Pages:
Author

Topic: Συζήτηση - 2-way Bitcoin ATM in Athens - page 9. (Read 24884 times)

legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Για πες... με τι rate έκανες συναλλαγή? Αγόρασες ή πούλησες?

Και επίσης ήταν κανείς εκεί για να σε καθοδηγήσει ή να σου λύσει τυχόν απορίες και να απαντήσει σε ερωτήσεις?

(δεν λέω για σένα προσωπικά, αλλά για κάποιον που θα έδειχνε ενδιαφέρον)
newbie
Activity: 6
Merit: 0
Πήγα σήμερα παιδιά και όλα δούλευαν μια χαρά! Έκανα συναλλαγή γρήγορα,εύκολα και με καλό rate!
newbie
Activity: 6
Merit: 0
Καλησπέρα σε όλους,

σήμερα μίλησα με τον άνθρωπο από τα Stacs και μου είπε ότι δεν είναι διαθέσιμο γιατί κάνουν κάποιου είδους αναβάθμιση λογισμικού. Δεν ξέρουν πότε θα είναι ξανά διαθέσιμο, ας ενημερώσει εδώ όποιος μάθει πρώτος Wink
newbie
Activity: 5
Merit: 0
Guys, πριν μερικές μέρες αποφασίστηκε από την ισπανική εταιρεία η ίδρυση υποκαταστήματος της στην Ελλάδα, έτσι το ΑΤΜ είναι σ' εκείνο τον χώρο για παρουσιάσεις και απλά αν θέλει μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος για να δει πως δουλευει...  Wink

Οι ώρες που είναι προσβάσιμο στους ενδιαφερόμενους είναι προς το παρών 17:30-20:30 καθε μέρα, με είσοδο από το παρκιν του Stacs, από την οδό Κύπρου.

Tα Stacs δεν έχουν κάποια σχέση με το Bitcoin Club Greece στο οποίο βρίσκεται το μηχάνημα και δεν είναι το τηλεφωνικό τους κέντρο. Είναι φυσικό οι υπάλληλοι να μην γνωρίζουν να ενημερώσουν σωστά. Απλα βιάστηκαν οι άνθρωποι να ανακοινωσουν πως το μηχανημα ξαναλειτουργεί και έδειξαν τα Stacs ως σημείο αναφοράς της τοποθεσίας.

Για οποιεσδήποτε πληροφορίες επικοινωνήστε με τις σελίδες στο FB www.facebook.com/pages/Bitcoin-Club-Greece/177186039279810
και www.facebook.com/pages/Bitchain-Greece/947408198633816

Σύντομα θα υπάρξει και η ανάλογη σήμανση στην είσοδο και θα ενεργοποιηθούν οι τηλεφωνικές γραμμές.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
"build it and they will come"  Grin
απο καποια ταινια πρεπει να ειναι
full member
Activity: 210
Merit: 100
Όπως έγραψα και εδώ, πήγα σήμερα στο Stacs, αλλά τζίφος.  Sad
Το ΑΤΜ δεν λειτουργούσε, δεν ήταν καν προσβάσιμο, και οι άνθρωποι του Stacs με κοιτούσαν περίεργα απορώντας πως έμαθα για το ΑΤΜ. Απ'ότι μου είπαν θα πρέπει να περιμένουμε 2 εβδομάδες μέχρι να είναι πλήρως προσβάσιμο (θα φτιάξουν την είσοδο της Κύπρου) και σε λειτουργία.
Με έσωσες από την ταλαιπωρία να πάω. Να σε καλά.
Πάντως μου είχε κάνει εντύπωση από την περιγραφή του Kimet ο τρόπος εισόδου από το Πάρκιν επειδή το ξέρω το κτίριο. Θα ήμασταν σαν λαθρέμποροι που μπαίνουν στην ζούλα από την πίσω πόρτα.  Grin
Για αυτό πίστευα ότι έχει κάνει λάθος στην διεύθυνση.
Με την δημιουργία εισόδου στην Κύπρου και σήμανση φαντάζομαι, θα μπαίνουμε σαν κανονικοί άνθρωποι.

EDIT:
δεν τους είπες ότι τα νέα στο internet διαδίδονται γρήγορα Tongue
Εμένα μου μοιάζει με βιαστική / λάθος κίνηση marketing από τον Kimet. Πρώτα είσαι έτοιμος και μετά κάνεις ανακοινώσεις.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ξέρουν τι μηχάνημα έβαλαν η περιμένουν να τους βγάλει τίποτα σοκολάτες από μέσα? Tongue
newbie
Activity: 26
Merit: 0
Το είπα, αλλά πάλι με κοίταζαν σαν εξωγήινο... Cheesy
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
δεν τους είπες ότι τα νέα στο internet διαδίδονται γρήγορα Tongue
newbie
Activity: 26
Merit: 0
Όπως έγραψα και εδώ, πήγα σήμερα στο Stacs, αλλά τζίφος.  Sad
Το ΑΤΜ δεν λειτουργούσε, δεν ήταν καν προσβάσιμο, και οι άνθρωποι του Stacs με κοιτούσαν περίεργα απορώντας πως έμαθα για το ΑΤΜ. Απ'ότι μου είπαν θα πρέπει να περιμένουμε 2 εβδομάδες μέχρι να είναι πλήρως προσβάσιμο (θα φτιάξουν την είσοδο της Κύπρου) και σε λειτουργία.
full member
Activity: 210
Merit: 100
Έχει κάνει κάποιος αγορά BTC για να μας πει την ισοτιμία / fees ?
jr. member
Activity: 56
Merit: 11
Hi guys,
i'm very excited to announce our new location, we create also a facebook page.The right street number is 56, we make a mistake in the first announce, so sorry.

https://www.facebook.com/pages/Bitchain-Greece/947408198633816

All the best.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
Στην Κύπρου είναι και η είσοδος είναι από το παρκιν του STACS που λέει ο Kimet, ειναι μια γκρίζα μεταλλική πόρτα πάρκιν συρόμενη και οταν μπεις μέσα το ΑΤΜ είναι στις αίθουσες δεξια. Σήμερα το απόγευμα δούλευε!
full member
Activity: 210
Merit: 100
πάντως στο google map που το βάζω δεν έχω καταλάβει ακόμα που μπορεί να είναι το κατάστημα. Εχει ένα γωνιακό αλλά λέει ότι είναι απέναντι στην πλατεία? αλλά που? Tongue
Μάλλον λάθος θα έχει κάνει με την διεύθυνση, γιατί το http://stacs.gr είναι στην Δροσοπούλου 105. Έχω ζητήσει διευκρίνηση από τον Kimet.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
πάντως στο google map που το βάζω δεν έχω καταλάβει ακόμα που μπορεί να είναι το κατάστημα. Εχει ένα γωνιακό αλλά λέει ότι είναι απέναντι στην πλατεία? αλλά που? Tongue
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ξέρει κανείς αν η τοποθεσία είναι αυτή που έχω στο εκεί link? Και αν πάει κανείς ας μας μεταφέρει εντυπώσεις.
full member
Activity: 210
Merit: 100
Σχετική ανακοίνωση με την μετεγκατάσταση του ATM εδώ https://bitcointalksearch.org/topic/bitchain-atm-is-running-again-in-athens-1168123
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Ξέρει κανένας τι έγινε τελικά με το  ΑΤΜ. Εγκαταστάθηκε κάπου αλλού ?
δεν νομιζω
sr. member
Activity: 336
Merit: 251
Rider of comets, and brother to the nebulae
Ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Μάλλον περιμένουν όλοι τις εκλογές πρώτα...
full member
Activity: 210
Merit: 100
Ξέρει κανένας τι έγινε τελικά με το  ΑΤΜ. Εγκαταστάθηκε κάπου αλλού ?
Pages:
Jump to: