Pages:
Author

Topic: Yatırım konusunda kazandığım tecrübeler - page 3. (Read 530 times)

full member
Activity: 392
Merit: 101
Hocam yatırım serüveniniz gerçekten ilginç olmuş. Ama edindiğiniz tecrübeler bizim için çok önemli "Damdan düşenin halini anlamak için damdan düşmeye gerek yok" bu açıdan edinilen tecrübeleri acı bir şekilde tekrar tecrübe etmeye gerek yok.
full member
Activity: 532
Merit: 102
Her bir yatırım risktir dediğiniz gibi eth ve btc güvenli bir liman olsa bile yarın ne olacağı belli olmaz her yatırımda riski almak sabırlı davranmak lazım , başkasınında aklına körü körüne uymamak
jr. member
Activity: 267
Merit: 6
Crypto Worker
Bu sektörde en önemli nokta sabır dediğiniz gibi. Sabırlı olanın daima kazandığını gördüm. Benim gibi aceleci olan ve beklemekten nefret edenler daima kaybetmeye mahkum oluyor. Piyasayı iyi okuyup dinlemek ise diğer önemli adım.
member
Activity: 322
Merit: 15
https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8
2012/2013 yıllarında sarraf bir arkadaşımla kış aylarında sohbet ederken, altının bu aylarda yükselişe geçtiğini, düğün sezonu açıldığında altının en az %20 prim yaptığını söylemesiyle cebimdeki tüm parayı altına yatırmıştım. Ve yatırımcı serüvenim o zaman başlamıştı. Sonra her ay maaşımın belli bir kısmından altın alıyordum. Ben yükseliş beklerken altın o yıl inadına düşmüştü. Tam olarak hatırlamıyorum ama 3/4 ay sonra neredeyse bir maaşım kaybolmuştu. Banka ekranı açık sürekli takip ederken düşüşleri gördükçe yüreğim sürekli sat derken, aklım beklememi gerektiğini söylüyordu. Ne de olsa satmadıkça zarar yoktur. Kaç kere elimi sat butonundan çektim hatırlamıyorum. Sonra altın yükselmeye başladı tabi ben o panikle maliyeti kurtarır kurtarmaz sattım. Sonra altın epey bi yükseldi. Smiley
İşte o zaman öğrendiklerim.
1- Her çıkışın mutlaka bir inişi olur. Her inişinde mutlaka bir çıkışı.
2- Sabırlı değilse ve ilerleyen zamanlarda acil paraya ihtiyacın olacaksa girmemek en güzeli
3- Cebindeki parayı mümkünse 10 bölerek düştükçe almak, çıktıkça satmak. Az kazandırır ama aynı zamanda da az kaybettirir.
4- Her yatırım bir risktir, riskte kazanmakta vardır, kaybetmekte. Kazanmayı göze aldığımız kadarda kaybetmeyi de göze almalıyız.
5- Temel ve teknik analiz öğrenmek.
6- Kimsenin aklı ile yatırım yapmamak. Bazı kişilerin yaptıkları ile söylemleri uyuşmuyor. Ve kaybeden o değil siz oluyorsunuz.
7- Yatırımınız düşerse maliyetinin altında satmadıkça zarar etmezsiniz.
8- Eğer yatırımınız araştırmalarınız sonucunda tekrar yükseleceğine dair ışık görmüyorsanız ZARARINA DA OLSA VAZGEÇMESİNİ BİLMELİSİNİZ.
9- Yatırım piyasasında hiç bir zaman fırsatlar bitmez,
10- Alırken de satarken de MUTLAKA SABIRLI OLUNMALIDIR. Gaz ile alım satım yapmak tamamen yasak.
11- Piyasaya yeni oyuncular girdikçe mutlaka fiyatlar yükselir. Oyuncular çıktıkça da fiyatlar düşer
12- Balinalar, piyasadaki havayı çok iyi koklarlar. Ve ters köşe yapmayı çok iyi bilirler ve çok severler. Piyasa yükselecek ümidi içindeyse yatırım yapmazlar. Piyasa ne zaman düşecek, artık bundan bir cacık olmaz düşüncesi hakim olmaya başladı ve herkes elindekini satıyor işte o zaman herşeyin tersine dönebileceği an olabilir
13- Balinalar her zaman yeni yöntemler bulurlar. ( Bir ara euro çok oynaktı ve iyi para bırakıyordu. Her ayın 15 de al 25 de sat. 3 ay devam etti, dördüncü ay sistemi değiştirdiler)
14- Her zaman kazanılmaz, ama dikkatli olunmazsa ve duygusal hareket edilirse her zaman KAYBEDERSİNİZ.
14- Yatırım piyasasında kazanma ihtimaliniz her zaman %50 dir. Bu duruma göre kaybetme ihtimaliniz de %50
15 Kötü bir karar vermek, kararsızlıktan iyidir. Hiç olmazsa para kaybedersiniz ama psikoljiniz sağlam kalır.

Acizane tecrübelerim bunlar.

Merit için teşekkürler.
1- EFS
2- Bitfather

Altın daha da yükselecek Smiley.

Ne kadar Risk o kadar kar vardır. Ve aynı zaman da Karın kardeşi olan Zarar. Yaptığınız/Aldığınız Risk kalbinizin, beyninizin, vücudunuzun kaldıracağından fazla ise yapmayın. Sonra bir gün bakarsın paran yarı yarıya düşmüş. Kar veya zararı taşıyamıyacaksan muhakkak sonunda hüsran olur.
full member
Activity: 616
Arkadaşın yazdığı gibi kimsenin aklıyla yatırım yapmayın benim arkadaşlar bir mala uydular 12k dan aldıkları btcleri 7k dan sattılar şuan ağlayarak yükselişi izliyorlar , ne demişler kendi düşen ağlamaz siz kendiniz düşün ağlamayın!!!
member
Activity: 350
Merit: 10
W12 – Blockchain protocol
Ben hep terste kalmayı tecrübe ettim. Birde sabretmeyi bu dönemde ve son zamanlarda aldığım koini aldığım fiyata gelmeden de satmiyorum. Yani dahada uste çıkmadan. Sabır çok önemli. Biraz da arastirma
full member
Activity: 854
Merit: 109
Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!
Çok egzotik bir yazı olmasada yararlı olabilecek bir tip. Teşekkür ederim emek için yinede :=)
full member
Activity: 840
Merit: 103
Bende bir şey eklemek istiyorum piyasda her dönem yeni bir durum ortaya çıkıyor. 2016 Ocak ta piyasaya girmiş biri için 2017 Ocak da yaşananlar tam bir uçuş iken 2017 de girenleri şu günlerde ki artışlar kesmez. Evet benzer grafikler var ancak sürekli yeni durumlar var piyasada.
Aynen oyle mesela bitcoinde ilk fork olacagi soylendiginde cogunluk altcoinlerdeydi ve altcoinler dusmustu. 2.defa fork olacagi soylendiginde de tam tersi olmustu.
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
bir iki ilave de ben yazayım.
1 dolardan 2-3 dolara geldiğinde havada karada o 1 dolar veya daha ucuzdan toplayan balinaların satma zamanıdır. siz alırken onlara iyilik yapıyorsunuz. henüz yükselişine yeni yeni başlayanları araştırın.
sr. member
Activity: 504
Merit: 251
Tecrübe para ile satın alınamayacak kadar değerli bir şey, her tecrübe olumlu sonuçlanmıyor ayrıca, insanoğlu her ne kadar başkalarının tecrübelerini pek kaale almasada  elinize sağlık  yazı için uyarılarınıza katılıyorum.
member
Activity: 448
Kardeşim çok güzel faydalı bir konu olmuş herkesin okuması kendine örnek alması gerekn yerleri örnek almalı eline sağlık.
full member
Activity: 686
Bende bir şey eklemek istiyorum piyasda her dönem yeni bir durum ortaya çıkıyor. 2016 Ocak ta piyasaya girmiş biri için 2017 Ocak da yaşananlar tam bir uçuş iken 2017 de girenleri şu günlerde ki artışlar kesmez. Evet benzer grafikler var ancak sürekli yeni durumlar var piyasada.
newbie
Activity: 168
Merit: 0
Evet hocam benden sonuna kadar keyifle okudum, faydalı bir yazı kaleme almışsınız. Piyasada yeni olmama rağmen sizin gibi faydalı yazılar yazan arkadaşlar sağ olsun bir çok olumsuz durumu teccrübe etmeden öğrenme fırsatı bulduk
member
Activity: 1106
Merit: 25
Baştan sona okudum çok güzel bir flood olmuş eline sağlık. Özellikle bu ise yeni başlayanlar iyi okumali. Benim gibi çoğu kimse malum merit olayına takıldığı için jr kaldık. Ve forum ile tanışmam epey sonra oldu. En önemli iki nokta birincisi kişi kendisini geliştirmeli. İkincisi asla ve asla başkasının lafına bakıp yatırım yapilmamali
full member
Activity: 490
Merit: 100
Bende belki sizin kadar olmasada tecrube edindim. kaybettikçe veya yanlış yaptıkca anlıyorsunuz bir coine bağlanmamak gerektiğini aç gözlü olmamak gerektiğini sabırlı olmak gerektiğini tabi ki.
member
Activity: 350
CAT.EX Exchange
Ellerinize emeginize sağlık bizim gibi bu ise yeni baslayanlarin  çok işimize yarayacağini bir paylaşım olmuş bu işlerde en önemli olan konu sabırlı olmak gördüğümüz önemli konuları okuyup bilgi sahibi olmalıyız tecrübe kazanmaliyiz
full member
Activity: 910
Merit: 105
Yazının tamamını okudum elinize sağlık. Tecrübe paradan çok daha değerli. Acemi zamanlarda araştırmadan girip sabırsız ve panik halde çok zarar ettiğim yatırımlar oldu. 1.5 - 2 sene kadar da ara vermiştim bu yüzden kripto sektörüne ama artık hem sabır gösteriyorum hem her gün ne görürsem okumaya bilgi edinmeye çalışıyorum. Madem bu işi yapmaya niyetliyiz, gerçekten bilgi edinmemiz gerekiyor. Bu işte güzel para varmış yatır parayı haftaya 3 katı olur gibi bir kafa ile girilirse zaten sonu hüsran ile bitiyor.
full member
Activity: 504
Merit: 103
aydınlatıcı ve güzel bir yazı olmuş bu konunun kilit konusunda aslında sabretmek. Her şeyin başı sabır ters köşeler mutlaka olacaktır spekülasyonlar üzerine kurulu bir piyasa zaten duygusal bağ kurmayıp mantıklı hareket etmek körü körüne bağlanmamak lazım coinlere.
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
Yatırıma yeni başlayanlar için aslında bu yazdıklarınız bir kulaklarından girip diğerinden çıkacak o yüzden ufak bir miktarla sürekli al-sat yapmaları lazım. Kendileri tecrübe edinemezlerse olmaz.
member
Activity: 126
cok haklısınız.. deneyimlerimin sonucu; satıyorum artıyor, keşke satmasaydım diye üzülüyorum. satmıyorum düşüyor yine üzülüyorum. sonuç, hep mi üzüleceğiz😬onun için hedefi belirleyip, hedefe ulaşınca satmak lazım. zarar ettikçe de bir yerde vazgeçmek lazım. yoksa daha düşüp daha da zarar kaçınılmaz  oluyor. her tecrübe bir ders oluyor. bende size katılıyorum 👍🏻
Pages:
Jump to: