Pages:
Author

Topic: Yatırım konusunda kazandığım tecrübeler - page 2. (Read 530 times)

member
Activity: 336
Merit: 10
bence artık piyasa da çok tehlikeli bir durum söz konusu var diye düşünüyorum neden mi çünkü  artık piyasadaki tüm coinler üzerinde  oyunlar oynanıyor balinalar ve devletlerin coinlere tepkisi oldugunu ve piyasalar çok kötü durumda oldugunu düşünüyorum
member
Activity: 756
Merit: 16
gayet doğru bir noktaya parmak basılmış yani bu işlerde ilk ve en önemli durumlardan biri şüphesiz sabır etmek ve zamana bırakmak aynı zamanda insanda birazda şans olması gerekiyor.
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
Yatırım yaparken benim olmazsa olmazım kar dönemlerinde biraz bozdurup kenara atmak gerekiyor hele benim gibi sistemden para çekmeyede ihtiyacınız varsa bunu daha dikkatli yapmanız lazım
full member
Activity: 602
Merit: 118
hepsini madde madde okudum bence çok faydalı başlık ve post olmuş. ayrıca  bu yatırım olayı sadece crypto para ya has bir durum değil. hayatın bütün safhalarında uygulanması gereken bir durum. mayıs ayında boğa geldi geliyor derken ortalık ta boğa görmedik. şimdide artık bu iş bitti bir cacık olmaz dediğimiz günler. inşallah maddelerde de bahsedildiği gibi balinalar işleri tersine döndürür.
member
Activity: 280
Öncelikle kazandığın tecrübeleri bizimle paylaştığın için çok teşekkür ediyorum. Yatırım yapmadan önce neye yatırım yapilacaksa doğru analiz edip ona göre hareket etmek ve sabretmek kazanç sağlayacaktır. Bilgi edinmeden bodoslama dalmak mutlaka zarar getiriyor bizzat yaşamışlığım var.
sr. member
Activity: 617
Merit: 250
Tecrübe ve sabrın önemini çok net ortaya koyan bir paylaşım olmuş. Gerçekten de edinilen tecrübenin yerini hiçbir şey tutmaz. Sahip olduğumuz en kıymetli şey bilgi birikimi ve tecrübeler.
jr. member
Activity: 140
Merit: 1
2012/2013 yıllarında sarraf bir arkadaşımla kış aylarında sohbet ederken, altının bu aylarda yükselişe geçtiğini, düğün sezonu açıldığında altının en az %20 prim yaptığını söylemesiyle cebimdeki tüm parayı altına yatırmıştım. Ve yatırımcı serüvenim o zaman başlamıştı. Sonra her ay maaşımın belli bir kısmından altın alıyordum. Ben yükseliş beklerken altın o yıl inadına düşmüştü. Tam olarak hatırlamıyorum ama 3/4 ay sonra neredeyse bir maaşım kaybolmuştu. Banka ekranı açık sürekli takip ederken düşüşleri gördükçe yüreğim sürekli sat derken, aklım beklememi gerektiğini söylüyordu. Ne de olsa satmadıkça zarar yoktur. Kaç kere elimi sat butonundan çektim hatırlamıyorum. Sonra altın yükselmeye başladı tabi ben o panikle maliyeti kurtarır kurtarmaz sattım. Sonra altın epey bi yükseldi. Smiley
İşte o zaman öğrendiklerim.
1- Her çıkışın mutlaka bir inişi olur. Her inişinde mutlaka bir çıkışı.
2- Sabırlı değilse ve ilerleyen zamanlarda acil paraya ihtiyacın olacaksa girmemek en güzeli
3- Cebindeki parayı mümkünse 10 bölerek düştükçe almak, çıktıkça satmak. Az kazandırır ama aynı zamanda da az kaybettirir.
4- Her yatırım bir risktir, riskte kazanmakta vardır, kaybetmekte. Kazanmayı göze aldığımız kadarda kaybetmeyi de göze almalıyız.
5- Temel ve teknik analiz öğrenmek.
6- Kimsenin aklı ile yatırım yapmamak. Bazı kişilerin yaptıkları ile söylemleri uyuşmuyor. Ve kaybeden o değil siz oluyorsunuz.
7- Yatırımınız düşerse maliyetinin altında satmadıkça zarar etmezsiniz.
8- Eğer yatırımınız araştırmalarınız sonucunda tekrar yükseleceğine dair ışık görmüyorsanız ZARARINA DA OLSA VAZGEÇMESİNİ BİLMELİSİNİZ.
9- Yatırım piyasasında hiç bir zaman fırsatlar bitmez,
10- Alırken de satarken de MUTLAKA SABIRLI OLUNMALIDIR. Gaz ile alım satım yapmak tamamen yasak.
11- Piyasaya yeni oyuncular girdikçe mutlaka fiyatlar yükselir. Oyuncular çıktıkça da fiyatlar düşer
12- Balinalar, piyasadaki havayı çok iyi koklarlar. Ve ters köşe yapmayı çok iyi bilirler ve çok severler. Piyasa yükselecek ümidi içindeyse yatırım yapmazlar. Piyasa ne zaman düşecek, artık bundan bir cacık olmaz düşüncesi hakim olmaya başladı ve herkes elindekini satıyor işte o zaman herşeyin tersine dönebileceği an olabilir
13- Balinalar her zaman yeni yöntemler bulurlar. ( Bir ara euro çok oynaktı ve iyi para bırakıyordu. Her ayın 15 de al 25 de sat. 3 ay devam etti, dördüncü ay sistemi değiştirdiler)
14- Her zaman kazanılmaz, ama dikkatli olunmazsa ve duygusal hareket edilirse her zaman KAYBEDERSİNİZ.
14- Yatırım piyasasında kazanma ihtimaliniz her zaman %50 dir. Bu duruma göre kaybetme ihtimaliniz de %50
15 Kötü bir karar vermek, kararsızlıktan iyidir. Hiç olmazsa para kaybedersiniz ama psikoljiniz sağlam kalır.

Acizane tecrübelerim bunlar.

Merit için teşekkürler.
1- EFS
2- Bitfather
Bence de en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri 6 numaradaki kural. Özellikle twitter fenomenlerine dikkat edin derim. Bütün ihtimalleri içeren 100 tane yazı yazıp sonuç ne olursa olsun ben bildim diyen adamların %90'ı airdropçu oldu, referanslı link paylaşıyor şuan. Araştırmanızı kendiniz yapın, kararınızı kendiniz verin.
full member
Activity: 644
Merit: 103
CAT.EX Exchange
Güzel bir paylaşım olmuş, anı paylaşmanız, sabır hangi yatırım aracı olursa olsun ilk kuraldır, sabrı olmayan için hiçbir borsa aracı ve diğer yatırım araçları uygun olmaz, ve aldığınız altcoin yada kağıt v.s. hangisi olursa olsun eğer sağlam ise istediği kadar düşsün geri eninde sonunda çıkacaktır.
newbie
Activity: 84
Merit: 0
Gayet faydalı bir makale olmuş fakat birazda kendi deneyimleri eklemeleyiyim diye düşünüyorum.Öncelikle projenin kapsamını iyi incelemelisiniz global olmalı.Mümkünse hard cap yapmış bir projeye yatırım yapın.Bunun dışında zaten en önemlisi konusu yani işlevi.
sr. member
Activity: 742
Merit: 260
Evet, arkadaş konuyu iyi özetlemiş, herşeyde olduğu gibi burada da sabır en önemli özellik.

Eğer shitcoinlere yatırım yapmıyorsanız, sabırlı olursanız mutlaka eninde sonunda kazanırsınız.
sr. member
Activity: 616
Merit: 250
Çok temel ve bir o kadar da doğru şeyleri tek tek yazmışsınız. Çoğuna katılıyorum özellikle kazanmayı istediğimiz kadarını kaybetmeyi de göze almıyorsak bu piyasa adamı harcar. Yatırım işi biraz böyle, herkes farklı yollardan ilerlese de yolun sonunda edinilen tecrübe çoğu zaman aynı noktaya bizi getiriyor.
newbie
Activity: 6
Merit: 1
Tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler. Benim de bu piyasadan aldığım en önemli dersler sabır, kanatkar olmak, pump yemiş bir coine ortadan girmemek, alacağım tokenları dipteyken almak.
full member
Activity: 854
Merit: 109
Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!
Hocam emeğine sağlık öğretici bir başlık olmuş bir çok kişinin düşüncesini şekillendirecektir. teşekkürler
hero member
Activity: 1876
Merit: 524
yatırım konusunda edinilmesi gereken en büyük tecrübe bana göre sabırdır. şahsen çok sabırsız bir insan olmama rağmen bu piyasa bana sabırı öğretmiştir. vesselam, hodl Smiley
full member
Activity: 686
Merit: 111
Ben de birkaç bişey eklemek istiyorum izninizle.

-Yatırım konusunda vereceğiniz kararlar tamamen size ait olsun. Başkalarının kararları ile hareket etmeyin.
-Bitcoin piyasası için söylüyorum saatlik veya günlük alım-satımlar, geçmişte size kazandırmış olsa da aslında o sadece bi istisnaydı.
-Telegram kanallarında söylenenlere itimat etmeyiniz ben trona scam diyeni gördüm o yüzden çok kulak asmayın oralara.

member
Activity: 140
Merit: 15
Buradaki en önemli olay sabır ve kararlılık. Açgözlü ve sabırsızsan malasef kaybedıyorsun
member
Activity: 336
Merit: 17
Çok güzel anlatmışsiniz gerçekten emeğinize sağlık. Bütün yapılması gerekenler bu başlık altında var sanki. Yani bütün tecrübeler yapılması gerekenler. Bende ilk başlar girdiğimde hesabımda 160 dolar civarı birşey vardı. Tabi bilmiyoruz nasıl al sat yapacağımızı. Tepeden aldım aşağıdan sata sata şuan bı 15 dolar birşey kaldı. Artık aldığım hiçbir şeyi daha aşağıdan satmiyorum bekliyorum. Sabretmeyide öğrendim piyasa sayesinde.
full member
Activity: 364
Merit: 102
çok güzel anlatmışsınız üstadım. bende birşey ekleyeyim cüzdanlarınız sürekli güvende tutun. 2 fa kodunuzu muhakak olsun. birde bu işin çaldırması var benim başıma geldi. dikaktli olun
member
Activity: 448
Merit: 33
Tüm yorumlarınızla yaptığınız katkılarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu piyasaya yeni girenlere çok ciddi fayda sağlayacağına inanıyorum.
member
Activity: 364
Benim yatırım yapacak arkadaşlara verebileceğim en önemli tavsiyem: İleride ihtiyacınız olmayacak, sizi telaşlandırmayacak kadar miktarlarda yatırım yapmak. Bu şeiklde düşünüyorum çünkü bu şekilde piyasaya girmeniz sizi stres ve  panikten uzak tutacaktır.
Pages:
Jump to: