Pages:
Author

Topic: WhatsApp dişini gösterdi: Veriler Facebook’a gönderilecek - page 3. (Read 698 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Tepkiler üzerine Whatsapp geri adım attı

Daily Mirror, WhatsApp'ın 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe gireceğini duyurduğu yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay ileri erteleyerek 15 Mayıs'a çektiğini açıkladı.

İŞTE WHATSAPP'IN AÇIKLAMASI

Son Güncellememize Daha Fazla Zaman Veriyoruz
Son güncellememizle ilgili ne kadar kafa karışıklığı olduğunu pek çok kişiden duyduk. Endişeye neden olan birçok yanlış bilgi var ve herkesin ilkelerimizi ve gerçekleri anlamasına yardımcı olmak istiyoruz.

WhatsApp basit bir fikir üzerine inşa edildi: Arkadaşlarınız ve ailenizle paylaştığınız şeyler aranızda kalır. Bu, kişisel görüşmelerinizi her zaman uçtan uca şifreleme ile koruyacağımız anlamına gelir, böylece ne WhatsApp ne de Facebook bu özel mesajları göremez. Bu nedenle, herkesin mesajlaştığı veya aradığı kişilere ilişkin kayıt tutmuyoruz. Paylaşılan konumunuzu da göremeyiz ve kişilerinizi Facebook ile paylaşmayız.

kaynak:https://www.memurlar.net/haber/949211/tepkiler-uzerine-whatsapp-geri-adim-atti.html
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Telegrama o kadar kolay geçilmiyor.
Birisi iletişim için adres veriyor watsap numarası yazıyor.
Sıfırdan indirmek zorunda kalacak çoğu kişi.

Ama telegramın iyi reklamı oldu.

---
Bu arada dünyadan bir haber arkadaşlarım veri gizliliğinden felan bahseder oldu. Veri gizliliğinden soğudum. La sizin ağzınıza kaldıysa bu işler...
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
Dişini gösterince bir şey olmadı, kaybeden kendisi oluyor gibi, Avrupa birliğine üye ülkelerden Bu zorunluluğu istememiş, Türkiye’den ve diğer ülkelerden bu zorunluluğu istemesi mantıksızca,
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Whatsapp bu uygulama değişikliği ile sadece kendisinden değil diger bağlı olan uygulamalardan da bayağı bir kan kaybına uğrayacak gibi görünüyor. Şimdiden telegrama geçenler biraz oralarda takılır. Beni kim dinleyecek Abd Rusya nerde bizim yerli uygulamalar. Bip.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
WhatsApp kullanan insanlarda dişini gösterdi. Epey bir kişi farklı uygulamalara yöneldi. Twitter'da haberler doğru ise WhatsApp geri adım attı. Zaten atması da gerekirdi ama zaten bilgilerimize ulaşmak isteyen çok rahatlıkla ulaşır. Anormal bir durum değil bence.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Açıkcası günlerbir milletin bu whatsapp konusunda ne kadar takıntılı olduğunu görmüş olduk kişisel verilerimiz değerli hemde çok değerli ancak para verip satın almadığımız heryer bu verilere zaten erişiyordu. insanların bip gibi platformlara üye olduğunu düşününce açıkçası daha çok korkutucu bir durum oluşuyor 3 gün sonra bipten ettiğiniz sohbetler yerel sunucularda tutulacağı için istenmeyen kelimelere takılanlar sonucunda bir gün kapımız polisler tarafından bile çalınabilir.

Ben daha bu olayın çok ciddi anlamda abartıldığını düşünüyorum.

Google amca herşeyi kayıt altına alıyor bu verileri kullanmıyormu sanıyorsunuz? google haritalara giriyorsun  yolda herhangi bir teknoloji olmadığı halde size yoğunluğu söyleyebilecke konumdalar her gittiğin adımı kaydediyorlar bu gibi durumlara şaşırmıyoruzda whatsapp'ın sözleşmesini değiştirmesine mi şaşırıyoruz vallahi kimse kusura bakmasın milletin gönderdiği her resmi send folderına gizleyen firma neler yapar adama neler . daha düne kadar rehberde olmayan bilinmeyen numaralar için binlerce kişi cia diye aptal bir yazılım kullanmadı mı? rehbere kadar karşıya göndermedi mi? Kim dur dedi?
full member
Activity: 588
Merit: 125
Kişisel verilerimiz en kıymetli hazinemiz ama zaten yıllardır yapılan bir şeydi bu sanki insanları bunu yeni gibi algılaması hala garibime gidiyor örneğin evde matkap almayı konuştuğumuzda kendi aramızda o gün internette gezinirken nedense matkap reklamı karşıma çıkıyor. Grin

Ya öyle tabiki hocam gizli bilgilerimiz hep toplandı şimdiye kadar yine toplanacak bilgilerimiz Amerika’nın keşfi gibi aydınlandı insanlar. Telegramda yapacak bunu başka firmalarda aslında blockchain tabanlı proje çıkarmanın tam zamanıydı. Uçtan uça kripto ile gizlenmiş konuşmalar için falan.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Kişisel verilerimiz en kıymetli hazinemiz ama zaten yıllardır yapılan bir şeydi bu sanki insanları bunu yeni gibi algılaması hala garibime gidiyor örneğin evde matkap almayı konuştuğumuzda kendi aramızda o gün internette gezinirken nedense matkap reklamı karşıma çıkıyor. Grin

Daha bir kaç gündür trend olduda o yüzden algıladılar gibi oda cogu insan farkında olmadan bile telegram'a geçiş yapıyor bakıyorum bu adamın burada ne işi var diyorum.Veriler en önemli hazinemiz dediğin gibi ve yıllardır işgal ediliyor tekelleşmiş kurum-kuruluşlardan ötürü. en azından bu tarz digital göçlerin yaşanması geçte olsa sevindirici.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Telegram'a akın devam ediyor, bunun burada ne işi var dediğim bir sürü kişi Telegram'a katıldı diye bildirim gelip duruyor Cheesy Aslında telefon numarası vermemek için Telegram daha iyi olabilir, birçok saçma sapan grupta ekli olduğumuzu düşününce en azından numaramıza ulaşılamaması için Telegram bana da daha cazip geliyor. Ama Whatsapp bunca yıldır liderken yerini kaybetmesi için bence çok daha büyük sorunlar ortaya çıkmalı ya da bir anda ücretli hale falan gelmeli.

Bu arada Signal hisseleri ile ilgili bir haber görmüştüm. Aslında bir yanlış anlaşılma olduğu, insanların yatırım yaptığı Signal'in Musk'ın söylediği Signal olmadığı sadece isimleri aynı olduğu geyikleri dönüyordu, gerçek mi bilmiyorum Cheesy
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Telegramla ilgili bu tweet dikkatimi çekti, pek sağlıklı değil...

https://mobile.twitter.com/MehmetArdic_/status/1348053145868513285
Telegram'a 1 yıldan fazla giriş yapmazsanız bütün verileriniz silinir. Ayarların içinde mevcut, bu süreyi kısaltabilirsiniz.
Paranoyaksak eğer 1 aya ayarlayın, 1 ay telegramı açmazsanız silinir veriler tertemiz çıkar.

Ha bu arada whatsapp'tan kaçan telegram'a geliyor evet. 2 gündür 100 kişi kaydoldu rehberimden.
Ama kimse bilmiyor ki telegram varsayılan olarak uçtan uca şifreleme bile sunmuyor. Şifreleme isterseniz gizli chat başlatmanız gerek Cheesy

Yani bu değneğin her tarafı boklu.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
Aslında birçok alternatifi olmasına rağmen WhatsApp en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması ve ben bunun yakın zamanda değişeceğini pek düşünmüyorum. Birçok kampanya yapılsa da WhatsApp'tan vazgeçmek zor olacak. Küçük arkadaş gruplarında ikna edip hep beraber yeni bir uygulamaya geçmek mümkün ama çalışma arkadaşları grubu, okul grubu, apartman grubu, dernek grubu vb. birçok grupta bunu kabul ettirebilmek mümkün görünmüyor.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree

Numaranızı yıllar sonra niye değiştirmek ihtiyacı duycaksınız ki bence çok da büyük bir güvenlik sıkıntısı oluşturmuyor bu durum ama ben yine de hem whatsapp hem de telegramı aynı anda kullanmaya devam edeceğim.
member
Activity: 210
Merit: 30

sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
Bilgisayardan telegramı kapattım bugün, telefondan bildirimleri sessize aldım. Dün akşamdan beri yok o katıldı yok bu katıldı valla gına geldi. @gospodin zaten yukarıda çok güzel açıklamış Smiley Aha birisi daha geldi hoş gelmiş sefa getirmiş. Çok merak ediyorum bakalım ilk telefon listemden kim bana Telegramdan yazacak... Huh

Twitter'da Trend olmuş neler yazılıyor neler. Açıp okuyun bence ne komikler var Smiley
https://twitter.com/search?q=%23Telegram&src=trend_click&vertical=trends
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Elon Musk'ın bahsettiği Signal fena durmuyor aslında. WhatsApp'ın yerini alması pek sürpriz olmaz bence. Baya kullanıcı kaybettirdi bu onay mevzusu.
Yükledim telefona giriş yapmaya çalışıyorum sms gelmiyor. Bu mu WhatsApp'ı tahtından edecek. Çöp gibi bir şey bu.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Elon Musk'ın bahsettiği Signal fena durmuyor aslında. WhatsApp'ın yerini alması pek sürpriz olmaz bence. Baya kullanıcı kaybettirdi bu onay mevzusu.
Signal'in Whatsapp'ın yerini alması İMKANSIZ. Signal iyi güzel ama çok sade ve bilinir değil. Elon'un dediğiyle olsaydı Doge şimdiye mcap'te 1. sıraya gelmesi lazımdı.
Malesef whatsapp bunlarla yıkılmaz. Hiç bir şey olmaz.

İnsanlar sanıyor ki Whatsapp facebook'a veri göndermiyordu. Gönderiyordu. Şimdi sadece izin alıyor.
full member
Activity: 854
Merit: 113

Sanmıyorum insanlar teknoloji hızlı gelişim gösterse bile eski alışkanlıklarını çok kolay bırakmıyorlar.Bu gizlilik olayı zaten yapılan bir şeydi sadece onay almak zorunda kaldılar yakında insanlar unutup gider bu onay işini.
sr. member
Activity: 2086
Merit: 408
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
ya amk ben de diyorum rehberimdeki bir sürü amuk neden bugünlerde telegram'da ortaya çıkıyor. sebebi şimdi belli oldu:) amuk diyorum çünkü bu amuklar facebook, twitter, instagram, tiktok gibi bir sürü boku kullanıyor ama whatsapp'ı silince kafaları rahat ediyor. ahaha gerzek telefonuna tüm parmak izi ve yüz tanıma sistemini kullanan babam zaten.
"ayy o değil de sürekli reklam gelecekmiş böyle" lan zaten geliyor zaten seni yalıyor.

Bir arkadaş da bana bugün telegramdan yazdı sen bu tarz işlere inanmıyordun ne oldu akıllanmışsın diye  Grin Onlara göre telegramı herkes yeni kullanmaya başladı ve hepsi de whatsapp'ın bu büyük oyunundan kurtuldular.
Pages:
Jump to: