Pages:
Author

Topic: 2021 Kadınlar CEV Avrupa Voleybol Turnuvası (Read 596 times)

full member
Activity: 854
Merit: 113
September 07, 2021, 07:29:49 PM
Biraz sonradan görebildim final maçının ve bizim üçüncülük maçının sonucunu. Hollanda'yı 3-0 gibi net bir skorla geçip üçüncülüğümüzü ilan etmek keyifli olmuş. Buraya kadar gerçekten çok iyi gelmiştik. Hollanda yarı finaldeki rakibimiz olsaydı da yine yenseydik bu sefer de 2. bitirirdik herhalde.

Ayrıca final maçında da İtalya, Sırbistan'ı 3-1 ile baya rahat bir şekilde geçmiş. İlk seti kaybettikten sonra muhteşem bir geri dönüş ile maçı kazanmayı başarmışlar. Hele ki son seti eze eze almışlar. Bu bildiğiniz bizim Sırbistan ile oynadığımız yarı final maçının senaryosu.  Grin  İtalya'yı bu başarısından dolayı da kutluyorum.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 07, 2021, 02:58:55 AM
İlk set genelde takımlar en çok zorlandıkları set ve set uzarsa daha çok yorulmuş oluyorlar Sırbistan ile bizim ilk set  44 dakika sürdü. Dediğim gibi 24/23 öndeydik 1 sayı alsak skor 2-0 olacaktı belkide 3. seti bizde aynı rahatlıkta almış olacaktık. Oyuncuların iyice yorulması ve 2 set alması ayrıca ev sahibi olması rahatlığı avantajdı. En azından Sırbistan'ı yenseydik güzel olacaktı.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
September 06, 2021, 05:26:38 PM
2021 Kadınlar CEV Avrupa Voleybol Turnuvası Şampiyonu İtalya oldu.

SETLER:
1. set - İtalya 24-26 Sırbistan
2. set - İtalya 25-22 Sırbistan
3. set - İtalya 25-19 Sırbistan
4. set - İtalya 25-11 Sırbistan

Setler bizim Sırbistan ile oynadığımıza çok benziyor sanırım ilk seti alan kaybediyor Smiley

İtalya 3. kez Şampiyon oldu. (2007-2009) 2007 deki final maçında Sırbistan'ı 3-0 yenerek Şampiyon olmuşlardı.

Sırbistan'ın bize yaptığını, İtalya Sırbistan'a yapmış baya baya. Son set bile aynı yani ezmiş.  Grin  Final maçının sadece bir kısmına bakabilmiştim ve İtalya'yı gerçekten sağlam gördüm. Sırbistan'ın ağır favori olduğunu ve İtalya'nın fazla direnemeyeceğini düşünürken ters köşeye gelmiş oldum. İtalya'yı büyük azminden ve başarısından dolayı kutlarım. Finale çıkabilseydik belki de biz de aynı şekilde 3-1 ya da 3-0 ile kaybedecektik böyle bir takım karşısında. Sırbistan için ev sahibi olduğu bir turnuvayı 2. noktalamak hayal kırıklığı olmalı diye tahmin ediyorum.
hero member
September 06, 2021, 10:43:01 AM
Önce Sırbistan ile oynayıp 3-1 yenildik ama yine de son set hariç harika bir performans ortaya koyduk. Rakip zaten çok zordu ve ev sahibi avantajlarını da iyi kullandılar. Sonrasında üçüncülük maçına geldi sıra ve rakibimiz Hollanda oldu. Rahat bir şekilde kazanmamızı umut etmiştim ve öyle de oldu. Hollanda'yı 3-0 geçerek turnuvayı da 3. bitirmeyi başardık. Tabi sonrasında gözler final maçı olan İtalya - Sırbistan'a çevrilmişti. Sırbistan güçlü rakibi karşısında bence bir adım öne çıkıyordu. Ne var ki, İtalya harika ötesi bir performans göstererek 24-26, 25-22, 25-19 ve 25-11 skorları ile sonuçlanan setlerle 3-1 rakibini devirerek şampiyon olan taraf oldu. Sırbistan'ı şok edici bir sonuçtu bu gerçekten de.

Sırbistan maçını ben izledim ilk set çekişmeli geçsede ilk seti almayı başardık 2. Sette ise başa baş mücadele ettik hatta 23/23 dü servis atışını Sırbistan yaptı ve top filede kaldı 24/23 öne geçtik bir sayı alabilseydik 2. Seti almıştık ama bizim servis atışıda filede patladı bir sayı alabilseydik eğer skor 2 sıfır olacaktı Sırbistan daha çok panik yapmasına sebep olabilirdi ve 3. Setide kolayca alabilirdik. Ama durum tam tersi oldu Sad
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
September 06, 2021, 06:45:59 AM
Önce Sırbistan ile oynayıp 3-1 yenildik ama yine de son set hariç harika bir performans ortaya koyduk. Rakip zaten çok zordu ve ev sahibi avantajlarını da iyi kullandılar. Sonrasında üçüncülük maçına geldi sıra ve rakibimiz Hollanda oldu. Rahat bir şekilde kazanmamızı umut etmiştim ve öyle de oldu. Hollanda'yı 3-0 geçerek turnuvayı da 3. bitirmeyi başardık. Tabi sonrasında gözler final maçı olan İtalya - Sırbistan'a çevrilmişti. Sırbistan güçlü rakibi karşısında bence bir adım öne çıkıyordu. Ne var ki, İtalya harika ötesi bir performans göstererek 24-26, 25-22, 25-19 ve 25-11 skorları ile sonuçlanan setlerle 3-1 rakibini devirerek şampiyon olan taraf oldu. Sırbistan'ı şok edici bir sonuçtu bu gerçekten de.

copper member
Activity: 644
Merit: 269
September 05, 2021, 03:17:20 PM
Filenin sultanları Avrupa üçüncüsü oldu. Tüm tebrikler onlara gitsin. Bu arada erkekler mücadeleleri de başlamış bu başlıktan o konuyu da devam ettirebiliriz başlıktan kadınlar sözü çıkarılırsa daha geniş bir konu başlığı olur. Filenin efeleri 3 maçta 3 galibiyet ile gruptan çıkmayı garantilediler.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
September 05, 2021, 01:43:55 PM

SETLER:

Setler bizim Sırbistan ile oynadığımıza çok benziyor sanırım ilk seti alan kaybediyor Smiley

İtalya 3. kez Şampiyon oldu. (2007-2009) 2007 deki final maçında Sırbistan'ı 3-0 yenerek Şampiyon olmuşlardı.

Bizi hallaç pamuğu gibi dağıtırmış italya bu kadar güçlü kadroları varmıymış İtalyanların sırplar daha iyi sanıyordum bizim kızlar da üçüncü oldular turnuvada tebrik ederim kızlarımızı
hero member
September 05, 2021, 01:01:24 PM

SETLER:

full member
September 05, 2021, 03:27:45 AM
Üçüncülük maçı saat 18.00'da başladı. Türkiye şu anda Hollanda karşısında 25-20 ve 25-19'luk setlerle 2-0 önde. 3. set şu an devam ediyor. Hollanda'yı 3-0 ya da 3-1 gibi bir sonuçla rahatça geçebiliriz diye düşünüyorum. En azından turnuvayı üçüncü tamamlarsak yine iyi bir başarıdır. Eğer kuralar Sırbistan'ın yarı finalde bize gelemeyeceği şekilde olsaydı ve finalde karşılaşsaydık nasıl bir senaryo olurdu diye merak ediyorum.

Üçüncülük maçında Hollanda’yı 3-0 yendik.Avrupa üçüncüsü olan Milli Voleybol Takımımıza teşekkürler.Yarı finalde Boskovic 37 sayı ile oynayınca ve onu engelleyemediğimiz için 3-1 yenildik.İlk seti aldıktan sonra çok büyük moral avantajı gelmişti bize oysa.

Sağlık olsun hepsinin emeğine sağlık.Turnuvada en beğendiğim milli Voleybolcu olarak Ebrar Karakurt’u söyleyebilirim.

Son sette geride olduğumuzu görünce 1 set verecek miyiz acaba diye düşünüyordum ama geriden gelip 25-23 yenmeyi başardık ve turnuvayı 3. olarak noktaladık. Ebrar Karakurt'un azmini ve mücadelesini gerçekten çok beğendim. Milli takımın turnuvada en iyisi miydi, orası tartışmaya açık tabi ama çok iyi iş çıkardı o da. Acaba Sırbistan'ı geçseydik finalde İtalya'yı yenebilir miydik diye de merak ediyorum. İtalya bizi olimpiyatlarda yenmişti. Onun rövanşını alırdık belki de kim bilir.   Grin
hero member
Activity: 1176
Merit: 617
September 05, 2021, 03:13:16 AM
Tebrik ediyorum filenin sultanlarını. Almış oldukları bu madalya çok değerli. Kutluyorum.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
September 05, 2021, 03:09:43 AM
Ev sahibinin Sırbistan olması, onlarla olan bugünkü maçımızda bizim için bir dezavantaj. Hem turnuvanın en iyi takımı durumundalar hem de kendi evlerindeler. Ne kadar zor geçebileceğini hayal bile edemiyorum. Boskovic'e karşı özellikle işimiz çok zor gözüküyor. Çok iyi savunmamız lazım. Yenilecek olsak bile 3-2 yenilelim ve sonuna kadar mücadele edelim. Ama tabi ki zor da olsa kazansak süper olur. Eğer olmazsa da en kötü ihtimalle 3. bitiririz diye düşünüyorum turnuvayı.
Hocam aynen dediğiniz gibi olmuş 3-2 skoru dışında. Boskovic'i durduramadık ve kaybedince de 3. olduk.

İlk iki sette ben psikolojik olarak üstün olduğumuzu düşünüyorum onların ev sahibi olmalarına karşı. Ancak 2. seti kaybedince ve 3.'de de biraz moralimiz bozulunca direk bıraktık. Bu seviyede olacaksak ve şampiyonluk istiyorsak Olimpiyatlarda Güney Kore maçında olduğu gibi ve bu maçta da 2. sette olduğu gibi son sayılarda daha konstantre olmalıyız ve moral bozukluğuna yenilmemeliyiz. Aslında Sırbistan'ı yenebilecek güçteydi bizimkiler ancak gerçekten ufak bir mentalite gelişmesiyle şampiyon olabilecek kapasitedeyiz. Son adımlarda kaybediyoruz. Gene de Türk kadını için müthiş bir olay, umarım özellikle doğudaki kızlara pozitif etki eder bu kadınlarımızın başarısı.
hero member
September 05, 2021, 01:52:32 AM
Sırbistan maçı güzel başlamıştı ilk set çok çekişmeli geçti zorda olsa ilk seti almıştık ve devamı gelir diyordum ama 2 set çok az farklarla git son ise iyice moral bozulunca saldılar. 2. Setin sonlarında kullandığımız servis atışı fileye takılmasa 2. Setide biz alıyorduk durum 2/0 olacaktı belki Sırbistan boral bozukluğu yaşayıp 3. Setide verecekti. Tek yenilgi alarak 3. olduk buda bir başarıdır. Şampiyon olabilmek için daha çok çalışmak ve gelişmek gerekiyor tebrikler Filenin Sultanları…
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
September 04, 2021, 05:37:21 PM
Sırbistan'a 34-32, 26-28, 23-25 ve 13-25'lik setlerle yenildikten sonra yine de çok iyi iş yaptığımıza inanıyordum. Turnuvanın favorisi olan Sırbistan'a karşı bile harika bir performans ortaya koyduk ama malesef Boskovic'i durduramadığımız için elimizden daha fazlası gelmedi. Daha sonra üçüncülük maçında rakibimiz Hollanda oldu. Bu maçta sağlam bir performans ortaya koyacağımızı ve rakibimizi 3-0 ile geçeceğimizi düşünüyordum. Tam da düşündüğüm gibi bir maç oldu. 25-20, 25-19 ve 25-23'lük setlerle maçı 3-0 kazanmayı başardık ve 3. olarak turnuvayı bitirdik. Milli takımımızın çabasını ve başarısını yürekten kutluyorum.
legendary
Merit: 1176
September 04, 2021, 05:30:12 PM
Öncelikle kızları tebrik etmek lazım avrupa 3.sü yaptılar bizi tebrikler kızlar.

Her takımda domine edici bir oyuncu bulunuyor İtalyanlarda Paola Egonu idi bu akşam, Sırplarda ise Bosoviç idi ama İtalyanlara karşı bizdeki gibi iş yapmadı.
Bizim takımdada böyle bir kişi olsa çok rahat şampiyon olabilirdik diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
September 04, 2021, 05:02:45 PM
Bizim kızların başarılı olmasını çok isterdim ama Sırbistan maçında boskovice takıldık.
Bugün de Sırbistan Paola Egonu'ya takıldı.
Dikkatimi çeken hususta İtalyanlarda amma siyahi sporcu var. Oynayan 2 yedeklerde de 2 olmak üzere 4 oyuncu vardı ki bunlardan birisi de Egonu ve maça damgasını vurdu.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
September 04, 2021, 02:32:26 PM
Üçüncülük maçı saat 18.00'da başladı. Türkiye şu anda Hollanda karşısında 25-20 ve 25-19'luk setlerle 2-0 önde. 3. set şu an devam ediyor. Hollanda'yı 3-0 ya da 3-1 gibi bir sonuçla rahatça geçebiliriz diye düşünüyorum. En azından turnuvayı üçüncü tamamlarsak yine iyi bir başarıdır. Eğer kuralar Sırbistan'ın yarı finalde bize gelemeyeceği şekilde olsaydı ve finalde karşılaşsaydık nasıl bir senaryo olurdu diye merak ediyorum.

Üçüncülük maçında Hollanda’yı 3-0 yendik.Avrupa üçüncüsü olan Milli Voleybol Takımımıza teşekkürler.Yarı finalde Boskovic 37 sayı ile oynayınca ve onu engelleyemediğimiz için 3-1 yenildik.İlk seti aldıktan sonra çok büyük moral avantajı gelmişti bize oysa.

Sağlık olsun hepsinin emeğine sağlık.Turnuvada en beğendiğim milli Voleybolcu olarak Ebrar Karakurt’u söyleyebilirim.
full member
September 04, 2021, 12:11:03 PM
legendary
Merit: 1176
September 04, 2021, 12:04:54 PM
Son sette inanılmaz bir düşüş yaşadı milli voleybolcularımız, disiplin çok önemli, bir sürü hata yaptık milli takım olarak, hataları yapmazsaydık ve bosovici durdurabilseydik bu maçı kazanmamak için hiç bir sebep yoktu, neyse geçmiş olsun,

Sırplar cidden iyi oynadı maçı kazandıranda Bosoviç di sırplara, bizimkiler çok hata yapmaya başladılar ve bu hataların sonuda gelmedi 1 olur 2 olur 3 olur artık spiker bile söyledi hata üstüne hata diye adamında morali bozuldu, ondan sonra zaten son sette ezip geçtiler bizi.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
September 04, 2021, 11:02:46 AM
Alınlarından öpülesi sultanlarımız be bir kişi çıkıpta kötü birşey söyleyemez söylettirmeyiz bu kadar çaba ile olmuyorsa olmuyor sağlık olsun deriz. Bizim hırt futbolcular gibi milyonlar alıpta çok mu başarılı(!) oldular ki söz edelim dimi!
full member
Activity: 854
Merit: 113
September 04, 2021, 08:29:57 AM
İlk 3 seti büyük bir zevkle izlediğimi belirtmeliyim. Oyuncularımız gerçek bir karakter ortaya koydular. Hele ki ilk setin 34-32 bitene kadar uzaması oldukça heyecan vericiydi. İlk setin sonucu avantajımıza olsa da Boskovic yorulmak bilmedi ve üst üste iki seti çok yakın skorlarla kaybettik. Son setten bir umut geri dönüş bekledik ama oyundan bir anda kopunca açık ara farkla kazandılar ve malesef 3-1 elendik. Hala en azından 3.'lük şansımız var. Bugün saat 18.00'da Hollanda ile maça çıkacağız bakalım.
Pages:
Jump to: