Pages:
Author

Topic: Συζήτηση - 2-way Bitcoin ATM in Athens - page 10. (Read 24884 times)

full member
Activity: 210
Merit: 100
Απο ότι φαίνεται εδώ https://bitcointalksearch.org/topic/bitchain-bitcoin-atm-in-athens-looking-for-a-new-location-1145519 φεύγει από το CubeAthens. Η ισπανική εταιρία κατασκευής του ATM η Bitchain ψάχνει για νέο χώρο στέγασης με προμήθεια στις συναλλαγές αυτή την φορά.
full member
Activity: 210
Merit: 100
Πριν λίγο που πέρασα μου είπαν πως είναι κλειστό.....  και πως θα έχουν νεότερα σχετικά για το αν θα ανοίξει απο ερχόμενη Τρίτη.........

Ξέρει κανένας εάν το BTC ATM άνοιξε και λειτουργεί ?
newbie
Activity: 5
Merit: 0
Πριν λίγο που πέρασα μου είπαν πως είναι κλειστό.....  και πως θα έχουν νεότερα σχετικά για το αν θα ανοίξει απο ερχόμενη Τρίτη.........
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
από τι κατάλαβα ποιο πολύ σαν promotion ήταν και νομίζω θα δούμε το επόμενο διάστημα το ίδιο μηχάνημα κάπου αλλού στην Αθήνα από κάποιον άλλο επιχειρηματία αλλά τώρα με fee
newbie
Activity: 26
Merit: 0
Κρίμα...  Sad
sr. member
Activity: 336
Merit: 251
Rider of comets, and brother to the nebulae
Η ανακοίνωση:
Quote
Είμαι ο Σταύρος Μεσσήνης, ιδρυτής του "The Cube" - από σήμερα, το Bitchain ΑΤΜ δεν λειτουργεί, και δεν θα λειτουργεί μέχρι νεωτέρας.

Σας ενημερώνουμε πώς δεν θα γίνονται αγορές ή πωλήσεις Bitcoin στο 'The Cube'.
H εταιρεία Bitchain θα κάνει περαιτέρω ανακοινώσεις για τα σχεδια της εντός ημερών. Με χαρά τρέξαμε μαζι τους ενα πείραμα σχετικά με το BTC για περίπου δύο εβδομάδες αλλα μένει τώρα να ανακοινώσουν τα επόμενα σχέδιά τους.

Ο ρόλος του 'The Cube' είναι να διευκολύνει και να ενθαρρύνει την κάθε επιχειρηματική προσπάθεια όπως αυτή.

Η εταιρεία Bitchain επιθυμεί να αναπτύξει δίκτυο συνεργατών στην Ελλάδα και προσκαλεί όποιον ενδιαφερόμενο να επικοινωνήσει απ'ευθείας μαζί της για πιθανή συνεργασία στον σύνδεσμο: http://www.bitchain.eu/contacto/

Ευχαριστώ
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Παιδιά από τι είδα και ανακοίνωσαν έκλεισε το ΒΤΜ στο the cube και δεν δέχεται πλέον συναλλαγές Sad
οριστικά finito ??
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Παιδιά από τι είδα και ανακοίνωσαν έκλεισε το ΒΤΜ στο the cube και δεν δέχεται πλέον συναλλαγές Sad
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Μήπως επειδή χθές το απόγευμα είχαν τo bitcoin event με την ομιλία του Αντωνόπουλου?
sr. member
Activity: 336
Merit: 251
Rider of comets, and brother to the nebulae
Εχθές επτάμιση το απόγευμα πήγα κι αγόρασα bitcoins, κι έχω πάει κι άλλες φορές, χωρίς κανένα πρόβλημα, και ποτέ δεν μού είπε κανείς τίποτε για μέλη και τέτοια.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Tι έγινε τους τέλειωσαν τα bitcoin η τους βάλανε χέρι? Μπορεί κάποιος να μας επιβεβαιώσει αν όντος ισχύουν αυτά και αν το έκλεισαν ουσιαστικά το atm?
newbie
Activity: 26
Merit: 0
Επισκέφθηκα σήμερα το The Cube, έκανα την συναλλαγή πολύ εύκολα και γρήγορα, αλλά με προβλημάτισε το εξής:

Πριν πάω τηλεφώνησα στο The Cube, και ρώτησα τι ώρα μπορώ να περάσω να κάνω μια συναλλαγή στο ATM. Ο υπεύθυνος που σήκωσε το τηλέφωνο με ενημέρωσε ότι στο εξής το ΑΤΜ θα είναι διαθέσιμο μόνο για τα μέλη του The Cube, και όχι για το ευρύ κοινό. Παρόλα αυτά, για να με διευκολύνει, μου είπε να περάσω να κάνω την συναλλαγή μου το απόγευμα, και όχι νωρίτερα. Δυστυχώς όταν πήγα στον χώρο, ήταν σε εξέλιξη ένα σεμινάριο, και δεν μπόρεσα να ζητήσω περαιτέρω διευκρινίσεις από κάποιον υπεύθυνο.
Καλό θα ήταν να επικοινωνήσει ή να περάσει κάποιος από εκεί, για να δει αφενός εάν τον αφήσουν να κάνει συναλλαγή, και για να μάθει περισσότερες λεπτομέρειες. Εάν προλάβω, θα προσπαθήσω να ξαναπεράσω και εγώ.
Θα είναι πάντως κρίμα εάν "χαθεί" το ΑΤΜ αυτο...
newbie
Activity: 8
Merit: 0
Τελικά τα κατάφερα. Σε ευχαριστω πολύ
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
λάθος όχι εκεί με τις τρεις γραμμές αλλά ακριβώς δίπλα με τις τρεις τελίτσες στην γωνία που είναι.
newbie
Activity: 8
Merit: 0
Αυτο εχω εγκαταστησει ήδη. Απλα στο σημείο με τις 3 γραμμούλες μου βγάζει μόνο 3 επιλογές και όχι τη σάρωση για να κάνω τη μεταφορά από το paper tou atm. οι επιλογες που βγάζει είναι:

1) ολες οι συναλλαγες
2) Ληφθεισες πληρωμες
3) Απεσταλμενες πληρωμες

Οπότε;
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Κατέβασε αυτό εδώ το wallet

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.schildbach.wallet

και αφού το ανοίξεις πατα στην οθόνη πάνω δεξία στην τρεις κάθετες γραμμούλες που έχει και θα σου ανοίξει ένα menu. εκεί επέλεξε το σάρωση χάρτινου πορτοφολιού και στο νέο παράθυρο επέλεξε πάλι πάνω δεξία το εικονίδιο που είναι σαν κάμερα και σάρωσε μετά το χαρτάκι.
newbie
Activity: 8
Merit: 0
Ευχαριστω πολύ. Εφτιαξα ενα wallet στο Blochain.info. Aυτο ομως δε μπορω να βρω πως μεταφερεται στο κινητο για να πληρωσω
Επίσης κατεβασα απο το Play store apps αλλα δε μπορω ούτε να μεταφερω τα χρηματα απο το χαρτάκι του ατμ ούτε να πληρωσω απευθειας στο ιντερνετ με τον κωδικο απο το χαρτακι....
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
O ποιο εύκολος τρόπος είναι να κατεβάσεις ένα bitcoin wallet στο κινητό σου και να περάσεις τα bitcoin εκεί σκανάροντας το μέσα από το κινητό. Τα bitcoin wallet στα κινητά έχουν τέτοια επιλογή.
Δες εδώ για το ποιο να εγκαταστήσεις

https://bitcoin.org/el/choose-your-wallet

το copay είναι πολύ καλό για android και το official bitcoin wallet είναι αρκετά καλό και απλό στην χρήση του.
newbie
Activity: 8
Merit: 0
Μήπως μπορεί καποιος να με βοηθήσει; Πήρα  το χαρτάκι απο το atm και θέλω να το χρησιμοποιησω για να πληρωσω κάτι. Αλλα δεν εχω ιδεα πως το κάνω!
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
δεν νομίζω να λέγανε ψέματα ιδίως αυτό το παιδί που μου έκανε pm ήταν πολύ ειλικρινής. Αν θέλετε ανεβάζω και την συνομιλια μαζί του και την έχω δώσει ήδη στους υπεύθυνους του the cube. Από τι μου είπε ήταν η δεύτερη μέρα που πήγε να αγοράσει bitcoin και υπήρχε ένας τύπος με κάμερα δίπλα. Ο ίδιος θεώρησε ότι ήταν κάποιο κανάλι η κάτι τέτοιο και δεν γνώριζε φυσικά ότι μπορεί κάποιος να σου σκανάρει το χαρτάκι και να σου κλέψει τα bitcoin. Μετά από τι μου έγραψε όταν πήγε σπίτι τα 50 ευρώ που είχε αγοράσει είχαν κάνει φτερά.
Pages:
Jump to: