Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 50. (Read 22598 times)

legendary
Activity: 2548
Merit: 1480
Beşiktaş bugün 5 gol ile şov yapmış, ligin sonunda şampiyon olabilecek kadar iyi oynadılar ama söylenildiği gibi çok fazla hakkı yendi. Türkiye'de futbol her zaman mafyaların elindeydi ve bu mafyacılık uzun süre daha devam edecek gibi görünüyor. Bundan birkaç yıl önce Fenerbahçe'nin ligde yaşattığı baskıları unutmak mümkün değil.
Yarınki derbi büyük bir keyif olacak, Galatasaray şampiyonluk kutlamalarını zaten yaptı ama Fener'e karşı güzel bir galibiyet ile sezonu kapatırlarsa büyük keyif alırım Smiley
legendary
Activity: 2492
Merit: 1505
26 Şubat'tan sonraki Trabzonspor hariç tüm maçlarımızı kazandık. Deprem hırsızlığına izin vermesek rakiplerin yaptığı açıklamalardan sonra maçlara ettiği etkinin %5'ini yapabilsek biz şampiyonduk. En büyük eksiğimiz lobi, bu oyunun kurallarının bu coğrafyada herkese eşit olmadığının farkında olarak daha güçlü bir lobiye sahip olmalıyız. Adamlar çıkıp bu ligi bitirtmeyiz diye açıklama yapıyor lige haftalarca şekil veriyor bizse hakkımız olan penaltıları kartları bile alamıyoruz. 3 gol öndeyken bariz şekilde 2 puanımızın çalındığı maçlarda bile pasif kalıyoruz. Takım çok iyi mücadele etti bu verilen emeğe yazık oldu hakkımızı savunacak bir başkan ve güçlü bir lobi şart yoksa yıllarca aynı gururlu ama ikinci edebiyatına devam edilir.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Daha uzun sezon oldu mu bilmiyorum. Dünya Kupası arası verildi. 100 yılın felaketi deprem yaşandı. Ligdeki takım sayısı zaten çoktu. Her şey üst üste geldi hep. Ama Galatasarayımız mutlu sona ulaştı. 23. şampiyonluğunu kazandı. Akşam Kadıköy çarşısının oralardaydım doyasıya kutlayamadım şampiyonluğu. Bu akşam bi after party yapılır bu şampiyonluğa. Cheesy Ama asıl after party Fenerbahçe ile kendi sahamızda oynayacağımız maçta olacak bana kalırsa.

2012'de Kadıköy'de kaldırdığımız şampiyonluk kupasını karanlıkta kutlamıştı futbolcularımız. Futbolun en sevdiğim rekabetçi yanı bu. Şimdi Galatasarayımız ezeli rakibinin karşısında ihtişamlı bi kupa kaldırma töreni yapabilecek. Karanlıkta kalma ihtimalimiz yok bu kutlamalarda. Doyasıya kutlayabiliriz. Cheesy
Fener ağlama şarkısı paylaşılırsa olabilecek olayları düşünemiyorum. Bence bu maçta Fenerbahçe taraftarı olmamalı. Her türlü olay yaşanabilir. Özellikle kendi sahasında denk gelmesi güzel oldu. Daha güzeli de bu maçta kazanıp şampiyonluğu ilan etmesi olabilirdi Galatasaray için. Yine de şampiyon olarak kendi sahasında Fenerbahçe ile oynayacakları maçta da ekstra motive olacaklar ve bu maçta farklı bir galibiyet hediye etmek isteyecekler taraftarlara. Tebrikler şampiyon Galatasaray.

Galatasaray başkanı Fenerbahçe başkanına yemek teklif etmiş ama teklifini Ali koç reddetmiş. Çirkin şeyler bunlar ne gerek var. Adam akıllı git yemeğini ye paşa paşa oynayın işte yok ama illa aksiyon gerekecek. Ali Koç gereksiz gurur yapıyor önce takıma zarar veren Jesusu takımdan göndermesini bilecek. Daha sonra takımın kemik kadrosunu belli edecek. Rossi gibi andavallar 11 çıkarken Emre Mor’u harcamayacak. Bu kafayla fener zor şampiyon olur.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Daha uzun sezon oldu mu bilmiyorum. Dünya Kupası arası verildi. 100 yılın felaketi deprem yaşandı. Ligdeki takım sayısı zaten çoktu. Her şey üst üste geldi hep. Ama Galatasarayımız mutlu sona ulaştı. 23. şampiyonluğunu kazandı. Akşam Kadıköy çarşısının oralardaydım doyasıya kutlayamadım şampiyonluğu. Bu akşam bi after party yapılır bu şampiyonluğa. Cheesy Ama asıl after party Fenerbahçe ile kendi sahamızda oynayacağımız maçta olacak bana kalırsa.

2012'de Kadıköy'de kaldırdığımız şampiyonluk kupasını karanlıkta kutlamıştı futbolcularımız. Futbolun en sevdiğim rekabetçi yanı bu. Şimdi Galatasarayımız ezeli rakibinin karşısında ihtişamlı bi kupa kaldırma töreni yapabilecek. Karanlıkta kalma ihtimalimiz yok bu kutlamalarda. Doyasıya kutlayabiliriz. Cheesy
Fener ağlama şarkısı paylaşılırsa olabilecek olayları düşünemiyorum. Bence bu maçta Fenerbahçe taraftarı olmamalı. Her türlü olay yaşanabilir. Özellikle kendi sahasında denk gelmesi güzel oldu. Daha güzeli de bu maçta kazanıp şampiyonluğu ilan etmesi olabilirdi Galatasaray için. Yine de şampiyon olarak kendi sahasında Fenerbahçe ile oynayacakları maçta da ekstra motive olacaklar ve bu maçta farklı bir galibiyet hediye etmek isteyecekler taraftarlara. Tebrikler şampiyon Galatasaray.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Lig Galatasaray'ın şampiyonluğu ile sona erdi ama Fenerbahçe için ikinciliği kaybetme riski az da olsa var. Lig tablosuna baktığımda Beşiktaş ile aramızdaki puan farkının 3 olduğunu görüyorum. Bu hafta Galatasaray'a yenilsek bile önümüzdeki haftayı Gaziantep FK'dan alacağımız 3 puan ile kapatacağız ve sezonu en kötü ihtimalle 80 puan ile tamamlayacağız. Beşiktaş her iki maçını da kazanırsa puan durumu eşitlenir. TFF'nin sitesinde şöyle bir açıklama var.

Not: Futbol Müsabaka Talimatı'na göre takımların birbiriyle oynadıkları tüm müsabakalar tamamlandıktan sonra, eş puana sahip takımlar kendi aralarındaki müsabaka sonuçlarına göre sıralanacaktır.
https://www.tff.org/Default.aspx?pageID=198&hafta=38#macctl00_MPane_m_198_10560_ctnr_m_198_10560

Beşiktaş ile ligin 8. haftasında deplasmansa oynadığımız maç 0-0 berabere bitmişti. 27. haftada kendi sahamızda oynadığımız maçı ise 4-2 kaybetmiştik. TFF'nin açıkladığı talimata göre Galatasaray'a yenilirsek ve Beşiktaş kalan iki maçını kazanırsa ligi 3. sırada bitirebiliriz. Şampiyonluk hayalleriyle başladığımız ligi kabus gibi bir sezon olarak tamamlamak üzereyiz. Bu süreçte Ali Koç ve Jorge Jesus'a özel bir teşekkür etmek gerekiyor.
hero member
Activity: 1134
Merit: 707

legendary
Activity: 2044
Merit: 1133
Ferrari de 2007den bu yana f1de şampiyon olamıyor Smiley
büyük takımların laneti maalesef; rakiplerini de düşünmek zorundalar, onların da sevinmelerini sağlamalılar, çile çekip taraftarına şampiyonluğu arzulama hissi salgılatmaları için bir süre başarısız [!] olmaları gerekiyor, onlara biçilen senaryodaki rol bu! yoksa her kupayı alır heyecan kalmaz.

doğada belgesel çekenler olaylara müdahale etmezler sadece gözlem yaparlar, nadiren mandalar aslanı sakat bırakırken olağan olan aslanın mandayı mideye götürmesidir. neyse metafora gerek yok sanırım  Wink
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Galatasaray gerçekten şiir gibi bir kadro kurdu ve bu performansı ile şampiyonluğu da söke söke aldı. Yalnız aynı şekilde ben de onların bu yaz ne yapacağını merak ediyorum. En önemli oyuncularını kulüpte tutabilmek için ekstra efor sarf etmeleri gerekecek. Icardi kulübün kalıcı bir üyesi bile değil örneğin. Böyle bir sezon geçirdikten sonra PSG fiyat konusunda biraz daha yukarı çıkabilir bile. Çıkmasa da Galatasaray'ın kolay bir şekilde alabileceği bir ekonomisi yoktu ama o kesinlikle takımda tutulmalı.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
Dokuzun geleceği sekizden bellidir tarzı bir sezon oldu. Bitcoin kadar volatil bir takım olmasakta gerçekten bi bu kadar iyi bi geçen sezon kadar kötü oluşumuzda gerçekten bazı soruları sorduruyor. Çok güzel bir takım kurduk, elbette bunların çoğu gidecek, bu da demek oluyor ki seneye 7. falan bitirsek yine şaşırmam. Nasıl mı olur? Muslera artık yaşlandı, yerine kaleci bakılabilir, gelen kaleci berbat olabilir, boey satılabilir, viking satılabilir, zaniolo satılabilir, icardi geri alınamayabilir, e bu saydıklarımı zaten takımdan çıkarınca geriye kalan takıma eğer takviyeler berbat oyuncular olur ve verim alamazsak ilk üçü bile zorlayamayabiliriz. Şampiyonluğu bu gecele kutlayalım, yarın sabah kalkınca tekrar oturup seneye napabilirize çalışmalara başlamamız gerekiyor.
legendary
Activity: 896
Merit: 974
#SWGT CERTIK Audited
Türkiye Cumhuriyetinin yüzüncü yılında Galatasaray yirmi üçüncü şampiyonluğunu aldı. Bu hak edilmiş şampiyonluk için Galatasaray'ı ve tüm Galatasaray taraftarlarını tebrik ediyorum. Ayrıca bu sezon mükemmel puan toplayan Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı da tebrik ediyorum. Uzun yıllar sonra ilk kez lig izlenir bi hal aldı. Gerçekten üç büyüklerin yarıştığı ligin zevki ayrı oluyor.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Chainjoes.com
Galatasaray'lı Forumdaşlarımı tebrik ederim. İlk maçlarda ki performanslara bakarak ben çok öttüm şampiyon Fenerbahçe diye ama olmadı.
Can-ı gönülden tebrik ederim...
hero member
Activity: 728
Merit: 698
Defalarca verilen fırsatı geri tepersen, ligin zayıf takımlarını lider olacağın maçlarda yenemezsen böyle bir tabloyu daha izlersin.

Yönetim son maça gitsin locadan Galatasaray'ın kendi evlerinde bizi yenmesini ve sonra da kupa törenindeki şovu izlesin. Severler şov hareketleri. Görmedikleri bir bu kalmıştı onu da görecekler. Futboldan anlamayan bir yönetimle şampiyonluk beklemeye devam ediyoruz biz. Neyse ki bizde Fenerbahçe sevgisi bu başarının ne anlama geldiğini bilmeyen yönetime rağmen çok büyük.

Tebrikler Galatasaray.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
Galatasaray'ı hak edilmiş bir şampiyonluk aldığı için tebrik ediyorum. Sezon boyunca oldukça sağlam bir iş çıkardılar ve şampiyonluk maçında da şampiyona yakışır bir skor ile maçı kazanmasını bildi. Ankaragücü beraberliği yakaladıktan sonra ben hala Galatasaray'ın öyle ya da böyle kazanmasını bekliyordum. Oynadıkları oyundan keyif alarak 4-1 kazandılar.

Icardi sezonu bir hat-trickle kapatmaya yakındı ama olmadı. Yine de hem bu maçtaki 2 gollük emeği hem de sezon boyu performansı çok ekstraydı gerçekten. Galatasaray'ın napıp edip onu takımda tutması lazım. Aynı şekilde Kerem'i de bu maç ayrı bir beğendim çünkü 3 asist yaptı.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Lafı eğip bükmeden Galatasaray'ı tebrik ederim. İyi başladığımız sezonu Mayıs'ta yine onlara verdik ve ezeli rekabette bir adım daha öne geçtiler bugün.

Fenerbahçe Antalyaspor'u maçın başında ve sonunda attığı iki golle mağlup etti. Enner Valencia bu maçta attığı gol ile ligdeki toplam gol sayısını 29'a çıkardı. Bu gol Fenerbahçe için bir sezonda 28 gol atan Alex De Souza'nın rekorunu kırmış ve aynı zamanda Aykut Kocaman'ın 29 gollük rekorunu egale etmiş. Son zamanlarda 30 gol barajına yaklaşmış veya bu barajı aşmış bir futbolcu hatırlamıyorum. Enner Valencia attığı gollerin bazılarını penaltıdan atmış olsa da çok değerli bir sezon yaşattı bize. Takımda kalmasını çok isterdim ama Fabrizio Romano onun Internacional ile anlaştığını yazmıştı daha önce. Keşke onu takımda tutmak için bir şeyler yapsaydılar.
hero member
Activity: 1134
Merit: 707
Galatasaray yarın akşam resmen şampiyonluk maçına çıkıyor. Ankaragücü karşısında kazanması durumunda Fenerbahçe'nin aldığı sonuca bakılmaksızın şampiyonluğunu ilan edecek. Çünkü haftaya derbi var ve 5 puanlık fark korunsa bile artık Fenerbahçe için iş işten geçmiş oluyor. Bundan sonraki haftada da normalde bu takımlardan birisi Hatayspor diğeri Gaziantep ile oynayacaktı ama ikisinde de 3er puan alacaklar. Tam kadro maça çıkması beklenen Galatasaray bence bu maçı sağlam bir oyunla kazanır ve şampiyon olur.

Bana kalırsa Galatasaray bugün sezonun en önemli maçını oynayacak. Rakip zayıf bi takım. Ona bi sözüm yok. Ama derbi maçından önce şampiyonluğu ilan etmek çok önemli. Bugün bi kaza kurşunuyla maçı kaybedersek bütün pozitif hava terse dönebilir bi anda. Beni korkutuyo bu ihtimal. Tabiki korkuttuğu kadar kalp atışlarımın hızlanmasını da sağlıyor. Çünkü 23. şampiyonluğumuza yakınız. Ve 5. yıldıza giden bi serüvenin en önemli günlerinden birindeyiz. 1 gol atalım. 1 puan alalım. Öteki maçın sonucuna bakalım. Risk almadan oynayalım hesabına girmeden kazanmamız gerekiyor. Yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiğimiz sezonu rahat bi galibiyetle bitirelim artık. Cheesy
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Galatasaray yarın akşam resmen şampiyonluk maçına çıkıyor. Ankaragücü karşısında kazanması durumunda Fenerbahçe'nin aldığı sonuca bakılmaksızın şampiyonluğunu ilan edecek. Çünkü haftaya derbi var ve 5 puanlık fark korunsa bile artık Fenerbahçe için iş işten geçmiş oluyor. Bundan sonraki haftada da normalde bu takımlardan birisi Hatayspor diğeri Gaziantep ile oynayacaktı ama ikisinde de 3er puan alacaklar. Tam kadro maça çıkması beklenen Galatasaray bence bu maçı sağlam bir oyunla kazanır ve şampiyon olur.

Fenerbahçe kendi işini zora soktu. Beklenmedik puan kayıpları yüzünden bugün Galatasaray’ın şampiyonluk maçını izlemek ve puan kaybetmelerini seyretmek zorundalar. Galatasaray bu maçı da kazanıp şampiyonluğunu garantiledikten sonra Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında ikincilik yarışına bakılacak bir lig olacak. Okan Buruk hocayı tebrik etmek lazım. Şampiyonluğun baş mimari olacak.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
legendary
Activity: 2100
Merit: 1040
Yine Burak Yılmaz haberleri çıkmaya başlamış Şenol Güneş istiyormuş. Gelirse katkısı olur bize bir şey kaybettirmez kazandırır demiş. Burak 85 doğumlu 38 yaşında artık, tamam Hollanda'da hala gol atabiliyordu ama burada bu yaşta neler yapacak çok büyük soru işareti. Yedekte oturup çözülemeyen maçlarda sonradan mı oyuna girecek?
Yeni genç oyunculara şans vermek varken nedir bu jübile yapacak yaşa gelmiş oyunculardaki ısrar anlamıyorum. 85 doğumlu Burak yerine 2005 doğumlu Semih Kılıçsoy'u izlemeyi tercih ederim eminim çoğu insan böyle düşünüyordur. Düşük ücretle kenarda oturup derin rotasyonda şans bulacaksa hayır demiyorum ama gençlerin önünü kapatmasın artık.

Bu yaştan sonra futbol oynaması bile gereksiz bana kalırsa Suudi Arabistan’a gitsin 2 seneye dünya kadar para veriyorlar mutlaka onu almak isteyen bir takım bulur Beşiktaş’a gelmesin bence yazık günah gencecik çocukların önünü kapatıyorlar artık resmen Türk futboluna engel koyuyor böyle yaşta oyuncu transferi
legendary
Activity: 2492
Merit: 1505
Yine Burak Yılmaz haberleri çıkmaya başlamış Şenol Güneş istiyormuş. Gelirse katkısı olur bize bir şey kaybettirmez kazandırır demiş. Burak 85 doğumlu 38 yaşında artık, tamam Hollanda'da hala gol atabiliyordu ama burada bu yaşta neler yapacak çok büyük soru işareti. Yedekte oturup çözülemeyen maçlarda sonradan mı oyuna girecek?
Yeni genç oyunculara şans vermek varken nedir bu jübile yapacak yaşa gelmiş oyunculardaki ısrar anlamıyorum. 85 doğumlu Burak yerine 2005 doğumlu Semih Kılıçsoy'u izlemeyi tercih ederim eminim çoğu insan böyle düşünüyordur. Düşük ücretle kenarda oturup derin rotasyonda şans bulacaksa hayır demiyorum ama gençlerin önünü kapatmasın artık.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
Galatasaray'ın sıradaki rakibi Ankaragücü olacak. Süper Lig'de durumu kötü giden Ankaragücü Türkiye Kupası'nda yarı finale kadar yükselmeyi başarsa da bugün Başakşehir ile uzatmalar sonrası 2-2 berabere kalarak toplamda 3-2'lik skorla kupadan elendi. Bu sonuç onları motivasyon ve moral olarak düşürecektir elbet. Çünkü teknik olarak ligde bir amaçları kalmadı da.

Galatasaray için her ne kadar deplasmanda olsa da kolay bir maç olacağını düşünüyorum. Aynı şekilde Fenerbahçe de evinde Antalyaspor'u yener diye tahmin ediyorum.
Pages:
Jump to: