Pages:
Author

Topic: zkSync ve StarkNet Airdrop ihtimali için neler yapmalıyız? - page 10. (Read 3366 times)

full member
Activity: 1176
Merit: 159
starknet için metamask a 22 dolarlık eth atmıştım sonra bunun 15 dolarını argentx e attım işlemler bitince kalan agenx 12 doları aynı yöntem ile metamask a geri çektim lakin para agentx den düştü ama metamaska hiç gelmedi 2 gün oldu. bu arada metamaskta kalan  7 dolarda hiç bir işe yaramıyor.

goerli eth bulamadığımdan diğer testnetlere katılamadım.

Firefox tarayıcısyla dener misin? Bende de oldu. Firedox ile bridge'i açınca imza istedi. İmzaladıktan sonra işlem tamamlandı.

tam olarak anlamadım ne yapmak gerektiğini tane tane yazarsan denerim 12 dolar 12 dolardır.
jr. member
Activity: 237
Merit: 7
starknet için metamask a 22 dolarlık eth atmıştım sonra bunun 15 dolarını argentx e attım işlemler bitince kalan agenx 12 doları aynı yöntem ile metamask a geri çektim lakin para agentx den düştü ama metamaska hiç gelmedi 2 gün oldu. bu arada metamaskta kalan  7 dolarda hiç bir işe yaramıyor.

Bazen takılma olabiliyor contract ile etkileşime geçip withdraw yaptığınızda anında düşüyor. Benim de başıma gelmişti ama şimdi aklımda değil malesef starknet discord grubundan yardım alabilirsiniz
sr. member
Activity: 1090
Merit: 261
Şöyle bir yerden de toplamda tanesi 0.0044 ETH 3 adet domain mintledim.

https://app.zkns.domains/
member
Activity: 703
Merit: 51

Firefox tarayıcısyla dener misin? Bende de oldu. Firedox ile bridge'i açınca imza istedi. İmzaladıktan sonra işlem tamamlandı.
full member
Activity: 1176
Merit: 159

sr. member
Orbiter Finance
Henüz token çıkarmamış zkSync Lite ve Era ikisini destekliyor Starknet desteği de var.

https://www.orbiter.finance/
sr. member
Activity: 1750
Merit: 344
Bence projelerde herkesin abanmasını isterler ne kadar çok işlem proje için o kadar test imkanı, tabi multi işini abartanlar olacaktır onlara da belki bir önlem alınabilir.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
Şuan için güncel olarak Starknet ve zkssync için işlemlere başladım, günlük minimum 10 tx işlem yapıyorum, 100 dolarlık bütçe ayırdım her proje için, paralar bitince tekrar ayırabilirim, imkanınız varsa sizlerde bir miktar ayırıp işlem yapmanızı öneririm.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
https://syncswap.xyz/swap mainnete geçti bu elemanlarda kendi tokenını çıkartacak swap vs yapmak lazım. hem syncswap için hemde zksync için işlem yapmış oluyorsunuz.

Herkes abandığı için ya kriterleri ağırlaştıracaklar, ya da dağıtılacak miktar çok fazla bölüneceği için atılan taş ürkütülen kuşa değmeyecek.
herkesin abanması ödülü düşüreceğini sanmıyorum doğru metriklerle planlanmış bir token herkesin gelmesiyle daha ciddi fiyatlanabilir. arb'de durum bana göre aynen bu durumda  o kadar airdrop yapıldığı halde hala 1 usd üzerinde kalmaya çalışması bence ciddi bir örnek.

Bu yıl belliki airdrop yılı olacak
sui, sei, zksync, 5ire, scroll, wormholes , fuel,i starknet

nice projeler var çoğunun ödüllendirme yapcağına inanıyorum bu yeni projelerle airdrop olarak gelecek paranın reel hayatta kazanılmayacak bir para olduğuna inanıyorum.

0 maliyetle quicksilver projesinden testnet kurmuştum ve bana göre ciddi bir airdrop geldi. arb'den aldığımın 2katından fazla Kullanıcı sayısına artık takılmıyorum ekosistem her geçen gün büyüyor. içeri giren parada büyüyor.
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
Herkesin abanması = ekosistemin büyümesi = venture capitallerin iştahının kabarması ile daha yüksek fully diluted valuation ile ön satış yapılması anlamına geliyor. Bir de Eylül sonrası dağıtım yapılacak ve bir yıl token sayısı sabit kalacak desek ZkSync ve Starknet tam olarak 2024/2025 boğasına denk geliyor. Belki bu airdrop ilk geldiğinde kuş olur ama elinde tutan, delegasyona aktif olarak katılıp ağı kullanan kişiler hem zamanla değerlenişten hem de daha sonra DAO tarafından dağıtılacak olan ekstra tokenlerden faydalanabilir. Mesela, elimdeki Arbitrumların bir kısmını sattım ama büyük bir bölümünü çok rahat vaziyette hold ediyorum çünkü supply bir sene sabit ve %42 DAO treasury var. Benim elimdeki miktar artarken venture capitaller bir yil sonra açilacak mallarin değer kaybetmemesi için fiyatı sabit tutmak zorunda kalacaklar. Bu, bütün layer2 tokenleri için geçerli olacak main senaryodur. Bi de piyasa çakilinca herkes depresyona girip hesap kasmayı bırakıyor. O süreçte aktif olan kazanır.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Sui den airdrop almak için epey bir kişi testnet yaptı. Herhalde 600-700 bin kişi testnet yapmış galiba.. Twitter'da airdrop kovalayan bir hesap paylaşım yapmıştı. Bu da onun gibi olursa pek bir şey bırakmaz. Blur ve arbitrum verilen ödüller ile epey dikkat çekti.  Bir çok kişi airdrop kovalıyor ama durum eskisi gibi değil artık. Eskiden form doldurmak ile iş bitiyordu ama şimdi bir çok kişi testnet olayını geç büyük ihtimalle.
hero member
Activity: 1288
Merit: 592
In #Bitcoin me trust
Herkes abandığı için ya kriterleri ağırlaştıracaklar, ya da dağıtılacak miktar çok fazla bölüneceği için atılan taş ürkütülen kuşa değmeyecek.
member
Activity: 703
Merit: 51
Hocam yapılacak işler aslında basit
op airdrop kriterleri
arb kriterleri ni eline alacaksın birleştireceksin %90 birşeyler bırakacaktır

senin gibi düşünüyorum  4-5 hesapla bende gireceğim millet arb'de bildiğin araba parası çekti.

Herkes yükleniyor artık.o kadar kazançlı olmayabilir. Bu arada bende katılmaya çalışıyorum.
legendary
Hocam yapılacak işler aslında basit
op airdrop kriterleri
arb kriterleri ni eline alacaksın birleştireceksin %90 birşeyler bırakacaktır

senin gibi düşünüyorum  4-5 hesapla bende gireceğim millet arb'de bildiğin araba parası çekti.
sr. member
Beklenen haber geldi...

zkSync mainnete aktif oldu ve eth transferi yapabilirsiniz büyük bir ihtimal bu işemi yapanlar ödüllendirilecektir.
https://bridge.zksync.io/

O kadar Airdrop kaçırdım artık bıçak kemiğe dayandı.
Bu sefer 5 hesapla Multi yapacağım.
Arbitrum'dan sonra en büyük talep zkSync de o yüzden kendileri de bunun farkında ve Airbitrumun yolundan gideceklerini düşünüyorum.
Gelişmeler taktikler şurada burada mutlaka işlem yapın gibi tavsiyeler varsa lütfen paylaşın arkadaşlar artık sağlam bir Airdrop almanın zamanı geldi.  Smiley
legendary
Beklenen haber geldi...

zkSync mainnete aktif oldu ve eth transferi yapabilirsiniz büyük bir ihtimal bu işemi yapanlar ödüllendirilecektir.
https://bridge.zksync.io/

legendary
Yarın birşey geliyor bakalım ne gelecek zkSync'yi ilk 10 ay önce kullanmışım çok fazla tx kasmamışım ancak gerekenleri yaptığımı düşünüyorum.
sr. member
Activity: 1750
Merit: 344
zkSync ve StarkNet ile ilgili anlatılan videolardaki bir çok görevi yapmaya çalıştım, bakalım ne olacak. ARB gibi olsa iyi. Bridge yapmak baya hızlıydı starknet'te. Teşekkürler bu arada cevaplar, yardımlar için.
sr. member
Activity: 968
Merit: 292
SyncSwap'ın Polygon ağında tesneti başladı.

Bu siteden metamask ağ bilgileri ekleyip (chrome cüzdanınızı bağlayarak), elinizde eth'ları (goerli) polygon zincirine köprüleyip (bridge) testnete başlayabilirsiniz. Zincir biraz yavaş olduğu için köprüleme biraz uzun sürüyor.

Testnet için elinizde ETH yoksa buradan talep edebilirsiniz.

Bu sitedeki (üst kısımdan Polygon zkEVM Testnet seçili olduğundan emin olun) modülleri sırasıyla test edin (trade, swap, pool, deposit, withdraw)

Olası bir airdropta, arbitrum gibi, katılanları ödüllendirebilirler.

Not: Acemi kullanıcıların forumu dışarıdan takip ettiğini düşündüğüm için biraz basite indirgeyerek yazdım.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
zkSync ağındaki @syncswap, scroll alpha test ağında katılmanızı tavsiye ederim.
Scroll Alpha Testnet: https://staging.syncswap.xyz/

Buradan https://scroll.io/alpha/bridge elinizdeki goerli ethereumu scroll alpha ağına köprüleyin.
5-10 dk içinde geçiyor. Daha sonra https://staging.syncswap.xyz/  platformunda her modülü test edin.

Yapılması gerekenler:
Alpha Testnet ağını yapılandırmak için cüzdanınıza ekleyin.
Ethereum Faucet uygulamasından Goerli ağında test tokenlerini isteyin.
Test tokenlerini köprü (bridge) uygulaması aracılığıyla Goerli'den Scroll Alpha'ya aktarın.
Cüzdanınızı kullanarak Token'ları Scroll Alpha'daki diğer cüzdanlara (metamasktan) gönderin.
Goerli & Alpha Block Explorers ve Rollup Explorer'da işlemlerin ve blokların durumunu görüntüleyin.
Bridge uygulaması aracılığıyla Scroll Alpha'dan Goerli'ye (köprüyü kullanarak) çekin.

Teşekkürler hocam anlatımınız için, güzel güzel açıklamışsınız, yarın bir deneme yapayım ben buna, bakalım nasıl olacak, inşallah yapabilirim.
Pages:
Jump to: