Pages:
Author

Topic: "128 milyar dolar nerede?" - page 5. (Read 726 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
April 10, 2021, 07:22:23 AM
İma var dostum Cumhurbaşkanlığı 128 milyar doları cebe indirdi iması var ve emin olmadığınız konularda böyle afişler söylemler iftira suçuna girdiği için soruşturma başlatılması normal belediyeyse belediye işlerine konsantre olmalı
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
April 10, 2021, 07:01:41 AM
Bu konu unutulup gitsin diye her gün yeni bir gündem malzemesi yaratıyorlar. Sen şimdi billboarddan bu soruyu sorup bu işi canlı tutarsan tabi soruşturma başlatırlar. Polis devleti olduğumuzu unutmayın. Hukuk bu ülkede 20 yıldır yok, ondan önce de ağır aksak ilerliyordu.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
April 10, 2021, 06:00:59 AM
Bi pandemide harcandı diyor, bi milletin hazinesinde diyor eğer çalınan bir şey varsa chp çalmıştır diyor, bunun kitlesi de buna hala alkış tutuyor. bu adamlar miadını doldurmuştur artık kokuşmuştur gideceklerdir.
member
Activity: 532
Merit: 18
April 10, 2021, 05:33:54 AM
"İçinde bulunduğumuz bu dönemde acaip adımlar atılmaya çalışılıyor. Soru sormak suç. Hakkını aramak suç. Suçluyu sorgulamak hapis gerektiriyor soran için. Suçluyu koruyan bir sistem kuruldu. Yasa dışı olan işler legalleştirildi. Paran var ise haşa Allahsın. Her türlü kapı ardına kadar açılıyor. Devletin yani bizim paramızı ne yaptınız diye soru soramayacağız. Gün gelecek hesabını dibine kadar soracaklar. Esas suçlu olanlar suçu ve yargıyı oluşturanlar. Bunlar gelecekte kendi çocuklarına ve torunlarının yüzüne nasıl bakıp utanmadan yaşayacaklar. Bunun hesabı esas bunlardan sorulacak.

İnsanlar iyice sindirildiler. En ufak bir sesini çıkarsan hemen oraya buraya şikayet ederler ya da mahkemelik olursun. Sonra bir de çıkıp bu ülkede ne zaman gazeteciler tutuklanmış falan gibi laflar edilir.  Smiley  Devran döndüğü zaman yapılan bu şeylerin hepsinin hesabı sorulacaktır inanıyorum ki.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
April 10, 2021, 05:03:03 AM
"İçinde bulunduğumuz bu dönemde acaip adımlar atılmaya çalışılıyor. Soru sormak suç. Hakkını aramak suç. Suçluyu sorgulamak hapis gerektiriyor soran için. Suçluyu koruyan bir sistem kuruldu. Yasa dışı olan işler legalleştirildi. Paran var ise haşa Allahsın. Her türlü kapı ardına kadar açılıyor. Devletin yani bizim paramızı ne yaptınız diye soru soramayacağız. Gün gelecek hesabını dibine kadar soracaklar. Esas suçlu olanlar suçu ve yargıyı oluşturanlar. Bunlar gelecekte kendi çocuklarına ve torunlarının yüzüne nasıl bakıp utanmadan yaşayacaklar. Bunun hesabı esas bunlardan sorulacak.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
April 10, 2021, 05:02:00 AM
Ürettiğinden fazlasını tüketen herkesin cebinde.

Muhtemelen o kur doları frenlemek için kullanıldı. Dolar açığı neden olur ? Ürettiğimiz den fazlasını tüketiyorsanız olur.

Bireylerde de bir evin bütçe açığı neden olur kazançtan fazlasını tuketirse olur.

member
Activity: 994
Merit: 20
April 10, 2021, 04:57:33 AM
Hakaret içeren durum tabiki yok ama bir yerleri rahatsız ediyor o bakımdan. Naci Ağbal da bu soruyu sordu ve görevinden oldu. Belli bir süre daha bu tarz durumları ne yazık ki çekmeye devam edeceğiz.

Gelecek seçim hakkında umutlanmak istiyorum ama gerçekten bilemiyorum. Bu rezil düzenin sona ermesi lazım artık yeter yıldım. Partizanlıktan zerre hoşlanmayan bir insanım ve benim istediğim sadece gerçekten bu ülkeyi olması gereken yere yani sosyal bir devlet haline getirmeye çabalayacak bir cumhurbaşkanının gelmesi. Bu güzelim ülke bunları hak etmiyor.
member
Activity: 1106
Merit: 25
April 10, 2021, 04:53:55 AM
Hakaret içeren durum tabiki yok ama bir yerleri rahatsız ediyor o bakımdan. Naci Ağbal da bu soruyu sordu ve görevinden oldu. Belli bir süre daha bu tarz durumları ne yazık ki çekmeye devam edeceğiz.
member
Activity: 980
Merit: 12
April 10, 2021, 04:38:12 AM
Böyle soruşturmalara inat muhalefet hep sorgulamaya, hesap sormaya devam etmeli. Bunu yaptığı sürece muhalefeti takdir edebilirim. Diğer türlü şunu kınıyoruz bunu kınıyoruz ile bir yere varılmaz. Daha sert eleştirilerle suçlunun yüzünün kızarmasını sağlamaları lazım. Hoş tabi kızarma kısmından pek emin değilim de.
member
Activity: 756
Merit: 17
April 10, 2021, 04:16:57 AM
Onlardan değilsen hareketlerine dikkat edeceksin. En ufak bir eleştiride içeri işinden olabilirsin hatta içeri bile girebilirsin. Az önce de yurtlar için cumhurbaşkanına hakaret suçu olanlar barınamayacak diye haber gördüm.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
April 10, 2021, 03:59:23 AM
Sormak bile bu ülkede suç biat edeceksin. Tamam diyeceksin sen büyüksün sana hesap mı sorulur diyeceksin.

Ne hikmetse tarih boyunca en çok hakaret davası açan bir cumhurbaskanimiz var.

Birkerrde sor kardeşim kendine suç kimde.
member
Activity: 1022
Merit: 10
April 10, 2021, 03:37:41 AM
Hakaret mi? Nasıl yani.  Grin  Bunlar herhalde bekliyor ki hiçbir şeyin hesabı sorulmasın kuzu kuzu yaşasın millet. Çok ilginç bir ülke haline geldi Türkiye ya yazık. Geçenlerde de İç İşleri Bakanı kendisine kel dedi diye biri hakkında hakaretten davacı mı ne olmuştu. Çok değişik gerçekten.
full member
Activity: 546
Merit: 154
April 10, 2021, 01:55:36 AM
Bursa'nın Mudanya ilçesinde, 6 reklam panosuna asılan '128 milyar dolar nerede?' ve 'CHP' yazısı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi silueti bulunan afişlerle ilgili "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Kaynak : https://www.sondakika.com/haber/haber-mudanya-belediyesine-ait-reklam-panolarindaki-14056009/

Siyaset yapmak için değil merakımdan soruyorum bu pankartın  neresinde hakaret içeriği var ? Ben baktım göremedim görenler beni aydınlatırsa sevineceğim . Halktan birisi olarak bunu biz de sorsak biryerlerde demek direk soruşturma yiyeceğiz. Bu durum bu anlama mi geliyor
Pages:
Jump to: