Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 54. (Read 22961 times)

sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Fenerbahçe bu akşam Trabzonspor ile oynayacak. Bu iki takımın arasında çok anlamsız bir kavga var. Taraftarından tutun kulüp yöneticisine kadar herkes bu kavganın bir tarafı olarak hareket ediyor. Geçmişte kötü olayların yaşandığını biliyorum. Fenerbahçe'nin otobüsü kurşunlandı. Şike kumpasının yaşandığı sezon kazanılan şampiyonluk tartışmaya açıldı. Birçok kötü olay yaşandı ama hiçbir şey bu husumetin sonsuza kadar devam etmesine neden olabilecek olaylar değil. Futbolun barışı, kardeşliği ve huzuru getirdiği bir dönemi yakalarız umarım yine.

Giresunspor maçında alınan beraberlikten sonra Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansı çok azaldı. İkincilik şansı da son maçlarda göstereceği performansa bağlı. Beşiktaş ise son haftalarda sürekli kazanıyor ve istikrarlı bir futbol oynuyor. Biraz daha dikkatli olmazsak ikinci sırayı onlara kaptırabiliriz. Mutlaka kazanmamız gereken bir maç olduğu için ve Trabzonspor'un bu sezonki performansı iç açıcı olmadığı için bu maçı kazanacağız bence.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Trabzonspor maçında Altay ve Lincoln'ün sakatlıkları nedeniyle şimdilik oynamamaları bekleniyor. İrfan Can da kırmızı kart cezalısı durumunda. Trabzonspor'da da orta sahanın önemli oyuncularından birisi olan Bakasetas kırmızı kart cezalısı durumunda. Trabzonspor'un hiçbir amacı kalmamış olması Fenerbahçe için kağıt üzerinde ekstra bir avantaj sağlıyor. Fakat bakalım bunu Fenerbahçe oyunuyla da sahaya yansıtabilecek mi. Eğer oyuna ağırlığını daha ilk dakikalardan koymayı başarırsa kazanması çok zor olmayabilir.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Trabzonspor, Fenerbahçe’yi yenerse yarın, Galatasaray şampiyon diyebiliriz. Fenerbahçe derbide kazanmaktan başka şansı olmayan bir takım durumunda. Artık ana hedefleri Türkiye kupası olacak.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Galatasaray dün 2-0 kazanarak şampiyonluk kapısını araladı, artık Fenerbahçe ile oynayacakları maçta resmen ilan edecekler çünkü Fenerbahçe neredeyse hiç derbi kazanmadı bu sene yanlış hatırlamıyorsam, büyük maçlar oynadılar Avrupa’da ancak süper ligde büyük takımlara karşı büyük sürprizler yaşadılar, Giresun ve İstanbulspor’a  sürpriz puan kayıpları yaşadılar, Fenerbahçe şampiyonluğu vermek için elinden geleni yaptı, tıpkı Premier lig Arsenal’i gibi,
hero member
Activity: 994
Merit: 607
Şampiyonluk hiç bu kadar yakın olmamıştı bu sene Cimbom’a. İstanbulspor deplasmanında da 2 golle kazandıkları ve lider bitirdikleri bir haftanın devamında Süper lig için Cimbom şampiyonluk şarkıları söylemeye başlıyor. Artık taraftarların aklında gelecek seneki kadro şekillenmeye çalışıyor. Icardi’yi bonservisiyle almak isteyen Cimbom bunu yapar. Erden Timur harika bir kaç takviye de yapar. Onu efsane Fenerbahçe döneminin Nihat Özdemir’ine benzetiyorum. Alex’i Türkiye’ye getiren adamdı.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
Zaniolo'nun gördüğü kırmızı kart sonrası kaç tane Galatasaray taraftarı endişe içerisine girdi kim bilir. Doğrudan kırmızı kart gördü hem de ve böylesine kritik maçlardan birisinde bu kadar acemice davranması kabul edilemez olmalı. Galatasaray buna rağmen farkı 15 dakika içerisinde 2'ye çıkarmayı başarıp maçı 2-0 kazanmasını bildi. Bu gerçekten çok kritik galibiyetlerden birisi ve Fenerbahçe'den önce maçını oynamış olması psikolojik avantajı da ele geçirmelerini sağlayacak. Fenerbahçe'nin de yarıştan kopmamak için Trabzonspor'a karşı galibiyet alması kendi yararlarına olur.

Eğer bizim yararımıza bir şey olacaksa bu olmayacaktır ve Fenerbahçe Trabzonspor'a kaybederek 3452323 hafta önce atması gereken havluyu atacaktır. Galatasaray maçını izlemedim. Belki de ilk defa bir lig maçını izlemedim bu sezon. O kadar futbol seven adamı soğutmayı başaran Fenerbahçe'nin başarısız yönetimi bir de transfer haberleri pompalıyor medyaya. Galatasaray'ı tebrik ediyorum. Fenerbahçe yönetimini de kutlamaya çağırsınlar diyeceğim ama son maçta zaten evlerine gidiyoruz yabancılık çekmez bizim yönetim.
sr. member
Zaniolo'nun gördüğü kırmızı kart sonrası kaç tane Galatasaray taraftarı endişe içerisine girdi kim bilir. Doğrudan kırmızı kart gördü hem de ve böylesine kritik maçlardan birisinde bu kadar acemice davranması kabul edilemez olmalı. Galatasaray buna rağmen farkı 15 dakika içerisinde 2'ye çıkarmayı başarıp maçı 2-0 kazanmasını bildi. Bu gerçekten çok kritik galibiyetlerden birisi ve Fenerbahçe'den önce maçını oynamış olması psikolojik avantajı da ele geçirmelerini sağlayacak. Fenerbahçe'nin de yarıştan kopmamak için Trabzonspor'a karşı galibiyet alması kendi yararlarına olur.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Kerem, Rashica, Mertens ne kadar etkisiz kaldı bugün. Maçı izlerken bu futbolcuların performansını beğenenler var mı? Şut çekmekten bile aciz kaldılar bu maçta. Gerçi İstanbulsporlu defans oyuncuları da iyi savunma yaptı. Etkisiz kalmalarında gerekçeler vardı sahada fazlasıyla. Haklarını yemek istemiyorum. Ama onların etkisizliği, maçın uzun bi süre 1-0 devam etmesi gerdi beni. Erken bir gol daha atmalıydık maçı rahat bi şekilde tamamlamak için. Zaniolo'ya da bi parantez açmamız gerekiyor bana kalırsa. Bu maçta hiç hoş olmayan şeyler yaptı. Oyuna girdikten 5 dakka sonra kırmızı kart gördü takımı bi kişi eksik bıraktı. Genç bi futbolcu olduğu için normal karşılamak da gerekiyor gerçi. Ama şampiyonluk yarışında önemli bi aşamadayken doğru olmadı bu yaptığı.

Maç fazlasıyla puan farkını 8'e çıkardık. Şimdi Fenerbahçe düşünsün. Cheesy
sr. member
Önümüzdeki hafta maçlarında Galatasaray'ın işi oldukça rahat gözüküyor. İstanbulspor her ne kadar kötü bir sırada yer alıyor olsa da düşme hattına kıyasla puan farkları iyi bir seviyede. Galatasaray'ın böyle bir maçta hata yapmasını beklemiyorum. Geçen hafta Başakşehir'e karşı alınan galibiyetin de moral olacağına dair şüphem yok. Artık puan farkı da 5'e çıktığı için Galatasaray'ın çok daha rahat ilerleyebilmesi lazım. Fenerbahçe de Trabzonspor'u ağırlayacak. Trabzonspor'un bir amacı olmasa da maçta ne kadar rakibinin işini zora sokar bilinmez.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Galatasaray Başakşehir'i yenerek şampiyonluk yolundaki çok önemli bir virajı döndü. Skor 1-0 gibi kritik bir skor olmasına rağmen maçın son bölümlerini bence rahat oynadık. Beni en çok gören kısmı orası zaten. Cheesy Şampiyonluk yarışının bu aşamasından sonra güzel futbol veya çok gol atmak bir anlam ifade etmiyor. Maçları kazanmak her şeyden önemli. Bu maçı rahat oynamamız beni sevindirdi bu yüzden.

Galatasaray adına bu maçta Abdülkerim ve Boey'in performansını beğendim. Çok dirençli oynadılar ve Galatasaray'ın galibiyetinde önemli rol aldılar.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Ankaragücü deplasmanında Galatasaray’ın alacağı bir galibiyet onları yüzde 90 oranında şampiyon yapacaktır.Fenerbahçe ile aralarında olan 5 puanlık farkın şu anda hiç bir önemi yok.Fenerbahçe arkadan onları takip edecek güçte değil.Mental olarak son maçlarda kaybettikleri puanlar ile büyük çöküntü içindeler.Feneri kanser eden de teknik direktör Jorge Jesus’un her maç aldığı farklı kararlar, çıkardığı farklı kadrolar bunu net olarak herkes görüyor.Keşke Fenerbahçe başında olmasaydı diye sözler çıkmaya başladı bile.Sene sonunda daha idealist bir teknik direktör ile anlaşmaları gerekecek.

Matematiksel olarak bakarsak Fenerbahçe’nin şansı hala devam ediyor hocam, Beşiktaş’ın da şansı devam ediyor, Galatasaray’a daha şimdiden şampiyon demek doğru değil, iki yenilgiye bakar ki biri Fenerbahçe maçında olursa, diğer maçlardan birisinde alacakları sürpriz bir yenilgi Galatasaray’ı potadan düşürür, ha çok düşük ihtimalle puan kaybeder ama ihtimaller hep vardır, bakın Konyaspor maçına Galatasaray orada 3 puan bıraktı,
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Ankaragücü deplasmanında Galatasaray’ın alacağı bir galibiyet onları yüzde 90 oranında şampiyon yapacaktır.Fenerbahçe ile aralarında olan 5 puanlık farkın şu anda hiç bir önemi yok.Fenerbahçe arkadan onları takip edecek güçte değil.Mental olarak son maçlarda kaybettikleri puanlar ile büyük çöküntü içindeler.Feneri kanser eden de teknik direktör Jorge Jesus’un her maç aldığı farklı kararlar, çıkardığı farklı kadrolar bunu net olarak herkes görüyor.Keşke Fenerbahçe başında olmasaydı diye sözler çıkmaya başladı bile.Sene sonunda daha idealist bir teknik direktör ile anlaşmaları gerekecek.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
Galatasaray, haftanın önemli maçlarından birisinde daha önce 7 golle mağlup ettiği Başakşehiri konuk ediyor. Maçta ilk yarı sona ererken ilk yarıda golle karşılaşamadık. 0-0 devam eden maçta Galatasaray, Başakşehir’i sahasına hapsetti. Bir çok pozisyona giriyorlar.

Fenerbahçe yine Giresunspor’dan puan kaybı yaşadı. Bunu kimse beklemiyordu. Ligin sonundaki takımlara 9 puan kaybı var Fenerbahçe’nin. Fenerbahçe bir şampiyon gibi oynamıyor. Şampiyon olması haksızlık olur. Gönlüm eğer sürpriz olacaksa Beşiktaş’ın bunu yapmasında.

İlk yarının son saniyesinde penaltıdan attık golü. Icardi vururken yine panenka yapacak diye korktum ama. Yalan diiil. Cheesy Neyseki bu defa sert bi şut attı. Penaltı dışında da daha iyi oynadık Başakşehir'den. Maçın skoru daha bi farklı olabilirdi. Bana kalırsa maçı izlemeyenler için biraz yanıltıcı.

Ligin bitmesine 5 hafta kala Galatasarayımız 5 puan farkla lider. İki maç berabere kalsak geri kalan maçlarımızı kazansak şampiyon oluruz.

Galatasaray:

İstanbulspor ile deplasmanda
Sivasspor ile kendi evimizde
Ankaragücü ile deplasmanda
Fenerbahçe ile kendi evimizde
Hatayspor ile oynanmayacak

Fenerbahçe maçında berabere kalırsak diğer 3 maçtan birini kazansak diğerlerinde berabere kalsak yine şampiyon oluruz. Karışık anlattım biraz matematik ile aram pek iyi diiil. Cheesy

Galatasaray şu anda ligde çok büyük ihtimalle şampiyonluğu kesinleştirmiş durumda. Çoook büyük bir sürpriz olmazsa Fenerbahçe maçı dışında hiç puan kaybedeceği bir maç görmüyorum. Eğer puan kaybederlerse de büyük sürpriz olmuş olur. Sivasspor’u da, Ankaragücü’nü de İstanbulspor’u da farkla yenecek bir havada Galatasaray. Ayrıca biliyorsunuz ki Galatasaray Mayıs aylarını seviyor. Fenerbahçe maçı Kadıköy’de olsaydı bir kere daha Kadıköy’de şampiyonluk ilan edecekti Galatasaray. Şu an Fenerbahçe’nin buna sevinmesi bile gerek.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Galatasaray, haftanın önemli maçlarından birisinde daha önce 7 golle mağlup ettiği Başakşehiri konuk ediyor. Maçta ilk yarı sona ererken ilk yarıda golle karşılaşamadık. 0-0 devam eden maçta Galatasaray, Başakşehir’i sahasına hapsetti. Bir çok pozisyona giriyorlar.

Fenerbahçe yine Giresunspor’dan puan kaybı yaşadı. Bunu kimse beklemiyordu. Ligin sonundaki takımlara 9 puan kaybı var Fenerbahçe’nin. Fenerbahçe bir şampiyon gibi oynamıyor. Şampiyon olması haksızlık olur. Gönlüm eğer sürpriz olacaksa Beşiktaş’ın bunu yapmasında.

İlk yarının son saniyesinde penaltıdan attık golü. Icardi vururken yine panenka yapacak diye korktum ama. Yalan diiil. Cheesy Neyseki bu defa sert bi şut attı. Penaltı dışında da daha iyi oynadık Başakşehir'den. Maçın skoru daha bi farklı olabilirdi. Bana kalırsa maçı izlemeyenler için biraz yanıltıcı.

Ligin bitmesine 5 hafta kala Galatasarayımız 5 puan farkla lider. İki maç berabere kalsak geri kalan maçlarımızı kazansak şampiyon oluruz.

Galatasaray:

İstanbulspor ile deplasmanda
Sivasspor ile kendi evimizde
Ankaragücü ile deplasmanda
Fenerbahçe ile kendi evimizde
Hatayspor ile oynanmayacak

Fenerbahçe maçında berabere kalırsak diğer 3 maçtan birini kazansak diğerlerinde berabere kalsak yine şampiyon oluruz. Karışık anlattım biraz matematik ile aram pek iyi diiil. Cheesy
sr. member
Fenerbahçe hakkındaki düşüncelere kesinlikle katılıyorum. Resmen şampiyonluğu Galatasaray'a hediye etmek için ellerinden geleni yaptılar şu ana kadar. Giresunspor belki ligden düşmemek için oynuyordu ama hala arada ciddi bir güç farkının olduğu da bir gerçekti. Ayrıca şampiyonluk yarışında böylesine önemli bir maç oynarken Fenerbahçe'nin ne olursa olsun kazanması gerekirdi. Galatasaray ise Başakşehir'e karşı daha rahat bir şekilde de kazanabilirdi ama önemli olan o 3 puanı almaktı. Şu andan itibaren şampiyon olamamaları için bir sebep göremiyorum.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
Fenerbahçe'yi şu dakika itibariyle lider yapsınlar yine bir yolunu bulup şampıyonluğu kaybetmeyi başarır.Serhat Akın'ın programını izlerken Daum'un Samandıra gezisini anlattı.Alman hoca geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe'yi ziyaret etmiş Samandıra Tesislerini gezmişti.Serhat Akın Daum'un tesislerde şampıyonluk havası olmadığını söylediğini iddia etti.Maalesef takımda lider ruhlu oyuncu yok ve yıldız oyuncu yok.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
Bir Fenerbahçe’li olarak Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutlarım şimdiden. Bu puan farkı artık kapanmaz üstüne bizi son maçta evlerinde yenerler. Giresunspor’u yenemeyen takım şampiyonluktan bahsediyor. Yok maç sonu şu müziği açmışlar, yakışmamış falan. Serhat Akın’ı dinledim maç sonu. Adam giden ruhtan bahsediyor aynı zamanda Fenerbahçe futbolcularının kaliteli topçular olmadığını söylüyor. Net olarak haklı zaten maçları izleyen bunu anlar. Daum gelip 1-2 saat tesislerde kaldıktan sonra bile takımda şampiyonluk havası yok, hoca bir yerde oyuncular ayrı bir yerde demiş. Fenerbahçe’yi futboldan anlamayan yöneticilere emanet edenlere çok söz söylemek lazım. Bir 10 sene başkanlık yapacak herhalde bu adam. Başta herkes destekledi tamam ama şimdi olmuyor işte bırak git. Rakiplerinin görmediğin başarısı kalmadı. Hala seneye planlarından bahsediyorlar. Menajerlerin getirdikleri topçulara bak. Ne vaatlerle geldi bir tane yıldız oyuncu almışlığı yok. Son transfer sol bek zaten nasıl bir strateji izleyerek transfer yaptıklarını açıklıyor. Konunun özeti şu; bu adamların futbol bilgisi yok. Kendilerini kandırmalarına izin veriyorlar çevresindekilerin. Yapılan transferlerden belli bu durum.

Okan Hoca’yı ayrıca tebrik etmek lazım. O kadar yıldızla baş edemez, kendisi sakin hoca lafını geçiremez falan deniyordu. Bizimkilerin getirdiği sözde kurt hocayı ne hallere düşürdü. Helal olsun.

Taraftara el kol çeken sözde hocayı tutan yönetim de onunla beraber gitsin. Koskoca camia diyorduk ne hallere düşürdüler.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Galatasaray bugün fazlaca gol atabileceği bir maç geçirdi ve birçok önemli fırsatı harcadı. Buna rağmen Başakşehir istediği gibi bir karşılık veremediği için Galatasaray maçtan 1-0 galibiyetle ayrılmasını bildi. Bu galibiyet şampiyonluk yarışında çok önemliydi çünkü puan farkı yeniden 5'e çıkmış oldu. Galatasaray şu saatten sonra şampiyonluğu vermez herhalde.

Zaten son haftada da derbi oynanacak ve diyelim ki puan farkı derbiden hemen önce 3'e indi yine Fenerbahçe'nin işi çok zor. Çünkü ikili averajda ciddi seviyede dezavantajlı durumdalar.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
Harbiden sağlam maç olmuş, ben kaçırdım izleyemedim işim vardı dışardaydım, gelince anca özetini izleyebildim ve özetten yorum yapmak çok zordur, öyle 6-7 dakikasını izleyip maçın çok acayip bir yorum çıkartılmaz. Fakat özetten anladığım çooook pozisyon kaçırmışız, Başakşehir savunması canavar kesilmiş, ne vurduysak adamlardan dönmüş, onu anlamak için özet bile yetiyor, kaç tane şut kaç tane kafa son savunmadan dönmüş, baya büyük başarı. Çok şükür maçı kazanmışız, bu baya güzel avantaj oldu bize, böyle devam edersek baya avantajlıyız demektir, fenerbahçe çok salakça bir puan kaybı yaşadı, adamlar şampiyon olur muyuz la acaba derken şimdi üçüncü olmayız inş demeye başlayacaklar bu gidişle ahahaha.
hero member
Activity: 868
Merit: 878

Pages:
Jump to: