Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 151. (Read 23149 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
gs'nin cl'den elenmiş olduğuna kesin gözüyle bakabiliriz; tabii efsane neuchatel xamax mücadelesinin benzeri tekrarlanmazsa.. bence lige moralsiz başlayacaklar, ilk haftalarda alabilecekleri birkaç kötü sonuç ligi erkenden kaybetmelerine ya da sezonu iyi değerlendirememelerine sebep olabilir.

bu arada, konuya sonradan anket eklenebiliyor mu? ben eklenemiyor diye biliyorum ama eğer eklenebiliyorsa önümüzdeki sezonun şampiyonu için bir tahmin yoklaması yapalım diyecektim. :) eklenemiyorsa yorum olarak da yapılabilir, illa anket oluşturmanın gereği yok. forumdaki genel düşünceyi merak ettim. :)
member
Activity: 756
Merit: 17
Bu sezon da 20 takım ile lig oynanacak. Geçen sezon bu sayı 21 idi ve herhalde her sene 1'er 1'er düşürüp eski haline döndürecekler sanıyorum. Yine 4 takım bir alt lige düşecek. Geçen sezon son haftalarda düşme hattının çevresinde büyük bir rekabet vardı. Bu sene de buna benzer bir durum görürsek şaşırmam.

Pandemi döneminde durumların daha kötü olduğu zamanlarda bir karar alınıp ligden düşmeyi kaldırmışlardı 1 sezonluğuna. Sonrasında da hala eski haline dönmedi. Ama sanıyorum ki dediğiniz gibi olacak ve tekrar 18 takımlı haline geri dönecek 1-2 sezon içerisinde. Bence dönmeli de, ligin dengesi değişiyor böyle baya.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
Bu sezon da 20 takım ile lig oynanacak. Geçen sezon bu sayı 21 idi ve herhalde her sene 1'er 1'er düşürüp eski haline döndürecekler sanıyorum. Yine 4 takım bir alt lige düşecek. Geçen sezon son haftalarda düşme hattının çevresinde büyük bir rekabet vardı. Bu sene de buna benzer bir durum görürsek şaşırmam.

Muhtemelen dediğiniz gibi olacak hocam 4 düş 3 çık şeklinde bir kaç sene de 18 takıma inince normal düzene dönecek tabi bu arada yerli oyuncular daha değerlenecek yabancı oyuncu kısıtlaması yüzünden hatta altınordu nun şaha kalkmasını bekliyorum bu dönemde adamlar yerli oyuncu fabrikası
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
Evet ligin en çok merak edilen takımı olarak Adana Demirspor ön plana çıkıyor. Yaptıkları transferlerle baya ilgi çektiler şu ana kadar. Bir de şöyle bir habere rastladım.

https://tr.sputniknews.com/spor/202107111044940537-adana-demirspor-baskani-sancak-luizle-gorustu-turkiyenin-real-madridini-kuruyorum/

Adana Demirspor başkanı Murat Sancak, "Türkiye'nin Real Madrid'ini kuruyorum." şeklinde bir laf etmiş. Türkiye'nin Real Madrid'ini yaşı geçmiş oyuncularla kurmak çok zor be hocam.  ;D  Şimdi de David Luiz ile görüşmeler sürüyormuş bakalım. Umarım güzel bir sezon geçirirler. Süper Lig'e gerçekten hak ederek çıktılar performans olarak.

şimdiye kadar bu kadar güçlü olmasa da benzer şekillerde kadrolar oluşturan ekipler asansör takım olarak hayatlarına devam etti. :) inş. işler adana demir için farklı ilerler ama açıkçası çok farklı ilerleyeceğini zannetmiyorum. en yakın örnek, samir nasri'li ve etoo'lu antalyaspor olabilir. küme düşmediler ama sallantıda kaldılar.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Bu sene şampiyonluk yarışı geçen seneki gibi son haftaya kadar üç takımlı olursa tadından yenmez. Umarım hakem hatalarının daha az konuşulduğu, şaibe ve kavgadan uzak bir sezon olur. Bu sezona bakalım ne ismi verecek Tff?

Bu sezon sözde Burak Elmas ile Ali Koç bu konularda çok hassas davranacaklarını açıklamışlar ama bakalım. Söz konusu bizim lig olunca ve yıllardır gördüğümüz olayları aklımızdan hızlıca geçirdiğimizde bana pek inandırıcı gelmiyor. Ama çok istiyorum kavgasız gürültüsüz ve şikesiz bir yıl olsun diye. Bu düzeni sağlamak için ne gerekiyorsa yapılmalı. Bu sayede ligin prestiji de artacaktır mutlaka.
full member
Activity: 854
Merit: 113
Evet ligin en çok merak edilen takımı olarak Adana Demirspor ön plana çıkıyor. Yaptıkları transferlerle baya ilgi çektiler şu ana kadar. Bir de şöyle bir habere rastladım.

https://tr.sputniknews.com/spor/202107111044940537-adana-demirspor-baskani-sancak-luizle-gorustu-turkiyenin-real-madridini-kuruyorum/

Adana Demirspor başkanı Murat Sancak, "Türkiye'nin Real Madrid'ini kuruyorum." şeklinde bir laf etmiş. Türkiye'nin Real Madrid'ini yaşı geçmiş oyuncularla kurmak çok zor be hocam.  Grin  Şimdi de David Luiz ile görüşmeler sürüyormuş bakalım. Umarım güzel bir sezon geçirirler. Süper Lig'e gerçekten hak ederek çıktılar performans olarak.

Yaşlı oyuncu almayan kulüp mü var hocam samatta kaç yaşında papiss kaç yaşında Fenerbahçe ikisini de kurtarıcı olarak getirmedi mi en azından bence cisse yerine Balotelli iki telli daha fayda sağlardı Fenerbahçe’ye Grin

Hocam samatta daha 28 yaşında genç bir oyuncu olarak nitelendirebiliriz ama genel olarak söyledikleriniz doğru takımlarımız genellikle son sözleşmesini arayan biraz isim yapmış yabancılarla anlaşmayı tercih ediyor bu çok yanlış.
member
Activity: 70
Merit: 10
Bu sene şampiyonluk yarışı geçen seneki gibi son haftaya kadar üç takımlı olursa tadından yenmez. Umarım hakem hatalarının daha az konuşulduğu, şaibe ve kavgadan uzak bir sezon olur. Bu sezona bakalım ne ismi verecek Tff?
full member
Activity: 1400
Merit: 161
Yeni sezon bizlere neler getirecek merakla bekliyorum. Ligin yeni ekiplerinden Adana Demirspor, beni en çok heyecanlandıran takım şu anda. Süper Lig'e şampiyon olarak çıktılar ve son zamanlardaki transferleri ve çabaları ile oldukça fazla dikkat çekiyorlar. Bu kadar uğraşın sonucu hüsran olmaz umarım. Ben ligi ilk 10'da, hatta belki de ilk 5'te bitirebileceklerini düşünüyorum.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300

Adana Demirspor başkanı Murat Sancak, "Türkiye'nin Real Madrid'ini kuruyorum." şeklinde bir laf etmiş. Türkiye'nin Real Madrid'ini yaşı geçmiş oyuncularla kurmak çok zor be hocam.  Grin  Şimdi de David Luiz ile görüşmeler sürüyormuş bakalım. Umarım güzel bir sezon geçirirler. Süper Lig'e gerçekten hak ederek çıktılar performans olarak.

Kurmasına kurarlar ama Real Madrid'in yaşlı hali gibi bir şey olur.  Grin  Zaten böyle oyuncuları yaşları gençken almaları imkansız sonuçta güçleri nasıl yetsin ve niye bu lige gelsinler. Prestij yok bir şey yok. Yine de bence bu oyuncular en azından ilk senelerinde sağlam bir performans gösterirler diye düşünüyorum.
legendary

Yaşlı oyuncu almayan kulüp mü var hocam samatta kaç yaşında papiss kaç yaşında Fenerbahçe ikisini de kurtarıcı olarak getirmedi mi en azından bence cisse yerine Balotelli iki telli daha fayda sağlardı Fenerbahçe’ye Grin
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329

member
Activity: 756
Merit: 17
Adanademir sporu bu sezon aşırı merak ediyorum. Değişik transferler geldi belhanda, balotelli falan bakalım neler olacak ha eğer iyi bir sıralama alamazlarsa yeni batarlar bunun farkındayım
Geçen senenin Hatayspor etkisini yaratacaklar bence. Hatayspor çok fazla sürpriz maça imza atmıştı. Adana Demirspor da bu sene 3 büyüklere kök söktürücek gibi duruyor.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
Adanademir sporu bu sezon aşırı merak ediyorum. Değişik transferler geldi belhanda, balotelli falan bakalım neler olacak ha eğer iyi bir sıralama alamazlarsa yeni batarlar bunun farkındayım
sr. member
Ligin yeni ekiplerinden Adana Demirspor ilk haftada Fenerbahçe'yi ağırlayacak. Giresunspor da Galatasaray'ı ağırlayarak lige başlayacak. Yeni takımların doğrudan ligin güçlü ekiplerine karşı bir başlangıç yapması bir dezavantaj da olabilir bir avantaj da.

Açıkçası bana Adana Demirspor Fenerbahçe'yi mağlup ederek başlayacak gibi geliyor. Giresunspor - Galatasaray maçı için de ne olacağı belli olmaz diyorum.

İlk hafta maçlarında Adana’ya gidecek Fenerbahçe, bakalım ilk hafta nasıl bir başlangıç yapacak, Adana Demir iyi ve tecrübeli oyuncular transfer etti, bu politika ne kadar başarı sağlayacak ilk maçta bu izlenime bakacağız, ben Fenerbahçeden daha çok Adananın oyununu merak ediyorum

Ben de Adana Demirspor'un performansını merak ediyorum en çok. Bedava transfer yöntemiyle Belhanda, Balotelli, Assombalonga gibi oyuncuları transfer ettiler. Hücum yönleri bir hayli güçlü olacak orası bariz. Ancak bu oyuncular ne kadar büyük bir çaba gösterecekler en çok merak ettiğim de o. Sırf bu üçlü bile sağlam oynasa Adana Demirspor galibiyetle lige başlayabilir ve güzel bir sırada da bitirebilir ligi.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Ligin yeni ekiplerinden Adana Demirspor ilk haftada Fenerbahçe'yi ağırlayacak. Giresunspor da Galatasaray'ı ağırlayarak lige başlayacak. Yeni takımların doğrudan ligin güçlü ekiplerine karşı bir başlangıç yapması bir dezavantaj da olabilir bir avantaj da.

Açıkçası bana Adana Demirspor Fenerbahçe'yi mağlup ederek başlayacak gibi geliyor. Giresunspor - Galatasaray maçı için de ne olacağı belli olmaz diyorum.

İlk hafta maçlarında Adana’ya gidecek Fenerbahçe, bakalım ilk hafta nasıl bir başlangıç yapacak, Adana Demir iyi ve tecrübeli oyuncular transfer etti, bu politika ne kadar başarı sağlayacak ilk maçta bu izlenime bakacağız, ben Fenerbahçeden daha çok Adananın oyununu merak ediyorum
sr. member

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Yeni sezonda tüm takımlara başarılar diliyorum. Yenilenen kadroları ve takımların ilk maçlarını izlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım tüm maçlar kesintisiz olarak seyircili oynanır, ilk bir kaç haftalık oynanışa göre lig şekillenecektir. Yeni oyuncuların yeni takımlarında izleyeceğiz bakalım yeni transferler takımlara yarayacak mı?

Galatasaraylı olarak daha iyi bir teknik direktör bekliyorum.
full member
Activity: 854
Merit: 113
Bu derbiler nasıl oluyor da ilk haftalara hiç denk gelmiyor. İngiltere premier liginde ilk hafta da bile derbi maçları oluyor.. özellikle son yıllarda derbiler 10. haftadan sonra. 
Bu sene İp tv dahi almıyorum. Maçlar artık zevk vermiyor. İlk haftadan hakem kavgası başlar. İzleme daha iyi

Bizim fikstür çekilirken derbilerin ilk haftalara gelmemesi için belirli ayarlamalar yapılıyor diye biliyorum bundan dolayı ilk haftalarda İstanbul derbisi izleme şansımız olmuyor.Bugün başkanlar ortak canlı yayına çıkıp dostluk mesajları verdi umarım tüm sezon böyle geçer ve futbolun marka değeri yükselir.

Valla iyi diyorsunuz da hocam önce böyle mesajlar verirler sonra lig sırasında işler bir anda değişir. Türkiye Ligi'nden bahsediyoruz sonuçta. Ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor. Mesela bir derbiye bakar olay. Özellikle Fenerbahçe - Galatasaray maçlarında sinirler gerilir hep. Bakalım artık, keşke sözlerinde durup dostluk çerçevesinde sezonu kapasalar da işte çok zor.

Dün programı izledim özellikle Burak Elmas ve Ali Koç Federasyona karşı net bir tavır almış durumdalar cesurca açıklama yapmaktan kaçınmadılar.Artık takımlar federasyona karşı birlik olmak gerektiğini anladı çok yakında SüperLig A.Ş kurulursa şaşırmam.Bu tür kavgalar futbolun marka değerine oldukça fazla zarar vermeye başladı.
legendary
İlk haftayı sabırsızlıkla bekliyorum Fenerbahçe bu sene ne yapacak acaba ilk haftalardaki oyunu izlerim eğer bana zevk verirse bu sene Fenerbahçe yayınlarını izlemek için abonelik oluştururum yoksa durum kötü para vermeye ne gerek var ayrıca şampiyonlar ligi Avrupa kupaları exxen yayın haklarını elinde tutuyor bir kaç aylık abonelik alacağım galiba  Grin
Jump to: