Pages:
Author

Topic: 1. Bitcointalk Pie (Turta) Yarışması - page 2. (Read 848 times)

sr. member
Activity: 504
Merit: 324
March 15, 2023, 03:00:56 PM
Oy kullanmak için bir şart var mı? Biz de oy kullanabilir miyiz? Biraz objektif olayım forumun geneline göre bence en iyi çalışmalar bizim arkadaşlardan çıkmış gibi görünüyor. MK-74, EFS, eightdots, cacabey çok iyi çalışmalar yapmışlar. Eğer oy verebilirsek biz de oyumuzu kullanalım Smiley
hero member
Activity: 756
Merit: 701
March 15, 2023, 01:54:05 PM
Emek veren Türkçe bölümü üyelerinin ellerine sağlık. Umarım kazanan bizim bölümden çıkar. Türkçe bölümünden çıkan 4 turta da bence gayet güzel görünüyor.

Etkinliğe katılmak bile güzel bir anı oldu benim için Smiley

Destekleyen herkese şimdiden teşekkür ederim...

EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
March 15, 2023, 11:27:24 AM
Yarışmaya katılım süresi sona erdi ve oylama evresi başladı. Oylama konusunda 29 Mart'a kadar oyunuzu kullanabilirsiniz. Tek bir oy kullanma hakkınız var. Adayların oylama mesajlarına merit göndermesi yasaktır.

Vaktini ayırıp yarışmaya katılım gösteren tüm kullanıcılara, özellikle benimle beraber yarışmaya katılan Türkçe bölümü üyeleri eightdots, Cacabey_40 ve MK-74'a teşekkürler. İyi olan kazansın.

Oylama puanlama sistemi şeklinde olsaydı farklı bir sonuç alınabilirdi. En beğenilen 3 adaya 5, 3 ve 1 puan verilse daha adil olurdu. Şu anki sistemde her üyenin tek oy hakkı bulunuyor. Turtaların tadını bilemeyeceğimiz için görsellik ön plana çıkacak. Smiley
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
March 15, 2023, 09:09:19 AM
Evet beyler oylama başladı, oylamada desteklerinizi bekliyoruz, türk forumundan 4 kişi katıldı bende dahil, diğer katılımcılarında görsellerine oylama linkinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki linke beğendiğiniz kişinin ismi yazıp destek olabilirsiniz.
Tüm katılımcılara başarılar diliyorum.

Oylama başlığı;
https://bitcointalksearch.org/topic/voting-open-1st-edition-bitcointalk-pie-baking-contest-5444932

Türk katılımcıların görselleri;

EFS
https://bitcointalksearch.org/topic/m.61883586

eightdots
https://bitcointalksearch.org/topic/m.61884099

Cacabey_40
https://bitcointalksearch.org/topic/m.61894350

MK-74
https://bitcointalksearch.org/topic/m.61903952

Türk topluluğu olarak desteklerinizi bekliyoruz.
Teşekkürler.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 271
March 14, 2023, 04:31:26 PM
Ben de bir paylaşım yaptım ama çok beceremedim aslında göndermeyecektim ama o kadar uğraştıktan sonra en iyisi göndereyim dedim.Tadı gerçekten güzel oldu ama maalesef kimsenin turtaları tadıyla değerlendirme imkanı yok. Smiley
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
March 14, 2023, 06:46:01 AM
Türkçe bölümü kullanan arkadaşlarımızın çalışmalarından birisinin ödül kazanmasını dilerim. Pizza etkinliği de olmuştu doğru hatırlıyorsam. Orada da bazı arkadaşlar çalışmalarını sunmuştu. Ellerinize sağlık arkadaşlar bir birinden lezzetli işlere imza atmışsınız.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
March 12, 2023, 01:43:03 PM
Turta işi ise beni biraz aşıyor mutfak yetenekleri açısından ama bu haftasonu yapmayı deneyeceğim. Birkaç tane güzel turta gördüm ve ayrıca EFS ile eightdots hocamız çok güzel turtalar yapmışlar. Türk katılımcılardan daha da güzel turtalar görürüz umarım.

Turta yapmak çok zor değilmiş. Mutfakla biraz arası olan herkes daha önce denememiş olsa bile rahatça yapabilir. Eightdots iddialı bir çalışma ortaya çıkarmış. Onu ciddi bir rakip olarak görüyorum.
Kültürel farklılıklar olması doğal ama bazılarının yaptığı gerçekten turtaya benzemiyor. Smiley

Cacabey_40 nickli arkadaşımız kendi çalışmasını sunmuş. Ben çok beğendim başka Türk var mı bilmiyorum. Arkadaşımızı desteklemek bize düşen şey. Eğer yapamıyorsak bari bizim forumdan bir arkadaşımız böyle güzel çalışmasıyla iyi bir yere gelsin. Ellerine sağlık dostum çok lezzetli görünüyor.

Daha bir üstteki mesajı bile okumamışsınız. O konuya baktığınıza emin misiniz? Roll Eyes

A a ben orayı görmemişim. Aslında Cacabey hocamın paylaşımını görene kadar da ekran fotoğraflardan dolayı sürekli aşağı indiği için diğer kişileri göremedim. Kusura bakmayın benim hatam. Hemen kontrol ediyorum diğer paylaşımları da şimdiden ellerinize sağlık hocam  Grin

Edit : ikisi de çok başarılı ancak EFS hocamın bitcoin sembolü turuncu olan, turtanın sağ üstündeydi sanırım çok profesyonel görünüyor. Ellerinize sağlık arkadaşlar.
EFS
staff
Crypto Swap Exchange
March 12, 2023, 01:05:45 PM
Turta işi ise beni biraz aşıyor mutfak yetenekleri açısından ama bu haftasonu yapmayı deneyeceğim. Birkaç tane güzel turta gördüm ve ayrıca EFS ile eightdots hocamız çok güzel turtalar yapmışlar. Türk katılımcılardan daha da güzel turtalar görürüz umarım.

Turta yapmak çok zor değilmiş. Mutfakla biraz arası olan herkes daha önce denememiş olsa bile rahatça yapabilir. Eightdots iddialı bir çalışma ortaya çıkarmış. Onu ciddi bir rakip olarak görüyorum.
Kültürel farklılıklar olması doğal ama bazılarının yaptığı gerçekten turtaya benzemiyor. Smiley

Cacabey_40 nickli arkadaşımız kendi çalışmasını sunmuş. Ben çok beğendim başka Türk var mı bilmiyorum. Arkadaşımızı desteklemek bize düşen şey. Eğer yapamıyorsak bari bizim forumdan bir arkadaşımız böyle güzel çalışmasıyla iyi bir yere gelsin. Ellerine sağlık dostum çok lezzetli görünüyor.

Daha bir üstteki mesajı bile okumamışsınız. O konuya baktığınıza emin misiniz? Roll Eyes
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
March 12, 2023, 12:39:00 PM

https://bitcointalksearch.org/topic/m.61894350

Daha önce dikkat etmemiş olanlar için direkt arkadaşımızın çalışmasının linkini bıraktım.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
March 10, 2023, 04:19:42 PM
Ben pizza yarışmasına katılmıştım, eğlenceliydi. Gerçek hamur ile hiç yiyecek bir şey yapmayan biri olduğum için büyük bazlamayı ikiye kesip yapmıştım. Açıkçası hem yapmak hem de diğer katılımcıları görmek eğlenceliydi. Benim de forumun en sevdiğim olayı bu etkinlikleri. Turta işi ise beni biraz aşıyor mutfak yetenekleri açısından ama bu haftasonu yapmayı deneyeceğim. Birkaç tane güzel turta gördüm ve ayrıca EFS ile eightdots hocamız çok güzel turtalar yapmışlar. Türk katılımcılardan daha da güzel turtalar görürüz umarım.
full member
Activity: 154
Merit: 115
March 10, 2023, 12:37:16 PM
Forumda ödüllü yarışma içeriklerinin yapılması güzelmiş. Anladığım kadarıyla ne yazık ki benim katılmaya hakkım yok.  Cry
Arada bir yapılıyorsa böyle hoş etkinlikler bir dahakine katılıp o ledgeri almayı planlıyorum.
EFS
staff
Crypto Swap Exchange
March 08, 2023, 05:43:40 PM
Şu ana kadar sadece 8 kişi katılmış. Türkçe bölümünden henüz katılan olmamış. Pizza yapmak daha kolaydı. Smiley Pasta yapmak da kolay ama iş turta yapmaya gelince katılım düşük kaldı. Yarışmanın bitmesine hala birkaç gün var. Ben de bir şeyler yapmayı deneyeceğim. Unutmayın, önemli olan katılmak.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 271
March 08, 2023, 03:52:32 PM
Konuyu görünce heves ettim biraz alışveriş yaptım süs vs için ilk denemem görsel açıdan çok kötü oldu hamur kabarmadı bile tadı fena değildi yarın bir deneme daha yapıcam umarım burada paylaşabileceğim bir şeyler ortaya çıkarabilirim.

legendary
Activity: 3234
Merit: 2420
March 08, 2023, 01:42:38 PM
Yarışmaya dair halihazırda konu açılmış olduğu için yenisini açmak uygun olmazdı. O yüzden konunun güncel halinin çevirisini bu başlıkta paylaştım.
legendary
Activity: 3234
Merit: 2420
March 08, 2023, 01:41:29 PM
Yazar: RickDeckard
Orjinal Konu: 🥧 1st edition - Bitcointalk Pie Baking Contest 🥧

1. Bitcointalk Turta Yapma Yarışmasına Hoşgeldiniz!
Yerel forumunuzda okuyun: Fransızca | Romence | İspanyolca | Türkçe

14 Mart'ta (3/14) gerçekleşecek Pi (Pie/Turta) Günü'nü tam anlamıyla kutlamak amacıyla, birkaç forum kullanıcısı bir araya geldik ve pişirdiğimiz lezzetli turtaların fotoğraflarını paylaşabileceğimiz bir yarışmayı düzenlemenin çok eğlenceli olabileceğini konuştuk ama küçük bir ayrıntı daha var - Etkinliğin ana yıldızının ünlü Pi(e) sayısı olması yerine, onu Bitcoin ile değiştirmek istedik.

Ödüller:

Yarışmada 1., 2. ve 3. olan 3 kişiye ödül olarak BTC verilecektir. Ödüllerin dağıtılma şekli ise oldukça basit. - Yarışmada birinci olan yarışmacı toplam ödülün 60%'ını, ikinci olan yarışmacı 30%'unu, üçüncü olan yarışmacı ise 10%'unu almaya hak kazanacaktır. Bunlara ek olarak, icopress Betnomi'den bazı güzel haberler de getirdi - Betnomi bu yarışmaya resmi olarak sponsor oldu ve yarışmada birinci olan katılımcıya 1 adet özel kripto cüzdanı (Ledger Nano X) hediye ederek yarışmaya katkıda bulunacak.
Ödül havuzuna herkes katkı yapabilir ve oldu da yaparsanız, bu başlık altında yaptığınız katkının miktarını belirtmenizi rica ediyorum ki, ben de aşağıdaki tabloyu güncelleyebileyim. Yarışmanın bitiminde tüm hesaplamaları yapıp hangi katılımcının hangi miktarda ödülü hak ettiğini ve bu miktarı hangi bağışçı(lar)dan tahsil etmesi gerektiğini paylaşacağım. Ödül havuzunun güncel hali aşağıdadır:

Ödül Havuzu:
════════════════════
Kullanıcı AdıMiktar (BTC)
════════════════════
RickDeckard0.0065
════════════════════
Daltonik0.003
════════════════════
Porfirii0.003
════════════════════
PowerGlove0.002
════════════════════
Toplam0.0145
════════════════════

Sponsorumuzun kıyağı:
Yarışma kuralları:

• Yarışmaya katılırken kullanacağınız turta sizin tarafınızdan yapılmış olmalı ve turtanızın teması Bitcoin ile alakalı olmalıdır. (bitcointalk'a da selam çakabilirsiniz Smiley ).
  • Çalışmanızın yarışmada değerlendirmeye alınabilmesi için aynı kare içinde ev yapımı turtanızı, kendi kullanıcı adınız ile o günün tarihinin yazılı olduğu bir kağıdın fotoğrafını paylaşmalısınız;
  • Her kullanıcı yarışmaya sadece 1 defa katılabilir (Göndereceğiniz fotoğrafta istediğiniz sayıda turtayı kullanmakta serbestsiniz);
  • Yarışma iki aşamadan oluşacaktır:
    • 1. Aşama - 14 Şubat (00:00 GMT) ile 14 Mart (23:59:59 GMT) arası : Bu aşamada yarışmacılar başvurularını serbestçe yapabilirler -> Canlı Geri Sayım
    • 2. Aşama - 15 Mart ile 29 Mart (23:59:59 GMT) arasında oylama süreci ve 31 Mart günü kazanan yarışmacıların açıklanması.
      • Bu süreçte forum kullanıcıları 1. aşamada kabul edilen başvurulardan sadece 1 tanesini seçecek şekilde oy kullanabilirler ve verdikleri oyu 2. aşama sonlanıncaya kadar değiştirmekte özgürler.
      • Adaylardan onları aday gösteren kullanıclara merit gönderilmesi yasaktır.
  • Yarışmanın başlayabilmesi için minimum başvuru sayısı yoktur - Başvuru sayısı kaç olursa olsun, ödül havuzunda biriken miktar uygun şekilde dağıtılacaktır;

Kimler katılımcı olabilir veya oy kullanabilir?:

• En az 30 merit ve 30 aktivite puanına sahip (airdrop şeklinde alınan meritler hariç) forum kullanıcıları.

Yarışma imzası:

Bu güzel imza @jayce[1] tarafından yarışmayı tanıtmak için hazırlandı:

Eğer herhangi biriniz bu yarışmayı imzanızda tanıtmak isterseniz (tabii ki başka bir imza kampanyasında katılımcı olmadığınızı farz ederek söylüyorum) aşağıdaki kodu imza alanınızda dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz:

Hero/Legendary:

Code:
[center][table]
[td][url=https://bitcointalksearch.org/topic/bitcointalk-pie-making-contest-gathering-feedback-5438434.msg61721205][size=2pt][tt][color=#e28424]          ▄███▄▄▄███▄
      ▄█████████████████▄▄
   ▄▄█████[color=#e7a561]█[color=#ffd064][glow=#fff,1]████▀▀████[/glow][/color][/color]██████▄
  █████[color=#e7a561]███[color=#ffd064][glow=#fff,1]█  ▀▀  █  ████[/glow][/color][/color]█████
 ▄███[color=#e7a561]███[color=#ffd064][glow=#fff,1]█████   ▄▄   ▀████[/glow][/color][/color]████
████[color=#e7a561]███[color=#ffd064][glow=#fff,1]█████   ████   ▐████[/glow][/color][/color]████
 ███[color=#e7a561]███[color=#ffd064][glow=#fff,1]████▌[color=#dd636e]   ▄▄▄[/color]   ▄█████[/glow][/color][/color]███
████[color=#e7a561]███[color=#ffd064][glow=#fff,1]█▀▀▀   ██[/glow][color=#dd636e]████▀[/color]▀▀▀▀▀█[/color][/color]████
 ▀███[color=#e7a561]███[color=#ffd064][glow=#fff,1]▄▄     ▀▀[color=#dd636e]██▀[/color][/glow][/color][/color]
  █████[color=#e7a561]███[color=#ffd064][glow=#fff,1]█  █  ▄▄[color=#dd636e]█▄[/color][/glow][/color][/color]
   ▀▀█████[color=#e7a561]█[color=#ffd064][glow=#fff,1]███▄▄███[color=#dd636e]██[/color][/glow][/color][/color]
      ▀█████████████[color=#dd636e]▀[/color]
          ▀▀███████▀[/td][td][/td][td][/td]
[td][center][url=https://bitcointalksearch.org/topic/1st-edition-bitcointalk-pie-baking-contest-5439781][font=Impact][size=17pt][color=#b24e10]Bitcointalk Pie Baking Contest[/size][/font]
[i][font=arial][size=9pt][color=#000]Start baking your pie and submit it until [font=arial black]14/03/2023[/color][/td][td][/td][td][/td]
[td][url=https://bitcointalksearch.org/topic/1st-edition-bitcointalk-pie-baking-contest-5439781][size=2pt][tt]

[color=#ffd064][color=#fff]              ▄█▄▄[/color]▄[color=#e28424]███▄▄▄[/color]
             ▄[color=#fff]██[/color]▄▀▀███[color=#e28424]████▄[/color]
      ▄▄▄███▄[color=#fff]█[/color]▀[color=#fff]███[/color]▄██████[color=#e28424]█████[/color][color=#b24e10]▄[/color]
▄▄▄████████████████████████[color=#e28424]█[color=#b24e10]██▀
[color=#ffb30f]███████████████████████████[/color]██▌
████████████████████████████▀[/td][td][/td][/tr][/table][/center]

Özel Teşekkür:

[1]@jayce'un yaptığı imzayı anlatmak için kelime bulamıyorum. Konuyu ona ilk defa açtığımda, bu yarışmada kullanılmak üzere dizayn edeceği imza için kendisinden fiyat teklifi almak istemiştim ama o, bu ücreti almayı almak istemediğini söyledi ve bununla da yetinmeyerek, bu harika imzayı çok kısa bir süre içerisinde yarattı! Ona ne kadar teşekkür etsem azdır ve kendisinin sunduğu bu hizmetlerden[2] sizin de faydalanabilmeniz için onunla iletişime geçmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bu kadar övgüye rağmen hala içinizde şüphe kaldıysa, aşağıdaki linke tıklayarak kendisinin mükemmel çalışmalarına bir göz atabilirsiniz. Yeniden çok teşekkürler jayce!
[2]https://bitcointalksearch.org/topic/jayce-designs-logo-avatar-signature-banner-etc-1142066
[3]Banner imajı CryptoBriefing'tan alındı.
[4]Stalker22'den aldığım tablo şeması burada bulunabilir. Teşekkürler!

Bu çeviri AOBT'nin girişimleri sayesinde hayata geçmiştir.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
March 08, 2023, 01:28:29 PM
Bugün bende biraz göz gezdirdim bu yarışmaya.Çok güzel bir etkinlik oluyor en azından forum olarak daha iyi bir ortama sebep olduğunu söyleyebilirim.Kendi aramızda bunun çok daha acemicesini de yapabiliriz aslında.Daha önce hiç turta tecrübem olmadığı için bu yarışmaya katılamayacağım.Katılan arkadaşlara bakıyorum en azından bir şeyler çabalamaya çalışmışlar.Bir Türk arkadaşımız çıksın da o da katılsın Smiley
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
March 08, 2023, 12:45:43 PM
Dürüst olmak gerekirse bu konuda hiç yeteneğim yok ama Bitcointalk'ta gerçekleştirilen bu etkinliğe katılmak için bir şeyler denemek istiyorum. Yarışmaya katılanların çalışmalarına baktım. Neredeyse herkes turtanın üzerine krem şanti ile bir şeyler yazmış. Bu yöntem en kolay yol olabilir ama daha yaratıcı bir deneme yapmak için internette konu ile ilgili birkaç araştırma yapacağım ve sonra yarışmaya katılmakla ilgili kesin kararımı vereceğim. Eğlenceli bir yarışmaya olacağını düşündüğüm için etkinliğe katılmak istiyorum ama kötü bir deneme yapmaktan da biraz çekiniyorum. Cheesy
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
March 05, 2023, 06:21:42 PM
Forumun bana göre en eğlenceli ve insanları teşvik edici kısmı bu tarz yarışmalar oluyor. Globalde en son pizza için katılım sağlamıştım ve umarım bu yarışma için de katılım sağlayıp güzel bir içerik çıkarmaya çalışırım.
hero member
Activity: 1288
Merit: 592
In #Bitcoin me trust
March 05, 2023, 03:35:11 PM
Çok hoşuma gitti 😀 Haber verdiğin için teşekkürler EFS
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
March 05, 2023, 03:34:24 PM
Pizza etkinliğini kaçırdım diye çok üzülmüştüm bu etkinliğe kesinlikle kazanacağım ama çok iddialı değilim ortaya gülünç şeyler çıkabilir.Turta yerine pasta gibi bir şey yapsam sizce çok farklı olur mu Huh Bu arada bu tarz etkinliklerin bizi yakınlaştırdığı konusuna ben de katılıyorum özellikle Türkçe bölümü olarak biraz daha görünür olmamız gerekiyor globalde.
Pages:
Jump to: