Pages:
Author

Topic: Ανταλλακτήρια - page 3. (Read 74862 times)

legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
July 04, 2019, 07:21:40 AM
εστειλα το διπλωμα και ενα λογαριασμο δεη τελικα στο κρακεν και μου γραφει στο λογαριασμο δεη αναμονη επιβεβαιωσης.υπαρχει και αυτο το ανταλλακτηριο https://www.bitcoinsgreece.com/ δεχεται ελληνικα χαρτια.το ειχα χρησημοποιησει πλαιοτερα αλλα τωρα βλεπω κολαει απίστευτα το σαιτ.δεχεται ελληνικα χαρτια και για iban θελει statement.επισης σταθερη ισοτιμια σε αγορα και πωληση απο οτι βλεπω.αν εχει καποιος εμπειρια προσφατα ας ενημερωσει γιατι δεν εχουμε επιλογες.

μην το χρησιμοποιήσεις αυτό. Παρατημένο το έχουν και έχει μπει κόσμος έδω μέσα ανά διαστήματα και κάνει παράπονα. Kraken μονο δούλεψε.
member
Activity: 124
Merit: 10
July 04, 2019, 06:39:39 AM
εστειλα το διπλωμα και ενα λογαριασμο δεη τελικα στο κρακεν και μου γραφει στο λογαριασμο δεη αναμονη επιβεβαιωσης.υπαρχει και αυτο το ανταλλακτηριο https://www.bitcoinsgreece.com/ δεχεται ελληνικα χαρτια.το ειχα χρησημοποιησει πλαιοτερα αλλα τωρα βλεπω κολαει απίστευτα το σαιτ.δεχεται ελληνικα χαρτια και για iban θελει statement.επισης σταθερη ισοτιμια σε αγορα και πωληση απο οτι βλεπω.αν εχει καποιος εμπειρια προσφατα ας ενημερωσει γιατι δεν εχουμε επιλογες.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
June 30, 2019, 06:36:32 PM
δεχεται το κρακεν το ελληνικο χαρτινο διπλωμα οδηγησης?για διευθυνση στελνουμε ενα λογαριασμο δεη?

για το δίπλωμα χλωμό το κόβο καλύτερα να στείλεις καμία ταυτότητα και αυτό δεν είναι και σίγουρο ότι θα το δεχθούν. Τώρα για την ΔΕH παλιά την δεχόντουσαν
member
Activity: 124
Merit: 10
June 30, 2019, 04:39:29 PM
δεχεται το κρακεν το ελληνικο χαρτινο διπλωμα οδηγησης?για διευθυνση στελνουμε ενα λογαριασμο δεη?
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
June 29, 2019, 06:10:49 PM
αν γενικά αντιμετωπίζεται τέτοια προβλήματα καλό είναι αν επιμένει το πρόβλημα να κάνετε πρώτα και μια εκκαθάριση του cache του broswer.
newbie
Activity: 50
Merit: 0
June 29, 2019, 03:55:42 PM
Ένα από τα μεγάλα μειονεκτήματα του κρακεν είναι το γενικότερο στήσιμο του συστήματος, κολλάει ή/και πέφτει αρκετά συχνά. Θέλει φτιάξιμο από το μηδέν
και φαντάσου πόσοι προσπαθούν να το σπάσουν και τι έχει εκεί μέσα όταν το κάνουν!
hero member
Activity: 771
Merit: 528
June 29, 2019, 01:26:35 PM
Ένα από τα μεγάλα μειονεκτήματα του κρακεν είναι το γενικότερο στήσιμο του συστήματος, κολλάει ή/και πέφτει αρκετά συχνά. Θέλει φτιάξιμο από το μηδέν
newbie
Activity: 50
Merit: 0
June 29, 2019, 12:20:56 PM
έχει κανένας πρόβλημα με το kraken ? δεν μπορώ να κάνω login...

με χάκαραν;

εντάξει μπήκα μέσα αλλά το 2way authentication δε δουλεύει...
newbie
Activity: 50
Merit: 0
June 29, 2019, 11:55:19 AM
έχει κανένας πρόβλημα με το kraken ? δεν μπορώ να κάνω login...

με χάκαραν;
newbie
Activity: 50
Merit: 0
June 03, 2019, 05:09:50 PM
ναι οκ, πάντως κάτι παρόμοιο έγινε εδώ:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.48552498
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
June 03, 2019, 05:08:05 PM
φυσικά μπορείς να ορίσεις τιμή πώλησης αλλά και πάλι η αγορά θα γίνει με την τρέχουσα τιμή, το έχω κάνει κατά λάθος να δώσω εντολή κάτω του κόστους αλλά ευτυχώς δεν γίνεται! εκτός και αν υπάρχει κάτι επιπλέον στην εντολή πώλησης, θα το ξανακοιτάξω...

ίσως να κάνω και λάθος....

τελικά ίσως το limit να με έσωσε τότε (σου παραθέτω την εντολή αν μπορείς να την εξηγήσεις!):

Order       sell 0.34774000 XBTEUR @ limit 3500.0
Conditional Close       ——
Status       Closed
Reason       ——
Terms
Order Type       sell/limit
Currency Pair       XBT/EUR
Volume       0.34774000
Price       €3,500.0
Leverage       none
Scheduled Start       ——
Scheduled Expire       ——
Fee Currency       EUR
Execution
Volume Executed       0.34774000
Avg. Price       €4,785.7
Fee       €4.3
Cost       €1,664.1



μα το έχω γράψει ότι γιαυτό τον λόγο μάλλον δόθηκε η συγκεκριμένη εντολή σε δολάρια καναδά καθώς λόγο μικρής ρευστότητας άδειασε το order book μόνο χάνοντας 45bitcoin με τα περισσότερα να τα πουλάει στα 100 δολάρια.
newbie
Activity: 50
Merit: 0
June 03, 2019, 04:10:33 PM
φυσικά μπορείς να ορίσεις τιμή πώλησης αλλά και πάλι η αγορά θα γίνει με την τρέχουσα τιμή, το έχω κάνει κατά λάθος να δώσω εντολή κάτω του κόστους αλλά ευτυχώς δεν γίνεται! εκτός και αν υπάρχει κάτι επιπλέον στην εντολή πώλησης, θα το ξανακοιτάξω...

ίσως να κάνω και λάθος....

τελικά ίσως το limit να με έσωσε τότε (σου παραθέτω την εντολή αν μπορείς να την εξηγήσεις!):

Order       sell 0.34774000 XBTEUR @ limit 3500.0
Conditional Close       ——
Status       Closed
Reason       ——
Terms
Order Type       sell/limit
Currency Pair       XBT/EUR
Volume       0.34774000
Price       €3,500.0
Leverage       none
Scheduled Start       ——
Scheduled Expire       ——
Fee Currency       EUR
Execution
Volume Executed       0.34774000
Avg. Price       €4,785.7
Fee       €4.3
Cost       €1,664.1
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
June 03, 2019, 02:56:08 PM
στο kraken μπορείς να ορίσεις τιμή πώλησης. Για μένα είναι ποιο παράξενο ότι πέρασε όλα αυτά τα KYC που έχει αν και όπως έγραψα παραμένει σενάριο
newbie
Activity: 50
Merit: 0
June 03, 2019, 12:35:03 PM
κοίτα δεν είναι η 1η φορά στο κράκεν που έχει συμβεί κάτι παρόμοιο, κοίτα και προηγούμενο post και ίσως να πρόκειται για βαθύτερο scam.

δε ξέρω πως κατάφερε να βρει "τρύπα" να τα δώσει στα 100 δολάρια!

δηλαδή ότι τιμή και να βάλεις στο κράκεν αναγκαστικά η πώληση είναι η τιμή market...
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
June 03, 2019, 11:12:47 AM
Παράξενο story αυτό που έγινε χθές στο kraken καθώς δόθηκε εντολή πώλησης 1200 bitcoin στα 100 δολάρια σε καναδικό δολάριο δλδ σε μια αγορά με πολύ χαμηλή ρευστότητα.
Να φανταστείτε ότι το order έγινε fill σχεδόν όλο στα 100 δολάρια καθώς μέχρι να φτάσει εκεί μόνο 45 bitcoin χάθηκαν από τα μεγαλύτερα order.
Τώρα τι έχει συμβεί? Κάποιος κάνει μια πολύ καλή σπέκουλα. Οτι δλδ κάποιος hacker παίρνει υπο τον έλεγχο του ένας λογαριασμό στο kraken με τα συγκεκριμένα bitcoin που δεν μπορεί να τα κάνει withdraw και δίνει εντολή πώλησης για 100 δολάρια με τον ίδιο να έχει δώσει εντολή αγοράς από άλλο λογαριασμό που ελέγχει, φυσικά σε καναδικό δολάριο με πολύ χαμηλή ρευστότητα.
Η εντολή αγοράς ολοκληρώνεται, ο τύπος γίνετε κάτοχος των bitcoin και τα παίρνει από το ανταλλακτηριο και φεύγει Tongue



https://twitter.com/Beetcoin/status/1135199936654565376
full member
Activity: 840
Merit: 128
June 02, 2019, 02:49:06 PM
Φαίνεται ότι ζούμε πιά, τις τελευταίες μέρες κατά τις οποίες θα μπορεί κανείς να προμηθεύεται bitcoin ή κρυπτονομίσματα ανώνυμα.
Όσο αυξάνει η χρήση του κρυπτονομίσματος, θα γίνεται ολοένα και περισσότερο ελεγχόμενος ο τρόπος που θα τα προμηθεύεται κανείς, έτσι ώστε να ελέγχεται η κυκλοφορία τους, αλλά και πιθανόν να είναι γνωστοί(?) οι κάτοχοί τους.
Σύντομα θα πρέπει να δηλώνει κανείς και κάποιο κινητό τηλέφωνο και στις συναλλαγές σε ΑΤΜ όπως ήδη γίνεται σε κάποιες χώρες του εξωτερικού.

Όσοι θελήσουν να προμηθευτούν νομίσματα ας το κάνουν τώρα.

Το localbitcoins αφαίρεσε και την δυνατότητα αγοράς η πώλησης bitcoin και ψηφιακών νομισμάτων με cash. δλδ αφαίρεσε στην ουσία τον μοναδικό λόγο ύπαρξης του και χρήσης του που ήταν η αγοροπωλησία ψηφιακών νομισμάτων face 2 face.

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος ο λόγος να χρησιμοποιήσει κάποιος αυτή την πλατφόρμα πλέον και να μην χρησιμοποιήσει κάποιο ανταλλακτήριο όταν ζητάει και πλήρη KYC και κάνει και ban account από διάφορες χώρες.

Πλέον μόνη λύση είναι το bisq η το hodl hodl 

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/bvkn0e/localbitcoins_has_removed_cash_trades/
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
June 01, 2019, 06:49:07 PM
Το localbitcoins αφαίρεσε και την δυνατότητα αγοράς η πώλησης bitcoin και ψηφιακών νομισμάτων με cash. δλδ αφαίρεσε στην ουσία τον μοναδικό λόγο ύπαρξης του και χρήσης του που ήταν η αγοροπωλησία ψηφιακών νομισμάτων face 2 face.

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος ο λόγος να χρησιμοποιήσει κάποιος αυτή την πλατφόρμα πλέον και να μην χρησιμοποιήσει κάποιο ανταλλακτήριο όταν ζητάει και πλήρη KYC και κάνει και ban account από διάφορες χώρες.

Πλέον μόνη λύση είναι το bisq η το hodl hodl 

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/bvkn0e/localbitcoins_has_removed_cash_trades/
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
May 17, 2019, 06:32:19 AM
Αρα αν καποιος εχει γνωσεις χρηματιστηριακες και οχι ηλεκτρονικες γνωσεις πρεπει να κατσει εκτος ?
τελος παντων αν μπορει καποιος μου απανταει μονο σε αυτο
αν πρεπει να κανω την καταθεση στο κρακεν απο το δικο μου e-banking βαζωντας τα στοιχεια που μου δινει το κρακεν
ή αν μπορει το αιτημα να γινει μεσα απο το κρακεν

Ευχαριστω



Ναι στέλνεις εμβαςμα στα στοιχεία του κρακεν, το reference code μην ξεχάσεις το οποίο το γράφεις στην αιτιολογια του εμβάσματος. Σε 2 μέρες τα ευρω σου θα ειναι μεσα να τα αλλάξεις σε οτι θες
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
May 17, 2019, 06:18:33 AM
στέλνεις λεφτά μέσα από δικό σου λογαριασμό στο ΙΒΑΝ του κράκεν βάζοντας ως αιτιολογία τα στοιχεία που δίνει το κράκεν για κατάθεση

Αρα αν καποιος εχει γνωσεις χρηματιστηριακες και οχι ηλεκτρονικες γνωσεις πρεπει να κατσει εκτος ?
τελος παντων αν μπορει καποιος μου απανταει μονο σε αυτο
αν πρεπει να κανω την καταθεση στο κρακεν απο το δικο μου e-banking βαζωντας τα στοιχεια που μου δινει το κρακεν
ή αν μπορει το αιτημα να γινει μεσα απο το κρακεν

Ευχαριστω


 




newbie
Activity: 4
Merit: 0
May 17, 2019, 05:45:00 AM
Αρα αν καποιος εχει γνωσεις χρηματιστηριακες και οχι ηλεκτρονικες γνωσεις πρεπει να κατσει εκτος ?
τελος παντων αν μπορει καποιος μου απανταει μονο σε αυτο
αν πρεπει να κανω την καταθεση στο κρακεν απο το δικο μου e-banking βαζωντας τα στοιχεια που μου δινει το κρακεν
ή αν μπορει το αιτημα να γινει μεσα απο το κρακεν

Ευχαριστω


 



Pages:
Jump to: