Pages:
Author

Topic: 2021 ZAM Ana Konu... - page 17. (Read 2981 times)

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
June 09, 2021, 08:05:12 PM
Haziran ayı enflasyonu eksi çıkmazsa şu an için memur maaş zammı %6 civarında, 6 aylık enflasyon reelde %20'nin üzerinde, sene başından beri %20'den az fiyatı artan bir şey olmadı. Şuna zam buna zam demek anlamsız, zam gelmeyen bir şey kalmadı zaten, önceden senelik, 6 aylık değerlendirmeler yapılıyordu, şu an bir ay sonrasında artış olmayan bir şey yok. Buna rağmen hala uçacağız, kaçacağız deniliyor ben ona üzülüyorum. Gerçek durum kabul edilse bu kadar canım sıkılmayacak.

Evet bir de yani. Neden ülkenin zor durumda olduğu kabul edilmek istenmiyor. Yahu bu kadar mı gözlerini para hırsı bürüdü. Gözümüzün önünde fakir daha da fakirleşmeye ve zengin tam zıttı yönünde ilerlemeye devam ediyor. Çıkıp deseler ki ülkenin geldiği durumun sorumlusu biziz vs. işte o zaman en azından yüzleri kızarıyor derim. O da yok malesef. Halkı zerre umrunda olmayan bir hükümet ile uğraşıyoruz.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
June 09, 2021, 08:02:20 AM
Haziran ayı enflasyonu eksi çıkmazsa şu an için memur maaş zammı %6 civarında, 6 aylık enflasyon reelde %20'nin üzerinde, sene başından beri %20'den az fiyatı artan bir şey olmadı. Şuna zam buna zam demek anlamsız, zam gelmeyen bir şey kalmadı zaten, önceden senelik, 6 aylık değerlendirmeler yapılıyordu, şu an bir ay sonrasında artış olmayan bir şey yok. Buna rağmen hala uçacağız, kaçacağız deniliyor ben ona üzülüyorum. Gerçek durum kabul edilse bu kadar canım sıkılmayacak.
Hocam Allah için memuru boşver ben bunu bir memur olarak söylüyorum ha ülkede memur geçinemiyor asgari ücretle geçinmeye çalışan insanlar var ya insan değiller abi vallaha insan değiller ya oranlara bak komik komik enflasyon rakamları neymiş zam vermeyeceklermiş
member
Activity: 756
Merit: 17
June 09, 2021, 07:34:50 AM
Bir ara simit çay hesabıyla nasıl asgari ücretle geçinileceğinin hesabı yapanlar vardı artık oksijen ve su hesabıyla yapacaklar galiba hayvan gibi şiiiii yapıyolar alım gücüne değil gelen zamları yetişemiyoruz anasını satayım...

Hiç hatırlatmayın o rezil adamı ya. Hiç utanması da yok çıkıp diyordu ki simit çay ile yaşa sadece. Bu adam asgari ücret ile bile olsa ot gibi yaşayacaksa o zaman ne diye yaşıyor ki? Yurtdışında asgari ücret ile çalışan adamların alım gücüne bakın bir de bizimkilere.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
June 09, 2021, 07:17:46 AM
Bir ara simit çay hesabıyla nasıl asgari ücretle geçinileceğinin hesabı yapanlar vardı artık oksijen ve su hesabıyla yapacaklar galiba hayvan gibi şiiiii yapıyolar alım gücüne değil gelen zamları yetişemiyoruz anasını satayım...

Zamsız gün olmuyor ki. Simit çay hesabıyla zenginlik ölçütü yapanları da Allah’a havale ediyorum. Yakında içtiği suda 2 hidrojen var deyip hidrojen vergisi çıkarırlarsa bile normal karşılarım. Vergisi alınan ürünü ikinci el olarak satarken bir daha vergi alan tek ülkeyiz galiba.
member
Activity: 170
Merit: 11
June 09, 2021, 06:26:42 AM
Sadece Türk.net degilki hemen hemen her ay doğalgaza zam geldi türk net kullanıyorum 100mbps ye 99 TL hala su ekonomik durumda ucuz oldugunu bile düşünüyorum. Türk Telekom gibi umutsuz değiller zamanında Türk Telekom tarafından 16mbps üstü verilemez denen yere 100mbps bağladılar.

Turkneti sevin Smiley

Benim bulunduğum bölge adsl altyapı var aldığım hız ortalama 8-10 mbps civarı bu hızlar için 99.90 TL yüksek kalıyor turk telekom 83.90 aynı interneti satıyor.
sr. member
June 08, 2021, 07:05:08 PM
Asıl sorun hayat pahalılığı zaten. Maaşlar çok değişmeden hayat pahalılığı ortadan kaldırılsa istediğimiz refaha kavuşacağız. Ayrıca maaş konusunda da şöyle bir şey var. Asgari ücretten bile gelir vergisi alınıyor. Arkadaş bu minimum ücret değil mi zaten? Neden bundan da vergi alıyorsunuz ve daha da fakirleştiriyorsunuz ki milleti?

Olay da bu evet, aynı fikirdeyim. İlla maaşların uçurulmasına gerek yok. Gözümüzün önünde gerçekleşen şey şu ki her şey pahalandı. O vergisi, bu vergisi artmaya devam etti aynı şekilde. Geldiğimiz nokta da ortada.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
June 08, 2021, 03:40:51 PM
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
June 08, 2021, 03:07:24 PM
Daha senenin ortasındayız ve zamların boku ciddi olarak çıkmış vaziyette. Markette canım çekiyor kaşar peyniri almak istiyorum kazık, sucuk istiyorum kazık. Hayır en kötüsü de kazık en iyisi de kazık. Ne yapacağımı şaşırdım artık. Allahtan elektrik su faturası ve kira ödemiyorum diyorum. Yoksa boku bokuna yaşardım.

günlük yiyeceğiniz içeceğimiz her şey çok zamlandı. beyaz peynir kaşar peyniri domates salatalık yumurta vs vs her şey çok yükseldi. hayattaki zama oranla çıkan enflasyon oranları genelde yalan oranlar oluyor. elektrik su faturaları çok yükseldi. asgari ücretle insanlar nasıl ev geçindiriyor anlayamıyorum.

Yazdıklarınıza bakınca her şeye zam geliyor demekten se geçmişte atılan sıfırlarda bir tanesi gelip yeniden sağ taraftaki yerini aldı desek daha doğru olmaz mı. Ne dersiniz.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
June 08, 2021, 02:35:23 PM
Daha senenin ortasındayız ve zamların boku ciddi olarak çıkmış vaziyette. Markette canım çekiyor kaşar peyniri almak istiyorum kazık, sucuk istiyorum kazık. Hayır en kötüsü de kazık en iyisi de kazık. Ne yapacağımı şaşırdım artık. Allahtan elektrik su faturası ve kira ödemiyorum diyorum. Yoksa boku bokuna yaşardım.

günlük yiyeceğiniz içeceğimiz her şey çok zamlandı. beyaz peynir kaşar peyniri domates salatalık yumurta vs vs her şey çok yükseldi. hayattaki zama oranla çıkan enflasyon oranları genelde yalan oranlar oluyor. elektrik su faturaları çok yükseldi. asgari ücretle insanlar nasıl ev geçindiriyor anlayamıyorum.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
June 08, 2021, 02:32:26 PM
Sadece Türk.net degilki hemen hemen her ay doğalgaza zam geldi türk net kullanıyorum 100mbps ye 99 TL hala su ekonomik durumda ucuz oldugunu bile düşünüyorum. Türk Telekom gibi umutsuz değiller zamanında Türk Telekom tarafından 16mbps üstü verilemez denen yere 100mbps bağladılar.

Turkneti sevin Smiley
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
June 08, 2021, 10:34:48 AM
Turknet internete %17 zam yaparak fiyatı 85 TL'den 99.90 TL'ye çıkarmış.

Türknet, ttnet, süperonline diğer servis sağlayıcılarını de düşünürsek zaten 100 lira altına fatura kalmadı aldığımız hizmet ve alım gücü olarak düşünürsek 100 birim paraya rezalet bir internet hizmeti veriliyor bize daha da zamlanır yeni yıla 115-120 civarı bile olur
member
Activity: 170
Merit: 11
June 08, 2021, 09:22:06 AM
Turknet internete %17 zam yaparak fiyatı 85 TL'den 99.90 TL'ye çıkarmış.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
June 08, 2021, 08:14:48 AM
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
June 08, 2021, 07:58:35 AM
Dayım alüminyum doğrama da çalışıyor. Geçen seneden bugüne hammadde olarak kullandığı tüm maddeler yüzde yüz zam yemiş durumda. Bazısı yüzde 130 bile olmuş. Yazık ülkemin haline ne diyelim.

Emtialarda dünya geneli yükseliş var.
Emtialarda ki dünya genelide ki yükseliş yüzde 130 luk mu olmuş hocamda bana bunu söylüyorsun ne alakası var bunla alüminyum geçen seneye bazla yüzde 120 mi artmış. Elektrik tel kablosu hadi içinde bakır var diyelim yüzde 140 mı artmış ? Türkiye de bu kadar artıyor.
member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
June 08, 2021, 07:35:50 AM
Allah sonumuzu hayır etsin maaşlara gelen zamlar diğer bütün şeylere gelen zamların yanında tamamen devede kulak kalıyor, artık ülkenin değişmeyecek bir gerçeği olacak gibi görünüyor zamlar ve bu hayat pahalılığı insanları hayattan soğutacak boyuta umarım gelmez
full member
Activity: 854
Merit: 113
June 08, 2021, 07:24:06 AM
Doğalgaza da zam yoldadır kesin şimdi yine buldular ya bir yerlerde. Aslında dertleri doğalgaz bulmaktan ziyade millete nasıl daha çok vergi yükü yükleyebilirizi araştırmak.

Geleneksel Mayıs zammını zaten soktular. Vatandaş şuan hissetmiyor ama Kış geldiğinde giren miktar belli olur.
Adamlar her  türlü üçkağıtçılığı biliyor.  Mayıs ayında doğalgaza zam yapıyorlar iki yıldır. Bundan böyle geleneksel Mayıs zamları desek doğru olacak.

Valla kurudu insanlar dünyanın parasını vere vere sırf doğalgaza. Kış bir tek soğuklardan dolayı çetin geçmekle kalmıyor bir de fahiş faturalar üstüne tuz biber ekiyor. Yazık bu gidişata gerçekten.

Doğal gaz faturası az gelsin diye çoğu evde çok düşük yakılıyor o halde bile 300-400 fatura geliyor biraz daha iyi ısınalım derseniz 600-800 faturayı gözden çıkarmak lazım. 600 fatura 700-800 kira asgari ücretle geçinmek oldukça güç

Her şey pahalılaştı ücretler dışında…

Asıl sorun hayat pahalılığı zaten. Maaşlar çok değişmeden hayat pahalılığı ortadan kaldırılsa istediğimiz refaha kavuşacağız. Ayrıca maaş konusunda da şöyle bir şey var. Asgari ücretten bile gelir vergisi alınıyor. Arkadaş bu minimum ücret değil mi zaten? Neden bundan da vergi alıyorsunuz ve daha da fakirleştiriyorsunuz ki milleti?
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
June 08, 2021, 07:00:54 AM
Doğalgaza da zam yoldadır kesin şimdi yine buldular ya bir yerlerde. Aslında dertleri doğalgaz bulmaktan ziyade millete nasıl daha çok vergi yükü yükleyebilirizi araştırmak.

Geleneksel Mayıs zammını zaten soktular. Vatandaş şuan hissetmiyor ama Kış geldiğinde giren miktar belli olur.
Adamlar her  türlü üçkağıtçılığı biliyor.  Mayıs ayında doğalgaza zam yapıyorlar iki yıldır. Bundan böyle geleneksel Mayıs zamları desek doğru olacak.

Valla kurudu insanlar dünyanın parasını vere vere sırf doğalgaza. Kış bir tek soğuklardan dolayı çetin geçmekle kalmıyor bir de fahiş faturalar üstüne tuz biber ekiyor. Yazık bu gidişata gerçekten.

Doğal gaz faturası az gelsin diye çoğu evde çok düşük yakılıyor o halde bile 300-400 fatura geliyor biraz daha iyi ısınalım derseniz 600-800 faturayı gözden çıkarmak lazım. 600 fatura 700-800 kira asgari ücretle geçinmek oldukça güç

Her şey pahalılaştı ücretler dışında…
sr. member
June 08, 2021, 05:54:20 AM

sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
June 07, 2021, 09:42:23 PM
Dayım alüminyum doğrama da çalışıyor. Geçen seneden bugüne hammadde olarak kullandığı tüm maddeler yüzde yüz zam yemiş durumda. Bazısı yüzde 130 bile olmuş. Yazık ülkemin haline ne diyelim.

Emtialarda dünya geneli yükseliş var.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
June 07, 2021, 05:19:42 PM
Pages:
Jump to: