Pages:
Author

Topic: Ülkeyi Pislik Götürüyor - page 5. (Read 3073 times)

full member
Activity: 224
Merit: 100
August 27, 2017, 10:11:31 AM
İnsanlarin egitim seviyeleri artmadikca bu boyle devam edecek.gerci sadece egitim seviyesine baglamak yanlis ulke olarak sorunlu bir ahlak anlayisimiz var Angry
newbie
Activity: 14
Merit: 0
August 25, 2017, 11:52:05 AM
eğitim şart. Shocked
sr. member
Activity: 476
Merit: 250
August 24, 2017, 06:05:54 PM

Arkadaşın pek bir hatası yok, azotlu ülkemin basını taraflı yayın yapıyor. Almanyadaki Türklerin haksız tepkisini bir yana koyarsak, Türk isimlerinin yazıldığını ilgili bölge belediyesi açıklamsında çöp kutularının üzerine Alman ve Türk isimleri dışında diğer ülkelerden isimlerinde bulunduğunu açıklamış. Burada önemli nokta "Türkler" rahatsız olmuş, neden Alman değil de Türk? Kişi kendinden bilirmiş başkasını.

İyi dileklerimle

iyi çıkarım neden italyanlar ya da fransızlar çöp kutusuna adımız yazıldı diye rahatsızlık duymadı. yarası olan gocunur sözünün ne kadar da doğru olduğunu şimdi anladım.
sr. member
Activity: 312
Merit: 272
August 24, 2017, 09:16:48 AM
Alanya'ya gelinde, bir memleketin sahilleri nasıl pisletilir görün. Üstelik Türkler kadar buraya gelen yabancılar da (Özellikle Ruslar) çöplerini sağa sola atmanın gayreti içerisindeler. Kendi memleketlerinde belki yapmazlar bunu, buraya geldiklerinde çöplerini savuşturmaktan utanmıyorlar. Gerçi ne olacak, adamlar 200 dolara 1 hafta tatil yapıyor, ben burada 1 haftada daha fazla harcıyorum. Turist benim memleketimde benden ucuza yaşıyor. Bu kalitede turist de ancak bu kadar olur. Bunları buraya turist diye getirenin....
newbie
Activity: 39
August 23, 2017, 11:08:53 AM
birkaç gün önce sahilde Avrupalı bir turist eline poşet alıp etrafta ne kadar çer çöp varsa tek tek topladı. ve bunu içinden gelerek yaptı. bizim mallar da aval aval baktı sadece. aramızdaki eğitim ve insanlık farkı çok açık. gerçekten pis ve saygısız bir toplumuz maalesef  Undecided
full member
Activity: 140
August 22, 2017, 05:53:02 PM
insanımızın zihniyeti düzgün değil malesef, kimseye çamur atmamak lazım
newbie
Activity: 25
August 22, 2017, 05:48:19 PM
Sahil kenarları gerçekten berbat en son gittiğimde denize yüzerken kaya kenarlarinda yüzen bebek bezleri prezervatif bira şişeleri vardı yüzmeye giriyoruz ya hastalık kaparsak o da var.
newbie
Activity: 28
August 12, 2017, 08:39:29 PM
Ülkede bariz okullarda eğitimin durumu ve bu tür cahillikleri görmeye devam edicez. Okullarda çevre sağlığı ile ilgili eğitim verilse çocukları küçük yaştan itibaren  öğretsek belki ilerisi için çok daha iyi olabilir bulunduğumuz zamanı düzeltemeyiz ama ilerisi için umut olur ama önlem alınmıyor
hero member
Activity: 756
Merit: 541
August 09, 2017, 07:21:26 PM
Bu da Almanya'daki çöp kovalarından bir kare. Sözün bittiği yer sanırım...

Keşke tamamını paylaşsaydın sadece Türklere yazmamışlar afedersiniz de b.k atmak için fırsat kolluyorsunuz

http://wb-duisburg.de/unternehmen/Kampagnen/mach-s-rein.php

Merhaba;

Arkadaşın pek bir hatası yok, azotlu ülkemin basını taraflı yayın yapıyor. Almanyadaki Türklerin haksız tepkisini bir yana koyarsak, Türk isimlerinin yazıldığını ilgili bölge belediyesi açıklamsında çöp kutularının üzerine Alman ve Türk isimleri dışında diğer ülkelerden isimlerinde bulunduğunu açıklamış. Burada önemli nokta "Türkler" rahatsız olmuş, neden Alman değil de Türk? Kişi kendinden bilirmiş başkasını.

İyi dileklerimle
sr. member
Activity: 434
★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange
August 08, 2017, 09:00:30 PM

Keşke tamamını paylaşsaydın sadece Türklere yazmamışlar afedersiniz de b.k atmak için fırsat kolluyorsunuz

http://wb-duisburg.de/unternehmen/Kampagnen/mach-s-rein.php

sr. member
Activity: 980
Merit: 275
August 08, 2017, 09:32:40 AM

full member
Activity: 476
CAT.EX Exchange
August 07, 2017, 05:21:16 PM
bu iş eğitim seviyesiyle doğru orantılı fakat ülkemizin tek sorunu bu olsa keşke
member
Activity: 90
Merit: 10
August 07, 2017, 08:26:59 AM
vatandaşların çoğunun zihniyetinde sorun var, bunun sokaklara yansıması çok normal.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
August 05, 2017, 08:17:00 AM
Karşıyaka belediyesi farkındalık yaratmak için çekirdek çöplerinin yere atılmaması amacıyla kese kağıdı dağıtımı yapmış. Çerez vb. satan dükkanlarda, sokaktaki satıcılarda falan bulunuyor. Yürüyüşe çıkanların bile ellerine tutuşturmuşlar Cheesy

---

“Çiğdem Yeriz, Çevreyi Kirletmeyiz”

Karşıyaka’da Temiz Çevre Seferberliği

Sağlıklı bir çevre ve daha temiz sokaklar için farkındalık yaratmak isteyen Karşıyaka Belediyesi; parkları, meydanları ve sahil şeridini sıklıkla kullanan vatandaşlara kuru yemiş atık keseleri dağıttı. Başkan Akpınar “Amacımız çevre temizliği ile ilgili farkındalık yaratmak ve insanları bilgilendirmek” dedi.

Yere Değil, Keseye

Çevreye duyarlı proje ve yatırımları ile adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, sosyal sorumluluk bakış açısıyla, yeni bir farkındalık ve bilgilendirme çalışması başlattı. Belediye Zabıtası, Karşıyakalıların uğrak mekanları olan parklarda meydanlarda ve sahil şeridinde kuru yemiş atık keseleri dağıtarak, çöplerin yere atılmaması konusunda uyarıda bulundu.

10 Bine Adet Dağıtılacak

“Karşıyakalıyız, çiğdem yeriz, çevreyi kirletmeyiz” yazılı keseleri hemen kullanmaya başlayan vatandaşlar ve esnaf, bu çalışmayı memnuniyetle karşıladı. Karşıyaka'nın en kalabalık park ve meydanları ile sahil şeridinde ilk etapta 2 bin adet çöp kesesi dağıtıldı. Yaz boyunca bu sayının 10 bine ulaşacağı belirtildi. Vatandaşlarla beraber tüm kuru yemiş satıcıları da hassas olmaları noktasında uyarıldı.
sr. member
Activity: 532
August 05, 2017, 05:26:26 AM
hiç bir zaman yere çöp atmam en ufak şeyi bile elimde bekletirim ama sigara izmaritini sürekli yere atıyorum yapacak bir şey yok  Smiley
hero member
Activity: 1302
Merit: 533
August 04, 2017, 09:27:33 PM
valla genetiğimiz bozuluyor sanırım. memlekete dolan yabancı uyruklulardan mıdır nedir bilmiyorum. eskiden böyle değildi bu memleket.

Yabancı uyruklulara bağlamak yanlış bence...
Sevmemeniz ayrı bir konu ama bence konu ile alakası yok.

Ne zaman temiz ıssız bir koya gitsem alkol şişeleri, pet şişeler ve zıkkımlandıklar her artık sağda solda.

Tembellikten mi beyin yoksunları mı anlayamıyorum.

Bir koyu bakir temiz diye özellikle ararlar, geldiklerinde anasını siker giderler.
Be beyinsiz o kadar aradın temizi, demek ki, pis olunca gitmiyorsun.
Ülkenin anasını sikince hangi ananın amında bulucan dimi bir daha öyle yer.

Dediğim gibi beyin yok, bu konuda hassasım o yüzden bozdum ağzımı kusuruma bakmayın...

Tarihi ve turistlik yerler ayrı facia, aynı şekilde.

Bu yaz bergama gittim, gezeyim diye.

Nereye gitsem adet, ayak bastı parası gibi para alıyorlar otopark muhabbetine, giriş ayrı.

içerisnin hali içler acısı, e madem alıyorsun para bir şey yap dimi?
Ben sana o parayı oratı gezmek için mi veriyorum, o zamaten benim mirasım.
O paraları sana ona sahip çık, koru, bak diye veriyoruz.

Zeus sunağı Almanlar tarafından çalınmış, almana mı söversin, çalınmasına göz yumulmasına mı?
Sunağın yerine camekan içerisine bir maket yapmışlar Allah lık...
Suntanın türevi birşeyden yapıp mermer miş gibi beyaza boyamışlar, nemi alınca kavlamış kalkmış.
Rezalet ötesi, bari hiç koyma da ciddiyetsiz görünme..

Saddece o sunağı almanyada milyonlarca turist geziyor, ter temiz kaldırmışlar ayağa.

Benim Ülkemin sahip çıkamadığı ve hiç bir zaman da çıkamayacağı şekilde sahip çıkıyorlar esere..

Şimdi sövmek mi lazım bu Alman a dua etmek mi?

Eserler kaçırılıyor belki de iyi oluyor.

Ulkede biri bir eser bulsa ya üstü kapatılır ya bulan enayi yerine konur.
Her halukarda eser hiç olur bakılmaz.

Böyle rezalet bir ülkeyiz.

Yöneticilere siyasi olarak çatmak ta yanlış bana kalırsa, biz ne boksak onlar da aynı bok...

Neyse sinirlerim bozuldu gece gece..

İnş biraz bilinçleniriz
full member
Activity: 246
August 04, 2017, 07:42:02 PM
valla genetiğimiz bozuluyor sanırım. memlekete dolan yabancı uyruklulardan mıdır nedir bilmiyorum. eskiden böyle değildi bu memleket.
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
August 04, 2017, 01:13:19 PM
Yuvarlak hesap bin km süren on günlük bir arazi kampından yeni döndüm. Turizmimizin göz bebeği denilen yerleri de dağ başlarını da itina ile gezdim fakat yaptığım en büyük hata az da olsa insanların olduğu yerlere gitmekti. Küçüğünden büyüğüne hiç ayırmıyorum DOMUZ'dan beter pis bir milletiz, konu din şu bu olunca mangalda kül bırakmayan, sözüm ona "temizlik imandan gelir" deyip güzelim doğanın içine sıçıp bırakmakta hiçbir sorun görmeyen domuz ruhlu cahiller sürüsü.. ne desen boş.
member
Activity: 244
Merit: 10
August 04, 2017, 11:48:37 AM
Temiz insanlar temiz cevrede yasar, pis insanlar ise pis cevrede yasar, bu isin ozubolmakla beraber Turkiyede durumlar cok farkli degil
hero member
Activity: 868
Merit: 502
August 04, 2017, 09:03:53 AM
ülkeyı zaten gercek anlamda pislık göturuyor cöplerı boswerın sız Cheesy
Pages:
Jump to: