Pages:
Author

Topic: 2022 Katar Dünya Kupası - page 5. (Read 1797 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
December 12, 2022, 04:15:16 PM
Hırvatistan'ın yarın Arjantin'e karşı da Brezilya'ya karşı nasıl oynadıysa öyle oynayacağına dair hiçbir şüphem yok. Arjantin de Brezilya gibi hücum ağırlıklı bir takım. Bu nedenle Hırvatistan'ın turu geçme şansı yine defans ağırlıklı bir oyun ile mümkün olacak. Brezilya bir türlü kilidi erken açamadığı için cezalandırılmış oldu. Arjantin'in erken gol ya da goller bulması kesinlikle çok önemli.

Diğer türlü Hırvatistan klasik yıpratma taktiğini kullanarak maçı gerekirse penaltılara kadar taşımaya bakacaktır. Zaten Brezilya'yı da penaltılarla eledikleri için o konuda özgüvenleri yüksektir.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
December 12, 2022, 01:24:17 PM
Dünya kupası gerçekten sürprizlerle doldu, kimsenin ihtimal vermediği eşleşmelerden ihtimallerin verilmediği takımlar galip ayrıldı, Fas önce İspanya’yı sonra Portekiz’i eledi, kim bilir sırada belki Fransa var, dünya kupasında yanlış değilsem yarı finale çıkan ilk Afrika kıtası takımı oldular, kaliteli kadroları var ama dünya kupasından sonra bu kadro inanılmaz prim yapacak,
hero member
Activity: 994
Merit: 607
December 12, 2022, 12:42:43 PM
Umarım saçma sapan bir Hırvatistan - Fas finali falan görmeyiz.  Cheesy  Dünyanın en sıkıcı finallerinden birisi olur herhalde. Hatta Twitter'da buna özel meme bile yapılmıştı ikisinin de defans ağırlıklı oynamasına işaret ederek. Arjantin'in Hırvatistan'a karşı her an tetikte olması lazım. Yapabilirlerse erken 1-2 gol bulmaları çok iyi olacaktır. Hırvatistan erken zamanlarda 2-0 geriye düşmesi durumunda bence Brezilya'ya yaptığı geri dönüşü tekrarlayamaz.

Fas da artık burada turnuvaya veda eder diye düşünüyorum. Fransa gibi bir takıma karşı işleri gerçekten çok zor. Şu ana kadar büyük takımları eleyerek harika bir iş çıkardılar. Ancak Fransa'ya da direnmelerini beklemiyorum. Mbappe'yi etkisiz bıraksalar bile Giroud ve Griezmann gibi etkili isimler yine iş yapar. Aynı İngiltere'ye karşı olduğu gibi demek istiyorum.

Mbappe ile bitmiyor. Dediğiniz gibi çok yıldızları var Fransa’nın. Hatta Benzema, Pogba gibi yıldızlardan da mahrumlar. Buna rağmen mükemmel bir takımlar. Fas için rüya sona erecek muhtemelen üçüncülük-dördüncülük maçı oynayacaklar ve asıl hedefleri üçüncü bitirmek olacak.
sr. member
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
December 12, 2022, 12:40:07 PM
En sıkıcı kupalardan biri olduğu için umarım Hırvatistan - Fas finali olur. Hırvatistan'ın Arjantin karşısında direnebileceğini düşünüyorum. Buraya kadar gelmişken de yarı finalde işin büyük isimlere kalacağını düşünmüyorum. Her oyuncu sonuna kadar oyununu oynar. Bariz bir fark olmaz iki takım arasında ve sonucu sanki duran toplar belirler gibi. Yarı finalde hücuma yönelik futbolu tercih etmeleri biraz zor.

Diğer maçta Fas'a ben de şans vermiyorum Fransa ezici olabilir. Çünkü hangi oyuncusuna önlem alacaksın ki bir çok yıldızı var. Favorilerimden sadece Fransa kaldı. Brezilya ve İngiltere elendikten sonra her şeye açık turnuva.

Bir yandan da bu Dünya Kupası'nı öve öve bitiremeyenler var bende mi bir sorun var diye düşünmeye başlamıştım.  Grin  Açıkçası favorilerden çok fazla erken elenen olunca bana biraz durum sıkıcı gelmeye başlıyor. O yüzden umarım Arjantin - Fransa finali olur da biraz daha heyecan artar diyorum. Büyük takımların kendi aralarındaki maçlar şimdiye kadar güzel geçti tabi onlara lafım yok da.

Son Dünya Kupası finali Fransa - Hırvatistan olmuştu ve tekrar böyle bir final görme ihtimali teknik olarak mümkün. Her şey Arjantin'in rakibini çözüp çözememesine bağlı olacak. Şu an tüm dünya Messi'nin Dünya Kupası'nı kazanması için kenetlenmiş durumda sanki. Ronaldo gitmişken en azından Messi'yi sonuna kadar izlemeyi ben de çok isterim.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
December 12, 2022, 02:48:25 AM
Umarım saçma sapan bir Hırvatistan - Fas finali falan görmeyiz.  Cheesy  Dünyanın en sıkıcı finallerinden birisi olur herhalde. Hatta Twitter'da buna özel meme bile yapılmıştı ikisinin de defans ağırlıklı oynamasına işaret ederek. Arjantin'in Hırvatistan'a karşı her an tetikte olması lazım. Yapabilirlerse erken 1-2 gol bulmaları çok iyi olacaktır. Hırvatistan erken zamanlarda 2-0 geriye düşmesi durumunda bence Brezilya'ya yaptığı geri dönüşü tekrarlayamaz.

Fas da artık burada turnuvaya veda eder diye düşünüyorum. Fransa gibi bir takıma karşı işleri gerçekten çok zor. Şu ana kadar büyük takımları eleyerek harika bir iş çıkardılar. Ancak Fransa'ya da direnmelerini beklemiyorum. Mbappe'yi etkisiz bıraksalar bile Giroud ve Griezmann gibi etkili isimler yine iş yapar. Aynı İngiltere'ye karşı olduğu gibi demek istiyorum.

En sıkıcı kupalardan biri olduğu için umarım Hırvatistan - Fas finali olur. Hırvatistan'ın Arjantin karşısında direnebileceğini düşünüyorum. Buraya kadar gelmişken de yarı finalde işin büyük isimlere kalacağını düşünmüyorum. Her oyuncu sonuna kadar oyununu oynar. Bariz bir fark olmaz iki takım arasında ve sonucu sanki duran toplar belirler gibi. Yarı finalde hücuma yönelik futbolu tercih etmeleri biraz zor.

Diğer maçta Fas'a ben de şans vermiyorum Fransa ezici olabilir. Çünkü hangi oyuncusuna önlem alacaksın ki bir çok yıldızı var. Favorilerimden sadece Fransa kaldı. Brezilya ve İngiltere elendikten sonra her şeye açık turnuva.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
December 11, 2022, 05:41:32 PM
Fransa çıkacağına Fas finale çıksın benim daha çok hoşuma gider. Saïss'ten dolayı Fas sempatimiz var zaten bir de final yaparlarsa efsane olur. Yalnız sakatlığı ciddi görünüyor maçtan sonra 55 dakika tek bacakla oynadım diye açıklama yapmış. Yine de yarı finalde oynamak için her şeyi yapacakmış umarım sağ salim geri döner.
Diğer tarafta Hırvatistan'ın çıkma ihtimali düşük bence bu saatten sonra Messi bir kaza olmasına izin vermez. Hollanda maçında Arjantinlilere yapılanları herkes gördü bu takım şampiyon olmayı hak ediyor. Van Gaal de otursun evinde torun sevsin kovulmuş zaten meymenetsiz herif.
sr. member
December 11, 2022, 05:19:14 PM

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
December 11, 2022, 03:20:05 PM
Bu seneki dünya kupası sürprizlere çok açık oldu. Hiç beklemediğimiz sonuçlar gördük. Bunu biraz da ayarlanmış bir şekilde görüyorum. Hatırlarsanız turnuva başlamadan ekvadora katara yenilsin diye para teklifi haberleri dolaşıyordu. Bu turnuvayı da birilerinin belki de istediği gibi gitmesine izin verdiler. Emin değilim veya kanıtlayamam ama tamamiyle böyle düşünüyorum. Fas’ın buralara kadar gelmesi hiç ama hiç normal gelmiyor bana. Brezilya’nın hırvatlara elenmesi de saçma.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
December 11, 2022, 01:59:44 PM
Fransa turnuvaya çok fazla eksikle geldi. Eksiklerinden bir takım oluşturulsa onlarla finalde karşılaşabilirlerdi. Çok değerli futbolcularından yoksun bir şekilde turnuvaya devam ediyorlar ama hala en güçlü favori onlar. Bence dört takım arasında en iyi futbolu onlar oynuyor.

Arjantin milli takımı Hollanda maçının sonunda çok agresif görüntüler verdi. Messi Hollanda yedek kulübesine doğru el kol hareketleri yaptı. Maç sonu röportajında Wout Weghorst'a kötü sözlerle sataştı. Bir miktar agresiflik takımı diri tutmak için iyidir ama aynı zamanda antipati de oluşturuyor.

Fas çok iyi savunma yaparak buraya kadar geldi. Yedikleri tek golü grupta kendi kalelerine atmışlar. İyi futbol oynuyorlar ama her maçı bu şekilde kazanamazlar.

Hırvatistan da Fas'tan farklı değil bana göre. Brezilya karşısındaki galibiyetleri biraz şans faktörüyle oldu. Ayrıca Fas kadar tempolu da oynamıyorlar.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
December 11, 2022, 06:17:14 AM
ingiltere-fransa karşılaşması gerçekten çeyrek finale yakışan bir maçtı. zaten turnuvanın bana göre en güzel futbolunu oynayan ülke ingilizlerdi ama yine cenabetlikleri tutup penaltıyı atamadılar. lloris resmen tek başına takımını yarı finale taşıdı, aynı şekilde hırvatistan'ın kalecisi de takımı sırtlamıştı. zaten bu tip turnuvalar genelde kalecilerin manyaklaştığı yerler oluyor.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
December 11, 2022, 05:17:04 AM
Portekiz'in Fas'ı yenmesi bekleniyordu ama durum tam tersi oldu Fas bir kez daha şaşırttı, Portekiz'in çok gol kaçırdığını söyleyebilirim. Arjantin Hollanda karşısında zorlandı diyebilirim penaltılarda Martinez'in 2 gol kurtarması Arjantin'i yarı finale taşıdı. İngiltere için söylenecek çok fazla bir şey bulamıyorum penaltı konusunda hep sorun yaşadılar 2. penaltıyı Kane yerine başka biri atabilirdi ister istemez tansiyonu yüksek bir maç rahat bir atış yapamayabilirsiniz. Bakalım yarı final maçlarında sürpriz bir sonuç görecek miyiz? Bence Hırvatistan finale kalır gibi geliyor.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
December 11, 2022, 04:51:31 AM
Brezilya hırvatlarla 10 mac yapsa 9unu kazanır 1i berabere bıter. o berabere bıten mactada 10 penaltı atısı olsa 8ini brezilya kazanır 2sini anca hırvatlar alır. yanı futbolun gercek bır suprızı gerceklestı bence. sahsen bu sene brezilyanın kupayı alacagını dusunuodum.
fas portekız macında ıse bence suprız olmadı. mal hocaları ronaldoyu yedek bırakınca ılk macta ve yerıne oynayan adam hattrıck yapınca taktıgının hep tutacagını dusundu. ronaldo sahaya cıkmıs olsaydı bence tur sansları daha yuksek olurdu.portekızı neredeyse bız elıyorduk. bence ronaldosuz cok sıradan bır mıllı takım olacaklar.
arjantın bala gote gıdıyor dıye dusunuyorum.maclarını ızlerken bır brezılya zevkı fransa hatta ıngıltere zevkı alamıorsun.
bence favorı fransa artık.eger fas fransayı elerse o zaman asıl turnuvanın suprızı olur.
ben hırvatıstan arjantın macında sahsen hırvatları tutacagım. arjantın hollanda macında cıkan olaylarda en kotu 3-4 topcuları kırmızı gormesı lazımdı. hakem cok es gectı.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
December 10, 2022, 07:26:01 PM
Şimdiden bu kupaya penaltılar damgasını vurdu diyebiliriz. Hiçbir sonucu sürpriz olarak değerlendirmeyi doğru bulmuyorum. Şans faktörü var ancak genel olarak daha iyi oynayan takımlar sonraki tura yükseliyor. Bu turnuvanın kupa şeklinde oynandığını unutmadan doğru strateji ile sahaya çıkan takımlar yarı finale geldi.
Birçok insanın hayal ettiği Messi - Ronaldo finali veya Arjantin - Brezilya yarı finali gerçekleşmedi. Şimdi kağıt üstünde Arjantin - Fransa finali olacak gibi duruyor ama dediğim gibi hiçbir sonuç sürpriz olmayacak. Buraya kadar gelen takım mücadelesiyle burada olmayı hak etmiştir.

Kağıt üstünde görünen dediğiniz gibi Arjantin - Fransa ama Hırvatları küçümsememek lazım, adamlar sessiz sedasız yarı finale geldiler, hiç belli olmaz finalde bile görebiliriz Hırvatları.
Fas - Fransa nın kazananı kesinlikle belli, çok çok çok büyük süpriz olmadığı sürece Fransa çıkacak finale.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
December 10, 2022, 06:39:51 PM
Şimdiden bu kupaya penaltılar damgasını vurdu diyebiliriz. Hiçbir sonucu sürpriz olarak değerlendirmeyi doğru bulmuyorum. Şans faktörü var ancak genel olarak daha iyi oynayan takımlar sonraki tura yükseliyor. Bu turnuvanın kupa şeklinde oynandığını unutmadan doğru strateji ile sahaya çıkan takımlar yarı finale geldi.
Birçok insanın hayal ettiği Messi - Ronaldo finali veya Arjantin - Brezilya yarı finali gerçekleşmedi. Şimdi kağıt üstünde Arjantin - Fransa finali olacak gibi duruyor ama dediğim gibi hiçbir sonuç sürpriz olmayacak. Buraya kadar gelen takım mücadelesiyle burada olmayı hak etmiştir.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
December 10, 2022, 06:29:27 PM
Harry Kane bence şuan aktif futbol oynayan en iyi penaltıcı ancak çok korkunç bir penaltı kullanarak İngiltere'nin turnuvaya geri dönme şansını elinin tersiyle itmiş oldu.İngiltere bugün Fransa'dan çok daha iyi olan taraftı ancak sonuç alamadılar.Trippier gibi duran toplarda etkili bir ismin Shaw yerine oynamasını beklerdim.Saka bugünün kesinlikle yıldızıydı performansına kesinlikle çok yazık oldu.Bu maçı kazanan Dünya Kupası'nı alır gözüyle bakıyordum bundan dolayı artık favorim Fransa.
sr. member
December 10, 2022, 05:14:54 PM
İngiltere için yolun sonu oldu ne yazık ki. Fransa'nın geçeceğini tahmin ediyordum ama başabaş bir mücadele ile birlikte en az uzatmaları izleriz diye düşünmüştüm. Her şey o yönde giderken Giroud'nun bir anda gelen harika kafa golü işlerin yönünü değiştirdi. Hemen öncesinde Giroud Pickford engeline takılmıştı ama sonraki denemesinde çıkarması çok daha zor bir toptu.

Kane'in ikinci penaltıyı topun fazla dibine girmesi nedeniyle üstten dışarı atması çok üzücü oldu. Rashford da son dakikada bir frikikten yararlanamadı. İngilizler şampiyonluk hayallerini yine ertelemek zorunda kaldılar.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
December 10, 2022, 02:56:00 PM
Portekiz bir önceki maçlarında İsviçre'ye tam tamına 6 gol atmışlardı gol atmakta hiç bir problemleri yoktu, ta ki çeyrek finalde Fas maçına kadar. Portekiz milli takımın topla oynama yüzdesi %70 tüm maç boyunca oyunca kontrol sende olacak buna rağmen sadece, sadece üç tane isabetli şut şansı yakalayacaksın olacak iş değil. Fas savunması bu maçta da destansıydı. İngiltere-Fransa maçı başlamak üzere bu maçta her iki takımda fazla risk almadan kontrollü oynamaya çalışacaklar. Kimin kazanacağını tahmin etmek çok güç olsa da İngiltere'yi yarı finalde görmek istiyorum.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
December 10, 2022, 02:19:50 PM
Portekiz maç boyunca bir tane bile tehlikeli atak yapamadı. Fas takım savunmasını çok iyi yaptı. Portekiz'e net bir gol fırsatı vermeden maçı kazandılar. İspanya'yı yenerek herkesi şaşırttılar ama Portekiz'i rahat yendiler bence. 10 kişi kaldıkları bölümde bile pozisyon buldular. Bir ara farkı 2'ye çıkarabilirlerdi. Portekiz resmen yokları oynadı. Çeyrek final maçında bu kadar kötü ve etkisiz olmalarını beklemiyordum. 10 kişi kalan rakiplerine karşı daha organize ataklar yapmaları gerekirdi. Onlar ise son ataklarına kadar yüksek toplar dışında Fas kalesinde etkili olamadılar. Karambol aramak Portekiz gibi büyük bir takıma yakışmadı bence. Fas yarı finale hak ederek çıktı. Şimdi İngiltere - Fransa eşleşmesinden gelecek rakiplerini bekleyecekler.

Dünya haritasına bakarsanız İspanya ve Portekiz ile oluşan İber yarımadasından sonra Fransa'nın geldiğini görürsünüz. Sıradaki rakip Fransa olabilir. Grin
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
December 10, 2022, 07:25:51 AM
Hırvatistan aslında kısa sürede cevap vermeyi başarmıştı. Eğer Japonya çok geç olmadan gol atarsa yine bir cevap gelebilir bence. Tabi uzatmalarda oyuncular iyice yorulmuş halde oldukları için biraz da taze kanların eline bakacaklar. Bu maç bence penaltılara gider ve Hırvatistan penaltılarla turu geçebilir. Japonya da onlar kadar hak ediyor turu tabi ki. Şimdiye kadar çok iyi performans sergilediler.

Benim en çok merak ettiğim çeyrek final eşleşmesi Fransa - İngiltere. Fransa maçın favorisi olarak gösterilse de iddaa oranlarına bakıldığında arada çok büyük bir fark olmadığı görülebilir. Bence de kazanan taraf en fazla bir gol farkı ile kazanacak. İngiltere'nin biraz zorda olduğunu düşünüyorum. Fransa hele ki ilk golü atmayı başarırsa İngiltere'nin Fransa defansına karşı zor anlar yaşaması bir hayli muhtemel. Bu arada Sterling evine hırsız girdiği için Londra'ya dönmüş ama yerine zaten Foden oynadığı için İngiltere açısından bir problem yaratmaz.
Fransa - İngiltere maçı da sıkıcı geçerse ben valla futbol izlemeyi bırakacağım. Bazen dizi izlemek bile yavaş geliyor, film izleyemiyoruz, kitap okumakta zorlanıyoruz, 90 dakika futbol izlemek de çok sıkmaya başladı. Dünya kupası zevkimiz vardı, Katar matar derken valla ben zevk alamıyorum. Kışın dünya kupası bana hiç tat vermiyor. Futbol deseniz ayrı bir hikaye. Fransa 98'den beri gördüğüm en sıkıcı, en gol olmayan, gol atmanın bu kadar zor olduğu dünya kupası. Bir takım gol yedikten sonra kapatıyorum maçı, zaten yenen belli oldu diye. Eskiden hikayaler olurdu, 0-2'den 3-2; 0-3'den 3-3 uzatmada kazanma; futbol ekolleri olurdu her takım stilini (hollanda, brezilya, yugoslavya, hırvatistan, almanya, italya vb.) izlemek ayrı zevk verirdi. Her ülkenin güçlü olduğu bir özellik (brezilya-yetenek, hollanda-takım oyunu, italya-savunma, ispanya-pas) vardı. Şimdi tüm takımlar aynı futbolu aynı anlayışla oynamaya çalışıyor, arada yetenkli futbolcular fark yaratıyor, maçların da ortada geçmesi de çok normal aslında. Benim gibi dünya kupası takipçisini bile futboldan soğuttu ise bu gelinen nokta bu gidişle z'yi bırak, boomerlar dışında futbol izleyicisi kalmayacak.
Dün ilk maçta penaltılarla ilgili istatistik vermişti spiker. En çok kaçırılan turnuva olma yolunda gidiyor. Bazı oyuncular gene mal gibi penaltı kullandı. Brezilya'nın ilk kaçırdığı penaltıda ciddi şekilde görebiliyorduk. Adamın kaçıracağı gelişinden belliydi. Hollanda'ya ise bayağı yazık oldu bence. Çok güzel geri döndüler Weghorst sayesinde ama mal penaltılar yaktı portakalları. Geri dönüşte adamların mental başarısını da kutlamak gerekiyor. Helal olsun valla son saniyedeki serbest vuruşta öyle bir oyun oynamak kolay değil. Daha önce de dediğim gibi bu oyuncular nasıl bu kadar maç penaltı atıyorlar anlamıyorum. Sadece Japonya olayından başka bu maç da tuz biber ekti.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
December 10, 2022, 04:30:37 AM
Hirvatlar zamanında verdiğimiz dersi iyi çalışmış. Bizse onları buradan izliyoruz yazik...

Şu işten bile kendimize pay çıkarmaya çalışıyoruz enteresan şekilde.Fransa şampiyon olsa onları içeride yendik dışarıda berabere kaldık diye sevinecektik.Biraz fakir avuntusuna benziyor bizimkisi.Euro 2008 üstünden 14 yıl geçmiş.O dönemden kadroda olan herhalde sadece Luka Modric var o da son dünya kupasını oynuyor.Şans o zaman bizden yanaydı, bugün onlardan yana oldu.Arada da büyük bir fark var.Biz onu Hırvatistan’a karşı yaptık, onlar Brezilya’ya karşı.

Yok hocam bizim kazmalari yerme içeriyor hocam 😅 Milyonları alıp bir yere gelemeyenleri takip etmeyi bırakınca gençleştim resmen 😃
Pages:
Jump to: