Pages:
Author

Topic: 2021 ZAM Ana Konu... - page 16. (Read 2981 times)

legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
July 01, 2021, 02:03:24 AM
Ülkemiz gelişiyeahhhhh amerika, avrupa bizi kıskaniyeahhhh. Valla Çoban bizi güzel güdüyo %50 nin arkasında bizde yalan oluyoruz, kolay kolay toparlanamayacak bir ekonomi var ilk fırsata yurt dışına kaçma dileğimle.
hero member
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
July 01, 2021, 01:58:28 AM
Zamlar ardı ardına geliyor bu gün yarın akaryakıta da zam gelir öyleyse nasıl olsa garanti gelir tekel grubu ve sigarayada zam gelir. İşçiye memura gelince %10 ancak zam yaparlar ama söz konusu elektrik olunca yılda %50 ye yakın zam yapılıyor. Maaşlara zam yapılana kadar faturalara gelen zamlar maaş zamlarını zaten fazlasını götürüyor.

Demez olaydım LPG yede zam geldi...

Mazot ve Benzin zammıda eli kulağında bu gün bunlarada zam gelirse şaşırmam.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, LPG'ye yarın geceden itibaren geçerli olmak üzere yaklaşık 50 ile 60 kuruş aralığında zam gelecek. Zammın 26 kuruşu ÖTV'den düşülecek, gerisi pompa fiyatına yansıyacak.

https://www.memurlar.net/haber/978662/lgp-ye-buyuk-zam-pompaya-yansiyacak.html
hero member
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
July 01, 2021, 01:27:04 AM
Zamlar ardı ardına geliyor bu gün yarın akaryakıta da zam gelir öyleyse nasıl olsa garanti gelir tekel grubu ve sigarayada zam gelir. İşçiye memura gelince %10 ancak zam yaparlar ama söz konusu elektrik olunca yılda %50 ye yakın zam yapılıyor. Maaşlara zam yapılana kadar faturalara gelen zamlar maaş zamlarını zaten fazlasını götürüyor.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
July 01, 2021, 12:55:57 AM
Doğalgaza zam geldi
Doğalgazda konut abone grubu tarifesine yüzde 12, sanayi abone grubu tarifesine yüzde 20 zam geldi. Elektrik üretim amaçlı santrallerin tarifesinde de yüzde 20 artışa gidildi. BOTAŞ'ın yayımladığı tarifeye göre, doğalgaz fiyatı Ocak ayından bu yana yedinci defa artmış oldu
https://www.bloomberght.com/dogalgaza-zam-geldi-2283439-am
Yorumsuz dün gece doğalgaza kadar zam geleceğini yazmıştım gelmiş bile
member
Activity: 756
Merit: 17
June 30, 2021, 05:21:32 PM
İşin kotusu elektrik demek herşeye zam demek doğal gaza üretime aklınıza gelebilecek herşeye zam demek

Birkaç güne milletten çok tepki çekti diye yüzde ikiye düşürürler üç beş aya bolerler %15 olur %25

Yıllardır aynı olay ama son yıllarda elektriğe gelen zaman %122 yi bulmuş durumda madem ekonomik açıdan iyi gidiyoruz neden zam üstüne zam geliyor.Enflasyonun etkilerini artık iliklerimize kadar hissetmeye başladık.
legendary
June 30, 2021, 04:58:20 PM
İşin kotusu elektrik demek herşeye zam demek doğal gaza üretime aklınıza gelebilecek herşeye zam demek

Birkaç güne milletten çok tepki çekti diye yüzde ikiye düşürürler üç beş aya bolerler %15 olur %25
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
June 30, 2021, 04:26:32 PM
Elektriğe yüzde 15 zam gelmiş. Yaz aylarına girilirken faturalar kabarmaya başlamışken bu zam çok kötü oldu. Elektrik üretiminde nasıl bir maliyet artışı olmuş ki böyle büyük bir zam yapılıyor? Yazın 400 liranın üstünde fatura geliyordu artık bu zamla birlikte 500 lirayı geçecek gibi görünüyor.
full member
Activity: 854
Merit: 113
June 30, 2021, 04:26:28 PM
İç işleri bakanı Süleyman Soylu ekonomi şahlanacak demişti geçenlerde bu şahlanmanın ayak seslerini bu zamlarla birlikte daha iyi hissetmeye başladık.Bu zamların yasakların biteceği 1 Temmuz tarihinde duyrulmasını da anlamıyorum araya kaynacak diye düşündüler herhalde.
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
June 30, 2021, 04:17:23 PM
Enerji Piyasası Denetleme Kurumun'dan düzenleme yapıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) açıklamasına göre, elektrik üretiminde oluşan maliyet artışları nedeniyle tarifelerde değişikliğe gidildi.

1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere elektrik fiyatlarında tüm abone grupları için yüzde 15 oranında artış yapıldı.

Mesken abonelerince 100 kilovatsaat elektrik enerjisi için vergi ve fonlar dahil 91,56 TL ödenecek.

Yapılan son zamla birlikte, elektrik fiyatları son 3,5 yılda yüzde 122 zamlanmış oldu.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-57670071?at_custom4=75BF6606-D9DD-11EB-ABF9-D78696E8478F&at_medium=custom7&at_custom2=twitter&at_custom1=%5Bpost+type%5D&at_custom3=BBC+Turkce&at_campaign=64
full member
Activity: 1400
Merit: 161
June 11, 2021, 05:06:31 AM
Zam konusunda konu bir şekilde vergilere geldiyse, bende vergilerle ilgili konuşayım, merak ettiğim şey defalarca dile getirilen kriptopara vergileri olacak, nasıl bir düzenleme düşünülüyorsa bizi mağdur etmez inşallah, ayrıca zamlarla ilgili de elektrik faturası 300 den aşağı gelen varsa tebrik ediyorum artık kıstıkça kıstık hala 300 üstü geliyor,

Ben de mağdur etmeyecek bir oranın ayarlanmasını çok istiyorum açıkçası. Fahiş vergilerin olduğu bir ülke olduğumuz ve bize bu vergilerin doğru düzgün bir dönüşü olmadığı için zaten mutsuzum o konuda. Bari kripto paralar için saçma oranlar belirlenmesin.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
June 10, 2021, 07:32:04 AM
@RaltcoinsB üreticinin bir suçu yok hocam suç varsa yönetimin honda araçlara bakıyorum kağıt üstünde 260-270 bin ama iş dolar olarak baktığında sadece 31k usd yapıyor üretici ne yapsın 1k usd mi yapsın Cheesy 31k sadece.

Paramızın değersizliği nasılda kendini ürünlerde belli ediyor değil mi?
Haklısın hocam araba artmıyor dolar artıyor ve dolara endeksli arabaların fiyatı uçuyor yine de 20-30 yıllık arabaların 40 bin lira istendiği ortamda insanın isyan etmemesi mümkün değil
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
June 10, 2021, 07:28:17 AM
Zam konusunda konu bir şekilde vergilere geldiyse, bende vergilerle ilgili konuşayım, merak ettiğim şey defalarca dile getirilen kriptopara vergileri olacak, nasıl bir düzenleme düşünülüyorsa bizi mağdur etmez inşallah, ayrıca zamlarla ilgili de elektrik faturası 300 den aşağı gelen varsa tebrik ediyorum artık kıstıkça kıstık hala 300 üstü geliyor,
legendary
June 10, 2021, 07:25:40 AM
@RaltcoinsB üreticinin bir suçu yok hocam suç varsa yönetimin honda araçlara bakıyorum kağıt üstünde 260-270 bin ama iş dolar olarak baktığında sadece 31k usd yapıyor üretici ne yapsın 1k usd mi yapsın Cheesy 31k sadece.

Paramızın değersizliği nasılda kendini ürünlerde belli ediyor değil mi?
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
June 10, 2021, 07:22:50 AM
Ülkemizde üretilen araçlar için ötv indirimi mevcutmuş ve gelecek birkaç ay içerisinde bu %20 lik ötv indirimden vazgeçileceği araç fiyatlarının ciddi anlamda zamlanacağı konuşuluyor bakalım  nasıl bir zamla sonuçlanacak.

Zamlansın abi bunlar da zamlansın halk fakirleştikçe fakirleşsin kimin umrunda ki bir araba bugün sıfırı en ucuz 157 bin lira oldu zaten olsun 190 olsun egea passat 600-700 olsun yine alan olur anasını satayım ikinci ellerde de otomatik yüzde 30-40 zamlanır en düşük hurda araç 70 bin olur
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
June 10, 2021, 07:12:46 AM
herhangi bir şey üretmediğimiz için ötvnin kalkacağı yok hadi araçta varda buzdolabındaki ötv ye ne demeli? yada cep telefonundaki. İletişim ne zamandır özel tüketim oldu :d

Evet üretimin çok çok az olduğu hatta olup olmadığının bile şüpheli olduğu durumdayız. Bu halde ÖTV kalksa ülke tam olarak batar herhalde. ÖİV gibi bir şeyin olması da çok ilginç evet. Bu durumun bahanesiyle değişik değişik özel vergiler alınmaya başlandı.

Vergi cenneti bir ülkesinde verdiğimiz vergilerin karşılığını da alamıyoruz ki. Zamanında hatırlarsanız deprem vergileri verilmişti o kadar. Ama sonra harcanması gereken yerlere harcandı diyip üstü kapatılmıştı. Bu ülkede vergi halka hizmet olarak geri dönse zaten şimdi bu halde değildik.
legendary
June 10, 2021, 06:53:53 AM
ülkeyi başı boş bıraksanız daha faydalı olur şu vergilerin toplanmasında değilim toplansın isterse 1 e 10 vergi verelim ama verdiğimizin karşılığını alalım hala ne yollarda gidiliyor ne en iyi hizmetler alıyoruz..

Hastaneye gidiyorsun eczanede muayene ücreti kardeşim ben bu parayı vereceksem neden sigortalıyım?

Hele şu silinen vergi muhabbeti yokmu beni öldürüyor arkadaş ben esnafım vergimi ödemediğimde yapıştırıyorsun elektronik haczi ama iş tanıdığına gelince siliyorsun vergi siliyorum demek vatandaşla dalga geçmektir ama anlayabilene.

full member
Activity: 1400
Merit: 161
June 10, 2021, 06:47:31 AM
herhangi bir şey üretmediğimiz için ötvnin kalkacağı yok hadi araçta varda buzdolabındaki ötv ye ne demeli? yada cep telefonundaki. İletişim ne zamandır özel tüketim oldu :d

Evet üretimin çok çok az olduğu hatta olup olmadığının bile şüpheli olduğu durumdayız. Bu halde ÖTV kalksa ülke tam olarak batar herhalde. ÖİV gibi bir şeyin olması da çok ilginç evet. Bu durumun bahanesiyle değişik değişik özel vergiler alınmaya başlandı.
legendary
June 10, 2021, 06:42:31 AM
full member
Activity: 854
Merit: 113
June 10, 2021, 06:03:17 AM
Ülkemizde üretilen araçlar için ötv indirimi mevcutmuş ve gelecek birkaç ay içerisinde bu %20 lik ötv indirimden vazgeçileceği araç fiyatlarının ciddi anlamda zamlanacağı konuşuluyor bakalım  nasıl bir zamla sonuçlanacak.

Bu rezil fiyatlar bir de ÖTV indirimli hali miymiş? Vay arkadaş ya. Şikayet ede ede dilimde tüy bitti yeter artık. Bu kabustan bir an önce uyanmak istiyorum. ÖTV saçmalığının kalktığı ve arabaları lüks olarak görmeyen bir ülke olduğumuz günlere varmak istiyorum en kısa zamanda.
legendary
June 10, 2021, 04:43:55 AM
Pages:
Jump to: