Pages:
Author

Topic: İzmir'de Şerefsizce Öldürülen İyi Niyetli Taksici - page 2. (Read 354 times)

hero member
Activity: 994
Merit: 607
2 güzel haber var bununla ilgili. Birincisi rahmetli taksici adına açılan hesapta biriken yardım parası 4 milyon lira olmuş. İkinci güzel haber ise katile cezaevinde saldırı olduğu ve ağır yaralı olduğu yönünde bazı iddialar var. Eğer bu doğruysa umarım saldırı yapan ona işte böyle herkese güvenmeyeceksin demiştir. Adaletin cezaevinde tecelli etmek üzere olması ne garip.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
24 yıl ceza aldım. 1/2 vurdu cezam yarı yarıya indi. Açığa aldılar, korona çıktı, serbest kaldım. Cezasından ders alıp, dışarıda düzgün bir hayat yaşamak isteyenler vardır ancak insanlarda “24 yıl alıyorum kısa sürede çıkıyorum” mantığı da oluşmaz mı?

https://twitter.com/srkntnyldz/status/1753541441656062071

24 Yıl ceza alıyor. pandemi şu bu derken dışarıda bu şerefsizi de salacaklarbır bir sonraki seçime adalet sistemi bu olunca isteyen istediği gibi at koşturuyor yasalar malesef caydırıcı olsa bile önemli değil uygulayıcı keyfi davranıyor.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
1 hafta 10 gün içinde gündemi değiştirmek için 3 farklı olay, arka planda olanların ne olduğunu analiz etmek gerek Sad

Gündem değiştirmek için olay patlatmak ülkemizde alışık olduğumuz bir olgu, genel anlamda hak veriyorum ama bu olay öyle bir şey değil. Yaşananın tanımı tam olarak vahşet ve bir yerlerle ya da kişilerle bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. O puşt en iyi ihtimalle bir sosyopat (psikolojik rahatsızlık olduğu için en iyi ihtimal dedim), ama bence suç dünyasında kendisine yer edinebilmek için ses getirecek bir şey yapmaya karar veren orospu çocuğunun teki.
Bence bir süre sonra cezaevinde kendisini astığı(!) haberini alırız.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Allah rahmet eylesin. Koca yürekli bir insanı katletmiş bu cani. Yaşı genç bir de. Ömür boyu içeriden çıkmamalı. Önüne her gelen adam öldürememeli bu ülkede. Bu cezalar caydırıcı olmazsa eğer insanlar önüne geleni kesmeye, biçmeye devam edecekler. Taksicilik mesleği zaten zor bir de bunlarla uğraşıyorlar.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
Adam depremde sorun yaşayan depremzedeleri de çok ücretsiz götürüp getirmiş. Yazık ya çok üzüldüm ben de bu habere. Twitter’da bayağı gündeme gelmişti. Yakalanmış herhalde bu saldırıyı yapan şerefsiz. Bu şerefsize en ağır cezayı vermek lazım ama adalet sistemimiz o kadar tuhaf ki bu insanın yanına kar kalacak sanırım bu yaptığı. Bir kaç sene sonra yalandan sebepler ile salınır.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Bu haberden sonra hangi taksici yolda müşteri alsın ki? Adam canından oldu 2 çocuğu yetim kaldı. Eşi eşini kaybetti adam toprağın altına girdi sebep neydi? İyi niyetle yaklaşan birisinin sebebi ne olabilir? Silahı nasıl bulmuş bu şahıs? Bu sorgulanmalı. Nereden nasıl temin etmiş de o adamı öldürüyor. Silaha sahip olmak bu kadar kolay mı bu ülkede?
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
1 hafta 10 gün içinde gündemi değiştirmek için 3 farklı olay, arka planda olanların ne olduğunu analiz etmek gerek Sad
Arka Plan pek umrumda değil.Göz önünde olanla ilgileniyorum.Eskiden de böyle haberler çoktu, artık daha çok.Bunları da bir kaç etkene bağlayabiliriz.Diğer yandan bakarsak, Eskiye göre artık daha fazla gündeme getirilmesi doğru.Önceden normal gibi görülüyordu artık neden böyle olduğunu sorguluyoruz.İnsanların canı bu kadar az değerli olmamalı.Türkiye klasik Orta Doğu ülkesi olmamalı.
newbie
Activity: 23
Merit: 0
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
İçimin acıdığı haber bu ya sen nasıl bir şerefsizsin eleman yakalandı klasik örgütçü kafada olan ve batıdaki herkesi düşman gören terörist zihniyette olan bence terörist bu terör eylemi sayılsın hatta bu lan adam seni soğukta arabasına almış götürmüş bir de maske ile gezersen almazlar kardeşim ama soğuk yazıktır gece bu saatte bekliyorsun diyor vardığı yere gidince durduk yere 3 el yakın mesafeden sıkıyor oç idam gelmeli aga böyle olmuyor
member
Activity: 1011
Merit: 64
Dünyada sermaye para ve zamanın, mutlaka ve mutlaka vicdan sahibi bilgili ilim sahibi insanların elinde olması gerekiyor.

Ayrıca mutlaka toplumsal puanlama sistemi gelmeli. Puanı düşük olan insanlar sokağa bile çıkamaz duruma getirilmeli.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Bu tür habereleri duyup okuyunca insan insanlığından utanıyor. Şimdi yolda bir ihtiyaç sahibini görüp basıp gitmek var. Başıma dert istemiyorum diye. Bu tarz şerefsizler içerde çok kalmıyor. Yargı sistemi yargılama yerine korumayı seçiyor. Aslında içerde tutukları süre göz önüne alınınca sanki dışarıdaki düşmanları buna bişey yapmasın diye bir müddet içerde koruma altında durumu oluşturuluyor artık. Bu adam içerde ne kadar kalacak ve çıkınca yeniden aynı şeyi yapmayacak mı.
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
Taksici tamamen iyi niyetiyle bu insanlıktan nasibini almamış kişiyi alıyor ama bu kişi taksiciyi alçakça öldürüyor. Şimdi bu caninin akıbeti ne olacak onu merak ediyorum. Ben böylesine tüyler ürpertici bir cinayet için hapis cezasının yeterli olmadığını düşünüyorum. Ülkemizde idam cezasının ABD ve benzeri ülkelerde uygulandığı şekilde uygulanacağını bilsem böyleleri için idamın gelmesini isterdim.

Ayrıca ben böyle birisinin psikolojik tedavi ile falan topluma yeniden kazandırılabileceğini de düşünmüyorum. Böyle bir varlık nasıl iyi bir insana dönüşebilir ki?
legendary
İyi bakın ülke buraya gidiyor.

Bursa'da 2 yıl önce çöp evde bakımsız halde bulunan çocuğun teyzesi, 30 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada tahliye edildi.

https://twitter.com/Haber/status/1753375505770766414
Bu ülkede yapılan her zaman yanına kar kalmıştır bakın her zaman böyle şimdi bu ablamız salınınca ne yapacak biliyormusunuz yarım kalan görevine devam edecek. Görevi tamamlanana kadar devam edecek ve ne zaman hedefine ulaşacak ozaman ceza evine girecek birde içeride falan kalmayacak en fazla yatacağı 9 yıl oda 2 seçimde bir af geldiği için belki içi yaptıktan birkaç ay sonra bile çıkabikecek tamamen şansç
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Ülke nereye gidiyor gerçekten inanılmaz.Herkesin elinde silah,bıçak veya herhangi bir yaralama aleti.İnsanların halini hatrını soramaz olduk yardım edemez olduk gerçekten garip değil mi?
Şuan da ben neye yardım edip etmeyeceğimi şaşırmış vaziyetteyim ve bu devirde artık kimseye bulaşmamak gerek olduğunu söyleyebiliriz.Bulaşırsan sıkıntı çıkıyor bulaşmazsan niye yardım etmedin oluyor ama artık bu haberlerden sonra öyle bir şey de olacağını zannetmiyorum.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Bence bu akli dengesinin yerinde olmadığını gösteren bir video. Bir insan iyilik yapıp da sonrasında böyle öldürülmemeli, insanlık adına en ufak bir duygusu olan bir insan böyle bir cinayet işlemez.
Ekran karşısında izlediği cinayet filmlerinden mi yoksa uyuşturucu etkisinden falan mı böyle bir şey yapıyorlar bilmiyorum ama bu tarz bir cinayet işleyen birine en ufak bir iyi hal olmamalı. Öldürmek çözüm değil, yıllarca sürüne sürüne yaşasın isterim böyle bir cani.
Yazık ya, iyi niyetli güzel kalpli bir insan yok yere öldürülüyor. Yürek dayanmaz cidden
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Sırf bu ve benzeri şekilde yaşanan cinayetler için idam geri gelsin istiyorum böyleleri bence yaşamayı hak etmiyor, belki 3-5 sene yatacak sonra muhtemelen af çıkacaktır ve insanların arasında hiç bir şey olmamış gibi hayatına devam edecektir bu ülkede genelde böyle şeyler oluyor sonrasında yine benzer bir cinayet işleyebilir. Bu kadar nasıl soğukkanlı olabiliyorlar aklım almıyor.

İdamın geldiğini düşünelim anayasa mahkemesinin kararlarını uygulamayanların sizce doğru kararlar verip gerçekten idam olması gereken insanları idam edeceğine inanıyormusunuz? İdam bu topraklarda olmaz hep kisisel sebeplerden birileri idam edilir.

Bu şahıs taş çatlasa bir sonraki seçimde aramızda çok değil bak bir sonraki seçimde sokaklarda geziyor olacak.

Hocam mevcut siyasi iklim maalesef sizi haklı çıkarıyor, evet bu konu başlığındaki şerefsizleri ortadan kaldırmak için gayet makul ve yerinde bir icraat olur ama, sonrasında sistemin çarkına çomak sokan gazeteciler başta olmak üzere memlekette yaşanan olumsuzluklara başkaldıran kim varsa bir kılıfı bulunup ortadan kaldırılır. O yüzden idamdan ziyade başka bir yok etme mekanizması geliştirmek lazım böyle şerefsizler için.
legendary
Sırf bu ve benzeri şekilde yaşanan cinayetler için idam geri gelsin istiyorum böyleleri bence yaşamayı hak etmiyor, belki 3-5 sene yatacak sonra muhtemelen af çıkacaktır ve insanların arasında hiç bir şey olmamış gibi hayatına devam edecektir bu ülkede genelde böyle şeyler oluyor sonrasında yine benzer bir cinayet işleyebilir. Bu kadar nasıl soğukkanlı olabiliyorlar aklım almıyor.

İdamın geldiğini düşünelim anayasa mahkemesinin kararlarını uygulamayanların sizce doğru kararlar verip gerçekten idam olması gereken insanları idam edeceğine inanıyormusunuz? İdam bu topraklarda olmaz hep kisisel sebeplerden birileri idam edilir.

Bu şahıs taş çatlasa bir sonraki seçimde aramızda çok değil bak bir sonraki seçimde sokaklarda geziyor olacak.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256

Hocam yerde göğe kadar haklısın ama idam bu gibi tipler için kurtuluş olur. Onun yerine tek kişilik hücre de ömür boyu ama onda da bu gibi piclere ömür boyu bakmak can sıkıcı bir durum.
Benim en çok üzüldüğüm nokta yarın bir gün yolda el sallayan olursa ben hayatta durmam. Daha önceleri Antalya tarafına giderken hiç boş gitmedim öğrenci denk gelir alırım bir kere durakta duran birisine ( otobüs bekliyor ama çok ters bir yer belki 1-2 saatte bir otobüs geçer) seslendim. Adamı aldım otobüsün daha sık geçeceği yere bıraktım. Bu saatten sonra mümkün değil almam.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
o kadar soğuk kanlıca bu eylemi gerçekleştirdiğinden daha önce bu şekilde vukuatları olduğu belli. kansız bir de adamı vurduktan sonra "bu devirde kimseye güvenmeyeceksin kardeş keh keh" gibisinden laflar ediyor. kendisi de biliyor ki en fazla hapis yatacak. taksici arkadaş hayatını kaybetmiş. düşünsenize işinizi yaptığınız bir vatandaş geliyor arkadan size 3 el sıkıyor. bu tip olaylar senede 1-2 kere olsa vay babayın dersin ama bu tip olaylar ülkede her gün yaşanıyor ve sayısı da artıyor.
Pages:
Jump to: