Pages:
Author

Topic: Ülkeyi Pislik Götürüyor - page 4. (Read 3069 times)

member
Activity: 98
Merit: 10
October 25, 2017, 05:15:48 PM
Geçen yaz tatilinde Ukraynaya gitmiştim . Sokaklarda ne bir çöp ne bir izmarit hiç bir şey göremedim . Tabi hal böyle olunca atan insanlar yadırganıyo ki zaten genelde onlar da türk oluyor malesef .
Bi tane adam görmüştüm adam yolda yürürken yolda gördüğü her çöpü alıp çop tenekesine atıyordu ki bu da işe aceleyle giden takım elbiseli birisiydi .
Yani demem o ki bu toplumsal bilinç ile sağlanılıcak bir şey ki o da ne yazıkki biz de yok Sad
En azından herkes eşini dostunu bu konuda uyarırsa faydalı olabilir
member
Activity: 266
October 25, 2017, 05:13:00 PM
Merhaba;

Ne yazık ki ülkenin gözünüze batan her yerin pislik içinde olmasının diğer eksik ve yanlış yerlerinin de temlinde olduğu gibi eğitim sisteminin bozukluğu/yetersizliği yatmakta. Hele hükümetin eğitim sisteminde yaptıüı ve yapmaya devam ettiği tahrifatlar ile önümüzdeki 10-15 yıl içinde Türkiye yaşanmaz bir ülke olmak üzere. Durum çok vahim, sonumuz hayrolsun.

İyi dileklerimle

Ne alakası var eğitim sistemi ile yere çöp atmanın. Bu ikisini nasıl bağdaştırabildiniz? Okulda Matematik, Türkçe, Kimya, Biyoloji, Fizik gibi dersler gösteriliyor. Yere çöp atmama ile ilgili bir ders mi var? Bence bu durum her insanın kendisinin sahip olduğu bir davranış biçimidir. Yada her ırka göre değişen bir davranış şeklidir. 😝

eğitim önce doğduğun evde ana babayla yani aileyle başlıyor, sonra sokağa çıkıyorsun oturduğun semt seni eğitmeye katılıyor zaman geçiyor okul hayatına katılıyorsun hummalı bir eğitim başlıyor bu çabalara eğitilen kişinin çabası ve hamuru katılıyor. Hepsinin sonucunda bireyler ortaya çıkıyor, sonuç ortada.
newbie
Activity: 56
Merit: 0
October 25, 2017, 03:08:47 PM
Temizlik ve hijyen medenileşmenin en temel şartıdır.Batı toplumları bu konu da daha ileri seviyede hassaslar ne yazık ki bizlere göre.Aslında temizliğe en çok dikkat eden uygarlık ve medeniyet biz olduk.
member
Activity: 238
One Token to Move Anything Anywhere
October 25, 2017, 03:06:33 PM
Kesinlikle haklısınız sahil tarafında gördüğümüz pislikler mide bulandırıcı özellikle eminönü balıkekmekçilerin olduğu yerler Sad
member
Activity: 378
Merit: 55
October 25, 2017, 02:50:26 PM
geçen yaz olimposa ve fasilise gittim birdaha gidermiyim desinler bir gün tatil yap burada 100 tl vereceğiz yine gitmem. en yakın çöp kovası girişteki kapıların hemen ilersindeydi yani bi 400 500 mt ileride ortalık pislik içinde boş şişeler yedikleri şeylerin artıkları. aldım çöplerimi yolda toplaya toplaya gittim çöp kutusuna kadar. ha tuvalet ben bulamamıştım belki kıyıya köşeye bir tane koymuşlardır.

deniz zaten pislik içinde.
jr. member
Activity: 56
October 25, 2017, 01:07:58 PM
Söylediğin her kelimeye imzamı atarım hocam Şirince gibi hem tarihi hem turistik bir köyde bile kiliselerin içinde izmaritler içine para atılan dilek çeşmesinin bile içinde tükürük olduğunu gördüm ve o köyün güzel insanlarıyla tanıştıktan konuştuktan sonra böyle kişilerin o köyden olmadığını gelen turistlerin o kuyuyu kiliseleri böyle yaptığını farkettim fakat yanlış anlaşılmasın gelen turistler derken yabancılar değil hepsi bizden daha korumacı davranıyor sadece kiliseye değil yürüdğü yolların bile taşlarının videosunu çeken insanlar o kuyuya tükürmüyor bence bu insanlar o güzelliği hakediyor ve biz haketmiyoruz bu ülkenin yabancı turistleri 5 para etmez ee şarap içmek dışında hiç bişey yapmaya gelmeyen insan tükürür de pisler de arkadaş şarabı tatman için yerler var keşke o suyu da tadabilsen pislik insan
member
Activity: 532
Merit: 18
October 25, 2017, 12:10:29 PM
bu kadar suriyeli ve çomar varken normal değil mi?
newbie
Activity: 37
October 25, 2017, 12:07:44 PM
başa geçen herkes o kadar çok para ve cebini düşünüyor ki çevirip kafasını pisliği gören bile yok
newbie
Activity: 30
September 26, 2017, 04:43:29 PM
türkiye cumhuriyeti vatandaşlarında değer kıymet bilmez insanlar abi çöp döker pet şişe atar tarihi esere isim yazar bilmem yadırgamıyorum böyle postları ya
full member
Activity: 518
Merit: 100
September 26, 2017, 02:19:47 PM
verelim mi mehteri  Grin Grin Grin
member
Activity: 84
September 26, 2017, 01:58:27 PM
Arkadaşlar lisede turizm okudum yaklasık 10 otelde calistim. Sayisiz tatil beldesine gittim . Ücretsiz kamp yerlerinden tut en lüx oteline , araplar dışında en pis , saygısız , düşüncesiz ve bilinçsiz toplum bizleriz .
Avrupali insanlar ülkemizi konumundan , harika tatil bölgelerınden ve onlara göre ucuzluğundan dolayı ( bizim ukraynaya gitmemiz gibi) tercih ediyor . Ama adamlara bak arkadaş ne bir pislik ne bir saygısızlık yok .
Ben bunun toplumun yaşayış tarzından ve küçüklükten beri verilen eğitimden kaynaklandığını düşünüyorum .
Bu iğrençliğin önüne geçilmek için çeşitli ekipler kurulup turistik bölgelerde bu gibi şeyleri yapan insanlara maddi yaptırımlar uygulanarak azaltılması gerekiyor . Bizim insanımız anca o şekilde laftan anlar arkadaş. Yazık gerçekten umarım en kısa zamanda biz de daha iyi yaşamasını bilen bi toplum haline geliriz .
sr. member
Activity: 434
Merit: 250
September 26, 2017, 01:17:58 PM
Turzim yerlerde artık gelen turist kesimi zengin olmadığından bizimkiler de sallamıyor bu da ülkenin dış politikasıyla ilgili aslında kaliteli turist gelse her yeri bal dök yala yaparlar
newbie
Activity: 1
September 26, 2017, 04:27:56 AM
götürür abicim tek bir millet yokki 5 milyon suriyeli var ülkede nasıl kirli olduklarını biliyosunuz bizim insanızda temiz değil tabiki
araba sürer sigarasını yola atar içeceğinin şişesini ormana atar
temizlik eğitimi küçük yaşta aile tarafından verilmesi gereken bir eğitim.
hero member
Activity: 1008
Merit: 533
September 26, 2017, 03:25:30 AM
Araplara düşük kaliteli demen bana göre çok yanlış. Bugün Amerika Birleşik Devletleri dahil arapları engelleyemiyor. Çünkü adamlarda para var ve adamlar bunu yabancı ülkelerde harcıyor. Bırak da adamlar ülkemize para getirsin. Benim görüşüm bu şekilde arap turist konusunda. Ancak doğal güzelliklerimizi kirlettiğimiz ve iyi koruyamadığımız konusunda hemfikirim. Bunun da yine iyi devlet politikalarıyla düzelebileceğini düşünmekteyim. Örneğin; bir tabiat parkının işletmesini bir köy muhtarlığına verdiğinizde o köy muhtarlığı kendi köylerinin gelişmesi için o tabiat parkına iyi bakacaklardır. Bu şekilde doğal güzelliklerimizi özelleştirmeden cuzi bir miktar ziyaret parası keserek kendi döner sermayelerine bir miktar katkı sağlayabilecek devlet kurumlarına vererek bu sorunun da engellenebileceği kanısındayım. Bilmem sizler katılır mısınız?

Düşük kaliteli demekle az bile söylemiş arkadaş... polis sahilde kimseye zararı olmadan içki içenlere ceza keseceğine çöp atanlara ceza kessin. Gücü yetiyorsa yatlarından denize atık boşaltan sonradan görme para babalarına ceza kessin. O atıkların kıyıya vurduğunu gören turist gelir mi türkiyeye? Senin boklu denizine çöplü gölüne pislik içindeki sahil şeridine kim gelir? Anca sonradan görme, ülkesindede pislik içinde yaşadığı için bu pisliği normal karşılayan arap turistler gelir.
newbie
Activity: 27
September 26, 2017, 03:00:27 AM
arkadş okadar haklıki ama bu sadece pisliklede alakalı bi durum değil biz ülkecek yönümüzüde orta doğuya çevirdik avrupadaki turistlerde korkuyor türkiyeden çok az turist cesaret ediip geliyor ve bence buda pisliğimizi bi nebze ortaya koyuyor bence bu arakdaşın dediği gibi herkez eline bir poşet alıp temizlesin en yakınındaki plajı turistik yeri bu ülke benim senin onun hepimizin sahip çıkalım Sad
member
Activity: 84
September 19, 2017, 07:57:21 AM
Bi haberde görmüştüm ingiliz bir vatadaş bizim ülkemizde çöp topluyordu gönüllü olarak türkiyenin çok güzel olduğunu kirlenmemesi gerekn bir doğaya sahp olduğundan bahsetti biz ise yere çöp atan bir toplumuz kıymet bilmeyen aptal birtoplum..
full member
Activity: 182
Merit: 100
September 19, 2017, 06:31:34 AM
Eğitim sistemi düzgün olmadığı sürece ülkemizi her daim pislik içinde göreceğiz.
newbie
Activity: 37
September 18, 2017, 05:55:27 PM
Araplara düşük kaliteli demen bana göre çok yanlış. Bugün Amerika Birleşik Devletleri dahil arapları engelleyemiyor. Çünkü adamlarda para var ve adamlar bunu yabancı ülkelerde harcıyor. Bırak da adamlar ülkemize para getirsin. Benim görüşüm bu şekilde arap turist konusunda. Ancak doğal güzelliklerimizi kirlettiğimiz ve iyi koruyamadığımız konusunda hemfikirim. Bunun da yine iyi devlet politikalarıyla düzelebileceğini düşünmekteyim. Örneğin; bir tabiat parkının işletmesini bir köy muhtarlığına verdiğinizde o köy muhtarlığı kendi köylerinin gelişmesi için o tabiat parkına iyi bakacaklardır. Bu şekilde doğal güzelliklerimizi özelleştirmeden cuzi bir miktar ziyaret parası keserek kendi döner sermayelerine bir miktar katkı sağlayabilecek devlet kurumlarına vererek bu sorunun da engellenebileceği kanısındayım. Bilmem sizler katılır mısınız?
newbie
Activity: 19
September 18, 2017, 12:56:30 PM
ülkeyi ahlak boyutunda da pislik götürüyor. adanada diye hatırlıyorum uzak doğulu turistleri kovalayan itoğlu itler vbleri var oldukça en ufak sorunumuz yerdeki çöpler. dünyayı bisikletle gezen maceracılar gelip türkiyede öldürülünce insanın kafası yerdeki çöplerden basındaki bu olaylara dönüyor
jr. member
Activity: 31
Merit: 1
September 13, 2017, 01:01:38 PM
doğanın katledilmesi kimsenin umurunda değil sanki o orman kendinin değilmiş gibi sanki siyasetçilerin her istediklerini yapma hakkı varmış gibi hiç üzülmüyorlar üstüne bunları savunmaya kalkıyorlar.
Pages:
Jump to: