Pages:
Author

Topic: 11 yaşındaki çocuk Bitcoin'in kitabını yazdı - page 2. (Read 529 times)

jr. member
Activity: 268
Merit: 4
Bu yaşta güzel bir gelişim örneği göstermiş. Zaten şuanki 5 yaş ve üstü cocuklar bilgisayar ve telefonda harikalar yaratıyor. Gelecekte çok daha fazla fikir yaratıcısı insanlar tanıyacağız ve çok farklı şeylerle karşılaşacağız.
member
Activity: 294
Merit: 10
World’s First Decentralized ICO Platform
Şayet doğruysa haber, helal olsun o çoçuğa, yetişkinlerin bile bu teknolojiye hakim olmaları o kadar kolay değilken onbir yaşındaki bir çocuğun bunları kavraması ve üstüne birde kitap yazması hayranlık uyandırıcı. Tabii çocuğun deha dediğimiz türden birisi olduğu aşikar yoksa normal bir çocuğa bunları öğretmek mümkün olmaz.
newbie
Activity: 62
Merit: 0
valla helal olsun bu çocuk olmuş  Grin
member
Activity: 658
Merit: 42
Graphic Designer
Şimdi o yaşlarda biz ne yapıyorduk diye düşünüyorum da, fotosentez yapıyorduk valla. Ben yeni neslin zekasına hastayım. Gençler çok başarılılar, yeterki doğru yönlendirilsinler. Şu dönemde vakit öldürmek üzerine kafa yoranlar oyunla filan bu amaçlarına ulaşıyor, ama atomu parçalamaya hevesli olan gençler de çıkıyor tabi (bizim toplumda bu oran 100.000 de 1) Ben temel eğitim alanında yapılacak devrimsel yaklaşımlarla bu oranın artacağını düşünüyorum. Ama bunun için idealist eğitimciler, yöneticiler ve bakanlara ihtiyaç var.. Yoksa öğretmen odasında ekders şu kadar yatacak maaş da şu gelirse, gösterge de 1 kademe artarsa diye hesap yapanlardan gına geldi. Onlar bi bitse de eğitim sistemimiz kurtulsa keşke.
newbie
Activity: 53
Eğer haber gerçekse çocuğu tebrik ediyorum. Helal olsun. Normal bir zeka yapısına sahip olmadığı; Bitcoin hakkında bildiklerini ve araştırdıklarını kitaba dökmesinden belli oluyor zaten. ileride belkide (Bill Gates, Mark Zuckerberg, Steve Jobs, Elon Musk, Larry Page) gibi zeki insanlardan daha başarılı olur.
Görünüşe göre bu şimdiden belli oluyor zaten.
newbie
Activity: 182
araştırarak, kaynaklara da iyi adapte olarak istediğin türde kitap yazabilirsin. DN&R a gidin. kişisel gelişim kitapları hep birbirinin benzeri. yabancı, yerli kaynaklardan kopya içerikler. haa çoğu fikir saçma, sorsan kendisinde bile işe yaramamıştır. para kazanma hırsı.

ama 11 yaşındaki çocuğu takdir ettim.
member
Activity: 994
Merit: 20
Artık küçücük çocuklar bile teknoloji alanında neler neler yapıyorlar. Eskisi gibi dünyada ne olup ne bittiğinden bihaber bir nesil yetişmiyor artık ve bu geleceğimiz için çok umut verici.
jr. member
Activity: 238
Merit: 2
burada çocuğu takdir ediyoruz ancak 11 yaşında ki çocuk şuraya şuraya yatırım yaptım diyor.çocuğun düşüncelerini destekleyip ona yatırım yapması için para veren ailede ayrıca takdire şayan diye düşünüyorum.
full member
Activity: 434
Merit: 100
tebrik etmek lazım böyle çocukları da iyice korumak lazım ki ilerde iyi işlere kalkışabilsinler ki çocuk şimdiden başlamış iş yapaya helal olsun valla.
newbie
Activity: 266
11 yaşında çocuğun yazdığı kitaptan hiç bir şey olmaz, saçma sapan işler, en az 20 -25 yaşında kadar bir şeyleri sindirmesi lazım
jr. member
Activity: 168
Merit: 1
Ulkemiz bu açıdan çok geri kaliyor ve gelismemizi onluyor bu durum. Cocuklar kisitlanmamali firsatlar taninmali kendilerini gelistirmeleri icin.
newbie
Activity: 168
Barış Özcan'ın videosunu izledim bugün ilkokul çocukları astronotlara soru soruyor kafasındaki soruları çözüme kavuşturuyor. Bizler daha hocamıza soru sormuyoruz. Bu halde iken bizden nasıl böyle kişiler çıksın.
jr. member
Activity: 126
Merit: 2
Keske ulkemizden de boyle haberler duyabilsek. Bir cocuk egitimin yaninda diger alanlarda da gelismeli ve bu sonuna kadar desteklenmeli bence.
full member
Activity: 448
Merit: 130
3D-Printing goes Blockchain!
11 yaşında 6. sınııfa gidiyor oturmuş kitap yazmış ne deyim ailesine tebrikler, bizde de ne cevherler vardır fakat teşvik gördüklerini söyleyemeyiz, çocukların ülkemizde en sık duyduğu şey sus ve otur.
member
Activity: 294
Merit: 11
tebrik etmek lazı çocuk bizim yapamadığımız şeyleri yapıyor boş zamanını çok iyi bir şekilde değerlendiriyor. ilerde büyük başarılara imza atacak bir çocuk belli.
jr. member
Activity: 140
Merit: 3
O yaşta bunlari yapabilmesi gercekten bir başarı örneğidir bence. Ilerde daha onemli isler ortaya koyabilir diye dusunuyorum.
member
Activity: 756
Merit: 17
bu piyasanın herkes tarafından keşfedilecek bir yönü var aslında zaten bu haberde buna en büyük örnektir,11 yaşında olmasına rağmen bunu yapabilmesi de bir tebriği hak ediyor 
newbie
Activity: 163
Gerçekten bravo henüz 11 yaşında olup bunlarla uğraşması başarması araştırması en önemlisi de yaşıtları oyun oynarken onun bu kadar hevesli olması takdir edilir
hero member
Activity: 1316
Merit: 503
Someone is sitting in the shade today...
Yeni nesil sanırım daha bir içinde doğuyor teknolojinin her geçen gün adaptasyon yaşı düşüyor, geçenlerde de tutmuş bir ico'nun yaratıcısı 16 yaşında geliştirmiş adam şuan 19 yaşında, artık normal karşılıyorum.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
11 yaşındaki veletin Amazon hisselerine yönelmesi de garip olmuş. Ben olsam bütün paramla kripto para yatırımı yapardım. Ha bu arada 11 yaşındaki velet nasıl olacakta 20 Milyon Dolar biriktirecek? Çok çelişkili bir durum. 🤔
Pages:
Jump to: