Pages:
Author

Topic: 2022 Katar Dünya Kupası - page 4. (Read 1797 times)

sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
December 14, 2022, 11:58:21 AM
Bu akşam Fransa ile Fas arasında diğer yarı final karşılaşması olacak, Fas tarihinin en iyi kadrosu var şu an ellerinde, elemelerde biz bile Fransa’yı yendik, Fas gününde olursa belki Fransa’ya karşı şansı olabilir, normalde işleri çok zor, yine de turnuvanın en iyi defans hattına sahipler,
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
December 14, 2022, 09:27:21 AM
Modric hakemin yönetimini beğenmemiş. Kararlarını eleştirmiş maçtan sonra. Herkes izledi maçı oysa. Hırvatistan ne oynadı ki. Maçı kazanabileceklerini kendileri dahi düşünmemiştir akşam. O kadar kötüydüler. Bu futbolla yarı final oynamaları dahi lükstü onlar açısından. Çoktan elenseler neden elendiler diyen kimse çıkmazdı. Biri hakemlerce desteklense bu Hırvatistan olur bana göre. Finale mi çıksalardı bir de bu futbolla. Arjantin'in Dünya Kupasını kazanmasının önüne herkes bi engel koyma yarışına girmiş sanki. Basına yansıyan açıklamalar böyle bi algı yaratıyor bana. Messi'nin başarılarını çekememezlik var biraz.

Fransa, Fas maçında da kalbim Fas'tan yana bu akşam. Fransa güçlü bi takım. Ama Fas yenemez denilen bütün takımları yendi. Fransa'ya kesin favorimişçesine bakmak doğru değil bana göre. Tarihi geçmişler de önemli bi yer tutuyor bu maçta ayrıca. Fas'ın destekçisinin daha çok olacak.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
December 14, 2022, 07:15:58 AM
Arjantin için çok zor geçmesi muhtemel bir maç, neredeyse hazırlık maçı havasında geçti. Hırvatistan için 98 de yarım kalan hikaye tamamlanacak mi acaba diye düşünenler için de dün akşam hayal kırıklığı olmuştur kuvvetle muhtemelen. Maça gelirsek penaltı pozisyonu için her ne kadar kesin bir görüş hakim olmasa da bence penaltıydı, Arjantin de icardi bin kadroya alınmaması sonrası lautaro Martinez in yakaladığı şansı değerlendirememesi sonucu ilk 11 de yer bulan alvarez gerçekten özellikle dünkü maçı alan adam oldu, bu akşamki Fas Fransa maçı için mantığım Fransa dese de kalbim Fas tan yana.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
December 14, 2022, 05:33:58 AM
Yarı final maçı bu kadar rahat geçecek ve bir takım elini kolunu sallaya sallaya finale çıkacak deseler, keşke biraz daha rekabet olsaydı derdim. Arjantin çok rahat bir şekilde maçı oynadı ve Hırvatistan pozisyon bile bulamadı. Duran toplar dönüşünde kaleye şut atma oranında 1. sıradalarmış Hırvatlar. Maçta böyle bir şey göremedik. Arjantin ceza sahası önünde şut gelmesin diye çok iyi baskı yaptı ve başardılar. Sabaha kadar oynansa Hırvatistan gol atamazdı o derece umutsuz oyun oynadılar.

Messi prime dönemini anımsatan bir asiste imza attı. Turnuvanın en iyi defans oyuncusu denilen maskeli Hırvatistan oyuncusu bir sağa bir sola her yönden geçerek asistini yaptı. Kim en iyi defans oyuncusu dedi bilmiyorum ama bilgi spikerden gelmişti.

Diğer maçta Fransa’nın kazanacağını ve finalde Arjantin’le güzel bir maç izleyeceğimizi umuyorum.

Hırvat oyuncuyu biraz parlatıyorlar gibi geldi bana yaşı da genç olunca bir şekilde adam bulmaya çalışacaklar bana göre Çağlar veya Merihten ek bir özelliği yoktu biz dünya kupasında olsaydık en gelecek vaat eden defanslar Hırvatistan’ın geldiği yere gelebilseydik bizim gençler olurdu bu dünya kupasında asıl kaleciler ön plana çıktı Bono Livakovic gibi kaleciler ederine eder kattı
hero member
Activity: 756
Merit: 701
December 14, 2022, 02:26:00 AM
Yarı final maçı bu kadar rahat geçecek ve bir takım elini kolunu sallaya sallaya finale çıkacak deseler, keşke biraz daha rekabet olsaydı derdim. Arjantin çok rahat bir şekilde maçı oynadı ve Hırvatistan pozisyon bile bulamadı. Duran toplar dönüşünde kaleye şut atma oranında 1. sıradalarmış Hırvatlar. Maçta böyle bir şey göremedik. Arjantin ceza sahası önünde şut gelmesin diye çok iyi baskı yaptı ve başardılar. Sabaha kadar oynansa Hırvatistan gol atamazdı o derece umutsuz oyun oynadılar.

Messi prime dönemini anımsatan bir asiste imza attı. Turnuvanın en iyi defans oyuncusu denilen maskeli Hırvatistan oyuncusu bir sağa bir sola her yönden geçerek asistini yaptı. Kim en iyi defans oyuncusu dedi bilmiyorum ama bilgi spikerden gelmişti.

Diğer maçta Fransa’nın kazanacağını ve finalde Arjantin’le güzel bir maç izleyeceğimizi umuyorum.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
December 14, 2022, 02:05:28 AM
messi dün gece gerçekten başka bir hırsla oynadı, dünya kupasına bu kadar yaklaşmışken kazanamazsa beni bile üzer. ayrıca, arjantin de oyunu tamamen domine etti, hırvatların elle tutulur bir tane bile pozisyonu yoktu bence... sonuç olarak, finale çıkmayı kesinlikle çok hak ettiler, taraflı ya da tarafsız herkes hemen hemen aynı fikirdedir.

turnuvanın diğer ayağındaki eşleşmede ise fransa'nın fas'ı geçeceğini ve finale çıkacağını düşünüyorum, o maçta elbette fas'ın sürpriz yapma ihtimali var, o potansiyele sahipler ama kağıt üstünde fransa çok iyi bir takım ve kağıt üstünde değerlendirme yaptığımda arjantin'den bile iyi bir takım olduklarını düşünüyorum.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
December 14, 2022, 12:24:15 AM
Arjantin yarı final maçında neredeyse hiç zorlanmadan kendilerini finale taşıdılar. Hırvatların önceki maçlarına bakarak belki galip gelebilirler düşüncesindeydim ama çok yanılmışım. Bu akşamki maçta sanırım kimse sürpriz beklemiyor Fransa'nın Fas karşısında rahatça galip gelmesini bekliyorlar. Açıkçası Fas'ın galip gelmesini ve Final oynamasını isterim bakalım bu akşamki maç onlar için çok önemli olacak.

Ben Fas’ın yerine Fransa’yı isterim. Nedenine gelince Arjantin ile oynayacakları maç gerçekten mükemmel olur. Muhtemelen de Fransa finale çıkacak. Fas finale çıkıp Arjantin’i de yenerse zaten dünya tarihinin en büyük sürprizlerinden birisi olur. 2002 dünya kupasında biz de yarı finale kadar gelmiştik ancak rakiplerimiz daha kolaydı. Fas, İspanya ve Portekiz’i eleyip buraya geldi. Fransa karşısında neler yapabileceğine bakacağız.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
December 14, 2022, 12:18:20 AM
Arjantin yarı final maçında neredeyse hiç zorlanmadan kendilerini finale taşıdılar. Hırvatların önceki maçlarına bakarak belki galip gelebilirler düşüncesindeydim ama çok yanılmışım. Bu akşamki maçta sanırım kimse sürpriz beklemiyor Fransa'nın Fas karşısında rahatça galip gelmesini bekliyorlar. Açıkçası Fas'ın galip gelmesini ve Final oynamasını isterim bakalım bu akşamki maç onlar için çok önemli olacak.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
December 14, 2022, 12:01:21 AM
Benim açımdan beklenilen oldu ve Lionel Messi’li Arjantin dünya kupasında finale kaldı. Muhtemelen finalde rakipleri Fransa olacak. Fas turnuvada en az gol yiyen takım konumunda ancak Fransa karşısında bu başarısını sürdürebileceğinden şüpheliyim. Dünkü Arjantin Hırvatistan maçı gibi 3 ve daha fazla gollü Fransa galibiyet bekliyorum.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
December 13, 2022, 05:15:45 PM
Bu sefer olacak galiba. Roll Eyes Acayip dominant bir oyun, tek taraflı bir maç, tartışmasız finale çıkan bir takım. Bugün sevinsinler ama yarından itibaren rakibi görüp mental olarak hazırlanmak lazım. Messi kupayı çok istiyor o kadar belli ki. Kullandığı penaltıdan yaptığı olağanüstü asiste adam bu takımı şampiyon yaparım tüm tartışmaları bitiririm diyor. Bakalım diğer maçta sürpriz olacak mı çok zor bence ama Fas çıkarsa çok ilginç bir final görürüz. Mbappe bırakmaz herhalde kadro olarak çok güçlü belki de büyük farkla en güçlü takım Fransa.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
December 13, 2022, 05:07:39 PM
Lionel Messi açılışı penaltı golüyle yaptı. Üçüncü goldeki yaptığı topla becerileri için söylenecek hiç bir şey bulamıyorum, futbol kalitesinden hiç bir maçta ödün vermeyen bir süper yıldız bir oyuncu. Kazıyarak artık finale kadar geldi Arjantin Milli takımı. Hırvatlar yapabileceğinin en iyisi yaptılar diyebilirim yarı final oldukça geçerli bir not bu dünya kupası için. Luka Modric son kupasını oynadı takımı için öz veriyle oynadı buraya kadar gelebildiler. Arjantin - Fransa karşılaşması çok ateşli olur, bir beklenmedik sonuç çıkmazsa diğer yarı finalde.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
December 13, 2022, 05:07:11 PM
Şahsen gram memnun değilim, Hırvatistanı destekliyordum. Keşke Hırvatistan çıksaydı finale ama olmadı.
Messiye fena antipati oldum adamdan en son olaylardan sonra daha da soğudum.

Umarım Fransa bunları paramparça eder, içlerinden geçerler.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
December 13, 2022, 04:47:22 PM
Artık maç bitti diyebiliriz, Messi ve ekibi yine harika bir iş çıkarttı. Özellikle 3. golde Messi'ye olan saygım bir kere daha arttı, adam kaç yaşına gelirse gelsin klasından ödün vermiyor. Bu maçı ve şampiyon olmayı ne kadar çok istediğini bugünkü oyunundan anlayabiliyoruz.
Hırvatistan'ın zaten kağıt üstünde pek fazla şansı yoktu. Ellerinden geleni yaptılar ama gol yedikten sonra yapacak pek bir şey kalmıyor, Arjantin gibi bir takıma karşı yediğinizden daha çok atmak pek kolay değil.
Modric için veda vakti, bakalım diğer finalist kim olacak ve sürpriz görecek miyiz Smiley
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
December 13, 2022, 04:42:07 PM
İlk yarıda Arjantin istediği gibi başlayamasa bile Alvarez'e yapılan penaltı ve Messi'nin attığı gol işleri bir anda değiştirdi. Bundan çok kısa bir süre sonra da Alvarez ile bir anda 2-0 yakalandı. Alvarez'in golünde şansı da çok yardımcı oldu. Çünkü defans topu kesmek için her girişiminde top yine Alvarez'in önünde kaldı ve o da çok rahat bir şekilde golü buldu.

İkinci yarıda Hırvatistan biraz daha ofansif oynamaya çalıştı ama bir işe yaramadı. Arjantin 3-0'ı da yakalamayı başararak turu güvence altına aldı. Bu golde Messi'nin payı aşırı büyük. Topu öyle güzel bir şekilde ceza sahasına taşıdı ki adeta gol pozisyonunu yoktan var etti.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
December 13, 2022, 03:59:42 PM
Hırvatistan ilk yarıda çok sert oynadı. Messi'ye çok fazla faul yaptılar. Hakemlerin özel futbolcuları daha fazla koruması gerekiyor. Sert müdahaleler oyunun güzelliğini bozuyor. İkinci yarıda Hırvatistan'ın maçı döndürme ihtimali bence yok. Risk aldıkça Julian Alvarez ve Messi kontra atak fırsatları yakalar. Hollanda gibi yüksek ortalarla Arjantin savunmasını sarsmayı deneyebilirler. Wout Weghorst o maçta Arjantin'i zorlamıştı. Hırvatistan da benzer bir taktik kullanabilir. İkinci yarıyı da aynı taktikle oynarlarsa maçı çevirme şansları olmaz çünkü Arjantin bugün iyi savunma yapıyor. Ayrıca penaltı pozisyonunda ve ikinci golde olduğu gibi çok hızlı hücum ediyorlar. Hırvatistan üçüncü golü yemeden yüksek ortalarla maça ortak olmaya çalışmalı.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
December 13, 2022, 02:51:05 PM
Bugün herkes 2 tane adama bakacak ne yapacaklar. Biri elbette yılların Messisi, biride Ronaldo ve Messi hegamonyası olduğu dönemde aradan tek Ballon D'or çıkartmayı başarabilmiş Modric. Gerçekten bu iki karakter çok farklı oynayacaklar. Modric mesela Ronaldo kadar yaşlanmasına rağmen hiç bu tarz polemiklere ve olaylara girmedi, real madridde kaldı ve hala şuan en üst seviyede futbol oynuyor, ayrıca takımı yarı finalde. Güzel maç olur umarım, aldım cipsimi biramı (2 tane cips 4 tane biraya verdiğim paraya değsin amk bari) bekliyorum. Birazdan koltuğuma kurulurum, maça kadar çok instagram reels falan takıldım dedim buraya geleyim bakayım siz ne demişsiniz Cheesy

Güzel bir maç olacak bunu düşünüyorum, Hırvatlar da, Arjantinliler de bu maçta galibiyet alabileceklerini düşünüyor, aslında Brezilya galibiyeti olmasaydı ben Hırvatistan’ın yarı final görebileceğini düşünmemiştim, sürprizler ile dolu bir dünya kupasının en büyük ikinci sürprizi onlar oldu, ilki tabi ki Fas, bu maçın seyir zevki yüksek bir maç olacağını düşünüyorum, livakovic yine üst düzey bir performans sergileyebilir,
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
December 13, 2022, 02:40:52 PM
Bugün herkes 2 tane adama bakacak ne yapacaklar. Biri elbette yılların Messisi, biride Ronaldo ve Messi hegamonyası olduğu dönemde aradan tek Ballon D'or çıkartmayı başarabilmiş Modric. Gerçekten bu iki karakter çok farklı oynayacaklar. Modric mesela Ronaldo kadar yaşlanmasına rağmen hiç bu tarz polemiklere ve olaylara girmedi, real madridde kaldı ve hala şuan en üst seviyede futbol oynuyor, ayrıca takımı yarı finalde. Güzel maç olur umarım, aldım cipsimi biramı (2 tane cips 4 tane biraya verdiğim paraya değsin amk bari) bekliyorum. Birazdan koltuğuma kurulurum, maça kadar çok instagram reels falan takıldım dedim buraya geleyim bakayım siz ne demişsiniz Cheesy
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
December 13, 2022, 01:27:48 AM
turnuva katar'da organize edildiği için çeşitli asparagaslarla islamofobik söylemler üretilmiş ve bu söylemler ülkemizde bu grupların adeta türkiye şubesi gibi çalışan statükocular ve onların yarenleri olan bazı s*lperenler tarafından tekrar edilmişti ama turnuva orta doğu gibi zorlu bir coğrafyada tam gaz devam ederken şimdiye kadar dikkatimizi çekecek ölçüde olumsuz bir haberle karşılaşmadık; bence en önemli şeylerden biri buydu... yani, turnuva bazı zihinsel problemler yaşayan kronik grupların goygoyunun aksine gayet iyi bir şekilde organize ediliyor.

bunun dışında, daha önceki turnuvalar 50-60 maçlık periyottan sonra oynanıyordu (lig + cl + lig kupası). bu kolay bir tempo değil ve bence futbolcular en formda oldukları dönemlerde turnuvaya katılmıyorlardı. bu turnuva ise takımların ve futbolcuların form durumlarının en üst seviyede olduğu bir dönemde (sezon içinde) oynanıyor. sahada "ısırmayan, fizik gücü düşük, mücadeleden kaçınan, yalnızca teknik kapasitemizle her maçı kazanırız diyen takımlar" imajlarının tersi bir görüntü oluşturdu. iyi mi yoksa kötü mü oldu goygoyu bence gereksiz bir tartışma olur, bence sıra dışı bir turnuva izledik ve bu durum turnuvanın unutulmazlar arasında olmasını sağlayacak.
hero member
Activity: 661
Merit: 509
December 12, 2022, 05:59:35 PM
Hırvatistan'ın yarın Arjantin'e karşı da Brezilya'ya karşı nasıl oynadıysa öyle oynayacağına dair hiçbir şüphem yok. Arjantin de Brezilya gibi hücum ağırlıklı bir takım. Bu nedenle Hırvatistan'ın turu geçme şansı yine defans ağırlıklı bir oyun ile mümkün olacak. Brezilya bir türlü kilidi erken açamadığı için cezalandırılmış oldu. Arjantin'in erken gol ya da goller bulması kesinlikle çok önemli.

Diğer türlü Hırvatistan klasik yıpratma taktiğini kullanarak maçı gerekirse penaltılara kadar taşımaya bakacaktır. Zaten Brezilya'yı da penaltılarla eledikleri için o konuda özgüvenleri yüksektir.

Herkes benzer bir oyun planı bekliyor. Kupada yarı final oynanırken takımların çıkıp tamamen hücum oynamalarını beklemek doğru olmaz. Kontrollü ve rakibini hataya zorlayacak bir taktikle sahaya çıkacaktır dört takım da.
Maçlar penaltılara kalırsa Fas ve Hırvatistan'ın daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Favori takımlar maç uzatmaya gidince iyice panik oluyorlar ve izlediğimiz kadarıyla penaltı atışlarını çok stresli kullanıyorlar. Arjantin'in işi şansa bırakmamak için mutlaka gol bulması gerekiyor. Tüm gözler yine Messi'nin üstünde olacak. Bu yüzden diğer oyuncuların bulduğu boş alanları kullanıp pozisyonları gole çevirmeleri şart.
Bence de öyle ve Messi için tarihe geçme fırsatı olarak görüyorum bu maçı ve olursa finali. Çünkü Arjantin'in hücum yönü beklenildiği kadar iyi değil aslında. Turnuvanın favorilerinden biri olarak ve Latin Amerika'nın bence en önemli takımı olarak daha çok pozisyona girmeleri ve daha çok gol atmaları lazımdı ama beklenildiği kadar iyi olamadılar. Ronalda vs Messi tartışmaları için falan demiyorum, Messi goat ise ya da şanına yakışan bir hikaye bırakmak istiyorsa çıkarıp masaya vurmalı.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
December 12, 2022, 05:32:10 PM
Hırvatistan'ın yarın Arjantin'e karşı da Brezilya'ya karşı nasıl oynadıysa öyle oynayacağına dair hiçbir şüphem yok. Arjantin de Brezilya gibi hücum ağırlıklı bir takım. Bu nedenle Hırvatistan'ın turu geçme şansı yine defans ağırlıklı bir oyun ile mümkün olacak. Brezilya bir türlü kilidi erken açamadığı için cezalandırılmış oldu. Arjantin'in erken gol ya da goller bulması kesinlikle çok önemli.

Diğer türlü Hırvatistan klasik yıpratma taktiğini kullanarak maçı gerekirse penaltılara kadar taşımaya bakacaktır. Zaten Brezilya'yı da penaltılarla eledikleri için o konuda özgüvenleri yüksektir.

Herkes benzer bir oyun planı bekliyor. Kupada yarı final oynanırken takımların çıkıp tamamen hücum oynamalarını beklemek doğru olmaz. Kontrollü ve rakibini hataya zorlayacak bir taktikle sahaya çıkacaktır dört takım da.
Maçlar penaltılara kalırsa Fas ve Hırvatistan'ın daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Favori takımlar maç uzatmaya gidince iyice panik oluyorlar ve izlediğimiz kadarıyla penaltı atışlarını çok stresli kullanıyorlar. Arjantin'in işi şansa bırakmamak için mutlaka gol bulması gerekiyor. Tüm gözler yine Messi'nin üstünde olacak. Bu yüzden diğer oyuncuların bulduğu boş alanları kullanıp pozisyonları gole çevirmeleri şart.
Pages:
Jump to: