Pages:
Author

Topic: Yatırımınız güvende mi? - page 2. (Read 1508 times)

jr. member
Activity: 336
Merit: 2
July 12, 2019, 04:17:53 PM
Kahkaha attım ama doğrudur hocam, sosyal mühendislikle ıvır zıvırla sadece dijital kripto paraları değil milletin yastığının altındaki altınları bile alıyorlar. Her konuda tetikte olmak gerekir, ne demişler bedava peynir fare kapanında olur.
hero member
Activity: 840
Merit: 532
July 07, 2019, 06:49:05 PM
Ben bile güvende değilim ki yatırımım güvende olsun Smiley Geçenlerde buna benzer bir konuyu arkadaşımla da konuştuk, ani ve acil durumlara karşı bir yedek plan hazırlayıp önlem almak gerekiyor gerçekten. Sanki başımıza hiçbir iş gelmeyecekmiş gibi umarsızca takılıyoruz, bu rahatlık nerden geliyor anlamış değilim.
jr. member
Activity: 322
Merit: 1
June 30, 2019, 10:21:23 AM
En güzeli ledger. Tüm varlığın cebinde. Borsalarda tutmak çok sıkıntılı bugün binance bile  hack yiyebiliyor.
member
Activity: 299
Merit: 11
June 30, 2019, 03:22:05 AM
Ornek borsanın coinini nasıl saklarız? Bitcoini usb ye nasıl yedekleriz ? Türk borsası mı daha güvenli yada yabancı borsalar mı ?

Bunları bilen varsa çok  sevinirim
jr. member
Activity: 462
June 29, 2019, 11:44:01 AM
mutlak çözüm zaten ne yaparsak yapalım olmayacaktır bu konuyla ilgili. fiziksel olarak korumak yapılacak en iyi şey.
jr. member
Activity: 336
June 28, 2019, 07:56:19 PM
Gelecek boğa sezonu için altcoinlerden bir sepet yapmıştım, her coin farklı borsada cüzdanda duruyor, bilgisayara bir şey olsa çoğu gidecek gibi. Elimden geldiğince yedeklemeye çalışıyorum ama bu sefer de kötü niyetli kişilere karşı açık verir hale geliyoruz. Olduğu kadar artık.
jr. member
June 27, 2019, 08:29:48 AM
usb şimdilik en makul yöntem olarak duruyor aynı şekilde kağıda yazdırmak da bir alternatif. hırsızın üzerinde kodlar olan bir kağıdı çalacak zekaya sahip olduğunu sanmıyorum.
hero member
Activity: 1862
Merit: 524
June 21, 2019, 06:07:28 PM
Şimdilik ciddi önlemler alacak kadar yatırımım olmasada private keyleri saklamanın en güvenli yolu internet ortamından uzak tutmaktır diye düşünüyorum. Usb veya kapıda yazılmış olanlar daha garanti tabi çaldırmamakta lazım bunları.
member
Activity: 910
Merit: 10
June 17, 2019, 08:02:27 AM
Mümkün olduğunca çok güvenlik önlemi almaya çalışıyorum bu konu önemli allah korusun hesap hacklendiğinde önlem almazsanı üzülürsünüz.
jr. member
June 05, 2019, 08:31:12 AM
mutlak bir çözüm hiçbir işte olmadığı gibi burada da yok ne yazık ki. o riski mecburen alıyoruz yapacak bir şey yok.
hero member
Activity: 938
Merit: 501
June 04, 2019, 10:30:32 AM
Her ne olursa olsun tam olarak sağlam bir yedek planım olduğunu zannetmiyorum. Ama bu konu gerçekten insanı düşünmeye sevk ediyor. Yarın başımıza bir felaket gelmeyeceğinin garantisi yok..
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
June 01, 2019, 07:56:50 PM
alabileceğim maksimum önemli almış bulunmaktayım ancak konu içerisinde bahsedilmiş çok çok kötü senaryolarda bazen yapabileceğimiz bir şey olmadığını düşünüyorum. ani bir doğal afet ya da büyük bir yıkım ve savaş durumunda yapabileceğimiz şeyler doğal olarak kısıtlı hale geliyor.
full member
Merit: 107
May 10, 2019, 11:59:00 AM
Güvende demek zor olur çünkü açıkcası ben bu piyasada hiç bir şeyin garanti olmadığını düşünüyorum. Bir anda herşeyi kaybedebiliriz veya bir anda zenginde olabiliriz kripto paralar dijital ortamda bir çok sonuca açık varlıklar şuanda.
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
May 09, 2019, 08:47:08 AM
Dijital çağda yaşıyoruz ve bütün önemli bilgilerimizi dijital ortamlarda saklıyoruz. Deprem oldu dışarı çıkmak zorunda kaldınız, yangın çıktı yine hızlı bir şekilde dışarı çıktınız canınızı kurtarmak için. Büyük ihtimalle yatırımınızı kaybedenler arasındasınız ama daha kötüsü başınıza böyle bir şey geleceğini o an farkedeceğiniz için kendinizi kurtarmayı unutacak ve canınızı riske atacaksınız.

Bilgileriniz, cep telefonunda, USB bellekte bilgisayarda ayrı ayrı saklıyor olabilirsiniz ne kadar sağlamcı olduğunuzdan övünüyor olabilirsiniz. Ama beklenmedik şeylere hazırlıklı olduğunuza emin misiniz?

Acil kaçış planınız var mı paylaşırsanız yararlanırırz. Bilgileriniz aklınızda mı, 2FA kodlarını nerede saklıyorsunuz, paper wallet oluşturdunuz şu an cebinizde mi duruyor. Sadece kendinizi düşünmeyin eğer tek yaşamıyorsanız. Telefonu koyarım cebime dışarı fırlarım demeyin. Kardeşiniz hasta olabilir anneniz yaşlı olabilir sırtınıza alıp çıkaracaksınız telefon USB bellek bunlarla uğraşacak vaktiniz olmayacaktır, vaktiniz olursa aklınıza bile gelmeyebilirler.

Olası felaket durumunda bilgileriniz güvende mi yoksa kayıp mı ettiniz?  

Ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum fakat kullandığım tüm cüzdan adreslerim için paper wallet oluşturuyorum ve oluşturduğum bu paper wallet belgelerini de 3 farklı bölgede saklıyorum. Her ne kadar milyoner olmasam da en azından bu şekilde yatırımlarımın güvende olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu belgeleri sakladığım yerlere de dikkat ediyorum çünkü bu gibi belgelerin de çalınması oldukça muhtemel bir olaydır. O sebeple de 3 farklı konumda, kasa içerisinde saklıyorum bu belgelerimi.
member
Activity: 630
Merit: 37
May 08, 2019, 03:45:18 PM
en popüler en güvenilir borsaların bile hacklendiğini gördük buna şahit olduk bugün bile piyasanın en popüler borsası binance hackleniyor ve milyonlarca dolar zarara giriyorsa hiçbirimizin parası güvende değil demektir.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
May 08, 2019, 11:47:21 AM
Güvenliğime dikkat etmeme rağmen, bugün yaşananlar yine şüphe etmeme sebep oldu. Binance güvenlidir diye burada tutuyordum, her önlemi de almıştım. Herhangi bir yamuk olmamış ama yine de rahatsızlık verdi. Eminim ki, parası çalınan hesap sahipleri de en az benim kadar dikkat ediyorlardı güvenliklerine. Sadece trade bot kullananların akıbeti bilinmiyor şu sıralar... Kendi cüzdanımda tutsam, onun da güvenliği garanti değil zaten. Ne kadar önlem alsak da bir şekilde sızılabiliyor. Binance bile hacklendikten sonra, bizim kişisel önlemlerimizle kendi cüzdanımızı korumamız zor. Tek seçenek donanım cüzdanları olabilir. Bunlarla ilgili sorun yaşayanlar oldu mu hiç? Yani donanım cüzdanındaki coinlerini çaldıranlar var mı?
jr. member
Activity: 406
May 08, 2019, 09:41:55 AM
bugün binance borsasının yaşadıkları bu soruyu yeniden gündeme getirdi. ne yazık ki kesin olarak evet denilemiyor bu soruya.
member
Activity: 269
Merit: 20
May 07, 2019, 05:19:09 PM
Evet doğru her şeye hazır olmak gerekli evde bir kağıtta saklarsınız allah korusun yangın çıkar usb beşlekte saklarsınız çalınır bozulur kaybolur vs internet ortamında saklarsınız hacklenir. İyi bir yöntem geliştirmek şart açıkcası ben hem usb hem kağıt ortamında saklıyorum ama bunlar  güvenli değil işte.
newbie
Activity: 28
Merit: 0
April 28, 2019, 04:29:13 PM
Şuan için Borsalarda coinleri bulunduruyorum ancak bu piyasada her türlü bakiyeniz gidebiliyor.
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
April 27, 2019, 05:52:20 AM
günümüzde cebimdeki nakit paranin bile güvencesi yok, her gün eriyor malum. döviz desen köcek gibi oynuyor. altin öylesine. kripto paralar malum, köceklikte yüksek lisans yapmis.

cebimdeki para calinabilir, bankadaki para belli bir miktara kadar silinebilir (devlet garantisi disindaki miktar)... altin banka kasasinda bile güvende degil (deprem, afet olsa ne olacak vs.)...

ohooo, kötü senaryo yazmada üstüme yoktur:) ama yine de takmiyorum... 2 yil önce 100 eth kaptirdim phishingci bi ite... ölümden baska hersey yalan:) ama tabii dikkat ediyoruz, en azindan windows kullanmiyorum:) sifrelerim manyak... benim güvencem altinda hersey, sorumlulukta bende... baska da bisey yapamayiz...
Pages:
Jump to: