У кого є родичі чі знайомі в Зімбабве не прогавте момент - Ціна біткойна в Зімбабве досягла $13350 Нестабільність, що випливає з перевороту в цій африканській країні, може спричинити до того, що ціна біткойна в Зімбабве виросте ще більше.
У середу армія Зімбабве ініціювала військовий переворот проти президента Роберта Мугабе (Robert Mugabe), авторитарного лідера, який керував країною майже 40 років. Хоча військові заперечують, що намагаються повалити режим, взяття 93-річного президента під варту призвело до сум'яття в політичному майбутньому країни.
Під час кризи люди часто звертаються до твердих активів, таких як золото, для збереження свого багатства. Останнім часом біткойн та інші криптовалюти почали почали “відкушувати” частину ринку золота, і було б не дивно, що цей переворот не призвів до того, що жителі Зімбабве в пошуках безпечного притулку до своїх коштів не звернулися до криптовалют.
Як ми вже повідомляли, біткойн в Зімбабве вже продають за астрономічною ціною, в першу чергу через надзвичайний дефіцит грошових коштів та жорсткий контроль за капіталом, який здійснюється для збереження фізичної валюти всередині країни. Незважаючи на те, що країна номінально використовує американський долар як офіційну валюту, відсутність фізичних доларів призвела до того, що уряд друкує облігації, які нібито прив'язані до долара за ставкою "один до одного".
Проте ситуація полягає в тому, що уряд продукує інфляцію "золара" темпами, які значно перевищують офіційну номінальну ставку в 0,38% долара. Як повідомляє Reuters, жителі цієї зубожілої африканської країни переводять свої гроші в будь-який актив, який зберігає вартість, який вони можуть знайти, включаючи біткойн.
Хоча активи, такі як транспортні засоби та нерухомість, можуть служити надійними запасами вартості, біткойн дає змогу зімбабвійцям робити покупки з-за кордону. Крім того, ті, хто мешкають в країні, валюта якої колись була настільки гіперінфльована, що центральний банк надрукував банкноти номіналом 100 трильйонів доларів, цінують відсутність центрального управління у біткойні.
Немає ні власника, ні контрольного органу для біткойна. Кожна транзакція, здійснена в режимі онлайн, видима всім трейдерам біткойна - розповів CCN Пардон Гатсі (Pardon Gatsi), технічний експерт, що базується в столиці Зімбабве, Хараре.
Це підвищило інтерес до біткойна і поряд з інфляцією золара спричинило зростання цін на біткойн до $13900 на біржі
https://golix.com/ у Хараре. В даний час біржова ціна біткойна у там становить $13350 – на $6100 вище глобального середньозваженого показника.