Pages:
Author

Topic: WhatsApp dişini gösterdi: Veriler Facebook’a gönderilecek - page 2. (Read 698 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
WhatsApp'ta yeni şok: Kullanıcı profilleri ve grupları Google’a saçıldı

Facebook ile zorunlu kişisel veri paylaşımı haberleri sonrasında eleştiri yağmuruna tutulan WhatsApp şimdi de yeni bir açık ile gündemde. Bir süredir özel WhatsApp grupları ve kullanıcı profil linkleri Google aramalarında geziniyor.

https://www.donanimhaber.com/whatsapp-ta-yeni-sok-kullanici-profilleri-ve-gruplari-google-a-sacildi--128879

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Evet klasik olan yağmurdan kaçarken doluya tutulma durumu. Millet whatsapp benim bilgilerimi alıp dağıtacak diye diğer firmalara acele ile geçerek kendileri dağıttılar. Tabi bu dağınıklığı durdurmak gene dağıtana düşecek. Onlarda üzerlerine düşeni yapıp. Durun durun biz size şaka yaptık valla kimseye bir şey demeyeceğiz dediler. Olay şimdilik durdu. Bakalım kaç kişi geri eski yerden paylaşım yapacak.
WhatsApp bilgilerimi dağıtacak diyip bip'e geçti millet. Bip en çok data veren mesajlaşma uygulamalarından biri diye biliyorum.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
bizde bip kullanmayı şart tutacaklar gibi ama ben telefonuma indirmeyeceğim. whatsapp'ın yediği bok yüzünden iş yerinde güzel güzel tartışmalar artık beni bekliyor. kendileri de durum paylaşımı yapmış Grin "lan merak etme seni stalklamıyoruz." diye ama artık çok geç. 70 yaşındaki dayılar ve teyzeler çoktan telegrama geçti.

Açıkcası Whatsapp'ın bu hareketi pazarlamacılık açısından oldukça sıkıntı içeriyordu Türkiye sorumlusu kimse Whatsapp'ın ben istifasını isterim bizim halkımızın bu tarz şeylere takık olduğunu tahmin etmeleri gerekirdi.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Yaptıkları saçmalıktan başka bir şey değil. Ben istediğimi istediğim gibi yaparım modundaydılar. Avrupaya farklı bize farklı muamele resmen yok sayıyorlar. Umarım derslerini alırlar ama hiç sanmıyorum. Her alanda yerli millileşmeliyiz. Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
bizde bip kullanmayı şart tutacaklar gibi ama ben telefonuma indirmeyeceğim. whatsapp'ın yediği bok yüzünden iş yerinde güzel güzel tartışmalar artık beni bekliyor. kendileri de durum paylaşımı yapmış Grin "lan merak etme seni stalklamıyoruz." diye ama artık çok geç. 70 yaşındaki dayılar ve teyzeler çoktan telegrama geçti.

"Güvenlik" nedeniyle WhatsApp'ı bırakıp Bip'e geçmek cehaletten başka bir şey değil. Adamlar her şeyi paylaştıklarını açıkça sözleşmede yazıyorlar. Buna rağmen koyun sürüsü gibi Bip'e geçen bir güruh oldu.
Telegram'a bir hevesle geçenler oldu ama orada kalıcı olacaklarını sanmam. Hem arayüz hem kullanım olarak WhatsApp ile arasında dağlar var.
hero member
Merit: 536
Ne oldu resmen whatsappta yangin cikti, kacan kacana ama eminim kacanlarin en azindan %75'i geri gelecek, buna kesinlikle inaniyorum, son haberlerde whatsapp'in bilgileri paylasma kararini geri aldigini duyurdugunu gordum, ne olacak bilmem ama buyuk kayip yasadilar, zaten agir calisiyordu.
full member
Activity: 588
Merit: 125
Geçen geçti whatsapp efendi sür eşeğini Niğde’ye sen. Nasıl tutuştular ama biz 3.dünya ülkesi değiliz. Hikayeyle paylaşım yapmak nedir? Bize adam gibi davranacaksın. Tamam çalıyorsun ama bize Avrupa’daki ülkeler gbi dayatamazsın böyle bir şey. Yaparsan böyle kuyruğunu kıstırıp dönersin.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Evet klasik olan yağmurdan kaçarken doluya tutulma durumu. Millet whatsapp benim bilgilerimi alıp dağıtacak diye diğer firmalara acele ile geçerek kendileri dağıttılar. Tabi bu dağınıklığı durdurmak gene dağıtana düşecek. Onlarda üzerlerine düşeni yapıp. Durun durun biz size şaka yaptık valla kimseye bir şey demeyeceğiz dediler. Olay şimdilik durdu. Bakalım kaç kişi geri eski yerden paylaşım yapacak.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Millet akın akın telegram ve bipe geçtikten sonra geri adım atılması çok da manalı olmadı. Bir de bir kitle var ki "eeey whatsapp biz sana geri adım attırmasını biliriz" diye paylaşımlar yapmaya başladı ki zaten gülünç olan durumlarında iyice rezil olmaya başladılar Cheesy
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Bugün Whatsapp hikayesinde durumu gördüm şimdilik bir geri adım atılmış gibi görünüyor bu da iyi bir gelişme olarak söylenebilir 18 Mayıs’a ertelemişler diye haber okudum
sr. member
Activity: 2086
Merit: 408
Adamlar hikaye yollamışlar herkese. Whatsapp mesajlarınızı okumaz şunu bunu yapmaz gibisinden. keşke daha açık bir gizlilik metni yayınlasalardı izin isterken.
sr. member
Activity: 798
Merit: 260
Yalnız dünyada başka şeylerde söz sahibi olamasakta bu sosyal medya internet olaylarında çok güzel bütünleşebiliyoruz ve söz sahibi bir ülkeyiz bir olay olduğunda sosyal mecralardan en güçlü sesi çıkan ülkelerden biriyiz bana göre gelecekte bu tepki bütünlüğü çok büyük güç olacaktır bence
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
whatsapp sözleşmesi bahara kaldı deniyor ama bence mayıs yetmez bu toplu terkedişler devam etmeli ülkemizi 3. dünya ülkesi olarak görmekten vazgeçinceye kadar bu tip sosyla medya sahiplerine kendi gücümüz kadar bir protestoda bulunmak gerekli.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
şimdi 3 ay ertelediler eyvallah tamam da onaylayanlara tekrar soracaklar mı yoksa sözleşmeyi onayladınız bize ne diyip direkt kabul etmiş mi sayacaklar?

Bugün WhatsApp durum paylaşmış 3 ay erteledik diye. 3 ay neyi erteliyor onu anlamadım. 3 ay sonra sessiz sedasız kabuk ettiniz mi diyecek?
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Baktılar koyun koyun he diyecek bir toplum yok geri vites hemen. Zaten Bip ve Yaay ortak anlaşma yapıp internet paketinden yemeden kullanmanın önünü açtı. Bu büyük bir etken haline gelecek ülkemizde kullanım açısından. Yani kısaca whatsapp olmadık bir hamle yaptı elinde patladı.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
şimdi 3 ay ertelediler eyvallah tamam da onaylayanlara tekrar soracaklar mı yoksa sözleşmeyi onayladınız bize ne diyip direkt kabul etmiş mi sayacaklar?
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
3 ay erteleme konusunda çok güzel adım atmışlar halk olarak gündemi o an yaşıyoruz ve bugün değerli bir konu yarın değişmiş de olsa değiştiği gün ilk günki tepkiyi göstermiyoruz.

Adamlar bizleri nasıl iyi tanıyorlarsa nasıl olsa 3 aya bunlar bu konuyu unutur araya girişte bu konuyu sıkıştırıp onaylatırız ve kullandırmaya devam ederiz kafasına girmiş olabilirler.
full member
Merit: 161
Tepkiler üzerine Whatsapp geri adım attı

Daily Mirror, WhatsApp'ın 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe gireceğini duyurduğu yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay ileri erteleyerek 15 Mayıs'a çektiğini açıkladı.

İŞTE WHATSAPP'IN AÇIKLAMASI

Son Güncellememize Daha Fazla Zaman Veriyoruz
Son güncellememizle ilgili ne kadar kafa karışıklığı olduğunu pek çok kişiden duyduk. Endişeye neden olan birçok yanlış bilgi var ve herkesin ilkelerimizi ve gerçekleri anlamasına yardımcı olmak istiyoruz.

WhatsApp basit bir fikir üzerine inşa edildi: Arkadaşlarınız ve ailenizle paylaştığınız şeyler aranızda kalır. Bu, kişisel görüşmelerinizi her zaman uçtan uca şifreleme ile koruyacağımız anlamına gelir, böylece ne WhatsApp ne de Facebook bu özel mesajları göremez. Bu nedenle, herkesin mesajlaştığı veya aradığı kişilere ilişkin kayıt tutmuyoruz. Paylaşılan konumunuzu da göremeyiz ve kişilerinizi Facebook ile paylaşmayız.

kaynak:https://www.memurlar.net/haber/949211/tepkiler-uzerine-whatsapp-geri-adim-atti.html

Tam da geri adım atmış sayılmazlar sadece bir erteleme söz konusu bakalım bu erteleme süresi sonucunda insanları yavaş yavaş alıştırmaya mı çalışacaklar bu sürece yoksa sözleşme üzerinde esaslı değişiklikler yapacaklar mı?
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Tepkiler üzerine Whatsapp geri adım attı

Daily Mirror, WhatsApp'ın 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe gireceğini duyurduğu yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay ileri erteleyerek 15 Mayıs'a çektiğini açıkladı.

İŞTE WHATSAPP'IN AÇIKLAMASI

Son Güncellememize Daha Fazla Zaman Veriyoruz
Son güncellememizle ilgili ne kadar kafa karışıklığı olduğunu pek çok kişiden duyduk. Endişeye neden olan birçok yanlış bilgi var ve herkesin ilkelerimizi ve gerçekleri anlamasına yardımcı olmak istiyoruz.

WhatsApp basit bir fikir üzerine inşa edildi: Arkadaşlarınız ve ailenizle paylaştığınız şeyler aranızda kalır. Bu, kişisel görüşmelerinizi her zaman uçtan uca şifreleme ile koruyacağımız anlamına gelir, böylece ne WhatsApp ne de Facebook bu özel mesajları göremez. Bu nedenle, herkesin mesajlaştığı veya aradığı kişilere ilişkin kayıt tutmuyoruz. Paylaşılan konumunuzu da göremeyiz ve kişilerinizi Facebook ile paylaşmayız.

kaynak:https://www.memurlar.net/haber/949211/tepkiler-uzerine-whatsapp-geri-adim-atti.html

ee peki ne izni istiyorlar o zaman? geriye bi tek numaramız ve adımız falan kalıyor zaten. onlar da devlet sırrı değil zaten. 18880'de bile var bu bilgiler.
Pages:
Jump to: