Pages:
Author

Topic: 11 yaşındaki çocuk Bitcoin'in kitabını yazdı - page 6. (Read 529 times)

newbie
Activity: 280
Merit: 0
   Gelişen teknoloji ile birlikte artık her yaştan insan her bilgiye internet üzerinden ulaşabilir kendini geliştirmek te insana kalmış araştırmak okumak bilgi edinmek ve bunu da kendine faydalı bi şekilde kullanmak bu kardeşimizde onu yapmış saygı duymak gerek
full member
Activity: 182
Merit: 100
“Decentralized Transportation Economy”
Ben o yaşlarda ne yapıyordum diye düşünüyorum da ben bildiğin çocukmuşum. Helal olsun bu yaşta programlar yazıp yatırım yapmak ve kitap yazmak süper. Ailesi çok iyi yetiştirmiş çoğuğu belli ki.
newbie
Activity: 224
ben o yaşlarda daha altıma yapıyordum çocuğun yaptıklarına bak Cheesy helal olsun gerçekten..bu sektöre en ufak faydası olanın ellerinden öperim..
full member
Activity: 294
Merit: 101
biz 11 yaşında kitap okumaya bile erinirken onlar kitap yazıyor vay be diyorum ne hikmetse içimden Cheesy bence kitap okumanın ne yaşı  olur ne de başka bir şeyi okuyun ve yazın kendiniz veya insanlar için.
member
Merit: 10
Abi ben bitcoinin kitabını yazdım siz de kim oluyorsunuz demiş. Yalnız adam o yaşında güzel uğraşmış özet şeklinde yazmış. Ve en son da bombasını ben bunu kullanmam diyerek yapmış galiba
member
Activity: 462
Eğitim sisteminin işleyişi ve üzerine imkanlardaki zenginlik böyle çocukların piyasada bulunmasını sağlıyor işte.
Umarım çocuk, kripto para dünyasına kendini çok kaptırıp hatalar yapmaz  Smiley
member
Activity: 196
Bu düşünce yapısı 11 yaşında bir çocuk için çok gelişmiş daha koskoca adamlara bitcoinin ne olduğunu açıklayamıyorken çocuk kitabını yazmış helal olsun Cheesy Çocuk yatırımını doğru yönlendirmek için eleştirel bakış açısını bile kullanmış  Cheesy
member
Activity: 126
Daha 11 yaşında olmasına rağmen neler neler düşünmüş tebrik ederim umarım böyle ışıklar ülkemizde de parlar.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
11 yaşına olmasına rağmen yaşıtlarından daha farklı bir merak alanına sahip valla imrenilecek bir beyin yapısı ve girişimciliğe sahip ve gelecekte böyle verimli işlerin meyvesini kesinlikle yiyecektir darısı bizim ülkemizdeki çocuklarımızın başına .
RTE
full member
Merit: 103
Helal olsun küçük kardeşimize tek kafama takılan soru neden amazon'dan hisse almak istemesi biraz garip gibime geldi aslında değişik şeyler dönebilir gibi gözüküyor.
sr. member
Activity: 476
Merit: 257
Bitcoin, blokzincir ve tangle hakkında bir makale yazıyorum ama daha yayınlamadım aslında bunu kitap haline getirsem çok beğenilir diye dusunuyorum çünkü şu ana kadar Türkiye'de düzgün bir kitaba rastlamadim. Hepsi ders kitabı gibi.
newbie
Activity: 37
Yeni nesil her açıdan farklı valla helal olsun
member
Activity: 378
Merit: 11
Kripto paraya sahip olmadan 20.000.000 USD hedefine ulaşmak bir hayli çetin olacak. Şaka bir yana bu yaşımda üç beş araştırma yapmaya korkarken çocuğa hayran kaldım  Smiley
member
Activity: 406
Merit: 12
Çocugun normal bir zekaya sahip olmadığı belli, bizim o yaştaki çocuklar oyunlarda char kasmakla meşgul.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Klasik olacak ama ne çocuklar var valla helal olsun.  Grin  Amazon hisseleri almayı tercih etmesini de gayet normal karşılıyorum.Sonuçta Bitcoin henüz tam rayına oturmadı ve çok riskli durumda yatırım açısından.
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
Bir yönden çocuğun da yaptığı mantıklı sağlam adımlarla hızla kendini geliştiren bir sirket mi yoksa durmadan değişimlerden etkilenen kripto para mı
hero member
Activity: 864
Merit: 1002
Over 1,300 games in store for you!
Altıncı sınıfa giden Andrew Courey, çoğu akranından farklı olarak boş zamanlarında iPhone için uygulamalar geliştiriyor ve Bitcoin konusunda araştırmalar yapıyor.

Küçük çocuk, üç aylık bir süreçte boş zamanlarında yaptığı araştırmalarla Bitcoin için her yaştan insanın anlayabileceği bir kitap yazdı. “Early Bird Gets The Bitcoin: The Ultimate Guide to Everything About Bitcoin” (Erken Gelen Bitcoin’i Alır: Bitcoin Hakkında Her Şey) isimli kitabın Amazon Kindle için basılan elektronik kopyası 2,99 dolar, geleneksel kitap hali ise 9,99 dolar fiyatla satışa çıktı.
Bir teknoloji yatırımcısının çocuğu olan Courey, mobil uygulamalar geliştiriyor ve sık sık yeni iş fikirleriyle babasına geliyor. Geçtiğimiz yıl ailesiyle bir anlaşma yaptığını söyleyen Courey, 14 yaşına kadar 20 milyon dolar kazanırsa okulu bırakacak. Hedefini gerçekleştirmek için araştırma yapmaya başlayan Courey’nin Bitcoin’le tanışması da bu vesileyle gerçekleşmiş.

Bitcoin’in değeri geçtiğimiz yıl 17 kat artmış olmasına rağmen, Courey’ye göre Bitcoin bir yatırım aracı olmak için bir hayli istikrarsız. Babasının tavsiyesi üzerine Bitcoin’e dair bildiklerini kitaba döken Courey, Bitcoin ve blok zincirinin ardındaki birçok karmaşık fikri basitleştirerek okurlarla paylaşıyor.

57 sayfalık kitap aralarında Bitcoin tarihi, Bitcoin cüzdanları, Ethereum gibi diğer büyük kripto paralar ve kripto para arzlarının da bulunduğu bölümlere sahip. Kitapta Bitcoin’e dair teknik ve karmaşık algoritmalar, günümüz dünyasıyla özdeşleştirilerek tamamen anlaşılır hale getirilmiş.
Yalnızca 0,00222 Bitcoin’e (22,50 dolar) sahip olan Courey, ilk Bitcoin ve Ethereum yatırımlarını geçtiğimiz yılın sonunda yaptığını ancak artık kripto para almak istemediğini belirtti. Courey, kripto paraya sahip olmaktansa Amazon hisseleri almak isteğini söyledi.
Pages:
Jump to: