Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 56. (Read 15448 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Bardziej prawdopodobne niż nieprawdopodobne jest przynajmniej 9800, szczególnie, że bardzo ostre spadki zaliczyły alty - jakby wieloryby przenosiły kapitał na btc w oczekiwaniu na duży  ruch na bitcoinie (gorzej jeśli się okaże, że ruch faktycznie będzie duży, tyle, że na południe :|)
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Właśnie jesteśmy w bardzo ciekawym momencie gdzie BTC chce atakować próg 9500$ a wszystkie oscylatory i inne indykatory wskazują na dużą siłę.

Ja jestem przekonany, że następny przystanek to 10000 lub 10500$.



Jestem ciekaw co Wy na to?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Widzę, że chwile mnie nie było i już nie ma komu spekulować ;-)

Wg mnie bardzo ważnym poziomem są też okolice 8800;
Oprócz tego obserwowałbym funding i zachowanie altow.

Jesli chodzi o funding - rosnacy rate  wskazuje na zwiekszone prawdopodobienstwo spadków - choc zdarza sie, ze sie tjego wysokość "wystudza" przy mniej wiecej plaskich ruchach.
W każdym razie teraz mysle ze jest moment, ze mozna sie spodziewac w ciagu najblizszych kilkunastu godzin duzego richu, ale trudno powiedzieć w którą strone - mam nadzieje na wzrosty, ale.. zbyt wiele watpliwych  przeslanek by  na to stawiać
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Aktualnie cena dobiła do ważnego oporu 9400$ nie tylko wyznaczonego przez zahowanie się samej ceny ale wynikający z okresów Fibbonacciego.



Co dalej?

Moim zdaniem odbijemy sie od tego oporu kiedy będziemy próbowali go przebić. Myśle że wahanie ceny pomiędzy oporem 9400$ a wsparciem 9000$ a nawet 8400$ jest bardzo możliwe.

Inny scenariusz wynikający z oscylatorów na dziennym wykresie, które wskazują na kontynuację ruchu do góry a nawet sygnalizują, że to dopiero początek.

Ja na razie sprzedałem na 9400$ i czekam na kolejny dogodny moment na trejda. Okazuje się, że zakup przy 7400$ jakiś czas temu był strzałem w dziesiątkę  Grin.
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange


Możesz jaśniej, czyli jak Thether rósł, to BTC też, czy raczej chodzi o wolumeny i ruchy większych ilości Tehter (USDT) pomiędzy giełdami a przede wszystkim na giełdzie Bitmex?


Generalnie wzrost wolumenu USDT przez długi czas zwiastował odwrócenie trendu BTC na jakiś czas w przeciągu 24-max 48h.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Jedyne tylko co martwi to ten Funding Rate na Bitmexie - rozgrzany, może nie do czerwoności, ale już pomarańczowy na pewno:

Co ciekawe mamy aktualnie ciekawą sytuację, bo finexowcy dla odmiany shortują:

Aczkolwiek tutaj jak pisałem w poprzednim poście mamy do czynienia z zastanawiającą korelacją pozytywną  Huh
(zwykle np. jak kurs spadał to były dokładane shorty, największa ilość była przy dnie, po czym następował shortsqueeze i odbicie )
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Crypto Swap Exchange
byki sa naprawde bardzo silne i mocne i dla mnie tez to tak wyglada ze jestesmy w nowym bull runie.  Cool 🐂
ze az to tak szybko przyjedzie to sam tego niemialem w mojich myslach. na 99% bedziemy widziec w 3 krwartale nowy ath USD/BTC lub EUR/BTC 📈
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Wygląda na to że bull run potwierdzony dlanajwiekszych sceptyków ikiedy patrzę na wskaźniki i wolumen to żałuję że już nie mam więcej kasy żeby wszdzić w krypto.

Byki są bardzo mocne imożemy szybko dojść do 10.000$

legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Pomyślcie sobie jakie by były ATH w 2013 i 2017 roku, gdyby ludzie choćby w krajach rozwiniętych nie mieli takich problemów z nabywaniem kryptowalut (KYC, problemy z bankami, etc.).

Jak jest bull run to niektórzy nawet nie zdążają z weryfikacją konta...
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
No nie wiem, zobacz kilka tematów niżej: https://bitcointalksearch.org/topic/wytyczne-fatf-5153942
Ludziom coraz bardziej utrudnia się dostęp do nabywania krypto, elity wyraźnie pilnują, by rozwój krypto nie był zbyt spektakularny - jedynie na co pozostaje nam mieć nadzieję, to to, że pozwolą, by to krypto się "tliło" raczej niż spróbują całkowicie je zniszczyć i zmienić w mgliste wspomnienie....
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...istnieje wręcz ryzyko, że będziemy mieli niższe high/double top...w takiej sytuacji niestety obecne wzrosty okażą się bear trapem zakończonym przykrym spadkiem w kierunku nowego low :/

Tak szczerze Adamvp, to ja wogóle nie myślę o tym wzroście ceny BTC, jak o bańce a raczej, jak o normalnym, jak przystało na BTC "de revolution" (nową walutę świata) ruchu ceny i myślę, że tym razem skończymy na 100.000$ za BTC.

Możecie się śmiać a ja naprawdę tak myślę i czekałem, na to 2 ostatnie lata, a tak naprawdę to już 10.

Jeżeli jeszcze więcej dużej kasy z firm wpompuje się w ten rynek, to nie widzę innej możliwości, szczególnie, że USDT pod lupą i mamy kilka stabelcoins co równoważy rynek i zmniejsza możliwość przekrętu jak w 2017.

A jeżeli chodzi o ten bear trap, to cena BTC, już tak nie wariuje, jak ostatnim razem i po prostu wypłacę, jak zacznie spadać i otworzę na Krakenie, na dźwigni trejd na spadek i będę spokojnie czekał na najlepsze miejsce do wejścia. Tak jak to robię do tej pory i działa.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Nie, nie możemy ;-)
Wg. mnie istnieje wręcz ryzyko, że będziemy mieli niższe high/double top  - ja w dalszym ciągu nie widzę przesłanek do dużej bańki (raczej aktualne wzrosty traktuje jako quasi-bańkowe)  - i w takiej sytuacji niestety obecne wzrosty okażą się bear trapem zakończonym przykrym spadkiem w kierunku nowego low :/

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
No to chyba możemy się umówić, że jak cena pokona pierwszą zieloną kreskę, to w końcu będziemy mieli potwierdzony bull run?



Chociaż dla mnie tak naprawdę potwierdził go "golden cross" już jakiś czas temu. Zacieram ręce, bo zakup na 7400$ okał się strzałem w dziesiątkę ale widze inne alty, które skoczyły o duzo więcej i zastanawiam się czy nie zmienić mojego portfolio.

Teraz mam 80% w BTC 20% alty, a myślę o 20% BTC a 80% alty i sam nie wiem, pomożecie podjąć decyzję?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Dokładnie, wygląda to niewiarygodnie "byczo", nic tylko wrzucić full depo i za parę dni liczyć zyski..
(tyle tylko, że przed startem tej fali z ~7700 sytuacja wyglądała z lekka niedźwiedzio)
Oj... jednak pojawiła się właśnie pierwsza lampka ostrzegawcza:

Im wyższy % tym większe ryzyko, że będą próbować te longi wyczyścić...

Z kolei na Finex delikatnie rośnie liczba shortow - z reguly shorty dawaly paliwo do wzrostow, tyle tylko, że ostatnio wydaje się, że mamy do czynienia z korelacją dodatnią:

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Tether do tej pory miał jedną zaletę. Patrząc na jego zmiany ceny można było przewidzieć kierunek zmiany ceny BTC z bardzo dużym prawdopodobieństwem  Smiley

Możesz jaśniej, czyli jak Thether rósł, to BTC też, czy raczej chodzi o wolumeny i ruchy większych ilości Tehter (USDT) pomiędzy giełdami a przede wszystkim na giełdzie Bitmex?

Czy może jeszcze o coś innego?

Żezależność była i może jeszcze nawet jest pomiędzy ceną BTC a ruchami USDT, to jest wiadome ale jak je dokładnie czytać, to była zagadka. Tak więc wyjaśnij bardziej szczegółowo proszę.



Cena Btc jednak utrzymała się w trendzie i zmierza śmiało do 9000$  Grin Grin Grin.





Zwróćcie uwągę na oscylatory i inne wskażniki!!! Wszystkie pokazują, że byki z pełną siłą uderzą w opór 9000$. Jak się uda przebić, to będziemy atakować 10000$. A jak nie, to nasz niedawny opór na 8000$ będzie aktualnym wsparciem.

Dodatkowo wolumeny na giełdach grubo przekroczyły wielkości z bańki końca 2017 roku. Dla mnie wolumen, to jeden z najważniejszych wskaźników. Jeżeli jeszcze nie kupiliście, to cały czas jest okazja wskoczyć do pociągu BTC za trochę taniej. Myślę, że już niedługo będziemy widzieć cenę ponad 10 tysięcy $$$ za BTC.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
@Linkoin nie wiem czy tak "do tej pory" już chyba pół roku temu jak się zaczał "Tether FUD" to korelacja się odwróciła -> Wcześniej faktycznie - tether drożał - były spadki; tether taniał - były wzrosty..

Natomiast co do kursu BTC to patrząc na Bitmex Funding rate wygląda to bardziej zdrowo niż  kilkanaście dni temu:

I tutaj myślę, że skala wzrostu może nas zaskoczyć, szczególnie, że dużo kapitału przeskoczyło z altów (znaczna wyprzedaż) na btc..
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
150 mln... dziwne. Dokładnie tyle ostatnio dodrukowano tethera.

https://www.newsbtc.com/2019/06/11/tether-crypto-bitcoin-price-surge/

Czyżby panowie dogadali transakcję i wymienią się na coinbase? Mało prawdopodobne, bo o wiele latwiej byłoby sie dogadać poza giełdą i tetherem (OTC BTC za $), ale może nie ufają sobie na tyle? Poza tym na boinbase handluje się dolarami a nie tetherami.

Tether do tej pory miał jedną zaletę. Patrząc na jego zmiany ceny można było przewidzieć kierunek zmiany ceny BTC z bardzo dużym prawdopodobieństwem  Smiley

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Już miałem pisać, że przecież żadnego dodruku nie było (bo omni explorer niczego nie pokazuje) .. a tu się okazuje, że jednak - tyle, że przerzucili się teraz na Ethereum - USDT. Swoją drogą, to  chyba wyrównany największy dodruk  Ethereum - USDT  Huh https://etherscan.io/tokentxns?a=0xc6cde7c39eb2f0f0095f41570af89efc2c1ea828&p=1
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
150 mln... dziwne. Dokładnie tyle ostatnio dodrukowano tethera.

https://www.newsbtc.com/2019/06/11/tether-crypto-bitcoin-price-surge/

Czyżby panowie dogadali transakcję i wymienią się na coinbase? Mało prawdopodobne, bo o wiele latwiej byłoby sie dogadać poza giełdą i tetherem (OTC BTC za $), ale może nie ufają sobie na tyle? Poza tym na boinbase handluje się dolarami a nie tetherami.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
News z wczoraj i niby nie wywolal jakichs gwałtownych ruchów (a moze wlasnie dlatego ciekawy?):
Quote
  18,900 #BTC (153,954,951 USD) transferred from unknown wallet to #Coinbase     
Co myslicie o tego typu ruchach?
Pages:
Jump to: