Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 150. (Read 23149 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
August 04, 2021, 07:34:29 AM
Kimsede olmayan sağ bek fotoğrafı arıyoruz.
https://twitter.com/Besiktas/status/1422565604729528324

rosier'in cevabı: https://twitter.com/VRosier19/status/1422566432118816770

bjk resmi twitter adresi son günlerde popüler olan "kimsede olmayan fotoğraf arayışı" trendine katılmış ve rosier'e referans vermiş. :) rosier'i pascal mı böyle kafaladı bilmiyorum ama bir futbolcunun profesyonelliğinin yanında takımına bu denli yüksek aidiyetler de beslemesi oldukça keyif verici görüntülerin ortaya çıkmasını sağlıyor. inş. ilişkimiz bozulmaz, bir sakatlık yaşanmaz ve rosier bu sezon sağ bekte sorunsuzca kendisinden beklenen performansı verir.
member
Activity: 756
Merit: 17
Türkiye Süper Ligi ekiplerinden Trabzonspor hem bu lig için hem de Avrupa Konferans Ligi'ne yönelik hazırlıklarını sürdürüyor. Transfer konusunda en aktif takımlardan birisi konumundalar şu an. Şu sıralarda da bir forvet arayışındalar. Chelsea forması giyen Batshuayi en büyük aday konumunda şu an. İçimden bir ses Süper Lig'de sağlam bir sezon geçirecekler diyor.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Yeni sezonun başlamasına iki hafta kaldı.

Beşiktaş Kayserispor ile hazırlık maçı oynuyor. Beşiktaş'ın Başakşehir ile oynadığı önceki hazırlık maçı basına kapalıydı ama bu maç Youtube hesabından izlenebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=RtwZEaB3qmE

Fenerbahçe de Greuther Fürth ile hazırlık maçı yapıyor. O maçın yayını Trt Spor'da.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
Kurla beraber Türk takımlarının kalitesi de aşırı derecede düştü. Romanya dan falan yıldız adayı oyuncu alıyor takımlar (yersen). Ligin hiç eski kalitesi heyecanı yok. Antalyaspor ve Galatasaray maçlarını ara ara izliyorum ama keyif vermiyor. Seneye de pek fark olmaz.

Hocam aslında evet bunun kurla çok etkisi hatta direkt etkisi var bakın bir örnekle kısaca açıklayayım 2004 yılı Haziran ayında Türkiye’nin görüp görebileceği en iyi yabancı oyunculardan biri olan Kralex de souza Fenerbahçe’ye geldi o zamanın dolar kuru 1.47 TL miş 1.5 lira bile değil bugün bir doların 8.5 lira olduğunu düşünürsek ve futbolculara verilen maaşların dolar üzerinden olduğunu göz önünde bulundurursak ekonominin negatif etkisinin kulüplere yükünün büyük olduğunu düşünüyorum ayrıca sezon içindeki primler ve televizyon yayın hakkı gelirleri de Türk lirası üzerinden ödendiği için kulüpler durduğu yerde kayıp yaşıyorlar aslında düzgün bir altyapı koordinasyonu ve torpilsiz yetenekli gençlerin önünü açarak hem kendileri hemde milli takımımız kazanır ama ısrarla yaşlı oyunculara yönelme eğilimindeler
full member
Activity: 854
Merit: 113
Yeni sezonun favorisi bakalım kim olacak. Geçen sezon Beşiktaş uzun bir süre harika bir oyun ortaya koyarak ligi çok iyi götürmüştü. Son haftalarda hatalar yapmaya başlasa da kupayı almayı başarmıştı. Bakalım yine Beşiktaş'ın yılı mı olacak yoksa Galatasaray ve Fenerbahçe'den birisi mi şampiyonluğa uzanacak.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Kurla beraber Türk takımlarının kalitesi de aşırı derecede düştü. Romanya dan falan yıldız adayı oyuncu alıyor takımlar (yersen). Ligin hiç eski kalitesi heyecanı yok. Antalyaspor ve Galatasaray maçlarını ara ara izliyorum ama keyif vermiyor. Seneye de pek fark olmaz.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Galatasaray'ın PSV karşısındaki ön eleme rövanş maçı bu akşam 21.00'da. 5-1'lik maçın ardından imkansızı başarmak için sahaya çıkacaklar ama bence o imkansız olarak kalacak.  Grin  5-1 gibi saçma bir skorla yenilmeselerdi belki çevirebilirlerdi.

Keşke bu skorla gelmeselerdi buralara ama maalesef kendi evinde bu skorla devam edeceksin realist olmak gerekiyor Galatasaray'da o kabiliyet hiç yok, avrupa maceramız başlamadan bitti Sad
İnşallah Beşiktaş için kolay bir grup gelirde tur atlar çünkü ülke açısından da önemli, her sene puanımız düşüyoruz maalesef.

Son 1 yılda Avrupa kupalarında Türk takımları 6 galibiyet almış, bu galibiyetlerin 3 tanesini Sivasspor almış, artık Avrupa kupası denilince Türk takımlarının elendiği akla geliyor, PSV maçını da galatasaray kaybetti diyebiliriz , onlara elendik, Avrupa kupalarında başarı elde ederler inşallah,
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
Galatasaray'ın PSV karşısındaki ön eleme rövanş maçı bu akşam 21.00'da. 5-1'lik maçın ardından imkansızı başarmak için sahaya çıkacaklar ama bence o imkansız olarak kalacak.  Grin  5-1 gibi saçma bir skorla yenilmeselerdi belki çevirebilirlerdi.

Keşke bu skorla gelmeselerdi buralara ama maalesef kendi evinde bu skorla devam edeceksin realist olmak gerekiyor Galatasaray'da o kabiliyet hiç yok, avrupa maceramız başlamadan bitti Sad
İnşallah Beşiktaş için kolay bir grup gelirde tur atlar çünkü ülke açısından da önemli, her sene puanımız düşüyoruz maalesef.

Galatasaray'da o kabiliyet olsaydı zaten ilk maçta 5-1 gibi ağır bir skorla mağlup olmazdı. PSV iyi bir takım evet ve güçlü bir hücum hattına da sahip. Özellikle Eran Zahavi en etkili oyuncularından birisi. Geçtiğimiz maçta da ne kadar iyi olduğunu gösterdi.

Fakat PSV bu sonuçta Bayern Münih falan değil ki normal şartlarda Galatasaray'a 5 gol atsın. Takım içi problemler var hala belli ki GS'de. Onları çözmedikleri sürece de değişen pek bir şey olmaz. Süper Lig'de de sıkıntılı bir sezon geçirebilirler.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Fenerbahçe hazırlık maçlarında iyi sayılabilecek bir futbol ortaya koydu daha çok eksiği var takımın tabiki ana forvet belli değil bazı oyuncular hala tam alışabilmiş değil yeni hocaya ve çalışma stiline çok belli oluyor bakalım umarım güzel bir başlangıç yapar bu sezon.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
Güven Yalçın genç bir futbolcu ve umarım kendini bozmaz Türk milli takımı için genç oyuncuların önemi çok büyük güvenden iyi bir performansı ben Fenerbahçeli olarak bekliyorum lütfen iyi olsun her Türk oyuncumuzu iyi yerlerde görmeyi çok isterim hatta Altınordu da 17 yaşında bir futbolcusunu fortuna sittarda sattı kulübün sahibi Türk ama yine de hollanda liginde bir Türk genç oyuncumuzun olması beni gururlandırdı hazırlık maçında bol gol bekleriz ancak 1-0 gibi skorla bitmiş Fenerbahçe de Gençlerbirliği ile hazırlık maçı yaptı 4-0 kazandık
legendary
Beşiktaş - Başakşehir hazırlık maçı sonucu: 1-0
Süper Lig'in son şampiyonu Beşiktaş, yeni sezon hazırlıkları kapsamındaki ilk maçını Başakşehir ile yaptı. BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki oynanan 90 dakika Beşiktaş'ın 1-0'lık üstünlüğü ile sona erdi. Siyah Beyazlı ekibe galibiyeti getiren golü 48. dakikada Güven Yalçın attı.
https://www.fanatik.com.tr/ozet-besiktas-basaksehir-hazirlik-maci-sonucu-1-0-2233343

yeni sezon öncesi gerçekleştirilen hazırlık maçında, başakşehir karşısında güven yalçın'ın kaydettiği golle 1-0'lık bir galibiyet almışız. sergen hoca larin'i bile adam etmiş bir teknik direktör, güven de bu sene kendine gelebilir. en azından kanat forvet olarak oyun içi devamlılık sağlarsa iyi ve güçlü bir alternatif oluşturabilir. bazen vücudunu gösterdiği fotoğraflar paylaşıyor; çok belli ki disiplinli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor, inş. yeni sezonda bir çıkış yakalar ve "son yılının içinde bulunduğu kontratını da yeniledikten sonra" bjk'da kalarak fayda sağlamaya devam eder. :)
full member
Activity: 1400
Merit: 161
Sivas maçının istatistiklerine baktım da ne kadar zorlanmışlar ya öyle bu kadar güçsüz bir rakip karşısında. Henüz ısınamadılar herhalde yeni sezon için. Yine de kazanmalarına sevindim. Sivas'ta işi bitirirler.

Trabzonspor için baktım da daha ileri bir turdalarmış daha rakipleri belli değil. Avrupa Konferans Ligi yeni bir turnuva ve umarım güzel bir başarı elde edebilir bizim takımlar.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
Sivas'ın rakibini hayatımda ilk defa duydum. Ne idüğü belirsiz bir kulüp. Ancak bizim takımlar böyle takımlarda zorlanma ile hatta onlara elenme ile ünlüdür.  Grin  Neyse ki kazanmayı başarmış Sivas. Avrupa arenasındaki tecrübesizlikten kaynaklı zorlandılar herhalde.

Bende daha önce duymamıştım. Moldova ekibiymiş. Bizim ligde Beşiktaş’a, Fenerbahçe’ye, Galatasaray’a kök söktüren Sivas, inşallah böyle ismi cismi duyulmamış takıma elenmez.
legendary
akşam sivas, kornerden gelen bir yan top organizasyonunda biraz şansının da yardımıyla gol atmayı başarabildi ve maçı attığı tek gol ile kazanmasını bildi. 90+5'te yatabare penaltı atışından yararlanamadı, penaltıyı gole çevirebilseydik tur için daha iddialı konuşabilirdik. bu turu geçersek lige de moralli başlayabiliriz. ayrıca, avrupa kupalarında alınacak her galibiyet ve beraberlik, ülke puanı için önemli ve hayati katkılar sağlıyor.
full member
https://twitter.com/KramponSport/status/1418224485568811008?s=20

Karagümrük, Ahmed Musa ile anlaşma sağlamış. 28 yaşındaki forvet ile bonservis bedeli ödemeden anlaşabilmiş olmaları çok iyiymiş. Eskiden iyi bir forvetti diye hatırlıyorum. Bence Süper Lig takımları için ideal forvetlerden birisi. Boupendza gibi çok gol atarsa şaşırmam. Sadece forvet değil kanat olarak da oynayabiliyor.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Musleranın hatası çok büyüktü morelmanda ekside başladı galatasaray maça, Muslera hadi hata yaptı da savunma ne yapıyor galatasaray savunması böyle olursa avrupa hangi takım gelirse 3 atar 5 atar geçer. PSV güzel bir maç cıkardı özellikle mario gotzenin performansı çok üst seviyedeydi.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
Galatasaray çok kötü bir gece geçirdi malesef. Lig öncesi Şampiyonlar Ligi elemelerinde bu kadar kötü bir performans göstermeleri kabul edilemez. Rövanş maçından pek bir beklentim yok ama en azından galibiyet alsınlar da moral olsun. PSV sonuna kadar hak etti bence. Zahavi'yi çok beğendim gerçekten. 3 gol 1 asist ile oynadı.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Galatasaray dün gece ne yapmış öyle ya, rezil olmuş bildiğiniz. PSV gibi bir takımdan nasıl 5 yediler anlamıyorum. PSV güçsüz takım demiyorum tabi. Gayet dişli bir rakip ama kafa kafaya geçmesini beklediğim bir maçtı. Hatta ilk yarı 2-1 bitince dedim herhalde en kötü bu skorla biter ya da belki beraberlik koparır GS. Ama PSV'nin içine Bayern Münih kaçtı resmen. GS daha da çeviremez herhalde buradan turu.
PSV iyi bir kadroya sahip, yine de Galatasaray 5 gol yiyip böyle kötü bir skor alacağını düşünmüyordum, PSV Galatasaray’a elenir diye bile düşünüyordum, inşallah diğer Avrupa’da maç yapan takımlarımızın kötü sonuçlar aldığını görmeyiz,
full member
Galatasaray dün gece ne yapmış öyle ya, rezil olmuş bildiğiniz. PSV gibi bir takımdan nasıl 5 yediler anlamıyorum. PSV güçsüz takım demiyorum tabi. Gayet dişli bir rakip ama kafa kafaya geçmesini beklediğim bir maçtı. Hatta ilk yarı 2-1 bitince dedim herhalde en kötü bu skorla biter ya da belki beraberlik koparır GS. Ama PSV'nin içine Bayern Münih kaçtı resmen. GS daha da çeviremez herhalde buradan turu.
Jump to: