Pages:
Author

Topic: "128 milyar dolar nerede?" - page 3. (Read 726 times)

member
Activity: 1022
Merit: 10
April 15, 2021, 04:47:15 PM
128milyardolar oyununa bir bakıyım dedim. alıyorum alıyorum para bitmiyor. En sonunda parmaklarım yoruldu kapattım siteyi. Kanal istanbul falan da koysalardı keşke. parayı bitirmek daha rahat olabilirdi.

Valla hocam bitirmek zor ya parayı.  Grin  Millete baktım bitirmeyi başaranlar olmuş köprüler onlar bunlar derken bir şekilde. Ne kadar ciddi bir para ortadan kaybolmuşsa artık nereye harcasan bitmiyor.
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
April 15, 2021, 04:45:57 PM
Ankara'da bir avukat hanım balkonuna 128 milyar dolar nerede pankartı asmış ne olmuş dersiniz polis beyler ziyarete gelmiş pankartı indirin yasak diyerek avukat hanım harika bir laf yapıştırmış bayıldım açıkçası demiski polislere "balkon benim ister çamaşır asarım ister pankart buna kimse karisamaz yasak olduğu nerede yazıyor?" diye de sormuş polis bey abiler kabahatler kanunu diyebilmis sadece avukat olduğu için biraz didikleyince  geri dönmüş polisler. Sonrada demiski avukat ablamiz yasak olduğu hiçbir kanunda yazmıyor susmayın hesabını sorun. 
Helal olsun avukat abla takdir ettim ..

Eğer olay dediğiniz gibi vuku bulmuş ise alkışlanıp tebrik edilesi bir avukatmış hanımefendi. Üniversite 1.sınıfa giderken ne alaka yaa demiştim hukukun temel kavramları dersine lakin şimdi gerçektende gerekliymiş dedim. Hatta lise zamanlarına da eklenmeli böyle dersler. Genç bireyler reşit olmadan bu bilgileri öğrenerek hakları, sorumlulukları ve sınırları gibi kavramları çok iyi öğrenmeli.
full member
Activity: 546
Merit: 154
April 15, 2021, 04:28:39 PM
Ankara'da bir avukat hanım balkonuna 128 milyar dolar nerede pankartı asmış ne olmuş dersiniz polis beyler ziyarete gelmiş pankartı indirin yasak diyerek avukat hanım harika bir laf yapıştırmış bayıldım açıkçası demiski polislere "balkon benim ister çamaşır asarım ister pankart buna kimse karisamaz yasak olduğu nerede yazıyor?" diye de sormuş polis bey abiler kabahatler kanunu diyebilmis sadece avukat olduğu için biraz didikleyince  geri dönmüş polisler. Sonrada demiski avukat ablamiz yasak olduğu hiçbir kanunda yazmıyor susmayın hesabını sorun. 
Helal olsun avukat abla takdir ettim ..
member
Activity: 756
Merit: 17
April 15, 2021, 02:05:37 PM
128milyardolar oyununa bir bakıyım dedim. alıyorum alıyorum para bitmiyor. En sonunda parmaklarım yoruldu kapattım siteyi. Kanal istanbul falan da koysalardı keşke. parayı bitirmek daha rahat olabilirdi.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
April 15, 2021, 01:26:34 PM
128milyardolar  adlı alışveriş sitesinden ürünlere bakayım birşeyler alırım dedim ama ürün yelpazesi çok dar 5 kopru aldım birkaç hava limanı derken parayı hizlica tükettim

Emeksiz para  olunca harcaması kolay demekki
member
Activity: 812
Merit: 14
FRX: Ferocious Alpha
April 15, 2021, 12:10:05 PM
Bugün Twitter 128 milyon dolar nerede diye hashtag vardı. Bu para 128 milyar dolar değil mi arkadaş? 128 milyon dolar diye neden başlıklı açılmış anlamadım?

Böyle birşeyi ilk defa duydum hocam. Neticede 128 milyon dolar bile olsa kayıp miktar o bile sorun. 128 dolar olsa bile illaki bir açıklama yapılması lazım. Sosyal medya yolu ile insanlar adalet arar oldu.
hahah hahah... onu her iki taraf da birbirini yemleme amacıyla yapıyor, yanlış tag açarak kullanıcıları yanlış tag'e yönlendiriyorlar, böylece gündem konusu trendlerde daha az kalıyor. kesin diyemem ama öyle bir şey olmuştur. Smiley
full member
April 15, 2021, 11:54:56 AM
Bende biraz evvel gördüm 128 milyar dolar nerede diye oyun yapmışlar hehehe
128milyardolar.net sitesi açılmış.Sitede, ayçiçek yağından havalimanına kadar farklı harcamalar üzerinden 128 milyar dolar sıfırlanmaya çalışılıyormus Cheesy
legendary
April 15, 2021, 07:14:39 AM

https://twitter.com/yesimyavuzer/status/1382636568037449731?s=21

Evet arkadaşlar 128 milyar dolar nerede pankartı millet meclisinde.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
April 15, 2021, 03:03:52 AM
Bugün Twitter 128 milyon dolar nerede diye hashtag vardı. Bu para 128 milyar dolar değil mi arkadaş? 128 milyon dolar diye neden başlıklı açılmış anlamadım?

hahah hahah... onu her iki taraf da birbirini yemleme amacıyla yapıyor, yanlış tag açarak kullanıcıları yanlış tag'e yönlendiriyorlar, böylece gündem konusu trendlerde daha az kalıyor. kesin diyemem ama öyle bir şey olmuştur. :)
member
Activity: 980
Merit: 12
April 14, 2021, 01:06:22 PM

Onu ben de anlamadım. Yanlış yazılmasını geçtim zaten 128 milyar dolar nerede diye bi hashtag vardı onu niye devam ettirmedilerse ilginç. Bu arada bunun hesabını soran afişleri kaldırma çabasına girmişler şimdi de. Sanki bunu yapınca bir şey değişecekmiş gibi.  Grin
member
Activity: 812
Merit: 14
FRX: Ferocious Alpha
April 14, 2021, 12:16:51 PM
legendary
April 14, 2021, 11:19:12 AM
Milletin aklına ülkenin müslüman olduğu aşılandığı için her namaz kılanı dürüst sanıyoruz. Hal böyle oluncada sonuçlar hüsran.

128 Milyar doların nerede olduğu belli ucuzdan yandaşlara yedirilmiş.

asıl mesele yedirilen paranın tl karşılığı nerede.
member
Activity: 294
Merit: 49
April 14, 2021, 11:07:35 AM
Yönetime soru sormak yasak. Her şey net ve şeffaf olabilmeli müslüman bir ülkeyiz sözde ama yolsuzlukta ilk sıralardayız. Her şey net ve şeffaf olsa dürüst olunsa gelişmiş bir ülke olabilirdik
legendary
April 14, 2021, 03:56:58 AM
biri diyorki

128 milyar dolar kasada

diğeri diyorki

biz bunu vatandaşa sattık

Bir diğeride sadece 128 milyar dolar nerede sorusu olan pankartları broşürleri kaldırdı.

Lan cidden nereye gitti bu 128 milyar dolar. nasıl bir paradır bu? paranın büyüklüğüne bakarmısınız.

Sorulması gereken soru şu.

1. satıldı ise para nerede?
2. satıldı ise dolar nasıl 8 tl ye fırladı.
3. satılmadı ise neden resmi olarak açıklanmıyor

Bu vatandaşın parası değil mi? Vatandaş olarak bende merak ediyorum bu para nerede? Ne oldu?

Bilgi edinme kanunu yok mu? Kimsenin aklına gelmiyor mu?
full member
April 13, 2021, 08:56:51 PM
o kadar sucluluk ıcerısındeler ki 128 mılyar doalr nerede sozunden korkuyorlar. istanbul da chp ilce baskanlıklarından gecegece polıs eslıgınde pankart sökecek kadar KORKAKLAR..
https://twitter.com/MstSelanik/status/1382080122451267589

Sormayın hocam pankartlarla gece operasyonu duzenleniyorumus sanırım tüm Türkiye'de. Yazık.
member
Activity: 454
Merit: 37
April 13, 2021, 05:25:48 PM
o kadar sucluluk ıcerısındeler ki 128 mılyar doalr nerede sozunden korkuyorlar. istanbul da chp ilce baskanlıklarından gecegece polıs eslıgınde pankart sökecek kadar KORKAKLAR..
https://twitter.com/MstSelanik/status/1382080122451267589
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
April 12, 2021, 02:33:18 PM
2000 yılında döviz rezervi 18 milyar dolarmış
2010 yılında döviz rezervi 80 milyar dolara yükseliyor
2013 yılında döviz rezervi 100 milyar dolar üstüne çıkıyor
2021 yılında 40 milyar dolar olduğu söyleniyor. Yani baya sert düşüş yaşıyor.

kaynaklarda değişkenlik gösterebilir üstün körü ben bunları buldum.

Şimdi rezervlerdeki bu sert düşüşün hem global hem de ülkemizdeki aşırı tüketim ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

1- 2013'ten sonra fed faizleri arttırma ve para yakmaya başladı. DXY yükselmeye başladı.
2- Dolar endeksi en çok gelişmekte olan ülkeleri etkiledi özellikle ithalatı yüksek olan ülkeler döviz açığı olan ülkeler zorlanmaya başladı.
3- İran Venezuvela hiperenflasyona doğru gitti Arjantin Brezilya Türkiye gibi ülkeler ciddi etkilendi. Aşırı ısınmış ekonomiler soğuma sürecine girdi.

Neden en çok etkilenen ülkelerin başında geldik:

Tüketim ülkesiyiz ayrıca enerjiye bağımlı bir ülkeyiz...ürettiğimizden fazlasını tükettiğimiz için döviz açığı veriyoruz. Çoğu ülkenin yaşadığı sorunları biz de yaşadık aslında. Ayrıca ülkemizin doğal kaynakları pek yok petrol veya doğalgazın çoğunu ithal ediyoruz bunun yanına kıymetli madenleri de eklediğimizde hem enerji açığımız yüksek hem de maden ithalatımızın yükü ağır oluyor.

Sonuç:

Ürettiğimizden fazlasını tüketiyoruz. Bireysel olarak bu duruma çare şöyle bulabilirsiniz hükümeti  hatalı buluyorsanız oy vermezsiniz. Veya kişisel bütçenizi önünüze koyar (şapkayı önüne koymak) eğer borçlarınız gelirinizden fazla ise veya ürettiğinizden fazlasını tüketiyorsanız sizde bu açığa doğrudan veya dolaylı katkıda bulunuyorsunuz demektir.

Bireyler bütçelerini dengeleyerek tüketim harcamalarına dikkat ederse özellikle yerli malı tüketimi gibi alışkanlıklar kazandırılırsa ve bütçe olarak açık vermezse bir noktadan sonra ülke ekonomisine de faydalı olur. Yani herkes evinin önünü süpürürse dünya tertemiz bir yer olur misali.

Ülkemizdeki zenginlerde, devletimizde döviz açığı yaşadığımız alanlarda yatırımlar yaparak bu açığın hızla kapanmasını sağlayarak ekonomimizi daha da sağlama almalıdır.

Aşırı derecede ekonomi bilgim yok ama gördüklerim bunlardır arkadaşlar.

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
April 12, 2021, 01:25:41 AM
afişe müdahalenin makul tek açıklaması, "128 milyar doların buharlaştığı asparagası"nı engellemek olsa da karar hakkında olumlu ya da olumsuz sayılabilecek kesin fikirlere sahip değilim çünkü buharlaşmamış ve yanlış ata oynanmış olan atın tutarlı sağlam bir açıklaması bulunmuyor.
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
April 11, 2021, 11:24:25 PM
-Komşu, komşu !
-Hu, hu!
-Oğlun geldi mi
-Geldi
-Ne getirdi
-İnci, boncuk.
-Kime, kime
-Sana, bana.
-Başka kime
-Kara kediye
-Kara kedi nerede?
-Ağaca çıktı
-Ağaç nerede
-Balta kesti
-Balta nerede
-Suya düştü.
-Su nerede
-İnek içti.
-İnek nerede
-Dağa kaçtı.
-Dağ nerede
-Yandı, bitti kül oldu

128 Milyar dolar aynı bu tekerlemede olduğu gibi kül oldu gitti. Evet ülkede bir yargı mekanizması olmadığı için sorgulama veya hesap verme gibi durum söz konusu değil. Evet hala açıklamıyacaklar ama sosyal medya üzerinden veya diğer yollar ile bu konunun kapatılmaması gelecek günler için önemlidir.

O Yüzden evet 128 Milyar Dolar nerede?  Damat Nerede?

Bu bir Cumhurbaşkanı   https://youtu.be/5mXMTiiCaP4?t=27

Bu videoda ki başarı nerede bulunuz bakalım ?

Ben söyleyeyim, kafa yormayın.  Burada ki başarı sayın CB nin bu kadar uzun bir tekerlemeyi promter a bakmadan okuyabilmesidir.
Sanırım promter a bakmadan söyleyebileceği en uzun konuşma da budur.
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
April 11, 2021, 05:37:18 PM
-Komşu, komşu !
-Hu, hu!
-Oğlun geldi mi
-Geldi
-Ne getirdi
-İnci, boncuk.
-Kime, kime
-Sana, bana.
-Başka kime
-Kara kediye
-Kara kedi nerede?
-Ağaca çıktı
-Ağaç nerede
-Balta kesti
-Balta nerede
-Suya düştü.
-Su nerede
-İnek içti.
-İnek nerede
-Dağa kaçtı.
-Dağ nerede
-Yandı, bitti kül oldu

128 Milyar dolar aynı bu tekerlemede olduğu gibi kül oldu gitti. Evet ülkede bir yargı mekanizması olmadığı için sorgulama veya hesap verme gibi durum söz konusu değil. Evet hala açıklamıyacaklar ama sosyal medya üzerinden veya diğer yollar ile bu konunun kapatılmaması gelecek günler için önemlidir.

O Yüzden evet 128 Milyar Dolar nerede?  Damat Nerede?
Pages:
Jump to: