Pages:
Author

Topic: USDT Fonu için fikir önerileri - page 2. (Read 1130 times)

newbie
Activity: 59
Merit: 0
November 09, 2017, 07:22:03 AM
botun zarar etmesi poroblem değil ama paranın  o terste kalan işlemde blokeli gibi kalacak olması sıkıntı. ama tabi ben işlem limiti olarak toplam miktarın %10unu geçirmiyorum. yani atıyorum 1000 dolar toplandı. bir işlemde 100 dolarlık alıp satıyor. ki bu bile buyuk bir oran aslında. daha da düşürülebilir.
evet 100 gun cok fazla. ilk once bir aylık bir fon yapalım. tam 30 gun sursun. 30 gunun sonunda tum katılımcıların da fikirleri alınarak devam edilebilir, yenisi düzenlenebilir, başka bir formul uzerinde çalışılabilir.
sr. member
Activity: 464
Merit: 264
Hakan Yavuz
November 09, 2017, 07:09:34 AM
Yani guwera nin onerisini cok mantikli ve yerinde buluyorum. ustatlardan birisi fona escrow olsun. fon escrowun bittrex hesabinda toplansin. lakin bu durumda soyle bir sonuc ortaya cikiyor; bot terste kaldi[i zaman maliyeti dusurmek adina manuel alim satimi nasil yapacagiz? bu konuyu da el birligi ile acikliga kavusturalim ve fonumuzu acalim yavastan Smiley

bot fonu oluşturuyorsun terste kaldığı zaman kalır önemli değil. loglarını paylaşırsın yada escrow al/sat işlemlerini ortaya koyar olay kapanır. %100 kazanacağız diye birşey istemiyoruz Smiley
bence başlangıç açısından 100gün değil 50gün gibi bi çalıştıralım ortalamaya göre diğer 50 yada 100gün için toplanan fonu arttırmaya gidebilirsin.
newbie
November 09, 2017, 06:45:22 AM
Yani guwera nin onerisini cok mantikli ve yerinde buluyorum. ustatlardan birisi fona escrow olsun. fon escrowun bittrex hesabinda toplansin. lakin bu durumda soyle bir sonuc ortaya cikiyor; bot terste kaldi[i zaman maliyeti dusurmek adina manuel alim satimi nasil yapacagiz? bu konuyu da el birligi ile acikliga kavusturalim ve fonumuzu acalim yavastan Smiley
legendary
Activity: 1120
Merit: 1003
November 09, 2017, 06:34:09 AM
10 $ lık bir yatırımda benden gelebilir denemek lazım acıkcası fikir iyi geliştirmek senin elinde destek istersen al bir tane  daha geldi . detay yazarsan ne yapılacağı konusunda bot'larda konuyu baltamalaz en azından
newbie
Activity: 7
November 09, 2017, 06:31:55 AM
Uzun zamandir ilgimi ceken bir fon yoktu forumda. duyurusu net bi sekilde yapildiktan sonra ben de katilmak isterim.
newbie
November 09, 2017, 06:29:57 AM

şöyle bir önerim var,

escrow bir hesap açar botun çalışacağı yerde örneğin poloniex.
withdraw izni vermeden bot api ile o hesaba erişir.
millette escrowun poloniex hesabına gönderir,

?

tamamen katiliyorum. en  iyi yol bu gibi geldi bana da.
legendary
Activity: 1153
Merit: 1001
Coin-Turk.com
November 09, 2017, 04:52:56 AM
Btc toplansın demedim. Usdt gonderilsin. Escrow btc ye çevirsin. Ben de toplaman miktar kadar btc mi usdt ye çevirip işleme başlayayım dedim, bi karışıklık olmuş sanırım.

kusura bakma, yapıcı eleştiri yapıyorum lütfen yanlış anlama gerçekleştiğinde ilk yatırımı yapanlardan biri olacağım belkide, ama araya niye btc giriyor onu anlamıyorum.
sorularım şu: escrow neden btc'ye çeviriyor? fon bitince sen usdt dağıtıp neden escrowdan btc alıyorsun.

olması gereken. biz escrow'a usdt göndereceğiz. escrow usdt tutacak elinde. sen fon bittiğinde toplam kar'ın vaat ettiğin kadarıyla usdt dağıtımı yapacaksın. escrow toplanan usdt'yi gönderecek sana.

şöyle bir önerim var,

escrow bir hesap açar botun çalışacağı yerde örneğin poloniex.
withdraw izni vermeden bot api ile o hesaba erişir.
millette escrowun poloniex hesabına gönderir,

?
sr. member
Hakan Yavuz
November 08, 2017, 07:18:18 PM
Btc toplansın demedim. Usdt gonderilsin. Escrow btc ye çevirsin. Ben de toplaman miktar kadar btc mi usdt ye çevirip işleme başlayayım dedim, bi karışıklık olmuş sanırım.

kusura bakma, yapıcı eleştiri yapıyorum lütfen yanlış anlama gerçekleştiğinde ilk yatırımı yapanlardan biri olacağım belkide, ama araya niye btc giriyor onu anlamıyorum.
sorularım şu: escrow neden btc'ye çeviriyor? fon bitince sen usdt dağıtıp neden escrowdan btc alıyorsun.

olması gereken. biz escrow'a usdt göndereceğiz. escrow usdt tutacak elinde. sen fon bittiğinde toplam kar'ın vaat ettiğin kadarıyla usdt dağıtımı yapacaksın. escrow toplanan usdt'yi gönderecek sana.

newbie
November 08, 2017, 07:11:35 PM
sr. member
Hakan Yavuz
November 08, 2017, 06:21:10 PM
işte tam şu andaki tablodan bahsediyorum. bitcoin 7660 dolara dayandı. tüm altcoinler btc karşısında değer kaybetti. ama usdt karşısında hepsi değerleniuyor.
Bot %2 kar ile ayarladığım tüm coinlerden satış yaparak çıktı. eğer btc*alt paritesinde işlem yapıyor olsaydım tüm para terste kalmıştı.

cidden cok mantikli. fonu ne zaman acmayi dusunuyorsunuz? yatirimi nasil toplayacaksiniz?

Merhaba. ya aslında fon nasıl toplanır yönetilir çok bir fikrim yok. hatta şöyle bir önerim var üstatlara. birisi fona escrow olsun mesela.  Fon kendisinde toplkansın.  btc ye çevrilip kendisinde kalsın. Ben de aynı zaman dilimi içerisinde toplanan btc kadar btcyi usdt ye çevireyim ve botta çalışmaya başlasın. fon bitimi (100 gün) esnasında ben fona katılımda bulunan arkadaşlara paylarını dağıtınca escrow olan dostumuz elindeki btc yi bana versin.
Tamamen güvenilir bir fon olmasını sağlayabiliriz böylelikle. Ne dersiniz?

usdt fonu için btc toplamak mı? doğru mu anladım? teyit edebilir misin? 0.013 btc topladın.(100$)  escrow'da durdu ve kendine ait olan 100usdt ile işleme başladın. 100gün sonra %10'kar ettik.
110$'ı herkese dağıttın ve escrow sana 0.013 btc verdi?. fakat btc'nin dolar kaybında yatırımcılar değil sen kaybedeceksin. btc'nin değer kazanmasında yatırımcılar zararda ama kağıt üstünde kazanacaklar. (umarım yanlış anlamışımdır)

kısaca demek istediğim. usdt fonu yapıyorsan, usdt göndermeliyiz sana/escrow'a  btc değil.
newbie
November 08, 2017, 05:53:08 PM
bikaç gün daha bekleyip farklı fikirleri dinlemek istiyorum konu ile iligli. Fon fikrini ileriye taşıyacak bir fikir gelirse erken davranıp onu kaçırmış olmak istemem.
Fonda dağıtacağımız paylar ufak gibi gözükse de zaten fonu açma sebebim bot alacak parası olmayıp ufak miktarlar ile yatırım yapanlara yardımcı olmak. İlginiz için de teşekkürler. bir öneriniz olursa paylaşmaktan çekinmeyin lütfen.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
November 08, 2017, 05:37:34 PM

Merhaba. ya aslında fon nasıl toplanır yönetilir çok bir fikrim yok. hatta şöyle bir önerim var üstatlara. birisi fona escrow olsun mesela.  Fon kendisinde toplkansın.  btc ye çevrilip kendisinde kalsın. Ben de aynı zaman dilimi içerisinde toplanan btc kadar btcyi usdt ye çevireyim ve botta çalışmaya başlasın. fon bitimi (100 gün) esnasında ben fona katılımda bulunan arkadaşlara paylarını dağıtınca escrow olan dostumuz elindeki btc yi bana versin.

Bu şekilde olması akıllarda soru işareti de bırakmaz. Fon detaylarını da  ayrıca belirtirseniz  epey bir katılımın olacağını düşünüyorum.
newbie
November 08, 2017, 04:46:48 PM
işte tam şu andaki tablodan bahsediyorum. bitcoin 7660 dolara dayandı. tüm altcoinler btc karşısında değer kaybetti. ama usdt karşısında hepsi değerleniuyor.
Bot %2 kar ile ayarladığım tüm coinlerden satış yaparak çıktı. eğer btc*alt paritesinde işlem yapıyor olsaydım tüm para terste kalmıştı.

cidden cok mantikli. fonu ne zaman acmayi dusunuyorsunuz? yatirimi nasil toplayacaksiniz?

full member
Activity: 252
Merit: 100
The future is your Genome
November 08, 2017, 04:44:23 PM
Fon hakkında detayları netleştirirseniz ve şartlarda bana uygun olursa ben de fona katılmayı düşünüyorum.Umarım kazançlı bir işin temelleri atılıyordur bu konuda. Grin
sr. member
Activity: 686
Merit: 359
November 08, 2017, 04:07:00 PM

newbie
November 08, 2017, 01:24:05 PM
full member
Activity: 602
Merit: 122
November 08, 2017, 04:38:02 AM
Bana da mantıklı geldi, biz hesaplamaları yaparken hep bitcoin olarak hesaplıyoruz karı ancak mantıken yatırım usd üzerinden ise altlardaki oynamalar ne yöne olursa olsun dolar karşılığında bir kar görülebiliyor, bana da çok mantıklı geldi belki katılabilirim ben de.
newbie
November 08, 2017, 03:32:41 AM
Fikri desteklediğiniz için teşekkürler. Ben de "botu acaba usdt paritesinde çalıştırdığımı soyleyince bana salak diyecekler mi?" diye düşünüyordum Grin
sr. member
Activity: 686
Merit: 359
November 07, 2017, 05:42:00 PM
ufak bir miktar ben de katilabilirim. usd ye gore zarar etmek zor.
legendary
Activity: 1153
Merit: 1001
Coin-Turk.com
November 07, 2017, 05:17:54 PM
güzel fikir gunbot un sıkıntısı altcoin/btc sarsıntılarına dayanıksız ancak stabil piyasalarda makul getiriler yakalıyor. dediğin gibi ether/USD paritesine baktığında mesela uzun süredir aynı gidiyor ama ether/USD paritesi 0.055 den 0.038 e düştü şimdi 0.041

dediğin mantıklı olabilir. neticede bitcoin değil herkes varlığını USD hesaplıyor.

bende bireysel katılabilirim neden olmasın...
Pages:
Jump to: