Pages:
Author

Topic: 2022 Katar Dünya Kupası - page 7. (Read 1797 times)

hero member
Activity: 1078
Merit: 638
December 07, 2022, 06:00:11 AM
Şu aşamada penaltı atamayan takım da tabi ki elensin. Hadi 1-2 kaçırırsın belki de Japonya'nın penaltılarda çıldırdım. Dün de öyle. Bu seviyedeki oyuncular nasıl doksana takamıyorlar. Neymar stili vuruş öncesi durma olayı da aşırı uyuz bence. Gel lok diye sok işte topu. Kaleci köşeyi tutturup güzel uçabilirse kurtarsın. Ya da ortaya atacaksan da hızlı vur işte biraz üste doğru. Böyle aheste aheste gelip bi köşeye yuvarlamıyorlar mı deliriyorum. Japonya'nın 3ü de öyleydi galiba. Basketbolda son dakikada serbest atış kaçırana da bayağı sövülür ama orada tempo yüksek, adrenalin yüksek, baskı da penaltı kadar olmasa da çok. Bence penaltı kaçırmanın bahanesi yok. Sakin sakin konsantre şekilde gelip mal gibi yuvarlamanın bahanesi yok. Tabi futbolun güzelliği de favorilerin elenmesi için bazen böyle penaltıların olması.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
December 07, 2022, 04:51:46 AM
Dünya kupasında sürpriz bir eleme gerçekleşti.İspanya, kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde evine döndü.Burada Fas’ın İspanya’yı ne kadar terste bıraktığını söylemezsek olmaz.Fas gerçekten çok iyi bir defans yaptı.Hücum ettirmediler İspanyollara.Bir de 120+ dakikada İspanya’nın bulduğu bir pozisyon vardı ki top direğe çarpıp dışarı çıktı.Penaltılarda İspanya tecrübeli bir takım diye düşünenler ise yanıldı, Fas harika bir penaltı atışları gerçekleştirdi.Artık işleri daha zor ama İspanya’yı eleyince ne kadar güçlü olduklarını biraz daha kanıtladılar.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
December 07, 2022, 03:34:51 AM
Fas güzel oynuyordu ve penaltılarla da olsa aldı maçı. Kalecilerini ayrıca tebrik etmek lazım, helal olsun.

Portekiz, İsviçreyi farklı yeni, ben kafa kafaya geçer diyordum ama İsviçre'de hiç bir şey yokmuş, Ronaldo bir gol ataydı iyiydi ama olmadı sağlık olsun.

Fas - Portekiz maçının eşit geçeceğini düşünüyorum.

İspanya'nın forvet hattını ilk maçlarda izledikçe halısahaya iyi oynuyorum diye gelip de boş kaleye atamayan adamlar geliyordu aklıma. Sonunda ellerinde patladı o forvetler. Fas'a helal olsun.

Kore maçından çıkarken Ronaldo sinirlenmiş bir şeyler demiş söylentileri vardı ve bu maçta kesik yedi teknik direktörden. Her ne kadar son dünya kupası, yıldız oyuncu olsa da ki bende Ronaldo'cuyumdur, teknik adama saygı duymayı öğrenecekler. Mağlubiyette giden kişi teknik adam oluyor sorumluluk ona yıkılıyor o yüzden bu konuda teknik adamı haklı buluyorum. Sonradan oyuna dahil oldu ama Portekiz oyuncularını skoru da rahat hale getirmişken pek zorlamadılar. Ama gol atsaydı iyiydi dediğiniz gibi.

Fas-Portekiz maçında yine böyle farklı skor bekliyorum.
legendary
Activity: 2100
Merit: 1040
December 07, 2022, 01:51:42 AM
Penaltılardan önce bi gol atabiliyorsanız iyi olur tabi ki. Gol atıp maçın bitmesini savunmada beklemek en iyisidir. Ama Güney Kore Brezilya'ya karşı bu taktiği yapmalıydı.
Fas savunması çok çok sağlamdı 120 dakika boyunca İspanya hücumlarına karşı direnç gösterdiler. Penaltılardan önce o golü atmayı başaramadılar ne 120 dakika oldu her iki milletin yüzlerinde heyecan gerilim çok yüksek şimdi iki takımın kaderi de bu penaltı vuruşlarına kaldı. Güney Kore savunması çok çabuk çözüldü Brezilya buna izin vermedi hocam. Fas 120 dakika boyunca yaptığı savunmayla taktik oyunu sayesinde penaltılarda kazanıp çeyrek finale kalabilecekler mi çok heyecanlı çok.

Ve kaldılar çeyrek finale vallaha helal olsun Faslı kaleci Bono destan yazdı mükemmel bir strateji ve ayak oyunlarıyla penaltı atıcılarının dikkatini dağıtmayı başardı İspanya için erken veda edilen bir turnuva oldu Kosta rikayı 7-0 yenince herkes finallerde görüyordu ancak Fas bunu engellemeyi başardı
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
December 07, 2022, 01:21:37 AM
fas çatır çatır top oynadı ama bence ispanyollar net bir golcüye sahip olmadığı için elendi... futbol gerçekten sürprizlere açık bir oyun, sürekli favoriler kazansaydı zaten rekabet diye bir şey olmazdı ve maçlar oynanmadan "kağıt üzerinde üstün olan tarafa" 3 puan ile birlikte verilirdi. :) bence bu işin sonunda en büyük avanta portekiz'e yazar, mis gibi bir rakiple daha oynayacaklar; oh bedavadan yarı final (muhtemelen fransa), şans kaza yarı final maçını kazansalar, al sana final (muhtemelen brezilya, plase olarak arjantin)...

bu arada, hakimi'nin kullandığı penaltı atışı gerçekten çok iyiydi, tam bir panenka vuruşuydu. garip gol sevinci (penguen taklidi) de psg'den takım arkadaşları olan ramos ve mbappe ile birlikte yaptığı bir gol sevinciymiş (onlara selam yollamış).
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
December 06, 2022, 06:17:10 PM
Fas güzel oynuyordu ve penaltılarla da olsa aldı maçı. Kalecilerini ayrıca tebrik etmek lazım, helal olsun.

Portekiz, İsviçreyi farklı yeni, ben kafa kafaya geçer diyordum ama İsviçre'de hiç bir şey yokmuş, Ronaldo bir gol ataydı iyiydi ama olmadı sağlık olsun.

Fas - Portekiz maçının eşit geçeceğini düşünüyorum.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
December 06, 2022, 05:46:43 PM
İspanya turnuvaya 7-0 lık görkemli bir Kosta Rika galibiyetiyle başlayınca herkesin aklına acaba mı sorusu geldi ancak daha sonraki üç maçta da iyi performans gösteremediler ve turnuvaya veda ettiler.Bugün Portekiz'in İsviçre karşısında zorlanabileceğini düşünüyordum ancak ellerini kollarını sallayarak aynı Brezilya gibi adlarını çeyrek finale yazdırmayı başardılar Ronaldo'nun yedek başlaması beni şaşırttı.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1480
December 06, 2022, 04:18:26 PM
Bence Fas kendinden bekleneni yaptı, İspanya gibi bir takıma karşı üstünlük kurabileceği bir oyun izleme imkanımız elbette yoktu. Buna rağmen uzatmalar dahil 120 dakika boyunca gol yemedi ve maçı penaltılara taşımayı başardı.
Uzatmaların sonuna doğru Fas'ın penaltılarda kazanacağına emindim, turnuvanın sürpriz takımı performansı sayesinde turnuvada 1 maç daha oynayabilecek. Yolu ne kadar devam eder bilemiyorum ama İspanya'yı yenmek oldukça büyük bir başarı Smiley
hero member
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
December 06, 2022, 03:17:43 PM
İspanya daha tecrübeli oyunculardan oluşuyor. Uluslararası alanlarda deneyimleri daha çok. Bu yüzden penaltı atışlarında soğukkanlı olacaklarını tahmin etmiştim ama Japonya kadar kötü bir penaltı serisine sahip oldular. Fas kalecisi Bono'nun da çok değişik bir penaltı kurtarma tarzı vardı. Çizgi üzerinde çok hareketliydi. İspanyol futbolcular plase vuruşlar yaparak ona artistik kurtarışlar yaptırdı. Atışları sert kullanmayı deneseydiler Bono'yu belki geçebilirlerdi.

Fas grubunu 7 puanla lider olarak bitirmişti. Belçika ve Hırvatistan'ın olduğu gruptan lider olarak çıkmak önemli bir başarı. İspanya'yı da yenerek grup aşamasındaki başarılarının tesadüf olmadığını herkese gösterdiler.

İspanya grup aşamasında Almanya'ya kazık atmıştı. Futbol tanrıları İspanya'nın cezasını kesti. Grin Son maçlarında Japonlara teslim olmasaydılar Almanya turnuvaya devam edebilirdi.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
December 06, 2022, 02:17:34 PM
Dünya kupasında şoklar bitmiyor, harbiden şok üstüne şok şeklinde geçti bütün turnuva şuana kadar, hatta hırvatistanın japonyayı yenmesi beklenirken tur atlamalarına rağmen maçın penaltılara kadar gitmesi bile şok edici gelmişti, şimdi Fas üstüne bi de Ispanyayı yenince cidden hiç beklenmedik bir sonuç oldu tekrar.

Aslında her şey Arjantin Portekiz , Messi Ronaldo finali için çok iyi gidiyor gibi. İki takımında bir tane zorlu rakibi var oraya kadar. Arjantinin Brazilyayı yenmesi gerekecek gibi duruyor  (hırvatistanı geçer brazilya gibi ama bellide olmuyor). Onun dışında Portekiz heralde Fas'ı geçer eğer Fas bi şok daha yaşatmazsa ama diğer taraftan İngiltere-Fransa galibi gelecek, tek zorlu rakipleri o kalıyor. Eğer Arjantinde Portekizde o tek zor maçı geçmeyi başarırsa, ki bu zor biliyorum, o zaman o meşhur ve çok beklenen final olur.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
December 06, 2022, 01:42:56 PM
Penaltılardan önce bi gol atabiliyorsanız iyi olur tabi ki. Gol atıp maçın bitmesini savunmada beklemek en iyisidir. Ama Güney Kore Brezilya'ya karşı bu taktiği yapmalıydı.
Fas savunması çok çok sağlamdı 120 dakika boyunca İspanya hücumlarına karşı direnç gösterdiler. Penaltılardan önce o golü atmayı başaramadılar ne 120 dakika oldu her iki milletin yüzlerinde heyecan gerilim çok yüksek şimdi iki takımın kaderi de bu penaltı vuruşlarına kaldı. Güney Kore savunması çok çabuk çözüldü Brezilya buna izin vermedi hocam. Fas 120 dakika boyunca yaptığı savunmayla taktik oyunu sayesinde penaltılarda kazanıp çeyrek finale kalabilecekler mi çok heyecanlı çok.
hero member
Activity: 1134
Merit: 707
December 06, 2022, 01:26:15 PM
Fas iyi savunma yapıyor. İspanya'ya karşı başka nasıl oynayabilirler ki??? Son 16 turlarında bütün favori takımlar kazanmıştı çünkü. Açık oyun oynayan küçük ülke takımları kazanamadı hiç. İspanya'yı yenmenin bi yolu varsa maçı penaltılara taşımak olur bana göre. Fas doğru düşünceyle oynuyor. Penaltılardan önce bi gol atabiliyorsanız iyi olur tabi ki. Gol atıp maçın bitmesini savunmada beklemek en iyisidir. Ama Güney Kore Brezilya'ya karşı bu taktiği yapmalıydı. Polonya Fransa'ya karşı, Senegal İngiltere'ye karşı bu düşünceyle oynamalıydı. İspanya da Fas'ın savunmasını açmalıydı. Fas'ın savunmasını açamazsanız Arjantin, Brezilya savunmasını hiçten açamazsınız çünkü. Kupayı yalnızca isminizle kazanamazsınız. Becerilerinizi göstermeniz gerekir bu arenada. İspanya şimdiye kadar bunu hiç yapamadı.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
December 06, 2022, 04:10:38 AM
Brezilya samba yaptı dün. Güney Kore’yi ilk yarıda devirdiler ve bir üst tura çıkmayı başardılar. Katar’daki dünya kupası şimdilik sorunsuz devam ediyor bu da önemli. Dünya kupası öncesinde çok fazla soru işaretleri vardı ve güvenlik olarak çok başarılı işler yaptıklarını söyleyebilirim. Benim favorim dünkü oyunuyla Brezilya olur. Brezilya’yı hiç bir takım durduramaz.
legendary
Merit: 1040
December 06, 2022, 02:13:33 AM
üğüğü! bir dakikada ciğerimizi parçaladın, ayıp be levent abi ayıp!
https://twitter.com/MacKesitleri/status/1599133498882723840

harbiden ronaldo, messi, neymar (bu arkadaş bir tur daha dönebilir), lewa ve modric için son dünya kupası oluyor.

brezilya dün akşam acayip bir oyun oynadı, sanırım 15 dakika kadar makinayı açtılar, hani makinanın ısınmasını beklersiniz ya, hah işte bu adamlar makinanın ısınmasını bile beklemediler, işi 15 dakikada bitirip makinayı kapattılar. bu adamların gününde olduğu bir maçı ne fransa ne de ingiltere kazanamaz. sonraki maçlarda bu tempolarını sürmeyi başarırlarsa; kupanın sahibi belli, ikinci kim?

Neymar bence de 1 tur daha dönebilir baksana dani alves bu yaşta hala milli takıma çağrılıyor Neymar çok yetenekli bir oyuncu bir kaç sene daha iyi bir formda devam ederse bir dünya kupası daha görür videoya baktım gerçekten insanın içi burkuluyor dünya yıldızları artık futbolcu olarak değil belki saha kenarında mücadele edecek Ronaldo Messi Modriç Lewandowski çok önemli yıldızlar
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
December 06, 2022, 12:33:49 AM
üğüğü! bir dakikada ciğerimizi parçaladın, ayıp be levent abi ayıp!
https://twitter.com/MacKesitleri/status/1599133498882723840

harbiden ronaldo, messi, neymar (bu arkadaş bir tur daha dönebilir), lewa ve modric için son dünya kupası oluyor.

brezilya dün akşam acayip bir oyun oynadı, sanırım 15 dakika kadar makinayı açtılar, hani makinanın ısınmasını beklersiniz ya, hah işte bu adamlar makinanın ısınmasını bile beklemediler, işi 15 dakikada bitirip makinayı kapattılar. bu adamların gününde olduğu bir maçı ne fransa ne de ingiltere kazanamaz. sonraki maçlarda bu tempolarını sürmeyi başarırlarsa; kupanın sahibi belli, ikinci kim?
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
December 05, 2022, 06:05:58 PM
Brezilya, Güney Koreyi rahat geçti, çoğu kişide tahmin etmiştir zaten bunu.

Brezilya ve Hırvatistan çeyrek finalde birbirlerine rakip oldular, 9 Aralık Cuma günü karşı karşıya gelecekler.
Buranın favoriside Brezilya, yarı finalde ki rakibi kim olacak onu merak ediyorum.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
December 05, 2022, 04:10:57 PM
Hırvatistan aslında kısa sürede cevap vermeyi başarmıştı. Eğer Japonya çok geç olmadan gol atarsa yine bir cevap gelebilir bence. Tabi uzatmalarda oyuncular iyice yorulmuş halde oldukları için biraz da taze kanların eline bakacaklar. Bu maç bence penaltılara gider ve Hırvatistan penaltılarla turu geçebilir. Japonya da onlar kadar hak ediyor turu tabi ki. Şimdiye kadar çok iyi performans sergilediler.

Benim en çok merak ettiğim çeyrek final eşleşmesi Fransa - İngiltere. Fransa maçın favorisi olarak gösterilse de iddaa oranlarına bakıldığında arada çok büyük bir fark olmadığı görülebilir. Bence de kazanan taraf en fazla bir gol farkı ile kazanacak. İngiltere'nin biraz zorda olduğunu düşünüyorum. Fransa hele ki ilk golü atmayı başarırsa İngiltere'nin Fransa defansına karşı zor anlar yaşaması bir hayli muhtemel. Bu arada Sterling evine hırsız girdiği için Londra'ya dönmüş ama yerine zaten Foden oynadığı için İngiltere açısından bir problem yaratmaz.
Fransa - İngiltere maçı da sıkıcı geçerse ben valla futbol izlemeyi bırakacağım. Bazen dizi izlemek bile yavaş geliyor, film izleyemiyoruz, kitap okumakta zorlanıyoruz, 90 dakika futbol izlemek de çok sıkmaya başladı. Dünya kupası zevkimiz vardı, Katar matar derken valla ben zevk alamıyorum. Kışın dünya kupası bana hiç tat vermiyor. Futbol deseniz ayrı bir hikaye. Fransa 98'den beri gördüğüm en sıkıcı, en gol olmayan, gol atmanın bu kadar zor olduğu dünya kupası. Bir takım gol yedikten sonra kapatıyorum maçı, zaten yenen belli oldu diye. Eskiden hikayaler olurdu, 0-2'den 3-2; 0-3'den 3-3 uzatmada kazanma; futbol ekolleri olurdu her takım stilini (hollanda, brezilya, yugoslavya, hırvatistan, almanya, italya vb.) izlemek ayrı zevk verirdi. Her ülkenin güçlü olduğu bir özellik (brezilya-yetenek, hollanda-takım oyunu, italya-savunma, ispanya-pas) vardı. Şimdi tüm takımlar aynı futbolu aynı anlayışla oynamaya çalışıyor, arada yetenkli futbolcular fark yaratıyor, maçların da ortada geçmesi de çok normal aslında. Benim gibi dünya kupası takipçisini bile futboldan soğuttu ise bu gelinen nokta bu gidişle z'yi bırak, boomerlar dışında futbol izleyicisi kalmayacak.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
December 05, 2022, 03:26:08 PM
Brezilyalı futbolcular eskiden gol attıklarında samba yapardı. Bugün attıkları iki golde horon teptiler.😅 Turnuvada oynadıkları daha önceki maçları izlemedim. Bu gol sevinçlerini ilk defa mı yapıyorlar bilmiyorum. Sanırım kenetlendiklerini göstermeye çalışıyorlar. Fakat klasik gol sevinçleri bundan daha iyi.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
December 05, 2022, 02:57:44 PM
Hırvatistan aslında kısa sürede cevap vermeyi başarmıştı. Eğer Japonya çok geç olmadan gol atarsa yine bir cevap gelebilir bence. Tabi uzatmalarda oyuncular iyice yorulmuş halde oldukları için biraz da taze kanların eline bakacaklar. Bu maç bence penaltılara gider ve Hırvatistan penaltılarla turu geçebilir. Japonya da onlar kadar hak ediyor turu tabi ki. Şimdiye kadar çok iyi performans sergilediler.

Benim en çok merak ettiğim çeyrek final eşleşmesi Fransa - İngiltere. Fransa maçın favorisi olarak gösterilse de iddaa oranlarına bakıldığında arada çok büyük bir fark olmadığı görülebilir. Bence de kazanan taraf en fazla bir gol farkı ile kazanacak. İngiltere'nin biraz zorda olduğunu düşünüyorum. Fransa hele ki ilk golü atmayı başarırsa İngiltere'nin Fransa defansına karşı zor anlar yaşaması bir hayli muhtemel. Bu arada Sterling evine hırsız girdiği için Londra'ya dönmüş ama yerine zaten Foden oynadığı için İngiltere açısından bir problem yaratmaz.

Tahminler doğru hocam. Ama penaltılarda da Japonya naptı öyle. Halısahada kaleci ısındırır gibi penaltı attılar. Hırvatistan gelebileceği yere geldi artık devamının olacağını sanmıyorum.

Fransa-İngiltere maçı çok iyi olacak. Denk sayılabilecek 2 takım sonunda karşı karşıya gelecek. Ben bu karşılaşmada Fransa'yı biraz galibiyete yakın taraf olarak görüyorum. Çok rahat gol atıyorlar. Motivasyonları çok yüksek. Yine de sürprizlerin olduğu anları seviyorum o yüzden İngiltere de kazansa olur. Sterling - Foden ikilisinde oyum hep Foden'a olur.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
December 05, 2022, 01:13:34 PM

Pages:
Jump to: