Pages:
Author

Topic: Waves diyenin ağzına kürekle vurma isteği hissiyatı - page 4. (Read 1196 times)

sr. member
Activity: 504
Merit: 250
Waves sevmiyorum, ama sevmemekle beraber portföyde biraz tutuyorum hem çeşitlilik olsun hem de şansımızı denemek açısından.
member
Activity: 196
Merit: 10
Altcoinler için sabır gerekir. Waves iyi yerlere gelicektir. Ama ondan da önemlisi Strat. ileride cok ıyı yerlere gelıcektır. Ama bunlar ıcın sabır gerekır. Biraz sabretmek iyi olacaktır.
sr. member
Activity: 546
Merit: 252
Bir coinin hızlı yükselmesi onun kıymetli olduğunu göstermez. Waves blok zincir teknolojisi ile alt coin olmaktan ziyade yüksek hedefleri olan bir kripto para. Sabırlı yatırımcılar için uzun vade tutulması pişman etmeyecektir.
legendary
Activity: 2128
Merit: 1148
newbie
Activity: 84
Merit: 0
full member
Activity: 721
Merit: 100
Waves gerçekten adı kadar fiyatı yok yada henüz yok. Bütün altlar pump yediğinde eğer fiyat farkını açmazsa ciddi hayal kırıklığı olacak. Ben kazandıracağını düşünüyorum.
hero member
Activity: 896
Merit: 515

hocam bilgisiz biriyim sizin yanınızda yalnız "kral çıplak" diyen de ufacık bir çocuktu unutmayın, omni şu an en çok kullanılan tether'e altyapı sağlıyor ama marketcap'ı belli omni'nin...smart contrat sağladığı süper bir token üretilecek de nodelar kâr edecek de de de de...ee dex'ten de pek umudunuz yok anlaşılan...ben de diyorum waves'in potansiyeli var ama kullanmıyorlar. şu an uygulanmayan neredeyse işlevsiz bir coine "ilerde tutar" diyerek 1 buçuk milyar dolar gömülmüş, gerçi ripple 100 milyar doları aştıysa daha neler olur neler orası da ayrı bir mevzuu...ben de bat da bekliyorum ilerde bir yawru google olur diye umut fakirin ekmeği Cheesy Wink
token yok-hareket yok-dex yok---->ama proje iyi, tamam da insanlar nereye kadar projeye para verecek

herkese bol kazançlar

Bak güzel insan, yine anlamamışsın  Cry  Konudan konuya atlamışsın ama ben yine son defa cevap vereyim önceki postlarımıda oku içlerinden hiçbirinde waves'e değer biçtiğime dair birşey görüyor musun? Biz platformlardan tartışıyorduk bi cacık olmaz deyip atlayanlar sizsiniz.
1 -Omni örneğini niye verdin bilmiyorum ama ciddi bir değişeme gitmezlerse kullanışsız kalmaya devam edecek. Tether'i de tartışmak istemiyorum.
2 -Benim beklentim şu yönde: smart contractlar işlem hacmine ciddi katkı sağlama potansiyeline sahip. Yani biri çıkıp a waves in smart contract teknolojisi var ve bende projemde bunu kullanabilirim (üstelik solidity gibi yaygın olmayan bir dili öğrenmeme gerek kalmadan) bunu gerçekleştiribilirim diyenler çıktıkça tx artacak. + ethereum zincirinde yaklaşık günlük 800k tx var. Bunun büyük kısmını tokenlar sağlıyor üstelik bu tokenların büyük kısmı exchangelerde yani sadece tranferler için de olsa bu kadar tx var. Aynısını waves'te düşününce ve bir kısmı dex te işlem görürse rahatlıkla istediğim tx seviyesini görebilirim böylece nodelarda gelir sağlayacak. Dex'e güvenmiyor değilim sadece dex sizde istediğimiz hedefe ulaşabiliriz bu kadar.  Wink Bu sadece benim waves'ten beklentimin bir kısmı, tutar tutmaz fikir sormadım garanti vermedim yönlendirmiyorum.

3 - Ben sana paranı waves'e göm buradan bu fiyattan al demedim paranoyak olmayın lütfen!
4 - Waves benim açımdan gayet işlevli, bundan emin ol. Senin için işlevlilik neyse artık bilemiyorum.
5 - Bu coine kimin ne kadar değer biçeceğini piyasa belirler. Ripple örneğinide vermişsin gayet güzel biliyorsun işte. Bana sorsalar IOTA gibi bitmemiş bir projeye de 12 milyar usd verilmez ama şansıma kimse beni dinlemiyor Smiley Bu yüzden akıllı olup potansiyeli baştan keşfedip ucuza alacaksın  Wink Ben waves'i dün almadım  Cheesy
Not: Kendi görüş açınız kendi kararınız. Daha farklı tartışma konuları ile çok daha yararlı bir zaman geçireceğimize böyle boş muhabbet yapıyoruz.
Not 2 : Ben size bilgisiz demek istemedim. Dikkatlı okursanız bilmediğiniz konularla ilgili sallamayın dedim. Waves ve btc ile ilgili karşılaştırmayı konuya hakim olan biri yapmaz öyle değil mi? Benimde birçok coin hakkında bilgim yok ve o başlıklara girip oraları içi boş yorumlarımla doldurmuyorum. Bak herkes stratisten de umutlu ama girip bir yorum bile yapmışlığım yok konularına bilmiyorum çünkü.
member
Activity: 150
Merit: 11
The Great Trader
Waves ve stratis bizim uçmayan süpermenimiz. Alırız yükselmez , satarız inmez. Sıkı takiple sürekli % 15 alabilirsiniz. Valla 15 dolarlık bir coine umut bağlamaktansa 1 dolarlık olanları kovalayın derim. Bol Şans,
sr. member
Activity: 616
Merit: 259
Bir waves konusu gördüğümde de mutlu insanlar görelim artık. Ben 1-2 aydır takip etmiyorum wavesi. Hiç yeşilde görmedim çünki. Elimde ufak bir miktar var. Dursun 1-2 sene eskaza gider 100$ falan olursa işime yarar.
full member
Activity: 644
Merit: 103
CAT.EX Exchange
Waves ve iota kısa süreli girilecek ve düşünülebilecek coinler değildir hocam, ama uzun vade de çok güzel yerlere gelebilecek coin ikiside, 1 ayda 3 ayda kar sağlayamazsınız, dururlar dururlar artışa bir başlarlar o esnada kimse yakalayamaz onları. 0.2 centlerden buralara gelmiş bir coin waves o yüzden o kürekle kendi ağzınıza vurun Smiley
jr. member
Activity: 224
Merit: 2
waves dahil hiçbir coin her daim yükselmez bunu bilmek lazım yüksekten alıp şikayet etmekte fayda sağlamaz alım satım noktalarını beklirlemek lazım yoksa baya kayıp olur kardeşim dikkatli ol
legendary
hocam counterparty de coin ama ne kadar bir coin yani neticede waves'in en büyük gelir kapısı dex olacak, olmayan bir işlem hacmiyle olmayan (ya da var da rağbet görmeyen diyelim) tokenlariyle merkezi olmayan borsa hayaliyle merkezi borsalarda pazarlanan "uleyn istanbul sen mi büyüksün ben mi büyüğüm yenecem seni" diyen türk filmleri repliği edasıyla bitcoin'e kafa tutan (!) bir idea'dır waves bana göre...o ideali biraz daha reel hayata dönük adapte etseler yaşar yoksa kendi çalar kendi dinler.
Bak işte ne kadar yazsam birşey öğretemiyorum size, bilmediğiniz konular hakkında sallamayı bırakın post kasacaksanız gidin sevdiğiniz projelere yazın. Waves'in en büyük gelir kapısı dex olmayacak, waves zinciri hali hazırda var, ekip hardware wallet'e çıkaracak. Smart contractlar ile birlikte tx sayısı ciddi bir şekilde artarsa nodeların geliride artacak. Dex benim gözümde sadece bir + değer. Devasa bir işlem hacmine ulaşmasada güzel bir avantaj. Ulaşırsada tadından yenmez. Matematiğini yaptırma şimdi bana yeterince zaman harcadım burda zaten.
2-) Waves bitcoin'e kafa tutmuyor tutmakta istemiyor. Al şunu oku aydınlanırsın : https://blog.wavesplatform.com/we-re-starting-a-new-cryptocurrency-and-we-don-t-want-it-to-be-used-as-currency-1de1bec402c0

hocam bilgisiz biriyim sizin yanınızda yalnız "kral çıplak" diyen de ufacık bir çocuktu unutmayın, omni şu an en çok kullanılan tether'e altyapı sağlıyor ama marketcap'ı belli omni'nin...smart contrat sağladığı süper bir token üretilecek de nodelar kâr edecek de de de de...ee dex'ten de pek umudunuz yok anlaşılan...ben de diyorum waves'in potansiyeli var ama kullanmıyorlar. şu an uygulanmayan neredeyse işlevsiz bir coine "ilerde tutar" diyerek 1 buçuk milyar dolar gömülmüş, gerçi ripple 100 milyar doları aştıysa daha neler olur neler orası da ayrı bir mevzuu...ben de bat da bekliyorum ilerde bir yawru google olur diye umut fakirin ekmeği Cheesy Wink
token yok-hareket yok-dex yok---->ama proje iyi, tamam da insanlar nereye kadar projeye para verecek

herkese bol kazançlar
member
Activity: 504
Merit: 12
diyende waves sürünüyor sanacak kardeşim 0,3 centlerden 18 doalrı gördü ve malum btc erimesi akrşısında dolar oalrak diğer coinler gibi değer kayb etti kimse bir coinle evlenmesin sabır olmalı ilk başta bekleyeceksin her yer kırmızı iken al bekle kar ettin mi sat kendini üzme akrdeşim değmez sağlığından olursun
newbie
Activity: 20
Uzun vadede iyi kazandırdı. Kısa al satlar da da iyi kazandırdı. Zamanını bilmek takip etmek gerekiyor.
hero member
hocam counterparty de coin ama ne kadar bir coin yani neticede waves'in en büyük gelir kapısı dex olacak, olmayan bir işlem hacmiyle olmayan (ya da var da rağbet görmeyen diyelim) tokenlariyle merkezi olmayan borsa hayaliyle merkezi borsalarda pazarlanan "uleyn istanbul sen mi büyüksün ben mi büyüğüm yenecem seni" diyen türk filmleri repliği edasıyla bitcoin'e kafa tutan (!) bir idea'dır waves bana göre...o ideali biraz daha reel hayata dönük adapte etseler yaşar yoksa kendi çalar kendi dinler.
Bak işte ne kadar yazsam birşey öğretemiyorum size, bilmediğiniz konular hakkında sallamayı bırakın post kasacaksanız gidin sevdiğiniz projelere yazın. Waves'in en büyük gelir kapısı dex olmayacak, waves zinciri hali hazırda var, ekip hardware wallet'e çıkaracak. Smart contractlar ile birlikte tx sayısı ciddi bir şekilde artarsa nodeların geliride artacak. Dex benim gözümde sadece bir + değer. Devasa bir işlem hacmine ulaşmasada güzel bir avantaj. Ulaşırsada tadından yenmez. Matematiğini yaptırma şimdi bana yeterince zaman harcadım burda zaten.
2-) Waves bitcoin'e kafa tutmuyor tutmakta istemiyor. Al şunu oku aydınlanırsın : https://blog.wavesplatform.com/we-re-starting-a-new-cryptocurrency-and-we-don-t-want-it-to-be-used-as-currency-1de1bec402c0
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
Waves waves dediler bende ufak bi yatırım yaptım ama zarara girdim uzun vadede saklıcam bu wavesleri ama almasam başka coin alsaydım şuan kar ediyor olucaktım neyse aldık artık bozmakta istemiyorum
legendary
her coinin alış-satış potansiyeli belli üç aşağı beş yukarı, şimdi ortada işler bir borsa olmayınca waves tabanlı icolar da dımdızlak ortada bırakınca bu fiyatlar gayet iyi bence...kimisi için btc bazında önemlidir kimisi için dolar bazında önemlidir... btc bazında artması için bir neden yok ama bu demek değil ki artmaz, bir tane balina çıkar kafası eser "ha ben buna daliyim" der ya da her zamanki gibi zattirik bir haber salarlar bi bakmışsın waves 1 milyon satoshi, fiyat da 130 dolar olmuş, peki bu waves'in gerçek ederi mi? değil elbette ama o zaman da çıkar biri "nerdesiniz eyy waves'e pok atanlar" der adama da bişey diyemezsin anlatacak bir durum yok ortada...yalnız eğri oturup doğru konuşalım, onbinlerce btc işlem hacmi olan binance 8 dolarken aynı supply'e sahip waves'e 12 dolar vermek sırf community ayağına pek mantıklı gelmiyor. zaten bitcoin bir coşarsa altcoinleri bu defa yerden jiletle kazırız, waves'i de bu defa 35k bile kesmez 10k'ya kadar iner, bu gidişle olacağı da o bana göre! andersen'den masallar okuyan coinler dışında pek azı ayakta kalır. elbette ytd.

Hocam ne yaptın. Binance token nere waves nere.

Waves'i sevmiyorum ama öyle alakasız bir karşılaştırma yaptın ki waves'i koruma ihtiyacı duydum. Waves komple bir blockchain, binance token sadece binance üzerinde yaptığın işlemlerde fee'yi azaltmaya çalışan bir tool. İleride decentralized bir exchange e çevirebilirlerse değişecekmiş de yani hiç sanmıyorum.

newbie
Activity: 84
Hangi coin övülüyorsa şaha çıkarılıyor akşama kadar forumlarda orda burda konuşuluyorsa ondan uzak duracaksın , hangi coinden millet nefret ediyorsa ona yatırım yapıcaksın örn: ripple , kimse sevmez forumda kullanan sayısı çok azdır ama şuanki durumu ortada . wawesinkide ortada  Wink

Evet haklısın burda belli bir kesimin karaladığı çöp möp dediği yada hiç adının geçmediği coinler aldı başını gitti . Ama waves  halen yerinde sayıyor .

Neymiş sabırmış uzun vadeymiş geçin bunları 6 ay sonra waves 5-10 x yapabilir ama son altı ayda 10-50x yapanlar yerinde mi durcak bi 50x daha yapıcaklar  en az kazandıran son 6 ay olduğu gibi yine waves olucak.

yukarıda bi arkadaşın yazdığı gibi burda waves ucuzken büyük miktarda waves alan 5-10 kişi var bu kişiler milleti durmadan gazlıyorlar bu işe yeni girenler de waves i bişey sanıp dalıyorlar sonuç hüsran.
Waves hariç ilk 200 den herhangi bir coine yatırnlar parasını katladı katlamaya devam edecekler wavsçiler sabretmeye devam etsin belki ömürleri yeter Grin

Yani ilk 20 için desen biraz inandırıcılığı olacak ama ilk 200deki coinlerin çoğu milletin anasını ağlattı. Buradan coin alırken arsa almıyorsun borsaya para sokuyorsun bildiririm.katlamaya devam edecekler diyorsun burdan yorumunun kayda değer olmadığını çok belli etmişsin. Yarın öbür gün waves dahil  bütün coinler -10x yapabilir
Bu arada wavesi ucuza alan wavesçi değilim ama wavese  6 ay önceki 15bin ₺ilk yatırımım şu an 124000 ₺. Kârım 100 bin tl üzeri. Biliyorum ki Şu an herhangi bir coinden 100 bin ₺ kârın olsa ya o coini göğe çıkarmıştın ya da dilin lal gezerdin herhalde bu kadar x'lara taktığına göre.. vizyonunuzu bu kadar basit tutmayın projeye bakın pump dumpçı olmak isterseniz Twitter ve Telegram grup kaynıyor, herhangi birinde kaynayabilirsiniz

dostum bu konudaki mesajlarımı oku bence https://bitcointalksearch.org/topic/m.23353157  sadece tek bir paradan kaç yüz bin dolar kazandığımı görürsün sadece vergeden kazancım 300 bin dolar civarı

Gerçekleri yazmak milleti gazlayanların zoruna gitti herhalde  Kiss

6 ay önce  1 milyon verge 100 dolar ripple 0.02 dolar xlm 0.002 dolar liste  böyle gidiyor bunlara yatırsaydıın trilyonların olurdu ama 100 bin tl bana yeter diyorsan diycek bişeyim yok

hero member
Biz burada hangi coinin daha fazla kazandıracağını tartışmıyoruz teknik yönlerini irdeliyoruz. En fazla kazandıracak coini  bilen bir kahin varsa buyrun aydınlatsın. Ben size 10x ve üstü kazanmanın yöntemini söyliyeyim: dipteki unutulmuş coinleri al pump yemesini bekle (bekliyebiliyorsan).
Bana en fazla kazandıran coin waves olmadı belkide hiç olmayacak. Çok yakın zamanda kendini katlayanlar var, Ubq, storj, mrt...  Bitconnect'ten bile gayet güzel para geliyor. Sırf iyi kazandırdı diye gerçekleri saptırıp onları mı öveyim bunu mu istiyorsunuz ? Waves ile ilgili açılan konuların çoğunda yeterince kötüleniyor zaten. Bunun sebebide tepeden almış olmaları veya 100x hayali kuranlar. Bir proje size istediğiniz karı sağlamayınca neden onun sağladığı faydaları görmezden gelip saldırıyorsunuz anlamıyorum. Bilmediğiniz birşey varsa sorun illaki bilen biri çıkıp cevap verir.

Yatırım işi herkesin kendi bileceği iş, kimi TaaS'a yatırır 3 aylık kar dağıtımı ile yetinir kimi scam proje peşinde koşup parayı katlamayı bekler, kimisi zaten kendini kanıtlamış projelere yatırım yapar... Ne diyelim bol kazançlar bırakında ağız tadı ile seviyeli tartışalım  Wink
legendary
Activity: 1764
Merit: 1012
her coinin alış-satış potansiyeli belli üç aşağı beş yukarı, şimdi ortada işler bir borsa olmayınca waves tabanlı icolar da dımdızlak ortada bırakınca bu fiyatlar gayet iyi bence...kimisi için btc bazında önemlidir kimisi için dolar bazında önemlidir... btc bazında artması için bir neden yok ama bu demek değil ki artmaz, bir tane balina çıkar kafası eser "ha ben buna daliyim" der ya da her zamanki gibi zattirik bir haber salarlar bi bakmışsın waves 1 milyon satoshi, fiyat da 130 dolar olmuş, peki bu waves'in gerçek ederi mi? değil elbette ama o zaman da çıkar biri "nerdesiniz eyy waves'e pok atanlar" der adama da bişey diyemezsin anlatacak bir durum yok ortada...yalnız eğri oturup doğru konuşalım, onbinlerce btc işlem hacmi olan binance 8 dolarken aynı supply'e sahip waves'e 12 dolar vermek sırf community ayağına pek mantıklı gelmiyor. zaten bitcoin bir coşarsa altcoinleri bu defa yerden jiletle kazırız, waves'i de bu defa 35k bile kesmez 10k'ya kadar iner, bu gidişle olacağı da o bana göre! andersen'den masallar okuyan coinler dışında pek azı ayakta kalır. elbette ytd.

Hocam ne yaptın. Binance token nere waves nere.

Waves'i sevmiyorum ama öyle alakasız bir karşılaştırma yaptın ki waves'i koruma ihtiyacı duydum. Waves komple bir blockchain, binance token sadece binance üzerinde yaptığın işlemlerde fee'yi azaltmaya çalışan bir tool. İleride decentralized bir exchange e çevirebilirlerse değişecekmiş de yani hiç sanmıyorum.
Pages:
Jump to: