Pages:
Author

Topic: 1 yıllık Bitcointalk stalk günlüğüm - page 4. (Read 1102 times)

newbie
Activity: 70
Merit: 0
hic sklmdan bir solukta okudum betimlemeler supermis ya Smiley fonu vuranlar simdi napiyolar acaba
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
çok guzel anlatmıssın keske ılk duydugun yıllarda başlasaydın sımdı maddı durum belkı guzel olurdu.

2017'nin başında giren biri olarak İstanbul'da ev alacak kadar para kazandım Allah'a şükür, önceden giripte hold eden arkadaşlar hiç ses çıkarmiyor sanırım emekli oldular
newbie
Activity: 42
Merit: 0
çok guzel anlatmıssın keske ılk duydugun yıllarda başlasaydın sımdı maddı durum belkı guzel olurdu.
member
Activity: 448
Merit: 33
Hocam çok güzel anlatmışşınız Smiley Umarım bu işe girdiğinizden beri güzel kazançlar sağlamışsınızdır. Konu bir çırpıda okudum. Kaleminize sağlık.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Bitcoin'i bundan beş/altı sene önce lisede arkadaşımla konuşurken tanımıştım, birkaç yıl sonra bir arkadaşım GTX 750 ile Bitcoin mining (!) yaptığını iddia ediyor üstelik kartları Amazon'dan getirttiğini söylüyordu(arkadaş dengesizdi) daha sonra ikinci el ekran kartları için ilanlara bakarken altında 'mining yapılmamıştır' ibaresi olduğunu gördükçe nedir bu mining diyip araştırmaya geçmiştim fakat kafam almadığı için bir süre sonra s.kerim bitcoin'i diyip işe bi son vermiştim. Şimdi düşünüyorum da o yıllarda mining ile ya da kriptopara ticaretiyle uğraşan birçok insan var. Bir yıldan fazladır bu forumdayım (ilk üyeliğim bu değil) ve forumda takıldığım sürenin yarısından fazlasını 2011'den itibaren Türk kullanıcılarının attıkları mesajları okumakla geçiriyorum. Kitap okur gibi eski mesajlarını okuyorum çünkü belgesel tadı veriyor ayrıca bence Bitcoin'in fiyatını belirleyen en önemli unsur topluluğun Bitcoin'e olan güveni, eski üyelikleri stalklayarak insanların Bitcoin'e olan güvenini ölçmeye çalışıyodum ve bence iyi bir rehber oldu. Bu kişilerin mesajları okunarak Türkiye'de kriptoparanın nasıl geliştiği hakkında bilgi sahibi olunabilir ve bir çok ders çıkartarak insanların Bitcoin hakkındaki görüşlerinin nasıl şekillendiğini görebilirsiniz.

Mesela VIP üyelik olmamasına rağmen 'Custom Title' koyabilen bir Türk üyemiz var; Professor James Moriarty
2011 üyesi 2618 activitysi olan gerçekten Bitcoin'e gönül vermiş yurt dışında yaşayan bir kullanıcı daha var; RodeoX
2011 yılında ilk Turkey-Turkiye başlığını açmış 2014'den beri mesaj atmamış ama 2018'de bile online olmuş biri; theeric
Yine eski olup 2014'de hesabını kaptıran sonra da ortalıktan yok olan; technomancer
0.5 BTC ödülü editleyerek şaka yaptım 0.05 BTC'ydi xd diyip moderatörlükten atılan eski moderatörümüz; Deathwing
İlk moderatörlük seçimlerinde moderatör olmak için Deathwing'le kapışmış; ghostshirt
İlk moderatörlük seçimlerinde moderatör olmak için Deathwing'le kapışmış bugün hala online olan; oli123123
Türk olupta Türkçe konuşmayan enteresan bir üyelik; OracionSeis
Bitcoin Gold developerlerine 58.3 BTG kaptıran koca yürekli ekrem abimiz
Profilin de don't touch my Bits yazan eski bir üyemiz; neo1947
İlk Türk borsasının kurucusu Btcturk.com'un resmi hesabı; Btcturk.com
İlk günden beri moderatör olmak için doğmuş şimdiki moderatörümüz; EFS
Herkes Ethereum'a scam derken cebine 2.000 Ether doldurup hold yapmış şimdiki Digilira'nın kurucusu; srknbyr
Foruma üye olduğum zaman en güvenilir adam sayılan ama sonrasında fon açıp milleti tokatlamış adam gibi adam; cakir
Fon açıp milleti tokatlayan üstüne utanmadan; 'MesutCan bir markadır (!) diyip eldeki Bitcoinlerle Ferrari alıp Ferrari resmi paylaşan adam gibi başka bir adam'; MesutCan
7/24 içki içip geçenlerde hesabını kaptıran Trakyalı ayyaş abimiz; gorkem
Yine fon açıp milleti tokatlamış üstüne gelip hesabım çalındı ayağına tekrar fon açıp milleti tokatlamaya kalkan ponzici; bobmarley650
Bancor bountyden sonra köşe olup foruma birdaha girmeyen; beyinsi xd
Mentalpanda, nyks, twn multiden ban yiyip forum üyelerince aynı kişi olmadığı iddia edilen garip üçlü; mentalpanda, nkys, twn
Adını beğendiğim ve çok güzel Steemit adı @Turk kapmış falsosu olmayan bir üyelik The Young Turk
Herkes tarafından escrow olarak gösterilen ama eskiden kendi kendine escrow olurken busted xd lenmiş mhanbostanci konu link
Mhanbostanci'yi yakalayan ama 12 Nisan'dan sonra online olmamış muhtemelen üyeliğini kaptıran kripto para
Bir ara Elastic'in takımında çalışan eski güvenilir bir üye; by rallier
Termo$ tarafından mhanbostanci'nin altı olmakla suçlanan; Zz
2015'den beri üşenmeden forumun yarısına negatif trust basan Scam Buster; termo$ dikkat (!) i'm not theymos!
Ara sıra stalklıyorum; xzone
Herkesin fetişine sahip olduğu Waves başlığını açmış sonra da foruma mesaj atmamış şüpheli üye; Najska
Roger Ver ve Bitcoin Cash düşmanı, real bitcoin is = bitcoin; mindrust
Ethereum Turkiye sayfasının sahibi şimdiler de bir Türk icosunun tanıtımını yapan miner;peteycamey
Zamanında güzel bloglar yazdığı için blog bounty kovalarken stalkladığım ayrıca lordofbitcoin.com alan adını kapmış; ingiltere
İlk elden Bitcoin alışverişini Türkiye'ye kazandırmış +trusted üye; varanvaran
Kendi kendine escrow olup milleti tokatlayan, adının aslı olduğu efsaneler arasında yer alan, tek bir kişi mi yoksa karı koca mı oldukları belli olmayan + kimisinin eskişehir'de kimisinin yurt dışında yaşıyor dediği ayrıca 25000 usdt tokatlayabilecekken 20sini gönderip 5bin usdt tokatlamış iyi yürekli forumun efsane ikilis;i gablay12, pisquare
2015'den beri hesap ticaretini meslek haline getirmiş, multinin kralını yazmış, saygı duyulası gizemli; Hesaplar
Çalıntı kredi kartlarıyla millete Tchibo kahve makinası satıp üstüne evinize uyuşturucu gönderirim diyip bitcoin isteyen medine dilencisi; OySg
Eskiden Stunna tarafından moderatörün yan çarı xd olduğu iddia edilen üyelikler; pandacoin, kevindurant, cogabonito, designerusa, dukeneptun, Karartma1, goraset
Lokalde fon açıp 2.8 bitcoin tokatlayıp kaçan; arancra
Cryptomerian adlı fon ile zarar ettiğini iddia edip ödeme yapmayan, bitcoin ile başlayan fonu usd bazlı kâr ettik diyerek kapatan ama şeffaf bir fon yönetmeyen; guwera
Coin-turk kurucusu; lewentkurt
Tokensuite'nin kurucuları; needmoney, olcaytu2005 (aşağıdaki 2015 yılına ait bir özel mesaj)
Blockchain teknolojisine inandığım için araştırmakta hoşuma gidiyor. Etrafımdakilere anlatabilmek içinde yeterince bilgi sahibi olmalıyım. Maksadım bu teknolojinin yayılmasını ve öğrenilmesini sağlamak.
Ben dahil bir çok insanın Bitcoin'e adım atmasını sağlamış Alp Işık; techman
Pages:
Jump to: