Pages:
Author

Topic: "128 milyar dolar nerede?" - page 2. (Read 726 times)

member
Activity: 756
Merit: 17
April 17, 2021, 11:45:37 AM
az önce twitterda denk geldim sputnikin haberine.

Kastamonu’da dün gece bir davulcu, “Ramazan gelmiş şehrime, bölüşmeli hep birlikte, sormaktan hiç yorulmayız, 128 milyar dolar nerede?” diye mani okuyup davul çalmış bu yüzden güvenlik güçleri bu davulcuyu arıyorlarmış.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202104171044294460-polis-128-milyar-dolar-nerede-manisini-okuyan-davulcuyu-ariyor/
Adam gerçekten uyandırmak için çıkmış sokağa. Güvenlik güçleri adamı bulunca ne yapacak ki ? Hangi sebeple gözaltına alıp savcılığa çıkaracaklar. Ortada herhangi bir şey yok.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
April 17, 2021, 07:49:40 AM
Muhtesem bir mani
Hadi 128 milyar doları ucuzdan sattilards kardeşim karşılığı nerede bunları aciklamak neden bu kadar zor olabilir ki
full member
Activity: 546
Merit: 154
April 17, 2021, 07:41:20 AM

Kastamonu’da dün gece bir davulcu, “Ramazan gelmiş şehrime, bölüşmeli hep birlikte, sormaktan hiç yorulmayız, 128 milyar dolar nerede?” diye mani okuyup davul çalmış bu yüzden güvenlik güçleri bu davulcuyu arıyorlarmış.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202104171044294460-polis-128-milyar-dolar-nerede-manisini-okuyan-davulcuyu-ariyor/

Hahaha hocam harikaymış yaa davulcu abimiz gündeme uygun mani yazmış helal Smiley polislere de kizamiyor insan yukarıdan ne denirse onu yapmak durumundalar malum yukarıya tehlike çanları çalıyor sanırım seçmen elden gidiyor ne yapsinlar
member
Activity: 994
Merit: 20
April 17, 2021, 07:32:05 AM

Başka işleri güçleri yokmuş da bu davulcunun peşine mi düşmüşler? Nasıl korkudan ne yapacaklarını şaşırıyorlar var ya. Ödleri kopuyor kendi tabanlarından da adam kaybedecekler diye. Eleştirenleri bastırmaya çalışarak bir yere varacaklarını sanıyorlar.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
April 17, 2021, 07:24:12 AM

legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
April 17, 2021, 07:22:11 AM
Oyun gerçekten çok güzel, böyle zekice işlere bayılıyorum. 128 milyar dolar büyük para diyorduk ama böyle oyunlarla paranın büyüklüğünü herkes kavrayabiliyor Cheesy
Gerçekten bu para ile ülkenin büyük sorunları çözülebilecekken ortadan kaybolup gitmesi, hiçbir yere gittiği yok gibi yalanlar söylenmesi akıl alır gibi değil. Gerçi eski bakanımız kayboldu gitti kimse hiçbir şey söyleyemedi, paranın nereye gittiğini söylerler mi hiç? Keşke kripto paralara yatırsalardı da batsa da üzülmeseydik Cheesy
full member
April 17, 2021, 07:20:55 AM
Bir babayiğit çıkıp 128 milyar dolar nerede diye bir dövme yaptırsa acaba bu durumda ne yapacaklardır dövmeyi sildirtmeye nasıl çalışırlar çok merak ediyorum hangi yasayla sildirmesini tebliğ edeceklerdir  Grin Kafamda deli sorular Cheesy

Derisini yüzer yinede çıkarttırirlar hocam yeterki istesinler sonrada bir kilifina uydururlar Smiley
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
April 17, 2021, 07:00:20 AM
128milyardolar oyununa bir bakıyım dedim. alıyorum alıyorum para bitmiyor. En sonunda parmaklarım yoruldu kapattım siteyi. Kanal istanbul falan da koysalardı keşke. parayı bitirmek daha rahat olabilirdi.

bir gireyim bakayım dedim bu ne ya Cheesy

hem komik hem eğlenceli bir site olmuş ben ilk gördüğümde bu kadar komik olacağını düşünmemiştim haha Cheesy

para harca harca bitmiyor harbiden bu arada.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
April 17, 2021, 04:26:44 AM
bir belediyemiz pandemi döneminde pankart asmayı yasaklamış arkadaş anlamıyorumki kardeşim sen merkez bankası değilmisin resmi evrakların yokmu neden süründürüyorsunki çıkart evrakları ortaya bak kardeşim ben böyle böyle yaptım de neyin peşindesiniz anlamıyorum
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
April 17, 2021, 04:05:00 AM
Bu yılın cevabı en çok merak edilen sorusu bu olacak.
128 milyar nerede Huh
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
April 16, 2021, 05:58:14 PM
Bir babayiğit çıkıp 128 milyar dolar nerede diye bir dövme yaptırsa acaba bu durumda ne yapacaklardır dövmeyi sildirtmeye nasıl çalışırlar çok merak ediyorum hangi yasayla sildirmesini tebliğ edeceklerdir  Grin Kafamda deli sorular Cheesy
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
April 16, 2021, 05:50:40 PM
Bizim buradaki belediye de "128 milyar dolar nerede?" pankartı asmış. Henüz herhangi bir polis müdahalesi olduğunu duymadım ama yakında vinçle indirirler bunu da.

Aslında bunu indirmek için geçerli bir sebepleri yok ellerinde. Twitter'da mesela birisini görmüştüm. Çalıştığı binadaki asılı pankartı polisler gelip kaldırmaya çalışmış. Ne hakla kaldırmak istedikleri sorulduğunda yasa masa falan demişler herhalde. O da hangisi olduğunu sorunca bir şey diyememişler ve kaldıramadan geri gitmişler.  Grin  Özetle sebepleri yok aslında da işte işlerine gelmiyor.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
April 16, 2021, 05:46:33 PM
Biri de çıkıp 128 milyar dolarla Elon Musk ve biz Dogecoin yatırımı yaptık parayı katladık dese keşke. Grin gerçi 24 saatlik hacmi 66 milyar dolarcıkmış. Doge + Bitcoin yatırımı da kabul edilebilir.

Hayal dünyasında işler daha kolay yürüyor.
member
Activity: 756
Merit: 17
April 16, 2021, 05:39:35 PM
Bizim buradaki belediye de "128 milyar dolar nerede?" pankartı asmış. Henüz herhangi bir polis müdahalesi olduğunu duymadım ama yakında vinçle indirirler bunu da.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
April 16, 2021, 03:10:27 PM
Twittera takıldım şimdi.. Mahir Ünal güya cevap vermiş. 128 milyar TL işte burada gibi  bir açıklama yapmış. El işareti ve altta bir tablo ile. Sonra 128 milyar TL yazısını silip aynı twiti tekrar atmış. Açıkladığı tablo ise varlık fonu tablosu kayıp para merkez bankasından. Ayrıca 128 milyar doları 128 milyar TL ile açıklamakta ayrı bir komedi. Yazık günah ya. Ne hallere geldik.

Hocam zaten adamlar ne yazdıklarına dikkat etmeye hiç kasmıyorlar ki. Daha da ileri gidip neler neler deseler yine de kafasını kullanmayı bilmeyen insanlar desteklemeye devam edecekler. Ben sadece önümüzdeki seçimi beklemeye başladım, bakalım neler olacak.
full member
April 16, 2021, 03:03:34 PM
Mizah dergisi olan leman bu hafta kapağında 128 milyar dolar nerede sorusuna yer vermiş . Ben beğendim sizce nasıl olmuş

Resim kaynagi : https://www.birgun.net/haber/leman-dan-128-milyar-dolar-nerede-kapagi-341545
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
April 15, 2021, 09:42:00 PM
Twittera takıldım şimdi.. Mahir Ünal güya cevap vermiş. 128 milyar TL işte burada gibi  bir açıklama yapmış. El işareti ve altta bir tablo ile. Sonra 128 milyar TL yazısını silip aynı twiti tekrar atmış. Açıkladığı tablo ise varlık fonu tablosu kayıp para merkez bankasından. Ayrıca 128 milyar doları 128 milyar TL ile açıklamakta ayrı bir komedi. Yazık günah ya. Ne hallere geldik.
full member
Activity: 854
Merit: 113
April 15, 2021, 05:07:25 PM
Ankara'da bir avukat hanım balkonuna 128 milyar dolar nerede pankartı asmış ne olmuş dersiniz polis beyler ziyarete gelmiş pankartı indirin yasak diyerek avukat hanım harika bir laf yapıştırmış bayıldım açıkçası demiski polislere "balkon benim ister çamaşır asarım ister pankart buna kimse karisamaz yasak olduğu nerede yazıyor?" diye de sormuş polis bey abiler kabahatler kanunu diyebilmis sadece avukat olduğu için biraz didikleyince  geri dönmüş polisler. Sonrada demiski avukat ablamiz yasak olduğu hiçbir kanunda yazmıyor susmayın hesabını sorun. 
Helal olsun avukat abla takdir ettim ..

Eğer olay dediğiniz gibi vuku bulmuş ise alkışlanıp tebrik edilesi bir avukatmış hanımefendi. Üniversite 1.sınıfa giderken ne alaka yaa demiştim hukukun temel kavramları dersine lakin şimdi gerçektende gerekliymiş dedim. Hatta lise zamanlarına da eklenmeli böyle dersler. Genç bireyler reşit olmadan bu bilgileri öğrenerek hakları, sorumlulukları ve sınırları gibi kavramları çok iyi öğrenmeli.

Burada avukat hanım iyi direnmiş ama anamuhalefet partisinin binasından bu pankartlar savcılık kararıyla indiriliyor o binada da çok donanımlı hukukçular var maalesef ülkenin her yerinde hukuk tam olarak uygulanmıyor.
savcılık neye dayanarak bu kararı verebiliyor? Yalnız ana muhalefetten bile indirmeye kalkıyorlarsa sosyal medyada yazanlara kim bilir neler yapacaklardır. Dikkatli olmak gerekiyor bence.

Zaten amaçları bu korku iklimini yaratmak savcılık cumhurbaşkanına hakaret olduğu iddiasıyla bu pankartları indirme kararı veriyor ama ben bu pankartlarda herhangi bir hakaret unsuru göremedim.
sr. member
Activity: 2086
Merit: 408
April 15, 2021, 04:56:53 PM
Ankara'da bir avukat hanım balkonuna 128 milyar dolar nerede pankartı asmış ne olmuş dersiniz polis beyler ziyarete gelmiş pankartı indirin yasak diyerek avukat hanım harika bir laf yapıştırmış bayıldım açıkçası demiski polislere "balkon benim ister çamaşır asarım ister pankart buna kimse karisamaz yasak olduğu nerede yazıyor?" diye de sormuş polis bey abiler kabahatler kanunu diyebilmis sadece avukat olduğu için biraz didikleyince  geri dönmüş polisler. Sonrada demiski avukat ablamiz yasak olduğu hiçbir kanunda yazmıyor susmayın hesabını sorun. 

Eğer olay dediğiniz gibi vuku bulmuş ise alkışlanıp tebrik edilesi bir avukatmış hanımefendi. Üniversite 1.sınıfa giderken ne alaka yaa demiştim hukukun temel kavramları dersine lakin şimdi gerçektende gerekliymiş dedim. Hatta lise zamanlarına da eklenmeli böyle dersler. Genç bireyler reşit olmadan bu bilgileri öğrenerek hakları, sorumlulukları ve sınırları gibi kavramları çok iyi öğrenmeli.

Burada avukat hanım iyi direnmiş ama anamuhalefet partisinin binasından bu pankartlar savcılık kararıyla indiriliyor o binada da çok donanımlı hukukçular var maalesef ülkenin her yerinde hukuk tam olarak uygulanmıyor.
savcılık neye dayanarak bu kararı verebiliyor? Yalnız ana muhalefetten bile indirmeye kalkıyorlarsa sosyal medyada yazanlara kim bilir neler yapacaklardır. Dikkatli olmak gerekiyor bence.
full member
Activity: 854
Merit: 113
April 15, 2021, 04:51:56 PM

Pages:
Jump to: