Pages:
Author

Topic: Yeni Bir Tehlike Kapıda - page 2. (Read 1176 times)

member
Activity: 566
Merit: 29
May 10, 2018, 12:11:58 PM
antivirüs programı kullanmanızı kesinlikle öneriyorum.
Antivirüslere de güvenmemek gerek artık, garanti bankasının sunduğu bi yazılım vardı araştırırsanız bulabilirsiniz, onu edinin bence
member
Activity: 62
Merit: 10
May 08, 2018, 08:43:39 AM
antivirüs programı kullanmanızı kesinlikle öneriyorum.
newbie
Activity: 163
Merit: 0
May 07, 2018, 03:17:40 PM
Bu konuya dikkat çekmeniz çok iyi olmuş teşekkür ederiz daha dikkatli olduktan sonra daha çok kontrol ettikten sonra sorun olacağını düşünmüyorum ve bu konuya yönelik antivirüs programları çıkmıştır şimdiye kadar araştırmak lazım
jr. member
Activity: 252
Merit: 2
May 07, 2018, 09:41:03 AM
Kazandiran bir piyasa var sonucta bu yuzden bu tarz dolandiricilar hic bir zaman durmayacaktir. Hep yeni yollar bulmaya calisacaklar. Dikkat etmekte fayda var.
member
Activity: 210
May 07, 2018, 09:35:16 AM
Dikkatli olmak gerek. Surekli kontrol etmek şart dolandiricilara firsat verilmemeli.
full member
Activity: 434
Merit: 111
Hydax Global Bounty Program
May 01, 2018, 06:33:16 AM
bu piyasanın bu hale gelmesi ile birlikte, gerçekten hackerlığı meslek edinen bir sürü insan türedi, bu insanlar geliyorlar sürekli milletin cüzdanlarını patlatmaya çalışıyorlar
full member
Activity: 714
Merit: 125
May 01, 2018, 02:28:14 AM
Her geçen gğn dolandırıcılık alanında bir yeni yöntemle tanışıyoruz, e normal değer arttıkça bunu ele geçirmek için yapılan yöntem de artıyor, hele ki günümüz teknolojisinde mümkün değil kelimesi kullanılmıyor, olabilir herşey olabilir, dikkat etmek şart.
member
Activity: 182
April 30, 2018, 06:52:45 PM
Benim de en çok merak ettiğim konu buydu. Bir harf veya rakamın yanlış yazılması sonucu parayı geri alamıyor muyuz? Eğer böyle bir şey varsa bir çok insan mağdur olabilir. Buna bir çözüm bulunmalı.
sr. member
Activity: 504
Merit: 250
April 30, 2018, 04:09:39 PM
Aynen yeni bir şey değil bu muhabbet. Valla hiç üşenmeden her seferinde tekrar tekrar kontrol etmek lazım artık kendi gözlerime bile güvenmiyorum kontrol ediyorum üst üste.
jr. member
Activity: 126
Merit: 1
April 30, 2018, 03:51:31 PM
Bu olayın gidişi var dönüşü yok gerekirse elli kere kontrol edip yapacaksınız nerelere girdiğinize giriş yaptığınıza dikkat edeceksiniz çünkü cümlemin başında da dediğim üzre gidişi var paranın dönüşü yok.
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
April 30, 2018, 03:28:02 PM
Çok riskli gerçekten, ne yazık ki kripto piyasasının en boşluktaki bölümü bu. Kimsenin başına böyle birşey gelmesini istemem.
member
April 30, 2018, 01:39:21 PM
Ben transferde cüzdan adreslerini tekrar tekrar kontrol ediyorum. Hatta yeni bir yöntem bulmuş yavşaklar sitenin adresini sizin fark edemeyeceğiniz şekilde atıyorum a ya da e harfinin altına bir nokta eklenmiş şekilde değiştirip arayüzü de aynı yapıp sizi fake siteye yönlendirerek bilgilerinizi çalıyorlar.
Evet adidas için yapmışlardı böyle bi şeyi, çalım yapmasalar bile hit kasabilirler ciddi anlamda
jr. member
Activity: 238
Merit: 4
W12.io ▬ Blockchain protocol
April 30, 2018, 11:23:32 AM
Ben transferde cüzdan adreslerini tekrar tekrar kontrol ediyorum. Hatta yeni bir yöntem bulmuş yavşaklar sitenin adresini sizin fark edemeyeceğiniz şekilde atıyorum a ya da e harfinin altına bir nokta eklenmiş şekilde değiştirip arayüzü de aynı yapıp sizi fake siteye yönlendirerek bilgilerinizi çalıyorlar.
member
April 30, 2018, 05:21:38 AM
Anlaşılan bahsi geçen virüsün harf hatasıyla falan ilgisi yok. Combojack ismindeki bu virüs kullanıcıların bilgisayarlarına bulaştıktan sonra aktive olarak kripto para adresini kopyala-yapıştır işlemi için kopyalayan yatırımcıların adreslerini hackerların adresleriyle değiştiriyormuş. Yani adresi doğru yazıyorsunuz, virüs adresi değiştiriyor yanlış anlamıyorsam.artık bir kere değil 10 kez kontrol etmek lazım herhalde.
Doğru hocam cüzdan adresleri belli şablonda olduğu için fark ettiği anda kendi cüzdanını yapıştırıyor oraya basit ama etkili bir virüs
member
Activity: 196
Merit: 12
otisbey
April 29, 2018, 05:38:46 AM
bu virüsü bende duydum keylogger mantığı gibi birşey bu bilgisayara girdikten sonra transfer sırasında hesap nuamrasını değiştirip hackların adresini kopyalıyormuş direk
full member
Activity: 624
Merit: 125
alcedoplatform.com
April 28, 2018, 07:09:57 PM
Anlaşılan bahsi geçen virüsün harf hatasıyla falan ilgisi yok. Combojack ismindeki bu virüs kullanıcıların bilgisayarlarına bulaştıktan sonra aktive olarak kripto para adresini kopyala-yapıştır işlemi için kopyalayan yatırımcıların adreslerini hackerların adresleriyle değiştiriyormuş. Yani adresi doğru yazıyorsunuz, virüs adresi değiştiriyor yanlış anlamıyorsam.artık bir kere değil 10 kez kontrol etmek lazım herhalde.
sr. member
Activity: 542
Merit: 250
April 28, 2018, 07:01:09 PM
som myetherwallet hack olayı dns sunucularında açık olduğunu bir hackerin 17 milyon dolar değerinde ethereumu kolayca çalabildiğini gösterdi. güvenlik kuralları azami öneme sahip hepimiz dikkatli olmalıyız. paramızı korumalıyız.
member
Activity: 560
Merit: 57
April 28, 2018, 05:14:26 PM
Göndermeden önce tedbiri elden bırakmayıp tekrar kontrol etmek gerekiyor açıkcası. Şahsen ben öyle yapıyorum hocam çok da memnunum bu hareketten
newbie
Activity: 238
Merit: 0
April 28, 2018, 04:49:00 PM
Ben bu yuzden bir kac kere kontrol edip oyle gonderim yapiyorum. Sonradan pisman olmamak icin en basindan esegi saglam kaziga baglamak lazim.

doğru olanı yapıyorsunuz hocam, hiç de sizi eleştirenlere paranoya yapyorsun diyenlere kulak asmayın, yani bir şeyi kopyalıyorsunuz yapıştır deyince başka adress yapıştırıyor, böyle çakal virüsler bile var
jr. member
Activity: 169
Merit: 5
April 28, 2018, 02:30:24 PM
Ben bu yuzden bir kac kere kontrol edip oyle gonderim yapiyorum. Sonradan pisman olmamak icin en basindan esegi saglam kaziga baglamak lazim.
Pages:
Jump to: