Pages:
Author

Topic: Yeni giren birine tavsiye verin lütfen. - page 2. (Read 1402 times)

member
Activity: 62
Merit: 10
deneyimli arkadaşlarından bilgi al.
member
Activity: 154
Merit: 10
her zaman kendi bilgini oluştur forumdaki başlıklardan yararlan
member
Activity: 140
Merit: 15
buradaki yorumları oku ama dedıklerını yapma. Yatırımını kendı arastırmalarına gore yap bırısı bunu al derse alma.
full member
Activity: 602
Merit: 120
Merhaba, öncelikle bu işdeki ilk girişlerin hayırlı olsun.. Demişsin ki forumu didik didik okudum.. ama okuduğun kısım önemli yani bir çok insan yatırım fikri verebilir bunalrı okursan tabiki kafan karışacaktır... Bitcoine 70 lerden giren bir insan sana diyecektir ki aman bitcoinde kalma zarar edersin ben paramın yarısını kaybettim ama 15 lerden giren biride diyecektir ki o kadar düşmesine ragmen hala yüzde 100 karlıyım.. Sence hangisi haklı ?

Bundan dolayı forumda okuman kısımlar yatırım yapacagın şeylerin whitelistleri amaçları çıkış yerleri neden ona yatırım yapman gerekiyor bunları okuyarak onları anlaman gerekmektedir.
full member
Activity: 182
Merit: 100
“Decentralized Transportation Economy”
Paranızın yarıya yakınını bitcoinde bırakın bence. Ufak bir kısmıyla altcoin alın 5 den az olmasın. Diğer kısmıyla bir iki tane icoya girebilirsiniz. Tabi icoları çok iyi araştırmak gerekir scam ya da shit coin çıkarsa sıkıntı.
sr. member
Activity: 728
Merit: 264
February 26, 2018, 04:13:11 PM
Bitcoinde kal şunda kal bunda kal demeyeceğim. Ben biraz daha değişik bir bakış açısı geliştirmene yardımcı olmak isterim. Bu piyasaya değişik bir emme basma tulumba versiyonuymuş gözüyle bakıyorum ben. Şekli belliymiş gibi duran ama tam zamanı kestirilemeyen bir hareket mekaniği var. Mesela yazın bitcoinde olmak iyi olur. Yılın ilk iki ayı bitcoinde olmamak iyidir. Altcoinlerin hareketlenmesi başladığında 2 ay sürebilir en fazla. Bitcoin geri kalan hemen herşeyi domine eder yılın yarısında. Bunu herkes biliyor ama birde tam ters bir makas var emme basma tulumba misali. Bitcoin major hareketler yaparken yukarı olsun asagı olsun herkesin altları satıp/alıp bitcoine binmeye/inmeye calısaraktan bitcoinin trendini aşağı/yukarı dahada hızlandırması ve altcoinlerin tam tersine  hareketi ile makas acılır.  Senenin yarısı piyasa bitcoinle bir hareket eder diger yarısı tam ters yönde hareket eder demek istiyorum yani hiyerarşik mekaniğe göre. Ama bu 6 ay 6 ay lık bir dönemde olmuyor. 2 ay 2 ay seklinde senede üç defa bu tarz hareket edebiliyor.  Trendin değişeceği zaman yaklaştıkça günlük fiyat marjları çok yüksek noktalara çıkar pazarlama ve panik alış/satış gereği. Bu noktada burnumuzun biraz koku almayı tecrübelere dayanarak biliyor olması gerekiyor. En iyi, en rahat satış alıcıların en çok oldugu anda yapılır. Bunun tam terside alış için geçerli oluyor tabi. Bugüne kadarki genel piyasa hareketleri ve piyasanın hiyerarşisi ile ilgili gözlemlerim bu şekilde. Olaya bu şekilde yaklaşmanın marjinal faydayı arttıracağını dusunuyorum.

member
Activity: 322
Merit: 14
February 25, 2018, 06:26:35 PM
Yeni giren birine verilecek en güzel tavsiye nedir biliyor musun öncelikle bu forumda bu bölümde açılmış tüm konuları oku öğren bitcoin nedir mantığını öğren sonra altcoinlerden hangilerimne yatırım yapacaksan onların whitelistlerini bulabilirsen bul ve onları oku neye yatırım yaptığını bil.. Sonrasında zaten bu soruyu sormayacaksın.. Çünkü para senin paran ben sana şuanda istediğimi derim.. Çünkü bana bir zararı olmayacak..

sen doğrusunu söylemişsin gerekeni söylemişsin. olması gereken budur aslında ama olası senaryo tam tersi. birkaç arkadaşı trade ile 3 5 kuruş bişey kazanmış ki kazandığı da şüphe gururunu yedirmemek için kaybettiklerini söylemek yerine sadece kazandıklarını söylüyorlar. bunu duyan arkadaşlarda bende trade yapacağım diyerek bu sektörün para ile para kazanıldığını düşünüyorlar.
araştırmak okumak ağır geliyor küçük matematik hesaplarıyla bunu altedebileceklerini düşünüyorlar.
abi alırım %5 yukarı çıkınca satarım. 10 bin lira 500 lira koyar ne güzel. 2 günde bir yapsam bunu 7500 lira para yapar hadi 4bin olsun şimdiki maaşımdan fazla.
sonraki başlık hangi coinleri almalıyım diye olacak. 3. başlık silsileside yüksel artık yükseeeeel! ciğerimi yedin şekline dönecek. en sonunda da lanet edecek yaptığı %50 zarara.
full member
Activity: 602
Merit: 120
February 24, 2018, 05:34:03 PM
Yeni giren birine verilecek en güzel tavsiye nedir biliyor musun öncelikle bu forumda bu bölümde açılmış tüm konuları oku öğren bitcoin nedir mantığını öğren sonra altcoinlerden hangilerimne yatırım yapacaksan onların whitelistlerini bulabilirsen bul ve onları oku neye yatırım yaptığını bil.. Sonrasında zaten bu soruyu sormayacaksın.. Çünkü para senin paran ben sana şuanda istediğimi derim.. Çünkü bana bir zararı olmayacak..
full member
Activity: 1358
Merit: 193
February 24, 2018, 09:43:35 AM
yeni başlayana ico tavsiye etmem özelliklede uzun vade bekleyebilecek birine.
az riskli güzel bir alt coin olarak ise neo yu tavsiye ederim. biraz daha fazla risk istiyorum derse icx derim ben.
member
Activity: 322
Merit: 11
February 17, 2018, 04:56:06 AM
o tavsiyelerden bana da lazım. atı alan üsküdarı geçti biz daha yeni başlıyoruz. bu konu ve devamındakileri okuyarak bilgimi artırmam lazım. yoksa bu yarışta yine geride kalacam.  Huh

atı alan üsküdarı geçti de buranın son durağı üsküdar değil tek durağı da üsküdar değil Smiley geç başlamış olabilirsin ama dediğin gibi araştırma ve bilgi ile daha güvenli seyahat edebilirsin.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
February 15, 2018, 08:06:52 AM
Neyin ne olduğunu kavramak için 2 gün çok kısa bir süre. E alım da yapmışsınız, daha ne olsun.
Bir sakin kalıp bakın bakalım neler oluyor. 10 bin lira büyüsün, küçülsün. Neler hissediyorsunuz test edin.

Merak etmeyin bir şeye geç kalmazsınız Smiley
newbie
Activity: 8
Merit: 0
February 15, 2018, 07:59:19 AM
o tavsiyelerden bana da lazım. atı alan üsküdarı geçti biz daha yeni başlıyoruz. bu konu ve devamındakileri okuyarak bilgimi artırmam lazım. yoksa bu yarışta yine geride kalacam.  Huh
newbie
Activity: 280
February 13, 2018, 06:40:19 PM
Tavsiye:  hocam burada kimsenin lafına inanıp da yatırım yapmayın, pişman olursunuz.
newbie
Activity: 98
February 13, 2018, 05:08:26 PM
Birde şunu söylemek gerekirse bitcointalk dan başka kaynaklara fazla güvenmeyin derim bu sayfa sizin ihtiyaçlarınızı giderir ki şahsen benim bütün sorunlarımın cevaplarını cevapladı site.Ve hayla da öğreniyorum.Ama benim tavsiyem uzun vaadeli düşünün; atıyorum bi işten 5bin kazanıyorsunuz masraflar yiyecekler içecekler varsa kira bunları hesapladıktan sonra btc ye istediğiniz bi miktar atıp bekleyin zaten geleceğin parası kesinlikle değerlenecektir.
jr. member
Activity: 420
Merit: 1
Bountyhive.io
February 12, 2018, 09:50:41 AM
bana yaz airdrop ref. lerimi veririm istersen  Smiley ref. üye olcan ama
newbie
Activity: 28
February 12, 2018, 07:21:43 AM
şuan yatırım yapmak için en iyi zaman ama çok büyükte risk var söylenenler hiç iç açıcı değil
full member
Activity: 770
Merit: 103
February 10, 2018, 05:46:18 AM
airdrop kovala Smiley onlar para edene kadar da devamlı araştır. badozlama hiç bir şeye girme . ne zamanki ben bu işi öğrenmeye başlıyorum dedin işte o zaman airdroptan para kazandıysan onlarla ufak tefek yatırımlar yapmaya başla. airdroptan para kazanamadıysan artık cepten yicen biraz .
newbie
Activity: 9
February 08, 2018, 04:09:22 PM
Herkese merhaba
Yaklaşık 2 gündür forumu didik didik okudum ve okudukça kafam daha da karıştı 😅 ben şimdi 10.000 lira değerinde bitcoin satın aldım ama araştırınca altcoin ya da ico lara girmenin daha çok getirisi olduğunu gördüm (ya da öyle düşündüm hatalı da olabilirim). Sizin Öneriniz aşağıdakilerden hangisi olur;

1- bitcoinde kal
2- bitcoinde kal ve bir kısmıyla alt coinlere yönel
3- ico peşinde koş (Benim için çok çetrefilli gibi ama asıl getiri de o şekilde oluyor sanırım)

Ya da sizin bir diğer Öneriniz ne olur? Bir de ben uzun vadeli düşünen biriyim altcoinleri 1 yıl al ve unut yapmam mı daha mantıklı olur yoksa günlük al sat peşinde mi koşmak gerek? Bir de tabiki 100 lerce alt coinden sisin sepetiniz nasıl olurdu 10000 lira için?

Herkese saygılar dilerim.

bir kısmını bitcoinde bırakıp küçük bi kısmıyla öğrenmeye calısmak akıllıca olur sanırım en azından ben bi süredir bunu deniyorum Cheesy
newbie
Activity: 15
February 07, 2018, 11:31:07 AM
    Valla bana söz düsmez burada cok daha fazla tecrübeli arkadaslar varken söyle yada böyle yap diye, ama kendim 4 ay oldu kripto ile tanisali. hergün biseyler arastirip ögerenmeye calisiyorum bilmediklerimi soruyorum daha tecrübeli arkadaslara,

benim nacizane fikrim ana paranin en az yarisi BTC olarak  kalsin diger kalnaniyla ico`ya yada baska bi altcoin e girebilirsin. Fakat alacagin coini önceden arastirman en önemlisi iste.  bu coini aliyorum ama bu coin ne yapar ne projesi var nerelerde kullanilir, totel suppy ne kadar gibi gibi gidiyor

geriyede senin kararin artik arkadasim
member
Activity: 714
Merit: 82
February 07, 2018, 11:28:39 AM
bitcoinde kalma. en ama en iyi ihtimal paranı 3x yaparsın. zarar etme yada yerinde sayma ihtimalinde yüksek.

10.000lik sepet yapayım sana

1 tane ETH al.
4000 lira icolara gir. (4-5 ico'ya girebilirsin)

kalanı ile hazır borsada işlem gören aklına yatan alt coinlerden al.
Pages:
Jump to: