Pages:
Author

Topic: Yüzlerce coin inceleyip puanlıyoruz - page 3. (Read 1885 times)

newbie
Activity: 16
Merit: 0
Başarılar dilerim. İngilizce ile birlikte Türkçe de olsaydı daha iyi olmaz mı? En çok ihtiyacımız olan şey Türkçe içerik.
Elinize sağlık. Videoyu da izledim github'a da baktım. Ellerinize sağlık, emeğiniz için çok teşekkürler.
newbie
Activity: 140
Detaylı inceleyemedim ama ilk bakışta çok iyi bir iş çıkarmışsın. Tebrik ederim. Tüm incelemeler altına notlar düşülmüş.
newbie
Activity: 65
Güzel bir çalışma, paylaşım için teşekkürler.

Sanırım listede bir güncelleme ihtiyacı var. Holo ve aeternity iki kere listelenmiş, değerlendirme puanları da farklı.

not: ingilizce yapılması daha geniş kitlelere ulaşması için güzel. Olur da türkçe çevirilerini de yayınlamak isterseniz yardımcı olabilirim.

jr. member
Activity: 81
Merit: 6
Elinize emeğinize sağlık. Herkesin ihtiyacı olan bir liste. Bana göre iki eksiği var. 1- İngilizce bilmeyenler için Türkçe dili. 2- Ekibiniz hakkında kısaca bilgi (okuyanlara güven vermesi açısından.
Başarılar dilerim

1. Türkçe + İngilizce şu anda yavaşlatır bizi. Daha bakmamız gereken 100lerce coin var. (her gün yenileri çıkıyor) Marketi yakaladıktan sonra çevirilere başlayabiliriz.
2. Bizler ODTÜ mezunu yazılımcılar olarak kripto yatırımlarına başladık, başta 2 kişiydik sonra 3, 4 derken sayımız 8 oldu ve arttırmaya devam ediyoruz. Yeni araştırmacı alıyoruz, dil, din, ırk farketmeden.

Çalışma neden İngilizce? Türkçe olarak yapsaydınız bizim için daha iyi olurdu. Sonuçta herkes İngilizce bilmiyor. Yine de başarılar.

Öncelikle böyle bir duruma öncü oldugunuz ıcın ve bu alanda ınsanlara bılgı vermek ıstedıgınız ıcın teşekkür ederim fakat şöyle bir durum var ekibin nereden nasıl birleştigi de söz konusu ve global olarak dusunmedıgınızın farkındayım vıdeo neden ıngılızce dogal olarak ınsanın aklına bu tür çelişkili sorular geliyor.

İngilizce ile birlikte Türkçe de olsaydı daha iyi olmazmıydı herkesin ingilizcesi yok ben bu noktaya takıldım açıkcası  Undecided (emeğinize sağlık)

Ekibimiz çok uluslu olduğu için İngilizce.

Kardeş eline sağlık öncelikle. Benim tek takıldığını nokta şu, videoya daha bakma fırsatım olmadı. Telefon ile bağlandığım için.  Mesela kötü niyetli birisi elinde olan coine iyi puan verir. Bir nevi coini shillemis olur. Tek kafama takılan kısım burası. Twitter'da ki elemanlarda elinde olan coini beğendiği için alıyor sonuçta. Ve bunu paylaşınca ister istemez bir %15 gibi pump oluyor. Böyle bir şey in olma durumu burada da var

Aslında sistemi kendimiz için yaptık, açık kaynak değil. Yani dışardakiler, baktığımız tüm coinleri göremiyor. Diğer bir deyişle önüne gelen puanlama yapamıyor. Fakat yorumlarda gördüğüm kadarıyla beğenilmiş sistem. Belki de bunu daha açık kaynak şeklinde yapmamız lazım. Insanların shit coinler tarafından dolandırılması çok rahatsız edici bir şey.

Güzel çalışma olmuş, elinize sağlık. Videoyu da izledim github dan de baktım. Detaylı çalışma oluyor. Daha da detaylandırılabilr

Doğru daha da detaylandırabiliriz çalışmaları. Bazı coinlerin (mesela ETH, Cardano) bir kaç sayfa raporları var fakat hepsinin yok. Yapmaya da gerek yok, bir çoğu scam zaten. Zamanla daha da gelişecek inceleme şeklimiz.

jr. member
Activity: 196
Merit: 2
May 22, 2018, 04:52:11 AM
İngilizce ile birlikte Türkçe de olsaydı daha iyi olmazmıydı herkesin ingilizcesi yok ben bu noktaya takıldım açıkcası  Undecided (emeğinize sağlık)
member
Activity: 336
Merit: 10
Metahash
May 22, 2018, 04:27:04 AM
Güzel çalışma olmuş, elinize sağlık. Videoyu da izledim github dan de baktım. Detaylı çalışma oluyor. Daha da detaylandırılabilr
member
Activity: 1106
Merit: 25
May 22, 2018, 04:19:03 AM
Kardeş eline sağlık öncelikle. Benim tek takıldığını nokta şu, videoya daha bakma fırsatım olmadı. Telefon ile bağlandığım için.  Mesela kötü niyetli birisi elinde olan coine iyi puan verir. Bir nevi coini shillemis olur. Tek kafama takılan kısım burası. Twitter'da ki elemanlarda elinde olan coini beğendiği için alıyor sonuçta. Ve bunu paylaşınca ister istemez bir %15 gibi pump oluyor. Böyle bir şey in olma durumu burada da var
member
Activity: 135
Merit: 10
May 22, 2018, 04:18:51 AM
Öncelikle böyle bir duruma öncü oldugunuz ıcın ve bu alanda ınsanlara bılgı vermek ıstedıgınız ıcın teşekkür ederim fakat şöyle bir durum var ekibin nereden nasıl birleştigi de söz konusu ve global olarak dusunmedıgınızın farkındayım vıdeo neden ıngılızce dogal olarak ınsanın aklına bu tür çelişkili sorular geliyor.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
May 22, 2018, 04:08:14 AM
Çalışma neden İngilizce? Türkçe olarak yapsaydınız bizim için daha iyi olurdu. Sonuçta herkes İngilizce bilmiyor. Yine de başarılar.
newbie
Activity: 6
Merit: 1
May 22, 2018, 03:58:03 AM
Scam bir icoya para kaptırmış biri olarak bu çalışma bana ilaç gibi geldi. Bir çok kişinin de işine yaracağını düşünüyorum. Ellerinize sağlık. Emeğiniz için çok teşekkürler.
member
Activity: 448
Merit: 33
May 22, 2018, 03:45:24 AM
Elinize emeğinize sağlık. Herkesin ihtiyacı olan bir liste. Bana göre iki eksiği var. 1- İngilizce bilmeyenler için Türkçe dili. 2- Ekibiniz hakkında kısaca bilgi (okuyanlara güven vermesi açısından.
Başarılar dilerim
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
May 22, 2018, 02:54:07 AM
Başarilar dilerim. Umarım tum emellerinize ulasirsiniz ve twitterda fenomenlerden carpilan kucuk yatirimciya bir umut olursunuz. En cok ihtiyacimiz olan sey ico ve coinleri ince arastirma yapan hesaplar veya gruplardir.
member
Activity: 140
Merit: 15
May 22, 2018, 02:13:31 AM
elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş .Scam ıcolar çok insanın canını yakıyor. Bu devirde dikkatli olmak lazım
jr. member
Activity: 81
Merit: 6
May 22, 2018, 12:13:38 AM
Merhaba,

Bildiğiniz üzere sürekli yeni coin çıkıyor, bunların da hepsini 1-2 kişi adam akıllı incelemek imkansız. O yüzden biz, ekip olarak çalışıyor, güzel coinleri belirliyor ve puanlıyoruz. Aşağıdaki liste yaptığımız araştırma sonuçlarının bir kısmı.

Bütün çalışmamızı şu aşamada açık kaynak haline getirmeyi planlamıyoruz. Ama gelecekte böyle bir şey yapma ihtimalimiz var.

https://github.com/demiculus/public/blob/master/some_cryptocurrency_research_results.md

Öte yandan az çok nasıl çalıştığımızı merak ederseniz bu vidyodan inceleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=rOXFg1QqJRU

Dolandırılmamanız umuduyla Smiley

Edit:

- Siteye koyduk araştırmaları http://bitses.org/ (daha fazlası da gelecek)
- Türkçe kısım da oluşturduk, fakat çeviri konusunda yardım gerekecek. Yardım etmek isteyen bana ulaşabilir.
Pages:
Jump to: