Pages:
Author

Topic: 2024: Emeklinin Yılı - page 2. (Read 642 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 07, 2024, 01:32:18 AM
Emekli polis maaşları bugün asgari ücret kadar keşke tüm emekliler en az o kadar maaş alabilse ama emekli polis bile bugün güvenlik olarak çalışmaya devam ediyorsa bir yerlerde sorgulanması gereken bir şey var keşke bunu araştırsalar

Bu arada geçen gün geçen bir konuşmada cumhurbaşkanı emeklilere istenilen zam için bütçeyi çok yoracağını belirtir cümleyi kurmuş ve askeriyle polisiyle devletin çalışanlarının  maaşlarının yarısını ödemesek belki bu ilave gideri karşılarız demiş neden direkt bu örnek geldi anlamadım tasarruf edilecek memur maaşlarından başka örnek yok mu acaba ? CHP grup başkanvekili şahıs da çıkıp polis bir süre sonra emekli eylemdeyken ona göre şekil alır maaşlarının kesilmesini emeklilerden bilir diye saçma sapan bir açıklama yapmış

Ulan emekli konusunda bile top nasıl polise geldi anlayamıyorum ülkenin günah keçisiyiz aq at çamuru izi kalsın

Yıllarca kelle koltukta çalışıp, emekli olunca da kalan ömrünü açlık sınırının altında veya civarında geçirmek zorunda kalma durumu gerçekten can sıkıcı, umarım kısa sürede belirli düzenlemeler yapılarak bu insanların hayatlarını daha rahat sürdürebilecekleri şartlar oluşturulur.

CHP grup başkanvekilinin dediği laf, o mertebedeki birinin edeceği laf değil, kitleleri gereksiz yere karşı karşıya getirmekten başka bir işe yaramaz bu söylemler, ayrıca Cumhurbaşkanının emekli zam güncellemesine bakış açısını da çok sığ buluyorum, tasarruf konusunda hep yanlış yere bakıyorlar, aslında ilk bakmaya başlayacakları yer çok uzakta değil, burunlarının dibinde bir sürü yerde.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
March 04, 2024, 11:39:41 AM
Emekli polis maaşları bugün asgari ücret kadar keşke tüm emekliler en az o kadar maaş alabilse ama emekli polis bile bugün güvenlik olarak çalışmaya devam ediyorsa bir yerlerde sorgulanması gereken bir şey var keşke bunu araştırsalar

Bu arada geçen gün geçen bir konuşmada cumhurbaşkanı emeklilere istenilen zam için bütçeyi çok yoracağını belirtir cümleyi kurmuş ve askeriyle polisiyle devletin çalışanlarının  maaşlarının yarısını ödemesek belki bu ilave gideri karşılarız demiş neden direkt bu örnek geldi anlamadım tasarruf edilecek memur maaşlarından başka örnek yok mu acaba ? CHP grup başkanvekili şahıs da çıkıp polis bir süre sonra emekli eylemdeyken ona göre şekil alır maaşlarının kesilmesini emeklilerden bilir diye saçma sapan bir açıklama yapmış

Ulan emekli konusunda bile top nasıl polise geldi anlayamıyorum ülkenin günah keçisiyiz aq at çamuru izi kalsın
@RaltcoinsB  hocam bunda ters bişey yok. Hani çoban sevdiği koyunun derisini yerden tyere çalarmış ya. Örnek olarak polisi vermesi gayet normal. Etrafında zopa yememiş başka bir memur kesim kalmadı ki. Yıllardan beri polis hariç diğer kesimleri darma duman etti. Ben işe başladığım zamanlarda polis ibenim maşımın üçte ikisini alıyordu. Durumu düzlttik dediler şimdi biz polisin üçte ikisini alıyoruz. Bir de söylemler içinde bizlere vurursa mazallah elinde kalırız. Grin
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
March 04, 2024, 01:53:02 AM

Bu arada geçen gün geçen bir konuşmada cumhurbaşkanı emeklilere istenilen zam için bütçeyi çok yoracağını belirtir cümleyi kurmuş ve askeriyle polisiyle devletin çalışanlarının  maaşlarının yarısını ödemesek belki bu ilave gideri karşılarız demiş neden direkt bu örnek geldi anlamadım tasarruf edilecek memur maaşlarından başka örnek yok mu acaba ? CHP grup başkanvekili şahıs da çıkıp polis bir süre sonra emekli eylemdeyken ona göre şekil alır maaşlarının kesilmesini emeklilerden bilir diye saçma sapan bir açıklama yapmış

hero member
March 03, 2024, 01:22:48 PM
2024 yılı emeklilerin yılı olacak evet muhtemelen emekliler bu yılı hiç unutmayacaklar. Bu düşük maaşlarla 2024 yılına atlatabilen emeklilere muhtemelen madalya takacaklar. Emeklilere bu kadar düşük maaş vererek resmen Survivor yaşatıyorlar. Kurt kışı geçirir ama yediyi ayazı unutmaz umarım bu yapılanları hiçbir zaman unutmazlar seçimlerinde buna göre yaparlar diye düşünüyorum.

Sayın cumhurbaşkanı son maliyet açıklaması ile emeklilere zam yapılamayacağını açıklayarak, emekliler yılının kepengini erkenden indirdi ama ben bunun oku atmadan önceki yayı çekme hamlesi olarak görüyorum, seçime az bir süre kala eğer sahadan kötü haberler gelirse, o ok yaydan çıkar, ha biraz işe yarar ama daha fazlasını kimseye sağlamaz.

Bu seçim arifesinde emekliler bastırıp bişeyler alabilir. Diğer seçime kadar olan süre göz önüne alındığı zaman eğer büyük bir kayba yola açan bir seçim geçirirsek diğer sektörlerde dahil olmak üzere bordro mahkumu olan her kesime ciddi kemer sıkma politikaları dayatacaklardır. Emki olacaklar artık başlarına gelecek olan vahim sonu görüp bile bile emekli olacaklardır. Ben kendimden biliyorum bunu.
sr. member
March 01, 2024, 04:01:24 PM
2024 yılı emeklilerin yılı olacak evet muhtemelen emekliler bu yılı hiç unutmayacaklar. Bu düşük maaşlarla 2024 yılına atlatabilen emeklilere muhtemelen madalya takacaklar. Emeklilere bu kadar düşük maaş vererek resmen Survivor yaşatıyorlar. Kurt kışı geçirir ama yediyi ayazı unutmaz umarım bu yapılanları hiçbir zaman unutmazlar seçimlerinde buna göre yaparlar diye düşünüyorum.

Sayın cumhurbaşkanı son maliyet açıklaması ile emeklilere zam yapılamayacağını açıklayarak, emekliler yılının kepengini erkenden indirdi ama ben bunun oku atmadan önceki yayı çekme hamlesi olarak görüyorum, seçime az bir süre kala eğer sahadan kötü haberler gelirse, o ok yaydan çıkar, ha biraz işe yarar ama daha fazlasını kimseye sağlamaz.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
February 29, 2024, 06:04:00 AM
full member
Activity: 154
Merit: 115
February 28, 2024, 12:35:18 PM
2024 cidden emeklinin yılı oluyor şimdiden ikramiyeleri 3000 lira oldu işin kötü tarafı 1.000 lirayken alabildiklerini 3.000 lirayken alamıyorlar ya bu emekliler de çok şey istiyor ne var yani zaten yaşlılar et yemesinler. Yeter ki iktidar düşmesin. Peynir ekmek yeriz diyenler  sanırım peynirden de oldu. Sonraki hamle ekmeği de kesmek olacak zaten sonrası malum boşuna demiyorlar yaşlının yediğinden hayır gelmez diye
Peynir ekmek yeriz diyenlerin evlerinde manda yoğurdu, kestane balı gibi yiyecekler eksik olmuyordur, onlara bir şey olmaz Cheesy
Yüzyılın Emektarlarına bir tutam ikramiye ve dev hizmetler.
sr. member
February 28, 2024, 10:48:49 AM
2024 cidden emeklinin yılı oluyor şimdiden ikramiyeleri 3000 lira oldu işin kötü tarafı 1.000 lirayken alabildiklerini 3.000 lirayken alamıyorlar ya bu emekliler de çok şey istiyor ne var yani zaten yaşlılar et yemesinler. Yeter ki iktidar düşmesin. Peynir ekmek yeriz diyenler  sanırım peynirden de oldu. Sonraki hamle ekmeği de kesmek olacak zaten sonrası malum boşuna demiyorlar yaşlının yediğinden hayır gelmez diye

Hocam peynir ekmek yeriz diyenlerin çoğunun tuzu kuru, bakma sen öyle dediklerine, bir ara Hülya Avşar da gerekirse simit yeriz falan demişti, lan onun simit yiyecek duruma geldiği ülkede biz zaten conta yakarız. Gecenin köründe et balık kurumu kapısında sıraya giren yaşlılar var, biri ben 99 da emekli oldum, herşeyin yetiyordu şimdi ise durum bu dedi. Daha beter haldekiler de var ülkede, sorumluları ise senle beniz bazı sigirlara göre😂
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
February 28, 2024, 04:01:23 AM
hero member
February 27, 2024, 02:58:07 PM
Bu gün bi video izledim.
Bir emekli amca elinde uzunca bir sopa.
Karşısında bir kadın var. Adam açım diyor. Kadın çantasından bir miktar para çıkartıp veriyor. Ağız dalaşı yapıyorlar. Kadın adamı kızdırdı. Adam sopayı gösterip seni bununla bir döverim kimse elimden alamz diyor. Emekliyim açım diyorum sen ne diyorsun diye kadına kızıyor. Sonra Kadına doğru bende akpartiliyim diye sesleniyor. Kadın halen sen aç olamazsın al şu parayı diye ısrar ediyor.

Valla diyalok bu şekilde gidiyordu sonuna kadar seyretmedim. Yıl emekli yılı bu gidişle bu tür video seyretmekten kendimi emekli edecem.
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
February 27, 2024, 10:56:49 AM
Her şey emekli bağlanma aylığının oranın yüzden yetmişten otuza çekilmesi, arkasından da asgari ücretten düşük olmasının onaylanması ile oldu. Bugün nerede ise asgari ücretin yarısına denk geliyor. Sağlık sorunlarının ve bakım sorunlarının bu kadar yüksek olduğu grubun 10.000 TL ile geçinme imkanı yok. Bir çocuğu oğulları veya kızlarının yardımı ile hayatını sürdürüyor. Gerçekten çok üzücü.
hero member
February 01, 2024, 12:19:05 PM
Emeklilerin pek çoğu bu günleri kendi elleri ile hazırladılar. AMa bu boyuta gelebileceğini rüyalarında görseler inanmazlardı. Neden mi kendileri oluşturdular. Bu emekli olanların pek çogu bu sistem,n başında çalışıyorlardı. Üst düzey olanları da vardır. Bunşarın ellerinden çıkan yazılar ve imzalar döndü dolaştı kendilerini vurdu. Bu emekli olanlardan en çok hasar alanlar emekli memurlar. İşçi olarak emekli olmuş olanlar kamu tarafından yüksek prim ile emekli oldukları için bunlardan daha şanslıydılar.
sr. member
February 01, 2024, 08:58:20 AM
Hadi iyisiniz ha emekli amcalarımız. %5 daha aldınız. Şu an emekli maaşlarının kök maaş ile birlikte en düşüğü 10 bin liraya sabitlendi gibi bir şey ama asgari ücretli 17 bin ile geçinemezken emekli 10 bin lira ile nasıl geçinecek acaba? Yaşlanmadan bir ev almak şart yoksa emekli maaşıyla yaşlı evi bile kabul etmez bizi.
hocam o en son yüzde 5 lik artışla bile, kök maaş mevzusu nedeniyle yine aynı yerde kalan büyük çoğunluk var. Bir haftada iki kez ekstra zam alıp da maaşı değişmeyenler kervanı oldu maalesef emeklilerin bir kısmı, hatta bunun artık geyiği bile dönüyor sosyal medyada. Eeee ne demişler izahı olmayan şeylerin mizahi olur. Allah kolaylık versin bu rakamlara geçinmek mucize, eskiden yorumlara harçlık verirdik elimizden geldiğince, ama şimdi çocuklarımızdan yardım bekler olduk diyen insanları gördükçe kahroluyorum.

@totti67 hocam adamlar tam da senin söylediğin çocuklardan gelecek yardıma oynuyorlar. Biz artık vermiyoruz artık ana babanıza siz bakın diyorlar. Eyvallah bakalım. Onlar bizim baş tacımız. Ama bakacak kimsesi olmayanlar ne olacak. Erkenden çoluk çocuğu bu hayattan göçenler ve kimsesiz olrak burada yaşamaya mahkum olan yaşlılarımız ne olacak. Sizin özürlü düşüncelerinize mahkum olacaklar. Allah sizi affetmeyecek bunu bilesiniz.
hocam mevcut ekonomik iklimin bedensel sağlığa olumsuz etkilerinden daha çok, ruhsal sağlığa olan olumsuz etkileri bence daha yikicidir. Torununa harçlık veremez duruma gelen bir dede veya nineyle empati yapsak zaten olayın vehameti ortaya çıkıyor. Hani bir laf vardır ağacı nem insanı gam öldürür diye, emin olun şu anki süreç bu lafın gerçekliğini gözler önüne serecek bir süreç maalesef.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
February 01, 2024, 07:24:10 AM
10 bin lira emekli maaşı için çok yetersiz. Asgari ücretin anlamını hepimiz biliyoruz. Zorunlu ihtiyaçları asgari düzeyde karşılayabilmek için alınan bir ücret. Fakat sizin de belirttiğiniz gibi 17 bin lira da zaman içerisinde eriyip gidecek ve sıkıntılar daha da artacak. Bu durumda emeklilerin aldığı para çok düşük kalıyor. Bu şekilde emeklinin yılı olması oldukça zor. En azından asgari ücret ile aynı düzeyde olması şartları daha düzgün bir hale getirebilirdi. Kirada oturan emeklinin halini hiç düşünemiyorum.
hero member
January 30, 2024, 07:38:13 AM
Hadi iyisiniz ha emekli amcalarımız. %5 daha aldınız. Şu an emekli maaşlarının kök maaş ile birlikte en düşüğü 10 bin liraya sabitlendi gibi bir şey ama asgari ücretli 17 bin ile geçinemezken emekli 10 bin lira ile nasıl geçinecek acaba? Yaşlanmadan bir ev almak şart yoksa emekli maaşıyla yaşlı evi bile kabul etmez bizi.
hocam o en son yüzde 5 lik artışla bile, kök maaş mevzusu nedeniyle yine aynı yerde kalan büyük çoğunluk var. Bir haftada iki kez ekstra zam alıp da maaşı değişmeyenler kervanı oldu maalesef emeklilerin bir kısmı, hatta bunun artık geyiği bile dönüyor sosyal medyada. Eeee ne demişler izahı olmayan şeylerin mizahi olur. Allah kolaylık versin bu rakamlara geçinmek mucize, eskiden yorumlara harçlık verirdik elimizden geldiğince, ama şimdi çocuklarımızdan yardım bekler olduk diyen insanları gördükçe kahroluyorum.

@totti67 hocam adamlar tam da senin söylediğin çocuklardan gelecek yardıma oynuyorlar. Biz artık vermiyoruz artık ana babanıza siz bakın diyorlar. Eyvallah bakalım. Onlar bizim baş tacımız. Ama bakacak kimsesi olmayanlar ne olacak. Erkenden çoluk çocuğu bu hayattan göçenler ve kimsesiz olrak burada yaşamaya mahkum olan yaşlılarımız ne olacak. Sizin özürlü düşüncelerinize mahkum olacaklar. Allah sizi affetmeyecek bunu bilesiniz.
sr. member
January 29, 2024, 05:21:29 AM
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
January 26, 2024, 08:10:15 AM
hero member
January 26, 2024, 02:27:34 AM
Emekliye 6 ayda bir zam yapılsada şuan için 10 lira ücret oldukça düşük bir rakam. İnsanlar emekli olduklarında en azından çalışmadan ufak tefek hobilerini yapabilecek kadar bir emekli ücreti olması gerekir ama ülkede insanın değeri olmadığı için emekliyide kimse düşünmez taki seçim zamanına kadar o zaman belki 3-5 bir şey daha bahşedilerek göz boyanabilir.

Son 10 yıl içinde emeklinin yegane hobisi yazın sıcaktan korunmak için serin avm, kışın soğuktan korunmak için sıcak avm. Tabi bu avm yi taçlandırmak için arada bir yapılan çay simit kaçamaklarınıda unutmamak lazım. Gerçi son zamanlarda sanırım doktor tavsiyesi çay çarpınıt yapıyormuş birde simidin susamı takma dişlerin altına kaçtığı için tavsiye gereği almıyor emekliler. Yoksa durum acaip iyi şekilde. Çünkü 10k cepte. Grin
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
January 25, 2024, 02:12:02 PM
Emekliye 6 ayda bir zam yapılsada şuan için 10 lira ücret oldukça düşük bir rakam. İnsanlar emekli olduklarında en azından çalışmadan ufak tefek hobilerini yapabilecek kadar bir emekli ücreti olması gerekir ama ülkede insanın değeri olmadığı için emekliyide kimse düşünmez taki seçim zamanına kadar o zaman belki 3-5 bir şey daha bahşedilerek göz boyanabilir.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
January 25, 2024, 01:59:27 PM
Ayrıca, bu artış oranının 6 aylık olarak açıklanması, ağustos ayında yeniden haşırt zam dalgasına daha hazırlık yapmamızın işaretidir.

emekliye zam 6 ayda 1 olarak yapılıyor hocam.

ula yaşlı köfteler hadi yine iyisiniz, kaptınız %49 civarı zammıSmiley en düşük emekli maaşı da 10 bin olacak dediler ama sanırım hala kanun geçmiş değil çünkü çevremde bu tutardan daha düşük maaş alan kişiler var. bir de gelip bana soruyorlar "neden 10 bin lira değil?" lan ben mi ödüyorum sizin maaşınızı da bana soruyorsunuz!
en düşük emekli  maaşının asgari ücretin altında olduğu sürece, enflasyonun fırlamadığı zamanlar için, emeklinin yılı olmaz.
Pages:
Jump to: