yardım kısmındaki soruların büyük çoğunluğuna cevap veriyor.

Arama komutunu kullanınca dediğimden farklı numaraları arıyor. Benim rehber mi sorunlu diyecemde sorun da yok.
member
Yardım penceresindeki komutları anında getiriyor. İşlem hızı o konuda süper. Bu arada verdiği bilgiler de doğru.
member

full member
member
Yapılabilir mi bilmiyorum ama konuşmaya duyarlı olsa daha hoş olurdu sanki. Her seferin de tuşa basmak yerine. İlk başlarda sorduklarıma yanıt vermiyordu ama şuan bir çoğuna yanıt veriyor. Eksik olarak gördüğüm ise,

- Tuşa bastıktan sonra konuştuğum kelimeyi anlamadığın da ERR Eşleşme sağlanamadı uyarısı çıkmayıp da seni anlamadım, seni duyamadım, senin için araştırıyorum vb. gibi cümleler kullansa daha hoş olur sanki,
- Output gibilerinde bi hata aldım bir kaç kez ama neden verdi yakalayamadım.

Kurcalamaya devam ediyorum. Özellikle peşine düşmemizi istediğin yer varsa oraya yoğunlaşabilirim.

Not :  Yanlışlığım varsa affola.

Teşekkürler yorumların için. Uygulama şuan daha beta olduğu için o "Err: no input" gibi mesajları silmemiştim ama dediğin gibi onları düzelteceğim.

Acaba "neredeyim" sorusunu sorar mısın? Benim telefonumdan kaynaklı bir hatadan dolayı tam olarak test edemedim. Bu arada Sol üstteki menüden yardım kısmında tüm komutları görebilirsin.

Soralabilecek en muhtemel soruları sordum da konuşma devam edemiyor maalesef Cheesy ilk sorudan sonrasını eşleşme bulunamadı diyerek cevapsız bırakıyor. Bir de sesi yok demi bunun yada bende ses çıkmıyor ?

Soru veritabanı çok kısıtlı ama yavaş yavaş büyüyecek. Android henüz Türkçe desteği getirmedi konuşma için ama belki ücretli servisleri kullanabilirim ilerde.
full member
Soralabilecek en muhtemel soruları sordum da konuşma devam edemiyor maalesef Cheesy ilk sorudan sonrasını eşleşme bulunamadı diyerek cevapsız bırakıyor. Bir de sesi yok demi bunun yada bende ses çıkmıyor ?

member
Yapılabilir mi bilmiyorum ama konuşmaya duyarlı olsa daha hoş olurdu sanki. Her seferin de tuşa basmak yerine. İlk başlarda sorduklarıma yanıt vermiyordu ama şuan bir çoğuna yanıt veriyor. Eksik olarak gördüğüm ise,

- Tuşa bastıktan sonra konuştuğum kelimeyi anlamadığın da ERR Eşleşme sağlanamadı uyarısı çıkmayıp da seni anlamadım, seni duyamadım, senin için araştırıyorum vb. gibi cümleler kullansa daha hoş olur sanki,
- Output gibilerinde bi hata aldım bir kaç kez ama neden verdi yakalayamadım.

Kurcalamaya devam ediyorum. Özellikle peşine düşmemizi istediğin yer varsa oraya yoğunlaşabilirim.

Not :  Yanlışlığım varsa affola.
member
Uygulamayı test edip konu altından geri dönüş yaparsanız sevinirim. Asistana, aklınıza gelen her türlü soruyu lütfen sorunuz. Veritabanı oluşturmam için gerekli.

Kullanabilmek için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.googlequicksearchbox uygulaması gerekli.

Beta İndirme Linki : https://drive.google.com/file/d/0Bw_xvE7HYu-rQ05vdEpmRU1CeGc/view?usp=sharing

legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
2. önizleme çok iyi

Katılmak istiyorum.
Btc Adresim: 1paNdaCN73HXJvPbZZ4EG43JwwMq2zMiX
member
Activity: 84
Katılabilirim.
Adres:  1AHYbdVpkUste9ja3GzewA1cMGKFvVh7iG
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Katılabilirim
Bitcoin address:    16z6iEwwCXWvpAy4ZacKLXxJmSRGooudGf
newbie
Activity: 24
Merit: 0
Katılabilirim
Btc adresim: 1En4MJ1oL7jmCSLNiqeD4HbB4qbUXNs47n
edit adresi değiştim
full member
Activity: 222
bende katılırım hocam benide yaz  adres 16zT7TGRvqUidkmhjqwjXyrWSosVt6HwYK
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
bende katılabilirim
member
Uygulamanın fikir vermesi açısından örnek bir resim daha ekledim.
member
On numara proje, benim merak ettiğim backend kısmı.
Ses işlemeyi doğrudan sizin yazılım mı yapıyor? Yoksa hazır kütüphaneleri falan mı var?
Bir de ses işleme için telefonların işlemci ve bellekleri yeterli mi? Yoksa ses kaydını bir sunucuya iletip orada mı sesi yazıya döküyorsunuz?
Yazıya döküldükten sonra doğal dil işleme kısmında yine benzer sorularım var Grin

Hemen cevaplayayım. Neyseki ses tanıma işini Android'in SpeechRecognizer kütüphanesi ile hallediyorum. Ben sadece cümleyi alıp sunucuda işliyorum, geri cevap yolluyorum. Android'de diğer tüm asistanlar SpeechRecognizer kullanıyor.

Cümle(soru) sunucuya geldikten sonra yazdığım bir algoritma ile cümleyle eşleşen veri tabanındaki soru-cevap ikilisini buluyorum ve ona göre cevap veriyorum.

Doğal dil işleme kısmında çok fazla birşey yapmadım. Kullandığım dizayn AIML'yi andırıyor.

Ve şuanda uygulama Siri vs. gibi konuşmuyor, android henüz türkçe desteği getirmedi konuşma olarak. Ama dediğim gibi sesi tanıyabiliyor.
Doğal dil işleme için kütüphane önereyim o zaman, Zemberek var Türkçeye yönelik: https://code.google.com/p/zemberek/
İşine yarar muhtemelen.

Teşekkürler link için. O kütüphaneyi görmüştüm ama benim pek işime yaramaz. Hem benim arka planda kullandığım dil Java değil hem de ben algoritmayı tamamladım.
sr. member
Activity: 266
Merit: 250
On numara proje, benim merak ettiğim backend kısmı.
Ses işlemeyi doğrudan sizin yazılım mı yapıyor? Yoksa hazır kütüphaneleri falan mı var?
Bir de ses işleme için telefonların işlemci ve bellekleri yeterli mi? Yoksa ses kaydını bir sunucuya iletip orada mı sesi yazıya döküyorsunuz?
Yazıya döküldükten sonra doğal dil işleme kısmında yine benzer sorularım var Grin

Hemen cevaplayayım. Neyseki ses tanıma işini Android'in SpeechRecognizer kütüphanesi ile hallediyorum. Ben sadece cümleyi alıp sunucuda işliyorum, geri cevap yolluyorum. Android'de diğer tüm asistanlar SpeechRecognizer kullanıyor.

Cümle(soru) sunucuya geldikten sonra yazdığım bir algoritma ile cümleyle eşleşen veri tabanındaki soru-cevap ikilisini buluyorum ve ona göre cevap veriyorum.

Doğal dil işleme kısmında çok fazla birşey yapmadım. Kullandığım dizayn AIML'yi andırıyor.

Ve şuanda uygulama Siri vs. gibi konuşmuyor, android henüz türkçe desteği getirmedi konuşma olarak. Ama dediğim gibi sesi tanıyabiliyor.
Doğal dil işleme için kütüphane önereyim o zaman, Zemberek var Türkçeye yönelik: https://code.google.com/p/zemberek/
İşine yarar muhtemelen.
Pages:
Jump to: