Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 58. (Read 15448 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
https://www.bitmex.com/app/perpetualContractsGuide#funding
(..) zaczyna powodować spore spadki na giełdach.
(..)

Historycznie w wypadku recesji bezpieczną przystanią były kamienie I metale szlachetne, które bardzo zyskiwały wtedy na wartości.

W 2008-2009 nie było Bitcoina mającego jak obecnie status "cyfrowego złota".





No i tutaj nie do końca bym się zgodził - wg mnie na wycenę btc składają się dwa czynniki - taki dualizm korpuskularno-falowy Tongue  ma tu miejsce:
Z jednej strony traktowałbym kryptowaluty jako inwestycje w rodzaju loterii - a kiedy człowiekowi łatwiej wydać pieniądze na loterie? Wg mnie wtedy kiedy łatwo je zarobił -w  większej skali całej gospodarki będzie to sytuacja tzw "taniego pieniądza" - a jeśli dojdzie do negatywnych procesów geo-politycznych prowadzących do wzrostu kosztu pieniądza na skutek zwiększania stóp procentowych i innych zjawisk i decyzji.

Z drugiej strony to co pisaliście - cyfrowe złoto - i tutaj im większe napięcie tym lepiej dla bitcoina...
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Czyli na chłopski rozum im wykres krótszy tym pożyczki droższe i większa szansa na wzrosty a gdy sytuacja odwrotna czyli pożyczki tanie, to raczej szykujemy się na spadki?

Tu jest wiele zależności. Do końca nie jestem pewien, czy można to tak jednoliniowo podsumować. Bardziej powiedziałbym, że przy ekstremach można oczekiwać ataków w przeciwnym kierunku. Jest to jednak krótkoterminowa zmiana kierunku (coś jak dump z 9000 na 8000, czyli zapakowanie się w shorty nasycając nahypowany rynek wybiciem nowego kluczowego poziomu, a potem przejechanie ich o 2 wsparcia w dół zamykając stopy i przelewarowane longi zamykając trade po godzinie na pięknym zysku z shorta). Jednak to wykres jak każdy inny. Zawsze może być kolejne ATH Smiley

Jak pożyczki sa tanie, tzn. że nikt nie chce pożyczać. Mało kto shortuje. Większość pakuje longi a jak wiadomo większość się myli.

snip.
Tak. To najciekawsze, co może czekać rynek krypto. Tu co inwestor to opinia. Jedni uważają, że w takich czasach opuszcza się wysoko ryzykowne walory (akcje) i przechodzi o bezpiecznych przystani (dolar, surowce). Bitcoin więc skazany jest na porażkę.
Z drugiej jednak strony bitcoina jeszcze nigdy nie było a powstał przecież w formie protestu po kryzysie z 2008. Może kolejny kryzys przypomni inwestorom do czego miał służyć bitcoin (ucieczki od fiatów, rządów, FEDu) i spowoduje to kolosalne wzrosty?


Co do kwestii zwiększonych kosztów kopaczy. hmmm. Bardzo ciekawe jak to wpłynie. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że raczej nieznacząco, ale ciekawi mnie wasze zdanie.
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
Wszystkie znaki na niebie I na ziemi wskazują, że konflikt sino-amerykański zaczyna powodować spore spadki na giełdach.

Biorąc pod uwagę to, że w USA jest recesja co każde 7-10 lat, a ostatnia przypadła na lata 2008-2009 - istnieje realna szansa na kolejną recesję w tym lub przyszłym roku.

Historycznie w wypadku recesji bezpieczną przystanią były kamienie I metale szlachetne, które bardzo zyskiwały wtedy na wartości.

W 2008-2009 nie było Bitcoina mającego jak obecnie status "cyfrowego złota".

Do tego ceny elektroniki pójdą znacząco w górę z racji tych zakazów importu/eksportu metali ziem rzadkich, więc to przełoży się na koszty kopaczy.

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Czyli na chłopski rozum im wykres krótszy tym pożyczki droższe i większa szansa na wzrosty a gdy sytuacja odwrotna czyli pożyczki tanie, to raczej szykujemy się na spadki?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
To akurat bitmex* dla mnie to jest po prostu, nie wchodząc w szczegóły  techniczne  wyznacznik mówiący o tym w którą  stronę gra większość. A jak dobrze wiemy większość nie może mieć  racji przez cały czas - do tego im większe pieniądze na lewarze w jedna stronę tym bardziej rośnie pokusa aby te SL sprawdzić w ten sposób wywołując lawinę /wystrzał na skutek kaskady stopów i inkasując potężny zysk.
Jak widać po raz kolejny ten wskaźnik (jego wzrost) skorelował z ruchem ceny (spadkiem)..
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Z moich obserwacji wynika, że im większy procent tym wzrosty są mniej trwałe...

Mógł byś wytłumaczyć o co chodzi z tą tabelką i jak ja czytać?

Resztę rozkminiłem na tej stronie i przyznam, że bardzo ciekawe ale tego powyżej nie rozumiem.

Wykres pokazuje ile trzeba płacić dziennie za pożyczanie BTC od innych do margin tradingu. Po drodze bitfinex zgarnia też z tego co pożyczkodawca zarobi 15% dla siebie.

Lepsze wykresy: https://bfxrates.com/
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Z moich obserwacji wynika, że im większy procent tym wzrosty są mniej trwałe...

Mógł byś wytłumaczyć o co chodzi z tą tabelką i jak ja czytać?

Resztę rozkminiłem na tej stronie i przyznam, że bardzo ciekawe ale tego powyżej nie rozumiem.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
@cryptovigi w sumie to wypadało, żeby była korekta już po rajdzie z 3800 na 5000+ i jakoś długo tej korekty nie było Tongue
Więc na 'wypadałoby' ja bym prawdopodobieństwa nie opierał, ale za to:
Na Bitmex https://coinfarm.online/rank/funding.asp <- znowu nam wybiło dośc wyraźnie ponad neutral:
Z moich obserwacji wynika, że im większy procent tym wzrosty są mniej trwałe...
hero member
Activity: 714
Merit: 611

Jako, że jakimś cudem udało mi się wygrać konkurs na predykcję czuję się upoważniony do napisania czegoś również w tym wątku  Wink - nie wydaje się wam, że zbliża się pora żeby po takich ostrych wzrostach strząsnąć trochę towarzystwa, które załapało się na te wzrosty 100 - 200 % przed kolejnym rajdem na kolejne poziomy?

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Początkowo myślałem, że to byłoby zbyt oczywiste, żeby teraz cena wróciła do wzrostów w kierunku 10k, do tego nie pasował mi pomysł, żeby po raz kolejny spełnił się scenariusz z dużym spadkiem i następującym po nim powrotem zakończonym wybiciem  ale przypomniało mi się takie powiedzenie:
"byki wchodzą po schodach, a niedźwiedzie skaczą z  okien" - moze coś  w tym jest?
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Cena BTC utrzymała się w trendzie i prze do przodu. Jestem ciekaw czy tymrazemprzebije barierę 9000$?

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Niby mówi się  "do trzech razy sztuka", ale mówi się  też "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki"... 

A jakby nie bylo to juz w aktualnym cyklu mielismy te spadki wyciągane w zaskakujacy sposób  (wystarczy wspomnieć  ruch z 8200 na 6900/6200 i z powrotem) , z każdym kolejnym razem taki scenariusz wydaje sie jednak coraz mniej prawdopodobny.
A jeszcze mamy te luki CME niepozamykane..  nie nastraja to zbyt pozytywnie niestety Sad choc wiadomo wzrosty nie sa calkowicie przekreslone...
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
BTC aktualnie ustanowiło sobie nowy trend i walczy. Zobaczymy może się podniesie (ja tak uważam). A jak nie,, to znowu będziemy testować opór na 8000$ i po wybiciu dołem, następny słaby opór jest na 7500$. Mi to tak wygląda jak by RSI miało jeszcze raz delikadnie opaść, czyli cena też do 8000$ (wtedy myślę dokupić) i zacznie cena rosnąć razem z RSI. Albo wypali zaraz w jedną albo drugą stronę, dlatego siedzę i czekam. Ustawiłem alarm na 8300$.  Trochę brakuje mi wolumenu i to na wszystkich giełdach ale poczekajmy może coś się zmieni.

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
To nie była moja predykcja, niestety dałem się zwieść temu gadaniu o bull markecie itd. największy spadek jaki dopuszczałem to była korekta wybicia do ~8600. W tej sytuacji niestety wygląda na to z prawdopodobieństwem 60:40, że mieliśmy już górkę... 
Chociaż jest małe światełkow tunelu - longi na bitmexie zostały wykoszone: https://coinfarm.online/rank/funding.asp (neutral rate), tyle że nie ma też zbytnio shortów, które dałyby paliwo do wzrostów (short squeeze)
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...to jest klin zwyżkujący - który w większości wypadków kończy się wyjściem dołem...

Nie długo trzeba było czekać na potwierdzenie predykcji @Adamvp i BTC spadło do 8000$ w kilka godzin.

No i testujemy opór na 8000$. Jakie przypuszczenia dalsze spadki?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Ojojoj @wwzoscki - to co tu wyrysowałeś to jest klin zwyżkujący - który w większości wypadków kończy się wyjściem dołem.
Dodatkowo charakter spadku jest bardzo, bardzo nieciekawy - bardzo duży wol - relatywnie przypomina spadek po odbiciu do 17,2k USD.
No i reakcja altów - typowa dla kontynuacji downtrendu.
No i jeszcze jeden czynnik - fakt, że nikt się tego nie spodziewał (łącznie z moimi znajomymi pro-traderami; oni prognozowali zjazd o podobnym charakterze, ale co najmniej po przebiciu 9300)  Sad
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Czekając na wyrok i przy okazji, żeby cała nasza lokalna społeczność nie cierpiała przez moja głupotę, postanowiłem podzielić się z Wami ostatnią analizą ceny BTC.

Chociaż tak sie mogę odwdzięczyć za wszystko.

Jeżeli jeszcze nie kupiliście przy 5000, 7000 czy 8000$, to teraz jest chyba ostatni moment dla spekulantów, żeby wejść niżej ale ryzykownie, bo zwsze może być wybicie dołem z trędu i spadek.
W co jako perma bull oczywiście nie wierzę ale zawsze warto mieć, to na uwadze, bo zbliża się weekend a BTC weekendów nie lubi.



W przypadku spadku cena powinna utrzymac sie w granicach 8000$ przed kolejnym ruchem (miejmy nadzieję do góry). Natomiast jeżeli scenariusz się potwierdzi, będzie kontynuacja trendu i znowu wybicie do góry, to następny przystanek conajmniej na 9500$.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
PA = Price Action
BTW Znajomy pisał po tym wybiciu że 9000 powinniśmy zobaczyć nawet do jutra, a docelowo możliwe jest nawet 12k usd (!)

W sumie co martwi:
To wybicie zostało zrobione w dużej mierze na dźwigni:


(im wyższa liczba tym więcej chętnych na longi 0,375% to maks)
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...ja uważam, że możemy się pobujać jeszcze trochę (najlepiej w rejonach 7500-8500), żeby te "spadki z tych głów ludziom wyparowały" - kiedyś czytałem, że ludzkiej psychice trzeba ok. 2lat, żeby zapomnieć o przykrych doświadczeniach...

Tyle właśnie miał trwać w przybiżeniu ten spadek, czyli około 2 lat. To jest jedyne, co mnie martwi w tej chwili, oprócz braku potężnie wysokiego wolumenu oczywiście  Grin, bo każdy trejder musi pamiętać, żeby podążać za kasą a wolumen właśnie, jest to podstawowy i pierwszy wskażnik, którym powinien się wspierać. Później cała reszta, żeby potwierdzić i doszlifować strategię.



Tu na tym wykresie widzimy, jak każdy kolejny, bull i bear market, wydłuża się wykładniczo i teraźniejszy powinień mieć 665 dni, czyli jakieś 2 lata. Sugeruje to jednak, że aktualnie jesteśmy, o pół roku za wcześnie z tym startem bull runu. Pożyjemy zobaczymy nic się nie da zrobić.

Dodatkowo, jeżeli chodzi o sentyment, to ci wszyscy załamani i nie wierzący w start bull runu trejderzy, to dla mnie kolejne porwierdzenie, że jesteśmy w fazie właśnie niedowierzania czyli DISBELIEF



Z drugiej strony, nie można do końca i aż tak dokładnie, się tymi wykresami sugerować, tylko może lepiej pamiętać, że rynek porusza się falowo i po każdym spadku musi być hossa.



Co to jest PA?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym traderem (on opiera się głownie na PA) i mówi, że faktycznie układ i zachowanie ceny wyglądają zdecydowanie prowzrostowo.
Aczkolwiek on aktualnie bez pozycji - jednak te spadki siedzą jeszcze ludziom w głowach - więc ja uważam, że możemy się pobujać jeszcze trochę (najlepiej w rejonach 7500-8500), żeby te "spadki z tych głów ludziom wyparowały" - kiedyś czytałem, że ludzkiej psychice trzeba ok. 2lat, żeby zapomnieć o przykrych doświadczeniach (tylko, że tu akurat jest ryzyko, że się klimat ogólnorynkowy - globalno-gospodarczy do tego czasu popsuje :/)
Pages:
Jump to: