Pages:
Author

Topic: Ανταλλακτήρια - page 7. (Read 74862 times)

jr. member
Activity: 185
Merit: 1
September 26, 2018, 09:11:28 AM
H coinbase μάλλον πάει να μετατραπεί σε ένα κανονικό altcoin ανταλλακτήριο

https://blog.coinbase.com/new-asset-listing-process-a83ef296a0f3
Πολύ καλό νέο.
Αλλά τώρα θα γίνει χαμός. Αυτά που θα μπαίνουν θα κάνουν κάτι pump 300% - 500%. τα pump που κάνουν όταν μπαίνουν Binance δεν θα είναι τίποτα μπροστά σε αυτό.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
September 26, 2018, 07:02:12 AM
H coinbase μάλλον πάει να μετατραπεί σε ένα κανονικό altcoin ανταλλακτήριο

https://blog.coinbase.com/new-asset-listing-process-a83ef296a0f3
member
Activity: 176
Merit: 20
Knowledge is power
September 26, 2018, 06:14:53 AM
Το Crex24 με εδρα την Κυπρο, υποστηριζει πλεον και fiat. Συγκεκριμενα Δολαριο ΗΠΑ, Ευρω, Γιεν, Ρουβλια και Κινεζικο Γουαν. Μπορεις να στειλεις Sepa και να κανεις trading pairs fiat με bitcoin. Βεβαια πρεπει να περασεις KYC και εαν δεν εχει αλλαξει κατι σε χρεωνουν και 0.05 ΒΤC!
jr. member
Activity: 185
Merit: 1
September 25, 2018, 07:34:01 PM
Είχα καιρό να μπω στο poloniex και σήμερα που μπήκα μου ζήτησε να κάνω verification τον λογαριασμό μου. Το εντυπωσιακό είναι ότι έδωσα το passport και το verify έγινε μέσα σε μόλις 5 λεπτά.
Το poloniex εγώ το θυμάμαι να κάνεις μήνες για τέτοιες δουλειές Cheesy
Τώρα μπήκα και στο bitmex μια και από τι διαβάζω πλέον όλοι ασχολούνται με αυτό. Είχα από παλιά λογαριασμό αλλά δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με αυτό το ανταλλακτήριο. Το εντυπωσιακό είναι ότι δεν χρειάζεται καν KYC και κάνεις απλά κάνεις trading με ένα login και χωρίς limit

Πρόσεχε λίγο πως παίζεις με το bitmex γιατί πολλές φορές δεν παίρνει τα orders κολλάει και μπορεί να καείς. Υπάρχουν και διάφορα βίντεο που επιβεβαιώνουν αυτό που λέω. Μου έχει τύχη κ εμένα να θέλω να κλείσω θέση και να μην με αφήνει. Προσωπικά το μισό και τα fees του θεωρώ πως είναι μεγάλα.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
September 25, 2018, 06:00:47 PM
Είχα καιρό να μπω στο poloniex και σήμερα που μπήκα μου ζήτησε να κάνω verification τον λογαριασμό μου. Το εντυπωσιακό είναι ότι έδωσα το passport και το verify έγινε μέσα σε μόλις 5 λεπτά.
Το poloniex εγώ το θυμάμαι να κάνεις μήνες για τέτοιες δουλειές Cheesy
Τώρα μπήκα και στο bitmex μια και από τι διαβάζω πλέον όλοι ασχολούνται με αυτό. Είχα από παλιά λογαριασμό αλλά δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με αυτό το ανταλλακτήριο. Το εντυπωσιακό είναι ότι δεν χρειάζεται καν KYC και κάνεις απλά κάνεις trading με ένα login και χωρίς limit
jr. member
Activity: 185
Merit: 1
August 15, 2018, 05:26:47 PM
Από θέμα ασφάλειας πάντως το πιο αξιόπιστο πρέπει να ειναι το bittrex. Νομίζω είναι το μόνο που δεν είχε θέμα με hack. Ακόμα κ το binance που είναι και το πιο δημοφιλές τα είχε τα θεματακια του. Το κακό είναι ότι αν δεν είσαι long term θα πρέπει να αφήνεις κάποια νομίσματα στα ανταλλακτηρια με το ανάλογο ρίσκο!

Επειδή δεν είχε ποτέ θέμα hack δεν σημαίνει ότι είναι το πιο ασφαλές. Σχετικά είναι αυτά. Για long term hardware wallet είναι μονόδρομος πιστεύω.
Συμφωνώ δεν αντιλέγω. Απλά ναι επειδή είναι από τα λίγα που δεν είχε θέμα hack θεωρώ ότι είναι το πιο αξιόπιστο. Hardware wallet είναι must δεν το συζητάμε αυτό. Απλά αν θες να κάνεις Day trading η ακόμα να έχεις κάτι για short term δεν βοηθάει να κάνεις μεταφορές οπότε παίρνεις ρίσκο κ είσαι με τον Σταύρο στο χέρι.
member
Activity: 204
Merit: 10
Ν26 Ambassador - Contact for free promo codes
August 15, 2018, 10:55:54 AM
Από θέμα ασφάλειας πάντως το πιο αξιόπιστο πρέπει να ειναι το bittrex. Νομίζω είναι το μόνο που δεν είχε θέμα με hack. Ακόμα κ το binance που είναι και το πιο δημοφιλές τα είχε τα θεματακια του. Το κακό είναι ότι αν δεν είσαι long term θα πρέπει να αφήνεις κάποια νομίσματα στα ανταλλακτηρια με το ανάλογο ρίσκο!

Επειδή δεν είχε ποτέ θέμα hack δεν σημαίνει ότι είναι το πιο ασφαλές. Σχετικά είναι αυτά. Για long term hardware wallet είναι μονόδρομος πιστεύω.
jr. member
Activity: 185
Merit: 1
August 14, 2018, 06:30:38 PM
Από θέμα ασφάλειας πάντως το πιο αξιόπιστο πρέπει να ειναι το bittrex. Νομίζω είναι το μόνο που δεν είχε θέμα με hack. Ακόμα κ το binance που είναι και το πιο δημοφιλές τα είχε τα θεματακια του. Το κακό είναι ότι αν δεν είσαι long term θα πρέπει να αφήνεις κάποια νομίσματα στα ανταλλακτηρια με το ανάλογο ρίσκο!
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 10, 2018, 07:48:15 AM
σοβαρό αυτό!!

το χειρότερο πρόβλημα όμως αυτή τη στιγμή το αντιμετωπίζω με το νέο τηλέφωνο και τα 2 factor authentication accounts που έχω

ευτυχώς είχα κρατήσει backup αλλιώς δεν θα είχα πρόσβαση σε όλους του λογαριασμούς ανταλλακτηρίων

ακόμα όμως δεν έχω καταφέρει να του περάσω στο νέο τηλέφωνο....γιαυτό προσοχή!
Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο. Πάντα κρατάμε back up το key για το 2fa σε περίπτωση που χάσουμε η χαλάσει το κινητό. Επίσης μην εμπιστεύεστε το SMS σαν ασφάλεια.
Θέλω και τη γνώμη σας για το binance θα είχατε μέσα χρήμα για trading δεν μιλάω αποκλειστικά για Day trading γιατί δεν είναι κ τόσο εύκολο λόγο των fee αλλά γενικά το εμπιστεύεστε;;

είναι από τα πλέον δημοφιλή και το χρησιμοποιουν σχεδόν όλοι. Σε μένα πάντως δεν ξέρω για ποιο λόγο μου έχει κάτσει στραβά και δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Ποιο πολύ γιατί έχει δημιουργήσει και ένα scam coin χωρίς λόγο ύπαρξης και το διαπραγματεύεται στην πλατφόρμα του.
jr. member
Activity: 185
Merit: 1
August 10, 2018, 07:38:06 AM
σοβαρό αυτό!!

το χειρότερο πρόβλημα όμως αυτή τη στιγμή το αντιμετωπίζω με το νέο τηλέφωνο και τα 2 factor authentication accounts που έχω

ευτυχώς είχα κρατήσει backup αλλιώς δεν θα είχα πρόσβαση σε όλους του λογαριασμούς ανταλλακτηρίων

ακόμα όμως δεν έχω καταφέρει να του περάσω στο νέο τηλέφωνο....γιαυτό προσοχή!
Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο. Πάντα κρατάμε back up το key για το 2fa σε περίπτωση που χάσουμε η χαλάσει το κινητό. Επίσης μην εμπιστεύεστε το SMS σαν ασφάλεια.
Θέλω και τη γνώμη σας για το binance θα είχατε μέσα χρήμα για trading δεν μιλάω αποκλειστικά για Day trading γιατί δεν είναι κ τόσο εύκολο λόγο των fee αλλά γενικά το εμπιστεύεστε;;
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
August 06, 2018, 04:35:24 AM
σοβαρό αυτό!!

το χειρότερο πρόβλημα όμως αυτή τη στιγμή το αντιμετωπίζω με το νέο τηλέφωνο και τα 2 factor authentication accounts που έχω

ευτυχώς είχα κρατήσει backup αλλιώς δεν θα είχα πρόσβαση σε όλους του λογαριασμούς ανταλλακτηρίων

ακόμα όμως δεν έχω καταφέρει να του περάσω στο νέο τηλέφωνο....γιαυτό προσοχή!
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 05, 2018, 08:07:32 PM
To έχουμε γράψει δεκάδες φορές ότι δεν αφήνουμε ποτέ τα bitcoin μας η τα ψηφιακά μας νομίσματα σε ανταλλακτήρια και κυρίως δεν τα χρησιμοποιούμε ποτέ σαν wallet.
Τα bitcoin μας τα έχουμε πάντα στα προσωπικά μας wallet και τα διαχειριζόμαστε εμείς και μόνο εμείς.
Πρόσφατο παράδειγμα είναι η Coinbase που έχει διακόψει χωρίς καμία ειδοποίηση τα withdraw των bitcoin από την πλατφόρμα της για τους πολίτες του Καναδά.

https://twitter.com/francispouliot_/status/1025376210602401792

newbie
Activity: 6
Merit: 0
July 28, 2018, 08:44:57 PM
To Qryptos κανει το εξης "ωραιο". Σε αφηνει να κανεις κανονικα trading, και οταν ερθει η ωρα να κανεις withdraw, χωρις καμμια προτερη ενημερωση σε υποχρεωνει να περασεις KYC. Και εκει ξεκινα το αστειο. Πρεπει να διαθετεις διαβατηριο ωστε να εχει Αγγλικους χαρακτηρες (Ελληνικες ταυτοτητες δεν ειναι αποδεκτες) και το χειροτερο απ'ολα: θελουν utility bill με Αγγλικους χαρακτηρες ως αποδεικτικο κατοικιας. Εστειλα μυνημα στην wind εαν μπορει να μου στειλει λογαριασμο στα Αγγλικα η στα greeklish και μου ειπαν οτι ειναι αδυνατον. Τα νομισματα μου εγκλωβιστηκαν. Ευτυχως δεν ειναι μεγαλο το ποσον.


για δες και αυτές τις επίσημες μεταφράσεις

φιλε εγω ειχα 500$ κι ειχα αγανακτησει επι 30 ημερες τους εστειλα την ''μανα μου '' και το ''πατερα μου '' δικαιολογιτικα . ειχα αγανακτησει , και τελικα αφου τουα τα εψαλα σε 20 λεπτα με καλεσαν στο skype videoκληση και μου ειπα να δειξβ την ταυτοτητα μου και τελικα με καναν. 
newbie
Activity: 1
Merit: 0
July 26, 2018, 02:44:14 AM
Αυτό είναι επίσης αρκετά λογικό για όσους αρχίζουν να κατανοούν τη χρηματιστηριακή αγορά. Αναρωτιέμαι ακόμα πώς να κερδίσετε χρήματα από το ηλεκτρονικό χρήμα Huh
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
July 06, 2018, 04:49:16 PM
To bittrex συνεργάζετε με το invest.com για την δημιουργία ενός νέου ψηφιακου ανταλλακτήριου αν και δεν υπάρχουν περισσότερες λεπτομέρειες το τι θα γίνει

https://bcfocus.com/news/bittrex-invest-com-come-together-digital-trading-platform/17781/#oo
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
July 03, 2018, 07:13:20 AM
To Qryptos κανει το εξης "ωραιο". Σε αφηνει να κανεις κανονικα trading, και οταν ερθει η ωρα να κανεις withdraw, χωρις καμμια προτερη ενημερωση σε υποχρεωνει να περασεις KYC. Και εκει ξεκινα το αστειο. Πρεπει να διαθετεις διαβατηριο ωστε να εχει Αγγλικους χαρακτηρες (Ελληνικες ταυτοτητες δεν ειναι αποδεκτες) και το χειροτερο απ'ολα: θελουν utility bill με Αγγλικους χαρακτηρες ως αποδεικτικο κατοικιας. Εστειλα μυνημα στην wind εαν μπορει να μου στειλει λογαριασμο στα Αγγλικα η στα greeklish και μου ειπαν οτι ειναι αδυνατον. Τα νομισματα μου εγκλωβιστηκαν. Ευτυχως δεν ειναι μεγαλο το ποσον.


για δες και αυτές τις επίσημες μεταφράσεις
member
Activity: 176
Merit: 20
Knowledge is power
July 03, 2018, 07:04:02 AM
To Qryptos κανει το εξης "ωραιο". Σε αφηνει να κανεις κανονικα trading, και οταν ερθει η ωρα να κανεις withdraw, χωρις καμμια προτερη ενημερωση σε υποχρεωνει να περασεις KYC. Και εκει ξεκινα το αστειο. Πρεπει να διαθετεις διαβατηριο ωστε να εχει Αγγλικους χαρακτηρες (Ελληνικες ταυτοτητες δεν ειναι αποδεκτες) και το χειροτερο απ'ολα: θελουν utility bill με Αγγλικους χαρακτηρες ως αποδεικτικο κατοικιας. Εστειλα μυνημα στην wind εαν μπορει να μου στειλει λογαριασμο στα Αγγλικα η στα greeklish και μου ειπαν οτι ειναι αδυνατον. Τα νομισματα μου εγκλωβιστηκαν. Ευτυχως δεν ειναι μεγαλο το ποσον.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
July 02, 2018, 08:18:43 AM
To kraken απαντά σε άρθρο του bloomberg που το κατηγορεί για manipulation της αγοράς μέσω του tether ενώ προανναγγέλει και μηνύσεις

https://blog.kraken.com/post/1664/on-tether-journalists-defy-logic-raising-red-flags/
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
June 27, 2018, 08:42:06 PM
έχει βγει μια είδηση ότι το facebook ετοιμάζεται να εξαγοράσει την Coinbase! Μεγάλο αν είναι αλήθεια πάντως. Θα φέρει νομίζω σεισμό στον χώρο

https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/facebook-cryptocurrency-ban-coinbase-bitcoin-exchange-a8418841.html#oo
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
June 21, 2018, 08:00:41 PM
Δεν το έχουμε γράψει αλλά το Gdax πλέον αλλάζει όνομα και γίνετε Coinbase pro δλδ συγχωνεύετε με την trading πλατφόρμα που δημιούργησε η coinbase πριν λίγες μέρες.

Pages:
Jump to: