Pages:
Author

Topic: Ανταλλακτήρια - page 9. (Read 74862 times)

hero member
Activity: 690
Merit: 500
May 08, 2018, 11:40:14 AM
Ναι ψηλα ειναι.. Aλλα δεν νομιζω να εχω δει κανενα αλλο Ανταλλακτήριo με Withdrawal fee κατω απο 50κ satoshi.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
May 08, 2018, 11:00:15 AM
Το Βittrex τωρα που ειδα εχει κανει μειωση στο Withdrawal fee ..

Απο 0.001 Που ηταν τωρα ειναι
 
TRANSACTION FEE 0.00050000 BTC.

και  πάλι ψηλά είναι σε σχέση με τα network.
hero member
Activity: 690
Merit: 500
May 08, 2018, 10:45:38 AM
Το Βittrex τωρα που ειδα εχει κανει μειωση στο Withdrawal fee ..

Απο 0.001 Που ηταν τωρα ειναι
 
TRANSACTION FEE 0.00050000 BTC.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
May 08, 2018, 08:07:42 AM
8 μήνες μετά και ακόμα τα Blockchain.info, bittrex, binance δεν έχουν βάλει υποστήριξη για segwit. Ποιο lazy και από το Ελληνικό δημόσιο οι τύποι. Αν και υπάρχει λόγος που δεν το κάνουν.
Το binance και το bittrex γιατί έτσι μπορούν να χρεώνουν fee 50-60% πάνω από το network fee. Αν βάλουν segwit δεν θα έχουν καμία δικαιολογία για να μην τα μειώσουν. Φυσικά και μετά το segwit θα χρεώνουν διπλάσια και τριπλάσια.
Το blockchain.info δεν βάζει segwit γιατί απλά με αυτή την πατάτα το bcash που θέλουν να προσθέσουν και την σύγχυση που προκαλούν κυρίως στους νέους χρήστες δημιουργούνται λάθη με αποστολές Bitcoin σε διευθύνσεις bcash. To support στην κυριολεξία δεν θα κάνει κάτι άλλο από το να κάνει recover τα Bitcoin. Αν βάλουν segwit απλά ξεχνάνε το recover και θα πρέπει να πληρώνουν οι ίδιοι το χάος που έχουν δημιουργήσει.
full member
Activity: 230
Merit: 100
19/11/2018 - Capitulation !!!!
May 04, 2018, 06:27:26 AM
Τα fees πλέον ειναι απαγορευτικά για "μεσα-εξω". Εγώ εμπιστεύομαι το Kraken αρχικά και το Coinbase στη συνέχεια.
+1

kraken ναι (αλλά φοβάμαι μη κλατάρει καμιά μέρα!)
coinbase κομμένο!

Bitstamp με 0 withdrawal fees....
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
May 04, 2018, 06:16:33 AM
Τα fees πλέον ειναι απαγορευτικά για "μεσα-εξω". Εγώ εμπιστεύομαι το Kraken αρχικά και το Coinbase στη συνέχεια.
+1

kraken ναι (αλλά φοβάμαι μη κλατάρει καμιά μέρα!)
coinbase κομμένο!
member
Activity: 198
Merit: 10
May 04, 2018, 02:15:13 AM
Τα fees πλέον ειναι απαγορευτικά για "μεσα-εξω". Εγώ εμπιστεύομαι το Kraken αρχικά και το Coinbase στη συνέχεια.
krk
newbie
Activity: 38
Merit: 0
May 04, 2018, 02:01:13 AM
το πρόβλημα είναι με τα fees! αν πεις να βγάλεις και να ξαναβάλεις άστα...
newbie
Activity: 37
Merit: 0
April 22, 2018, 05:42:28 AM
Σωστο αυτο που λες.κ γω σε wallet τα εχω..αλλα οταν ερθει η στιγμη να πουλησουμε και να παρουμε τα χρηματα μας τι κανουμε τοτε;αν τα μεταφερω σε ενα site και ζητησω αναληψη και μου κλειδωσουν τον λογαριασμο για οποιαδηποτε λογο;
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
April 21, 2018, 08:50:18 PM
Την μάθαμε όλη την απόφαση της Coinbase να κλείσει τον λογαριασμό του Wikileaks eshop με το έτσι θέλω  και χωρίς καμία προειδιοποίηση και επαναφέρει νομίζω για άλλη μια φορά το βασικό πρόβλημα που υπάρχει στο να εμπιστεύεται κάποιος τέτοιες πλατφόρμες.
Για άλλη μια φορά ποτέ δεν έχουμε ψηφιακά νομίσματα σε τέτοιες πλατφόρμες.
Λειτουργούν σαν τράπεζες και δεν έχετε κανένα έλεγχο στα Bitcoin σας. Μπορεί μια μέρα να πάτε να μπείτε στον λογαριασμό σας και να τον βρείτε μπλοκαρισμένο μαζί με τα Bitcoin σας επειδή η Coinbase και η κάθε νέα ψηφιακή τράπεζα να θωερήσει ότι "παραβιάζετε" τους όρους χρήσης.
Τα ψηφιακά μας νομίσματα τα έχουμε πάντα σε δικά μας wallet.
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
April 17, 2018, 11:07:54 AM
το μεγάλο κλάμα θα πέσει όταν και αν σκάσει το kraken...
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
April 17, 2018, 07:36:18 AM
προσέχτε λίγο με το hitbtc γιατί όλο παράπονα και με περιπτώσεις που τους έχουν κρατήσει χρήματα για μήνες έτσι χωρίς κανένα λόγο

WARNING: HitBTC stole 5Btc deposit, even after I provided everything they asked for 2+ months!

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/8cv6rg/warning_hitbtc_stole_5btc_deposit_even_after_i/#oo
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
April 12, 2018, 06:59:01 PM
Το bittrex άνοιξε ξανά τις εγγραφές για νέα account

https://twitter.com/BittrexExchange/status/984476576158027777
newbie
Activity: 160
Merit: 0
March 30, 2018, 09:33:36 AM
Καλησπέρα σας!

Προσπάθησα να κάνω λογαριασμό και veify στο Kraken αλλά δεν τα κατάφερα. Πολύ δύσχρηστο, ακόμα και στο απλό login είχα θέματα, οπότε το άφησα. Δοκίμασα να κάνω στο Bitstamp αλλά από ότι βλέπω είναι "πεσμένο" εδώ και καιρό.
Σήμερα έκανα λογαριασμό στο Coinbase. Έστειλα ταυτότητα μπρος πίσω και μου κάναν verify σε 3 λεπτά(!!!). Ήταν τόσο εύκολο;
Θέλω να αγοράσω και μου ζητάει bank name και μεταφορά μέσω SEPA. Τι είναι το SEPA; Δε το ξέρω.. Θα μου ζητήσει κάτι άλλο;
Επίσης θέλω να μεταφέρω μερικά bitcoin και ethereum από ένα πορτοφόλι που έχω στο Coinbase. Γίνεται αυτό; Τι θα πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ!


Στο κράκεν μου έκαναν verify τα πρώτα tier που δεν χρειάζονται χαρτιά αμέσως και αυτόματα από την πλατφόρμα. Με τα χαρτιά καθυστέρησαν 16 μέρες για να με αναβαθμίσουν στο επόμενο tier και μάλιστα το έκαναν αφού επικοινώνησα με το σαπορτ. Ουσιαστικά με είχαν ξεχάσει τελείως.

Με SEPA (Ενιαίος Χώρος Πληρωμών σε Ευρώ) στέλνεις με κόστος 1 ευρώ όσα χρήματα έχεις μέσω ebanking από τράπεζα σε τράπεζα.

Προσωπικά έχω ακούσει τα χειρότερα για coinbase από την Ελληνική και την διεθνή κοινότητα.
full member
Activity: 378
Merit: 126
March 29, 2018, 03:39:57 PM

πολυ περιεργο
προσωπικα εχω κανει 2 λογαριασμους στο κρακεν με διαφορετικα ονοματα εκαστος και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα, ειδικα τον τελευταιο που τον εκανα πριν λιγες ημερες

ευκολα εφτασα το τιερ 2

σου προτεινω να διαβασεις προσεκτικα τα βηματα και να εχεις υπομονη

Στο kraken για tier 2 ακόμα δεν χρειάζεται ταυτότητα έτσι ή το άλλαξαν;
Και γώ έτσι θυμάμαι, σε μερικά λεπτά ήσουν set to go.
Τώρα μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα.

πριν 15 ημερες περιπου εκανα λογαριασμο και δε χρειαστηκε κανενα "εγγραφο" να στειλω
jr. member
Activity: 63
Merit: 4
Location: Leningrad
March 28, 2018, 04:23:07 PM

πολυ περιεργο
προσωπικα εχω κανει 2 λογαριασμους στο κρακεν με διαφορετικα ονοματα εκαστος και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα, ειδικα τον τελευταιο που τον εκανα πριν λιγες ημερες

ευκολα εφτασα το τιερ 2

σου προτεινω να διαβασεις προσεκτικα τα βηματα και να εχεις υπομονη

Στο kraken για tier 2 ακόμα δεν χρειάζεται ταυτότητα έτσι ή το άλλαξαν;
Και γώ έτσι θυμάμαι, σε μερικά λεπτά ήσουν set to go.
Τώρα μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα.
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
March 27, 2018, 03:23:20 AM
+1
Καλησπέρα σας!

Προσπάθησα να κάνω λογαριασμό και veify στο Kraken αλλά δεν τα κατάφερα. Πολύ δύσχρηστο, ακόμα και στο απλό login είχα θέματα, οπότε το άφησα. Δοκίμασα να κάνω στο Bitstamp αλλά από ότι βλέπω είναι "πεσμένο" εδώ και καιρό.
Σήμερα έκανα λογαριασμό στο Coinbase. Έστειλα ταυτότητα μπρος πίσω και μου κάναν verify σε 3 λεπτά(!!!). Ήταν τόσο εύκολο;
Θέλω να αγοράσω και μου ζητάει bank name και μεταφορά μέσω SEPA. Τι είναι το SEPA; Δε το ξέρω.. Θα μου ζητήσει κάτι άλλο;
Επίσης θέλω να μεταφέρω μερικά bitcoin και ethereum από ένα πορτοφόλι που έχω στο Coinbase. Γίνεται αυτό; Τι θα πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ!

πολυ περιεργο
προσωπικα εχω κανει 2 λογαριασμους στο κρακεν με διαφορετικα ονοματα εκαστος και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα, ειδικα τον τελευταιο που τον εκανα πριν λιγες ημερες

ευκολα εφτασα το τιερ 2

σου προτεινω να διαβασεις προσεκτικα τα βηματα και να εχεις υπομονη
full member
Activity: 378
Merit: 126
March 26, 2018, 05:30:57 PM
Καλησπέρα σας!

Προσπάθησα να κάνω λογαριασμό και veify στο Kraken αλλά δεν τα κατάφερα. Πολύ δύσχρηστο, ακόμα και στο απλό login είχα θέματα, οπότε το άφησα. Δοκίμασα να κάνω στο Bitstamp αλλά από ότι βλέπω είναι "πεσμένο" εδώ και καιρό.
Σήμερα έκανα λογαριασμό στο Coinbase. Έστειλα ταυτότητα μπρος πίσω και μου κάναν verify σε 3 λεπτά(!!!). Ήταν τόσο εύκολο;
Θέλω να αγοράσω και μου ζητάει bank name και μεταφορά μέσω SEPA. Τι είναι το SEPA; Δε το ξέρω.. Θα μου ζητήσει κάτι άλλο;
Επίσης θέλω να μεταφέρω μερικά bitcoin και ethereum από ένα πορτοφόλι που έχω στο Coinbase. Γίνεται αυτό; Τι θα πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ!

πολυ περιεργο
προσωπικα εχω κανει 2 λογαριασμους στο κρακεν με διαφορετικα ονοματα εκαστος και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα, ειδικα τον τελευταιο που τον εκανα πριν λιγες ημερες

ευκολα εφτασα το τιερ 2

σου προτεινω να διαβασεις προσεκτικα τα βηματα και να εχεις υπομονη
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
March 26, 2018, 06:39:07 AM
Καλησπέρα σας!

Προσπάθησα να κάνω λογαριασμό και veify στο Kraken αλλά δεν τα κατάφερα. Πολύ δύσχρηστο, ακόμα και στο απλό login είχα θέματα, οπότε το άφησα. Δοκίμασα να κάνω στο Bitstamp αλλά από ότι βλέπω είναι "πεσμένο" εδώ και καιρό.
Σήμερα έκανα λογαριασμό στο Coinbase. Έστειλα ταυτότητα μπρος πίσω και μου κάναν verify σε 3 λεπτά(!!!). Ήταν τόσο εύκολο;
Θέλω να αγοράσω και μου ζητάει bank name και μεταφορά μέσω SEPA. Τι είναι το SEPA; Δε το ξέρω.. Θα μου ζητήσει κάτι άλλο;
Επίσης θέλω να μεταφέρω μερικά bitcoin και ethereum από ένα πορτοφόλι που έχω στο Coinbase. Γίνεται αυτό; Τι θα πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ!

SEPA = τραπεζικη μεταφορα, εμβασμα εντος Ευρωπης
Μπαινεις στο internet banking σου, στελνεις εμβασμα στα στοιχεια που σου λεει, και σε 1-2μερες βλεπεις τα ευρω σου στο Coinbase και τα αλλαζεις σε οτι νομισμα θελεις
newbie
Activity: 10
Merit: 0
March 26, 2018, 06:26:57 AM
Καλησπέρα σας!

Προσπάθησα να κάνω λογαριασμό και veify στο Kraken αλλά δεν τα κατάφερα. Πολύ δύσχρηστο, ακόμα και στο απλό login είχα θέματα, οπότε το άφησα. Δοκίμασα να κάνω στο Bitstamp αλλά από ότι βλέπω είναι "πεσμένο" εδώ και καιρό.
Σήμερα έκανα λογαριασμό στο Coinbase. Έστειλα ταυτότητα μπρος πίσω και μου κάναν verify σε 3 λεπτά(!!!). Ήταν τόσο εύκολο;
Θέλω να αγοράσω και μου ζητάει bank name και μεταφορά μέσω SEPA. Τι είναι το SEPA; Δε το ξέρω.. Θα μου ζητήσει κάτι άλλο;
Επίσης θέλω να μεταφέρω μερικά bitcoin και ethereum από ένα πορτοφόλι που έχω στο Coinbase. Γίνεται αυτό; Τι θα πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ!
Pages:
Jump to: